Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2012 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Rodzina Trzy Plus: Będą zniżki dla rodzin wielodzietnych w Lublinie

0 12 A A
Karta "Rodzina Trzy Plus" (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
Karta \"Rodzina Trzy Plus\" (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Członkowie rodzin, w których jest co najmniej troje dzieci, będą mieli zniżki w kinach, teatrach, na basenach, a nawet w sklepach. Radni jednogłośnie zgodzili się na wprowadzenie miejskiego programu "Rodzina Trzy Plus”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wreszcie Lublin jest dla rodziny. Wsparcie rodzin, które wychowują młode pokolenie, jest istotną inwestycją w przyszłość – podkreśla Jadwiga Mach, radna PiS. Podobnie mówili inni radni.

Prezydent Żuk dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt. – Staramy się patrzeć w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość, i za rodzinę w ogóle – podkreślił.

Karta Dużej Rodziny zacznie obowiązywać przełomie kwietnia i maja. Lublin wprowadza ją jako jedno z pierwszych dużych miast w Polsce.

Ulgi będą przysługiwać rodzinom mającym trójkę lub więcej dzieci pod warunkiem, że mieszkają i uczą się w Lublinie. Według danych magistratu, w mieście są 4173 takie rodziny. Dochody nie mają znaczenia. Każdy członek rodziny będzie mógł dostać upoważniającą do zniżek kartę. – Imienną, podobną do karty bankomatowej – zapowiada Monika Lipińska, wiceprezydent Lublina.

W kwietniu ruszy specjalna strona internetowa z wykazem miejsc, w których będzie można korzystać z karty.

- Udało nam się przekonać 42 instytucje, które zaoferowały swoją pomoc (patrz ramka obok – red.). Czasem będzie to upust procentowy, czasem bezpłatne wejściówki – mówi Lipińska. – Ten katalog będzie elastyczny i otwarty. Będziemy zachęcać kolejne instytucje i przedsiębiorców, żeby dołączyli do projektu. Każde z takich miejsc dostanie specjalny znak i certyfikat.

Ze strony internetowej będzie też można pobrać wnioski o wydanie kart (będzie się tym zajmował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM). Ilu?

– To określą sami rodzice. Karta (obowiązująca od początku do końca roku – red.) będzie przysługiwała zarówno im, jak i dzieciom – wyjaśnia Lipińska. W tym roku będzie darmowa. W przyszłym opłata ma być "symboliczna”. – Żeby pokryć koszty samego druku – zapowiada prezydent Krzysztof Żuk.

I zaznacza: – To nie jest projekt polityczny: prezydenta czy jakiejś grupy politycznej. To projekt zbudowany we współpracy z całym środowiskiem, z radnymi, z różnymi organizacjami i instytucjami, z rodzinami. I nie jest to łatwy projekt. Musi być osadzony na mocnych fundamentach ekonomicznych, a jednocześnie musi być realnym wsparciem dla rodzin – zaznacza prezydent.

– Chcemy podkreślić znaczenie dużych rodzin. Integrować je. Pokazać, że fajnie jest być dużą rodziną. Chcemy dawać im szanse rozwoju kulturalnego, sportowego czy edukacyjnego – dodaje Lipińska.

– W Polsce może 8 czy 9 miast taką kartę wprowadziło. W naszym województwie Lublin jest pierwszy – mówi wiceprezydent.

M.in. tu będą zniżki

Domy kultury (j. angielski, zajęcia teatralne, balet), Teatr im. Andersena, Zespół im. Kaniorowej, Galeria Labirynt, Centrum Kultury, MOSiR (Icemania, basen przy Al. Zygmuntowskich), Klub Karate Tradycyjnego, baseny przy szkołach, Teatr Muzyczny, Filharmonia Lubelska, Ośrodek Brama Grodzka, Muzeum Lubelskie, Paco, Extreme Studio, kino Bajka, ACK Chatka Żaka, Fantasty Park, Telepizza, Vico, Obi, Zarząd Transportu Miejskiego, Baby Fant, Hello Kids, Eurolink, Centrum Językowe Best, Lingoland, Markopol, E.Leclerc.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 16:42
0
Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…? Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
niezrzeszony / 14 sierpnia 2014 o 23:19
0

Z zapowiedzi nie wynika nic! Zniżki dla dużych rodzin w Lublinie to jak dotąd tylko

- muzeum lubelskie

i ...pkp, gdzie tydzień po wprowadzeniu karty dużych rodzin nikt niczego nie wiedział i dopiero doczytywał o co w tym wszystkim chodzi.

