Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2014 r.
10:26
Edytuj ten wpis

Już montują wypożyczalnie rowerów w Lublinie. Tak będą wyglądać

Autor: Zdjęcie autora (drs)
235 15 A A

Zaczął się montaż 40 wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Dziś część urządzeń ma być zamontowana w sześciu punktach. Wszystko powinno być gotowe do 19 września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Montażem stacji zajmują się równocześnie dwie ekipy. Na sam koniec zostawiają uruchomienie elektronicznych terminali, które będą służyć do wypożyczania jednośladów. Terminale dotrą do Lublina 15 września razem z rowerami, których będzie 400.

Dziś miasto zaprezentowało też wizualizację roweru i terminalu. Uruchomiony został też oficjalny "fanpage” Lubelskiego Roweru Miejskiego na portalu społecznościowym Facebook. Można go znaleźć pod adresem facebook.com/lubelskirower
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2014 r. o 22:36
0

Ma przerzutki w piaście :) Będzie miał GPS żeby trudniej było go ukraść ;)

Avatar
Kasia / 4 września 2014 r. o 22:34
0

Rower ma 3 przerzutki :-) Te same jeżdżą po Warszawie - dopytałam u żródła :)

Avatar
J / 3 września 2014 r. o 14:27
0

Wydaje mi się, że te rowery będą miały możliwość zmiany biegów. Inne rozwiązanie mijałoby się z celem w naszym mieście. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w takim rowerze jest "przerzuta w piaście" dzięki czemu jest go trudniej zniszczyć przez wandali, wymaga mniej serwisowania, lepiej działa poprzez brak brudu w napędzie etc.

Avatar
SłoikWaW / 3 września 2014 r. o 13:20
0

Super. Zdążą na pierwsze opady śniegu w październiku. W Lublinie znowu trochę śmiesznie i trochę starsznie...

Avatar
roman / 3 września 2014 r. o 13:20
0

Jedyny minus tych rowerów/użytkowników że szybko psują rowery.

Poza tym ciekawe gdzie będą instalowane początkowo stacje.

Avatar
m / 3 września 2014 r. o 13:00
0

Czy rower ma przerzutkę? a jeśli nie to czy przełożenie uwzględnia nasz piękny pagórkowaty teren?

Avatar
krytyk / 3 września 2014 r. o 12:02
0

Ciekawe czy rowery i infrastrukturę do nich tez ustawili - wydrukowali jak poprzednich kilka przetargów!!!!!  I nikt nie pyta kto to robił chyba chcą pozamiatac pod dywan trefna przetargi!!!

Avatar
sandej / 3 września 2014 r. o 11:52
0
Firma Nextbike odpowiada za montaż i działanie stacji Vetturilo w Warszawie. Projekt zaprezentowany dla miasta Lublin jest taki sam jaki jest obecnie w Stolicy. Rowery są bardzo wygodne a ilość stacji rośnie więc widać powodzenie. Oby i było tak w Lublinie:)
Avatar
xi / 3 września 2014 r. o 11:30
0

Współczuję kierowcom jak tylu przypadkowych "Szurkowskich" wyjedzie na ulice......

Avatar
Jadźka / 3 września 2014 r. o 11:09
0

Trzeba będzie teraz wybróbowac te rowery, bozZaraz jak studenci wróca i się rzucą na rowery to żadnego na stojaku nie znajdziemy

a tu masz rację dla studentów to super sprawa podejchać sobie rowerem czy do xsero czy do biblioteki- widzę koszyk jest na ksiązki, czy torebkę

Avatar
Gość / 4 września 2014 r. o 22:36
0

Ma przerzutki w piaście :) Będzie miał GPS żeby trudniej było go ukraść ;)

Avatar
Kasia / 4 września 2014 r. o 22:34
0

Rower ma 3 przerzutki :-) Te same jeżdżą po Warszawie - dopytałam u żródła :)

Avatar
J / 3 września 2014 r. o 14:27
0

Wydaje mi się, że te rowery będą miały możliwość zmiany biegów. Inne rozwiązanie mijałoby się z celem w naszym mieście. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w takim rowerze jest "przerzuta w piaście" dzięki czemu jest go trudniej zniszczyć przez wandali, wymaga mniej serwisowania, lepiej działa poprzez brak brudu w napędzie etc.

Avatar
SłoikWaW / 3 września 2014 r. o 13:20
0

Super. Zdążą na pierwsze opady śniegu w październiku. W Lublinie znowu trochę śmiesznie i trochę starsznie...

Avatar
roman / 3 września 2014 r. o 13:20
0

Jedyny minus tych rowerów/użytkowników że szybko psują rowery.

Poza tym ciekawe gdzie będą instalowane początkowo stacje.

Avatar
m / 3 września 2014 r. o 13:00
0

Czy rower ma przerzutkę? a jeśli nie to czy przełożenie uwzględnia nasz piękny pagórkowaty teren?

Avatar
krytyk / 3 września 2014 r. o 12:02
0

Ciekawe czy rowery i infrastrukturę do nich tez ustawili - wydrukowali jak poprzednich kilka przetargów!!!!!  I nikt nie pyta kto to robił chyba chcą pozamiatac pod dywan trefna przetargi!!!

Avatar
sandej / 3 września 2014 r. o 11:52
0
Firma Nextbike odpowiada za montaż i działanie stacji Vetturilo w Warszawie. Projekt zaprezentowany dla miasta Lublin jest taki sam jaki jest obecnie w Stolicy. Rowery są bardzo wygodne a ilość stacji rośnie więc widać powodzenie. Oby i było tak w Lublinie:)
Avatar
xi / 3 września 2014 r. o 11:30
0

Współczuję kierowcom jak tylu przypadkowych "Szurkowskich" wyjedzie na ulice......

Avatar
Jadźka / 3 września 2014 r. o 11:09
0

Trzeba będzie teraz wybróbowac te rowery, bozZaraz jak studenci wróca i się rzucą na rowery to żadnego na stojaku nie znajdziemy

a tu masz rację dla studentów to super sprawa podejchać sobie rowerem czy do xsero czy do biblioteki- widzę koszyk jest na ksiązki, czy torebkę

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!