Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
18:51
Edytuj ten wpis

Rośnie tor doskonalenia techniki jazdy przy Grygowej

Autor: Zdjęcie autora p.p.
0 6 A A
 (Dorota Awiorko-Klimek)
(Dorota Awiorko-Klimek)

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie już się buduje. Ma być gotowy we wrześniu 2013.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie rozpoczął budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ulicy Grygowej. – Projekt wykonała Pracownia Architektoniczna Arkada – mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie.

Lubelski tor ODTJ będzie pierwszym po tej stronie Wisły i drugim w kraju tak nowoczesnym ośrodkiem szkolenia. – Zbudujemy płytę poślizgową o wymiarach 20 na 100 metrów z nawadnianiem, kurtynami wodnymi i szarpakiem (urządzenie wprowadzające samochód w poślizg – przyp. red.). Kierowcy będą mieli do dyspozycji tor manewrowy oraz zraszany okrąg do ćwiczenia jazdy w poślizgu. Powstanie także budynek z dwoma salami wykładowymi i zapleczem socjalno-technicznym. – Tor manewrowy ma 600 metrów długości – dodaje dyr. Banaszkiewicz.

ODTJ powstaje na 3,5-hektarowej działce w okolicach zajezdni autobusów przy Grygowej. – Tor ma być gotowy we wrześniu 2013 roku – dodaje Ryszard Pasikowski, szef WORD. Tor ma także służyć celom sportowym, przejąć tym samym funkcje Toru Lublin, który w przyszłym roku ma być zamknięty.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 r. o 18:36
0
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356023447' post='712108']
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator darował takie a takie przewinienie....
[/quote]Są na procencie od oblanego kierowcy,bo to jest czysta kasa do budżetu państwa.Takie są zalecenia również dla policji,ITD innych służb represji i nacisku od VINSENTA. Budżet przedewszystkim.
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356023447' post='712108']
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylk... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 r. o 18:10
0
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator darował takie a takie przewinienie....
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator ... rozwiń
Avatar
gość / 20 grudnia 2012 r. o 11:10
0
[quote name='Michał' timestamp='1355993062' post='711907']
Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję że będzie udostępniany każdemu kto chciałby nauczyć się czegoś więcej niż manewrowania. Ale skoro przy budowie pracuje św Mikołaj (patrz zdjęcie) to jest nadzieja że będzie dobrze!
[/quote]

Oczywiście że każdy będzie mógł poćwiczyć, ale na widok cennika większości się odechce.
Avatar
Piotrek / 20 grudnia 2012 r. o 10:11
0
Jak teraz zaczęli budować maja na starcie 3 miesiące spóźnienia.
Tor miał być budowany od początku września, także nie ma się czym chwalić
Avatar
Gawi99 / 20 grudnia 2012 r. o 09:44
0
Smiech na sali! Oczywiscie taki plac jest potrzebny ale ma sie on nijak do toru zamykanego!
Avatar
Michał / 20 grudnia 2012 r. o 09:44
0
Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję że będzie udostępniany każdemu kto chciałby nauczyć się czegoś więcej niż manewrowania. Ale skoro przy budowie pracuje św Mikołaj (patrz zdjęcie) to jest nadzieja że będzie dobrze!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2012 r. o 18:36
0
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356023447' post='712108']
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator darował takie a takie przewinienie....
[/quote]Są na procencie od oblanego kierowcy,bo to jest czysta kasa do budżetu państwa.Takie są zalecenia również dla policji,ITD innych służb represji i nacisku od VINSENTA. Budżet przedewszystkim.
[quote name='warchoł z abramowic' timestamp='1356023447' post='712108']
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylk... rozwiń
Avatar
warchoł z abramowic / 20 grudnia 2012 r. o 18:10
0
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator darował takie a takie przewinienie....
Znowu z nas wydoją kasę. Zobaczcie jak sie zdaje egzaminy na prawo jazdy w WORD, Egzaminatorzy robią wszystko aby udowodnić że każdy zdający jest durniem . 5 minut i po egzaminie. Ludzie podchodzą do egzaminu po kilka ,kilkanaście razy. I to nie dlatego że to same głąby. Ktoś jedzie 40 parę minut po mieście i na koniec wmawia mu się że głąb.. i tak po kilkanaście razy . O czym to świadczy? Chyba coś nie tak. Chory kraj. Chora władza. Tylko zgnoić drugiego w majestacie tzw. prawa .Niektórzy na mieście chwalą się że zdali bo....egzaminator ... rozwiń
Avatar
gość / 20 grudnia 2012 r. o 11:10
0
[quote name='Michał' timestamp='1355993062' post='711907']
Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję że będzie udostępniany każdemu kto chciałby nauczyć się czegoś więcej niż manewrowania. Ale skoro przy budowie pracuje św Mikołaj (patrz zdjęcie) to jest nadzieja że będzie dobrze!
[/quote]

Oczywiście że każdy będzie mógł poćwiczyć, ale na widok cennika większości się odechce.
Avatar
Piotrek / 20 grudnia 2012 r. o 10:11
0
Jak teraz zaczęli budować maja na starcie 3 miesiące spóźnienia.
Tor miał być budowany od początku września, także nie ma się czym chwalić
Avatar
Gawi99 / 20 grudnia 2012 r. o 09:44
0
Smiech na sali! Oczywiscie taki plac jest potrzebny ale ma sie on nijak do toru zamykanego!
Avatar
Michał / 20 grudnia 2012 r. o 09:44
0
Bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję że będzie udostępniany każdemu kto chciałby nauczyć się czegoś więcej niż manewrowania. Ale skoro przy budowie pracuje św Mikołaj (patrz zdjęcie) to jest nadzieja że będzie dobrze!