To nie jest jakaś łaska dla tych wielodzietnych, bo podatnik do tego nie dokłada, żeby było jasne, to tylko biznes dla instytucji, które mogą finansowo zyskać na uczestnictwie rodzin. Bo ci (wielodzietni) którzy dotąd nie korzystali, mają co dzień mają inne problemy niż basen, kino, teatr albo wycieczki zagraniczne.

Z zapowiedzi nie wynika nic! Zniżki dla dużych rodzin w Lublinie to jak dotąd tylko

- muzeum lubelskie

i ...pkp, gdzie tydzień po wprowadzeniu karty dużych rodzin nikt niczego nie wiedział i dopiero doczytywał o co w tym wszystkim chodzi.

To nie jest jakaś łaska dla tych wielodzietnych, bo podatnik do tego nie dokłada, żeby było jasne, to tylko biznes dla instytucji, które mogą finansowo zyskać na uczestnictwie rodzin. Bo ci (wielodzietni) którzy dotąd nie korzystali, mają co dzień mają inne problemy niż basen, kino, ... rozwiń

Avatar
to-to / 14 sierpnia 2014 o 19:16
0

Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu


Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu

Jakie "będzie robił na Twoją emeryturę?" ??!  A gdzie się podziały pieniądze, które wypracowali na swoje emerytury nasi dziadkowie i ojcowie??? Rząd nas na bieżąco okrada, a Wy tutaj pier*dolicie jakieś dyrdymały !!! Przestańcie piep*rzyć jak opętani !!!

Jakie "będzie robił na Twoją emeryturę?" ??!  A gdzie się podziały pieniądze, które wypracowali na swoje emerytury nasi dziadkowie i ojcowie??? Rząd nas na bieżąco okrada, a Wy tutaj pier*dolicie jakieś dyrdymały !!! Przestańcie piep*rzyć jak opętani !!!

rozwiń
Avatar
matka polka / 14 sierpnia 2014 o 16:55
0

Ja mam czwórkę dzieci i nigdy nie liczyłam na pieniądze podatników. Wszystko co mamy zawdzięczamy pracy swoich rąk, a nie cudzych. Nasze dzieci dają nam szczęście. Zdecydowanie więcej pieniędzy podatników idzie na zabawy polityków i samorządowców lub bezrobotnych na zasiłkach, kórzy nie chcą pracować za najniższą krajową. WARA OD RODZIN WIELODZIETNYCH, RADZILIŚMY SOBIE DO TEJ PORY I DAMY SOBIE RADĘ W PRZYSZŁOŚCI!!!

Avatar
ło-patologiczna / 30 marca 2012 o 23:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]

JESTEM ZA!!! Więc wara od Dużych Rodzin- mają tyle dzieci ile chcą- i NIC Ci do tego
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]

JESTEM ZA!!! Więc wara od Dużych Rodzin- mają tyle dzieci ile chcą- i NIC Ci do tego rozwiń
Avatar
ło-patologiczna / 30 marca 2012 o 23:42
0
[quote name='sorry' timestamp='1333136981' post='616471']
Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[/quote]

Nie wiem czy wiesz, ale miasto na razie nie wydało prawie nic na ten Program. Zniżki które są w katalogu zaoferowały głównie prywatne firmy.

