Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2018 r.
20:38

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

0 73 A A
W poniedziałek w niektórych wydziałach zamojskiego sądu był tylko przewodniczący i kierownik sekretariatu. Sprawy spadały z wokandy, bo nie było protokolantów
W poniedziałek w niektórych wydziałach zamojskiego sądu był tylko przewodniczący i kierownik sekretariatu. Sprawy spadały z wokandy, bo nie było protokolantów (fot. Kazimierz Chmiel / archiwum)

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pracownicy sądowych biur i protokolanci poszli śladem policjantów, którzy niedawno protestowali w podobny sposób. Pracownikom komend i komisariatów udało się wywalczyć podwyżki. Teraz wyższych płac domagają się osoby odpowiedzialne za codzienną pracę sądów. Wiele z nich, mimo długiego stażu pracy, zarabia niewiele ponad 2 tys. zł „na rękę”.

– Nasze zarobki nie były rewaloryzowane od 2009 r. Resort podaje, że średnie zarobki w sądownictwie to 4900 zł. To być może prawda, ale dla informatyków czy specjalistów od RODO. Urzędnicy w sądach zarabiają średnio 2300 zł netto, ale znam ludzi, którzy po 10 latach pracy dostają na rękę 1900 zł, a po 30 latach zaledwie 2,5 tys. – mówi jedna z protestujących pracownic Sądu Rejonowego w Zamościu.

Urzędnicy są rozżaleni. Przyznają, że do protestów doprowadził ich brak perspektyw na podwyżki.

– Gdyby nie pożyczki od znajomych, czy rodziny nie udałoby się nam związać końca z końcem. Najgorsze problemy mają osoby samotne lub samotnie wychowujące dzieci, które nie mają dwóch pensji w domu – mówi nasza rozmówczyni.

W Zamościu większość interesantów reagowała na protest ze zrozumieniem. Ci, którzy przyjechali na rozprawy z daleka, nie kryli jednak zdenerwowania.

– Na 92 urzędników w pracy były 32 osoby. W niektórych wydziałach był tylko przewodniczący i kierownik sekretariatu. Sprawy spadały z wokandy, bo nie było protokolantów. Ze względu na brak pracowników zamknięte było Biuro Obsługi Interesanta. Praca w biurze podawczym odbywała się w bardzo ograniczonym zakresie, bo był tylko jeden pracownik – przyznaje Zbigniew Bełz, dyrektor Sądu Rejonowego w Zamościu.

Bardzo trudna sytuacja panuje w Sądzie Rejonowym Krasnymstawie. Na 22 pracowników administracyjnych do pracy przyszła w poniedziałek jedna osoba. To sparaliżowało pracę całej instytucji.

– Faktycznie tak to wygląda – przyznaje sędzia Joanna Smyk, prezes Sądu Rejonowego w Krasnymstawie. – Rozprawy zostały odwołane. Nie przyjmujemy i nie wysyłamy poczty. Odbieramy jedynie pisma, które interesanci osobiście przynoszą do sądu. Nie działa też czytelnia akt.

Tak może być przynajmniej do końca tygodnia. Większość zwolnień spływających do sądów wystawiona jest bowiem na 5 dni. Dokładnych statystyk jednak nie ma.

– Skupiamy się na zapewnieniu ciągłości pracy sądu – zapewnia sędzia Barbara Markowska, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Mimo rzekomego protestu się u nas rozprawy odbywają bez większych zakłóceń.

Jak informuje rzecznik, w SO żadna sprawa nie została w poniedziałek odwołana z powodu absencji pracowników. Podobnie było w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód.

W Sądzie Okręgowym w Lublinie w wydziałach orzeczniczych do pracy przyszło tylko 17 proc. pracowników cywilnych. W działach finansowym czy administracyjnym frekwencja sięgnęła 50 proc. W Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód do godz. 14 na 367 pracowników administracyjnych chorowało 215 osób.

