Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 września 2009 r.
15:47
Edytuj ten wpis

Rozpoczyna się budowa C.H. Alchemia. Kierowców czekają znaczne utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A

Budowa Alchemii może ruszyć z początkiem października. W ciągu dwóch tygodni inwestor podpisze umowę z wykonawcą robót. Na początek budowlańcy rozkopią jezdnię i chodniki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pierwszy etap prac. Spółka Arkady ma już niezbędne pozwolenia. Chodzi o przebudowę całej infrastruktury podziemnej, czyli wodociągów, sieci elektrycznej i gazowej.

– Najpóźniej w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z wykonawcą – mówi Marek Woliński, przedstawiciel spółki. – Prace rozpoczniemy od strony ul. Świętoduskiej. Nie będziemy jej zamykać, ale kierowcy powinni się liczyć z pewnymi utrudnieniami.

Inwestycja rozpocznie się od budowy tymczasowej stacji trafo, na wysokości skrzyżowania ul. Świętoduskiej i Staszica. To oznacza spore zmiany w organizacji ruchu. Lewy pas ul. Wodopojnej będzie przeznaczony do jazdy w dół, w kierunku Al. Solidarności. Będą mogli z niego skorzystać wszyscy kierowcy, opuszczający skrzyżowanie ul. Staszica ze Świętoduską.

W prawo skręcą także samochody wyjeżdżające z uliczki, łączącej ul. Lubartowską i Świętoduską. W tym rejonie pojawi się ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Roboty drogowe obejmą połowę ul. Świętoduskiej, od skrzyżowania z ul. Staszica do wysokości Instytutu Stomatologii. Znikną miejsca parkingowe i postój taksówek, bo robotnicy zamkną prawy pas ulicy.

Po zakończeniu tego etapu, prace przeniosą się w górę, do skrzyżowania z ul. Przystankową. Zamknięty zostanie kolejny fragment parkingu. W dalszej kolejności ekipy budowlane zabiorą się za przebudowę instalacji pod samym skrzyżowaniem.

Z początkiem nowego roku, podobne prace rozpoczną się u zbiegu ul. Przystankowej i Lubartowskiej. Potem budowlańcy rozkopią chodnik od strony Starego Miasta. Zaczną na wysokości Ratusza, by zatrzymać się przy ul. Olejnej. Następnie będą kopać aż do skrzyżowania ul. Kowalską. Kierowcom pozostaną dwa pasy ruchu. Trzeci będzie służył pieszym.

Przebudowa podziemnych instalacji ma potrwać do końca marca. Inwestor zapewnia, że to realny termin. Na rozpoczęcie budowy samego kompleksu przyjdzie jeszcze poczekać. Miasto wydało pozwolenie, ale dokument nie jest prawomocny.

– Musimy powiadomić o naszej decyzji właścicieli wszystkich sąsiednich posesji – mówi Ewa Boguta, zastępca dyrektora Wydziału Architektury Urzędu Miasta. – To jest kilkadziesiąt osób. Zawiadomienia wysłaliśmy do wszystkich, ale parę osób wciąż ich nie odebrało. Tak czy inaczej, końca września sprawa powinna być zamknięta.

Formalności się przeciągają, bo urząd chce by każdy z sąsiadów mógł zgłosić swoje pytania lub wnioski. To metoda na uniknięcie późniejszych protestów. Mogłyby one skutkować nawet wstrzymaniem prac.

Budowa głównej części Alchemii rozpocznie się najpóźniej wiosną – zapewnia spółka Arkady. Między ul. Lubartowską i Świętoduską powstanie podziemny parking na tysiąc miejsc. Obiekt będzie miał od czterech do siedmiu kondygnacji. Alchemia to nie tylko parking. Będzie tam również niewielka galeria handlowa, kawiarnie i restauracje. Budowa potrwa do 2012 roku.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wroclove / 23 września 2009 o 16:29
0
ludzie popatrzcie na Wrocław, Poznań te miasta żyją i rozwijają się , tu niestety wszytko jest nieopłacalne, złe i wszystkim wszystko sie nie podoba! katastrofalni kozi mieszkańcy
Avatar
lubelak / 23 września 2009 o 13:58
0
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać
kilka przykładów?
prosze bardzo- US na czechowie! maszt na czubach, komisariat na lsm! nawet plaza na lipowej. kto jakie ma zdanie na temat CH to inna sprawa ale każdy przyzna że miasto zyskało trochę uroku w porównaniu do tego co było 5 LAT temu na lipowej! nawet w kwestii koncertów i festiwallii prostestujemy nonstop tak jak na starówce gdzie mieszkancom przeszkadza halas!
w tym miesice tylko protestować potraficie i nic pozatym! wezcie się do pracy a kiedy cos osiagniecie dla siebie i dla innych, wtedy wyrazajcie opinie bo ktos kto leczy wlasne kompleksy nie jest odpowiednia osoba do krytykowania innych
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać<... rozwiń
Avatar
b / 23 września 2009 o 12:38
0
loch napisał:
ciekawe na jak długo konserwator albo prokurator wstrzyma prace..... bo z pewnością coś wykopią...