A poza tym- nie jest to program skierowany do biednych rodzin, tylko do rodzin które są przyszłością naszego miasta (i kraju) czyli każdej rodziny 3+

No i jeszcze- jeżeli o podatnikach mowa- jakby nie patrzeć DUŻE rodziny są podatnikami i płacą więcej podatków ukrytych niż samotny "Kowalski" w codziennych zakupach- bo po prostu kupują wszystkiego więcej. Zaczynając od spożywki na ubrankach i zabawkach kończąc- Vatu nie oszukasz :/
[quote name='sorry' timestamp='1333136981' post='616471']
Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[/quote]

Nie wiem czy wiesz, ale miasto na razie nie wydało prawie nic na ten Program. Zniżki które są w katalogu zaoferowały głównie prywatne firmy.

A poza tym- nie jest to program skierowany do biednych rodzin, tylko do rodz... rozwiń
Avatar
sorry / 30 marca 2012 o 21:49
0
[quote name='mama' timestamp='1333134802' post='616457']
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Radzie Miasta za Kartę w imieniu moich Dzieci.
[/quote]

Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[quote name='mama' timestamp='1333134802' post='616457']
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina w... rozwiń
Avatar
mama / 30 marca 2012 o 21:13
0
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Radzie Miasta za Kartę w imieniu moich Dzieci.
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Ra... rozwiń
Avatar
kasia / 30 marca 2012 o 19:21
0
Jesteś bez sensu, jedynaczka, matka 5 dzieci
Avatar
kasia / 30 marca 2012 o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 16:42
0
Witam serdecznie! Potrzebuję pomocy! Czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą firmę…? Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
niezrzeszony / 14 sierpnia 2014 o 23:19
0

Z zapowiedzi nie wynika nic! Zniżki dla dużych rodzin w Lublinie to jak dotąd tylko

- muzeum lubelskie

i ...pkp, gdzie tydzień po wprowadzeniu karty dużych rodzin nikt niczego nie wiedział i dopiero doczytywał o co w tym wszystkim chodzi.

To nie jest jakaś łaska dla tych wielodzietnych, bo podatnik do tego nie dokłada, żeby było jasne, to tylko biznes dla instytucji, które mogą finansowo zyskać na uczestnictwie rodzin. Bo ci (wielodzietni) którzy dotąd nie korzystali, mają co dzień mają inne problemy niż basen, kino, teatr albo wycieczki zagraniczne.

Z zapowiedzi nie wynika nic! Zniżki dla dużych rodzin w Lublinie to jak dotąd tylko

- muzeum lubelskie

i ...pkp, gdzie tydzień po wprowadzeniu karty dużych rodzin nikt niczego nie wiedział i dopiero doczytywał o co w tym wszystkim chodzi.

To nie jest jakaś łaska dla tych wielodzietnych, bo podatnik do tego nie dokłada, żeby było jasne, to tylko biznes dla instytucji, które mogą finansowo zyskać na uczestnictwie rodzin. Bo ci (wielodzietni) którzy dotąd nie korzystali, mają co dzień mają inne problemy niż basen, kino, ... rozwiń

Avatar
to-to / 14 sierpnia 2014 o 19:16
0

Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu


Widać jak jesteś Gościu ograniczony. Ciekawe kto w przyszłości będzie robił na twoją emeryturę, bo to co niby odkładają na konta osobiste to jest wirtualna kasa a żeby wypłacać przyszłe emerytury to te według ciebie swoje dzieci będą musiały zapierdzielać także na ciebie abyś nie zdechł z głodu

Jakie "będzie robił na Twoją emeryturę?" ??!  A gdzie się podziały pieniądze, które wypracowali na swoje emerytury nasi dziadkowie i ojcowie??? Rząd nas na bieżąco okrada, a Wy tutaj pier*dolicie jakieś dyrdymały !!! Przestańcie piep*rzyć jak opętani !!!