Podobna sytuacja panowała w innych miastach. W Kraśniku i Lubartowie do pracy nie przyszło ok. dwie trzecie pracowników tamtejszych sądów. W Opolu Lubelskim frekwencja wyniosła zaledwie 21 proc. Najzdrowsi okazali się zatrudnieni w Sądzie Rejonowym we Włodawie, gdzie zanotowano stuprocentową frekwencję.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 21:15
+32
Śmieszno-straszny ten nasz kraj. Zwykłego śmiertelnika straszą kontrolami i konsekwencjami jak nieopatrznie pójdzie na L4, a tu. Bez komentarza.
Avatar
RESORCIARZE KISZCZAKA / 10 grudnia 2018 r. o 21:13
+20
ZAYEBISTA TA NADZWYCZAJNA KASTA
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 21:52
+16
V - Ty chyba sobie jajeczka robisz pisząc tak o podejściu do pracownika u prywaciarza, albo nigdy u takiego nie pracowałeś. Dla niego liczy się JEGO kasa :)))))
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 21:12
+16
Proszę rozróżnić sędziów - co mają pieniądze i przywileje od zwykłych pracowników nie zrównujcie nas z kastą, bo oni mają wszystko, a my od 20 lat. Sędziowie: pieniądze, przywileje, urlopy, nie płacą podatków, zus, nadużywają różnych rzeczy, a zwykli pracownicy pot znój i grosze !!!
Avatar
KOMU SŁUŻY TARGOWICA P0-ZSL ? / 11 grudnia 2018 r. o 09:50
+15
--->   GDZIE BYŁ WYMIAR NIE-sprawiedliwości, GDY DONALD T, EWA K. VINCENT R. SIKORSKI R. OKRADLI POLAKOW Z MILIARDOW UZBIERANYCH W OFE? GDZIE EKIPA W TOGACH BYŁA, GDY RZĄD PSL-P0 PIELĘGNOWAŁ LUKĘ W PRZEPISACH O VAT I WYPROWADZIL 250 MILIARDÓW Z BUDZETU  ?????
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 21:46
+13
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro nie odpowiadają komuś warunki płacowe to spokojnie może zmienić pracę, a nie utrudniać życie innym. Przecież dzięki "dobrej" zmianie mamy tyle wspaniałych ofert pracy na wspaniałych warunkach. Oczywiście pewną przeszkodą może być fakt iż potrafi się jedynie np pić kawę czy przekładać papierki z jednej kupki na drugą. Na szczęście zawsze można się doszkolić. Konkludując trzeba albo zmienić pracę albo nie marudzić, bo jest wielu co mają jeszcze gorzej.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 21:00
+13
zus sprawdzic zasadnosc zwolnien
Avatar
.,. / 10 grudnia 2018 r. o 21:41
+12
Nie znacie sytuacji pracowników sądów to nie komentujcie! A jak zazdrościcie to kto wam broni iscr na L4?
 Zdajesz sobie sprawę, że nakłaniasz do łamania prawa ? Tak tak wy wyłudzacie te zwolnienia.
Avatar
dddd / 10 grudnia 2018 r. o 22:14
+8
NIe podoba sie - to za ta samą pensje do sektora prywatnego, z możliwością zwolnmienia za 3-5 lat, jak firma upadnie, albo gdy będzie rotacja peeselowska jak w kazdym banku, korporacji, firmir prywatnej. Ludzie, owsZem zarabiacie mało, ale na stanowiskoach biurowytch wszedzie sa podobne pensje (wyj, szpital onkologiczny za poprzedniej dyrekcji). Oj popraxcujcie ze 2-3 lata w prywatnej firmie to zatęsknicie za praca w sądzie!!!
Avatar
teges / 11 grudnia 2018 r. o 13:12
+6
Sąd Apelacyjny w Lublinie unieważnił wyrok komunistycznego sądu wobec płk. Andrzeja Kiszki ps. "Dąb", czym pośmiertnie zrehabilitował, jednego z najdłużej ukrywających się przed bezpieką, żołnierza podziemia niepodległościowego
Avatar
Lidia / 14 grudnia 2018 r. o 08:49
+2