Ależ nie ma z tym problemu! Wystarczy jedna tabliczka gdzieś z boku pt "tu w czasie wojny był obóz zagłady" i już ajwajom nie przeszkadza w zarabianiu pieniążków (vide Plaza).
Avatar
AZ0707 / 23 września 2009 o 12:23
0
Krytykować zawsze najłatwiej. Czy parking w coraz bardziej zapchanym centrum jest bardzo potrzebny. CH też. Pod warunkiem że będą tam sklepy jakich w Lublinie jeszcze nie ma. powielanie tych co są w innych galeriach.
Avatar
~Lublinianin~ / 23 września 2009 o 11:51
0
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na jego nietykalność.

Parking podziemny jest potrzebny przede wszystkim mieszkańcom (coraz głośniej mówi się strefie płatnego parkowania, samochodów przybywa, na coraz mniejszej liczbie ulic można parkować - przykład z dzisiaj: ul. 3 maja przed konsulatem ukraińskim). A przecież parkingi podziemne w centrach miastach to standard - Wrocław, chce np. budować podziemny parking pod fosą , ze nie wspomnę o parkingach na Zachodzie.
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na... rozwiń
Avatar
johnmclain / 23 września 2009 o 09:57
0
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksujecie się. leczycie swoje kompleksy że nikim jesteście, że nie nie osiągneliście i nie osiągniecie! ostatnio rozmawiałem z takim jednym który chce wszystkich rozliczać naookoło, że wszystko to jeden wielki i obwinia swoje niepowodzenia tymi teoriami. zajmijcie się czymś pożytecznym i dajcie temu miastu szansę! nie przekreślajcie wszystkiego na początku! naprawdę jest szansa że miasto zyska, alchemia, centrum kultury na peowiaków czy biurowce przy teatrze w budowie! dajcie szansę a nie nonstop marudzicie! to nic trudnego
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksu... rozwiń
Avatar
rysia / 23 września 2009 o 09:42
0
Kolejna galeria handlowa w Lublinie. Może by tak jakieś fajne kino zbudować, albo coś bardziej "kulturalnego" niż... Centrum Handlowe". Pozdrawiam.
Avatar
~kolka~ / 23 września 2009 o 08:52
0
Prymityw napisał:
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.

"TO JEST PRZYJAZNY LUBLIN"-według Ewangelii św.Palikota
Avatar
tomasz / 23 września 2009 o 08:50
0
Byłem nie widziałem -uwierzę jak zobaczę
Avatar
Prymityw / 23 września 2009 o 07:50
0
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.
Avatar
wroclove / 23 września 2009 o 16:29
0
ludzie popatrzcie na Wrocław, Poznań te miasta żyją i rozwijają się , tu niestety wszytko jest nieopłacalne, złe i wszystkim wszystko sie nie podoba! katastrofalni kozi mieszkańcy
Avatar
lubelak / 23 września 2009 o 13:58
0
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać
kilka przykładów?
prosze bardzo- US na czechowie! maszt na czubach, komisariat na lsm! nawet plaza na lipowej. kto jakie ma zdanie na temat CH to inna sprawa ale każdy przyzna że miasto zyskało trochę uroku w porównaniu do tego co było 5 LAT temu na lipowej! nawet w kwestii koncertów i festiwallii prostestujemy nonstop tak jak na starówce gdzie mieszkancom przeszkadza halas!
w tym miesice tylko protestować potraficie i nic pozatym! wezcie się do pracy a kiedy cos osiagniecie dla siebie i dla innych, wtedy wyrazajcie opinie bo ktos kto leczy wlasne kompleksy nie jest odpowiednia osoba do krytykowania innych
naprawdę wyć się chce jak widzi się wpisy wiecznych nieduaczników! to źle, tamto niedobrze! najlepiej zaorać to miasto! wiadomo, jesteśmy stolicą Polski B i bez dobrych władz nigdy nie dogonimy Polski A ale to nie powód aby torpedować wszystko i wszystkich, w tym przypadku to prywatny inwestor który gdyby nie kuriozalne procedury to już dawno by rozpoczął prace!
w tym mieście wszyscy narzekają na dwie rzeczy; po pierwsze że nic sie nie dzieje
a po drugie że jak coś sie dzieje to niedobrze bo powinno się nie dziać<... rozwiń
Avatar
b / 23 września 2009 o 12:38
0
loch napisał:
ciekawe na jak długo konserwator albo prokurator wstrzyma prace..... bo z pewnością coś wykopią...