Jakie "będzie robił na Twoją emeryturę?" ??!  A gdzie się podziały pieniądze, które wypracowali na swoje emerytury nasi dziadkowie i ojcowie??? Rząd nas na bieżąco okrada, a Wy tutaj pier*dolicie jakieś dyrdymały !!! Przestańcie piep*rzyć jak opętani !!!

rozwiń
Avatar
matka polka / 14 sierpnia 2014 o 16:55
0

Ja mam czwórkę dzieci i nigdy nie liczyłam na pieniądze podatników. Wszystko co mamy zawdzięczamy pracy swoich rąk, a nie cudzych. Nasze dzieci dają nam szczęście. Zdecydowanie więcej pieniędzy podatników idzie na zabawy polityków i samorządowców lub bezrobotnych na zasiłkach, kórzy nie chcą pracować za najniższą krajową. WARA OD RODZIN WIELODZIETNYCH, RADZILIŚMY SOBIE DO TEJ PORY I DAMY SOBIE RADĘ W PRZYSZŁOŚCI!!!

Avatar
ło-patologiczna / 30 marca 2012 o 23:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]

JESTEM ZA!!! Więc wara od Dużych Rodzin- mają tyle dzieci ile chcą- i NIC Ci do tego
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]

JESTEM ZA!!! Więc wara od Dużych Rodzin- mają tyle dzieci ile chcą- i NIC Ci do tego rozwiń
Avatar
ło-patologiczna / 30 marca 2012 o 23:42
0
[quote name='sorry' timestamp='1333136981' post='616471']
Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[/quote]

Nie wiem czy wiesz, ale miasto na razie nie wydało prawie nic na ten Program. Zniżki które są w katalogu zaoferowały głównie prywatne firmy.

A poza tym- nie jest to program skierowany do biednych rodzin, tylko do rodzin które są przyszłością naszego miasta (i kraju) czyli każdej rodziny 3+

No i jeszcze- jeżeli o podatnikach mowa- jakby nie patrzeć DUŻE rodziny są podatnikami i płacą więcej podatków ukrytych niż samotny "Kowalski" w codziennych zakupach- bo po prostu kupują wszystkiego więcej. Zaczynając od spożywki na ubrankach i zabawkach kończąc- Vatu nie oszukasz :/
[quote name='sorry' timestamp='1333136981' post='616471']
Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[/quote]

Nie wiem czy wiesz, ale miasto na razie nie wydało prawie nic na ten Program. Zniżki które są w katalogu zaoferowały głównie prywatne firmy.

A poza tym- nie jest to program skierowany do biednych rodzin, tylko do rodz... rozwiń
Avatar
sorry / 30 marca 2012 o 21:49
0
[quote name='mama' timestamp='1333134802' post='616457']
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Radzie Miasta za Kartę w imieniu moich Dzieci.
[/quote]

Super, że Twoje dzieci były planowane! Ale wiedząc ile zarabiasz, powinnaś wiedzieć na ile "szaleństw" Cię stać, a nie liczyć na sponsoring podatników.
[quote name='mama' timestamp='1333134802' post='616457']
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina w... rozwiń
Avatar
mama / 30 marca 2012 o 21:13
0
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Radzie Miasta za Kartę w imieniu moich Dzieci.
Bardzo przepraszam!Jestem mamą trójki dzieci i nie "naklepałam ich przypadkiem".
Bardzo chciałm każdego mojego dziecka.Oboje z mężem pracujemy, wystarcza nam na podstawowe potrzeby, a raz w miesiacu na jakieś "szaleństwo", np. kino czy coś w tym rodzaju.
Porównajcie sobie jednak ile wydaje rodzina 2+1 na wakacje, kino, basen......A ile rodzina pięcioosobowa????Zakładajac takie same zarobki.....?
Tym samym rodzina wielodzietna jest "ograniczona" w dostepie do takich rzeczy.
Dziękuję Ra... rozwiń
Avatar
kasia / 30 marca 2012 o 19:21
0
Jesteś bez sensu, jedynaczka, matka 5 dzieci
Avatar
kasia / 30 marca 2012 o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1333046244' post='615956']
tak jest, nie ma to jak narodzić dzieci i klepać biedę, lubelskie najbardziej biedny rejon duże bezrobocie, nie stać to się nie rodzi, a jak ktoś narodzi to niech zapieprza na swoje .... swoje.. dzieci. dajcie pracę i godne wynagrodzenia, a niech wtedy każdy decyduje się na tyle dzieci na ile ma ochotę.
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!