Ależ nie ma z tym problemu! Wystarczy jedna tabliczka gdzieś z boku pt "tu w czasie wojny był obóz zagłady" i już ajwajom nie przeszkadza w zarabianiu pieniążków (vide Plaza).
Avatar
AZ0707 / 23 września 2009 o 12:23
0
Krytykować zawsze najłatwiej. Czy parking w coraz bardziej zapchanym centrum jest bardzo potrzebny. CH też. Pod warunkiem że będą tam sklepy jakich w Lublinie jeszcze nie ma. powielanie tych co są w innych galeriach.
Avatar
~Lublinianin~ / 23 września 2009 o 11:51
0
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na jego nietykalność.

Parking podziemny jest potrzebny przede wszystkim mieszkańcom (coraz głośniej mówi się strefie płatnego parkowania, samochodów przybywa, na coraz mniejszej liczbie ulic można parkować - przykład z dzisiaj: ul. 3 maja przed konsulatem ukraińskim). A przecież parkingi podziemne w centrach miastach to standard - Wrocław, chce np. budować podziemny parking pod fosą , ze nie wspomnę o parkingach na Zachodzie.
Krytyczne spojrzenie jest potrzebne, nieważne czy mówimy o Alchemii, Felicity czy innym obiekcie. Krytyczne, ale nie krytykanckie - nie wszystko, co dzieje się w Lublinie jest złe i beznadziejne. Mam wrażenie, ze największym problemem Lublina są sami lublinianie, którzy z jednej strony nie lubią swojego miasta ("nic tu się nie dzieje", "trzeba stąd wiać jak najszybciej"), a z drugiej strony - nikomu nie ufają, wszędzie widzą łapówkarzy i przekupnych urzędników, a każdą zmianę w przestrzeni miasta odbierają, jako zamach na... rozwiń
Avatar
johnmclain / 23 września 2009 o 09:57
0
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksujecie się. leczycie swoje kompleksy że nikim jesteście, że nie nie osiągneliście i nie osiągniecie! ostatnio rozmawiałem z takim jednym który chce wszystkich rozliczać naookoło, że wszystko to jeden wielki i obwinia swoje niepowodzenia tymi teoriami. zajmijcie się czymś pożytecznym i dajcie temu miastu szansę! nie przekreślajcie wszystkiego na początku! naprawdę jest szansa że miasto zyska, alchemia, centrum kultury na peowiaków czy biurowce przy teatrze w budowie! dajcie szansę a nie nonstop marudzicie! to nic trudnego
a wy reprezentujecie iście lubelaskie podejście do tematu. zamiast pochwalić, powiedzieć że coś w końcu będzie to NIE! dla was najlepiej by było jakby pozostał taki burdel jak teraz! jest ktoś kto chce zagospodarować to NIE! bo to źle, bo tamto niedobrze! jakby nikogo nie było chętnego, to byście marudzili że u nas się nic nie dzieje i że taki bajzel w centrum miasta i że powinien być parking! tacy jesteście, typowi lubelacy, siedzicie ciepło w swoich kurw...........kach i narzekacie. ja nie wiem, podnieca was to, relaksu... rozwiń
Avatar
rysia / 23 września 2009 o 09:42
0
Kolejna galeria handlowa w Lublinie. Może by tak jakieś fajne kino zbudować, albo coś bardziej "kulturalnego" niż... Centrum Handlowe". Pozdrawiam.
Avatar
~kolka~ / 23 września 2009 o 08:52
0
Prymityw napisał:
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.

"TO JEST PRZYJAZNY LUBLIN"-według Ewangelii św.Palikota
Avatar
tomasz / 23 września 2009 o 08:50
0
Byłem nie widziałem -uwierzę jak zobaczę
Avatar
Prymityw / 23 września 2009 o 07:50
0
To jest Lublin właśnie, żeby wymienić okna w zabytkowej kamieniczce, trzeba tonę papierów, ekspertyz, dokumentacji, pozwoleń. Żeby postawić w otoczeniu zabytkowych kamieniczek betonowy kloc - wystarczy mieć kasę.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 0 0

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 0 0

Rozmowa z Pawłem Iwaniukiem, niepełnosprawnym z Białej Podlaskiej, który kandyduje do rady miasta.

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie

Usługi hotelarskie, fryzjer, centrum medytacji. Nowi najemcy miejskich lokali w Lublinie 2 1

W dawnym sklepie mięsnym będzie fryzjer, a nowe miejsca noclegowe powstaną na Starym Mieście w pomieszczeniach zajmowanych do niedawna przez biura jednej z miejskich instytucji. Takie zmiany to efekt wczorajszego przetargu na miejskie lokale. A czeka nas jeszcze kilka takich rewolucji.

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK
galeria

„Smak Świata” według Kazimierza Kasprzaka. Wystawa w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W Centrum Spotkania Kultur można oglądać wystawę fotografii Kazimierza Kasprzaka, byłego dziennikarza Dziennika Wschodniego, podróżnika.

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie

Papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki w niedzielę w Lublinie 0 1

Prawosławny duchowny Teodor II, papież i patriarcha aleksandryjski i całej Afryki, w niedzielę przyjedzie do Lublina.

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii

Siedem zawodniczek MKS Perła zostało powołanych na turniej Golden League w Danii 0 0

Leszek Krowicki zdecydował się wysłać nominacje do Weroniki Gawlik, Anety Łabudy, Kingi Achruk, Aleksandry Rosiak, Ewy Urtnowskiej, Joanny Szarawagi i Sylwii Matuszczyk

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin
28 września 2018, 19:00

Koncert zespołu Rezerwat w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja Rezerwat. Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej rozgłośni.

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS
Tylko u nas
galeria

Rozmawiała z politykami jako dziennikarka TVP Lublin. Teraz znów startuje w wyborach z listy PiS 13 17

Dziennikarka TVP Lublin Bogna Bender-Motyka ubiega się o mandat radnej sejmiku województwa z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z wytycznymi Zasad Etyki Dziennikarskiej w Telewizji Polskiej, na czas kampanii wzięła bezpłatny urlop. Ale według naszych informacji, pracuje przy jednym z programów.

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu

Powiat puławski: 11 kilometrów nowego asfaltu 7 2

Dzięki środkom z UE podróże z Żyrzyna przez Baranów i dalej do Woli Czołnowskiej stały się przyjemniejsze. Na całym, ponad 11-kilometrowym odcinku położono nową nawierzchnię. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Prace kosztowały prawie 6,7 mln złotych.

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł
film

Obietnice dla Kraśnika: Bezpłatna komunikacja, 500 miejsc pracy i obiady za 1 zł 2 11

Minimum 500 nowych miejsc pracy i obiad za złotówkę w miejskich szkołach. Takie deklaracje składa mieszkańcom Kraśnika komitet wyborczy Porozumienie i Rozwój, którego kandydatem na burmistrza jest poseł Wojciech Wilk (PO). Komitet wystawia 29 kandydatów do Rady Miasta.

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina

Znowu problem z odbieraniem odpadów w 10 dzielnicach Lublina 8 12

Wczoraj powtórzył się problem z wyborem firm mających wywozić śmieci od mieszkańców dziesięciu dzielnic Lublina. Chętne firmy chcą, ale są za drogie. Oferta każdej z nich przekracza kwotę, którą zarezerwowali miejscy urzędnicy. Różnice idą w miliony złotych.

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska

Liga Mistrzów. Real ogrywa Romę, Ronaldo wylatuje z boiska 0 0

„Królewscy” udanie zainaugurowali walkę o obronę tytuły najlepszej drużyny w Europie i pokonali na swoim stadionie AS Romę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się: Isco, Gareth Bale i Mariano Diaz. Natomiast o swoim debiucie w barwach Juventusu w europejskich rozgrywkach będzie chciał zapomnieć Cristiano Ronaldo

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego

Możesz zacząć biznes w Nevadzie. Są pieniądze dla firm z woj. lubelskiego 3 16