TEN PROTEST NIE ZySkAŁ AKCEPTACJI OPINII PUBLICZNEJ!!! Pracownicy sądów po prostu nie mają cięższej pracy niż kasjerzy w Biedronkach, a na forach obraża się ich, mówiąc, że "nawet kasjerki w Biedronce zarabiają więcej. LUDZIE, JEŚLI kupujeCIE w Biedronkach lub Lidlach, to zauważycie że : a) pod koniec dnia tj,. ok. 20-21 przeciętny pracownik na kasie w tych sklepach wygląda na o wiele bardziej zmęczonego niż jakikolwiek pracownik adm. sądu, b) pracownicy ci poza kasą ( praca na kasie też jest bardzo odpowiedzialna, a wszelkie niedobory obciążają zapewne wypłaty pracowników) dźwigają ciężkie towary, okładają je, rozkładają; c) pracują także w soboty i niedziele handlowe; d) zapewne ich zatrudnienie jest mniej stabilne niż w sądach , a w korporacjach sa zwolnienia peseleowe przed utartą sił fizycznych do pracy fizycznej, a najpóźniej przed wejściem w okres ochronny.
TEN PROTEST NIE ZySkAŁ AKCEPTACJI OPINII PUBLICZNEJ!!! Pracownicy sądów po prostu nie mają cięższej pracy niż kasjerzy w Biedronkach, a na forach obraża się ich, mówiąc, że "nawet kasjerki w Biedronce zarabiają więcej. LUDZIE, JEŚLI kupujeCIE w Biedronkach lub Lidlach, to zauważycie że : a) pod koniec dnia tj,. ok. 20-21 przeciętny pracownik na kasie w tych sklepach wygląda na o wiele bardziej zmęczonego niż jakikolwiek pracownik adm. sądu, b) pracownicy ci poza kasą ( praca na kasie też jest bardzo odpowiedzialna, a wszelkie nied... rozwiń
Avatar
abi / 12 grudnia 2018 r. o 16:42
0
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NIEZADOWOLONYCH Z PRACY W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI DO PRACY W BUDOWNICTWIE.PRACUJE SIĘ TAM PRZEZ 10-12 GODZIN DZIENNIE ,ZA 10-14 ZŁ NETTO, W MIESIĄCU 200-250 GODZIN.W MROZIE ,DESZCZU,SŁOŃCU,WIETRZE,ŚNIEGU.BRAK JAKICHKOLWIEK PRZYWILEJÓW. POTRZEBNE BADANIA WYSOKOŚCIOWE POWYŻEJ 3- METRÓW,WYKONANE W OŚRODKU MEDYCYNY PRACY.
A ile lat pracownik budownictwa spędził na kształceniu? Zasuwał 5 lat na studiach "bezpłatnych" tylko z nazwy, a faktycznie w cenie nowego samochodu? Czy może już pracował, zarabiał na siebie? Ile nocy nie przespał, bo ślęczał nad ksiażkami? Ile poświęcił z życia żeby do tej łopaty nie musieć iść? Wybór był jasny - masz gdzieś naukę, idziesz do łopaty, zarabiasz mniej. Ale masz spokój psychiczny i szybciej własne dochody. Nie chcesz iść do łopaty - uczysz się, poświęcasz czas, zdrowie i pieniądze, zaczynasz zarabiać później ale do łopaty nikt Cię nie wysyła. Dlaczego porównujesz kogoś kto miał ambicje zrobić coś więcej ze swoim życiem z kimś, kto chciał poprzestać na zawodówce (bez obrazy, bo absolwenci zawodówek są jak najbardziej potrzebni).
Jakbyś nie wiedział, to z 50% młodych chłopaków 25-30 lat zasuwających fizycznie na budowach ma przynajmniej średnie wykształcenie (niektórzy mają i studia), albo się uczy zaocznie. Takie czasy. I co więcej jeden mgr politologii, socjologii, administracji czy prawa idzie do urzędu, a inny do łopaty.
Do urzedów ida Ci co maja rodziny w urzedach, sądach, etc. Taka rzeczywistosć.
Ciekawa teoria, ale nie do końca prawdziwa. Ja i dziesiątki osób z mojego otoczenia nie mamy nikogo z rodziny w sądzie. Rzeczywistość jest taka, że żeby pracować w urzędzie czy sądzie, trzeba przejść przez konukurs. Fakt, jest ileś tam osób, które muszą być przyjęte, ale ci nie powiązani w żaden sposób z pracownikami urzędów też są zatrudniani. I tak jest wszędzie. 
Ciekawa teoria, ale nie do końca prawdziwa. Ja i dziesiątki osób z mojego otoczenia nie mamy nikogo z rodziny w sądzie. Rzeczywistość jest taka, że żeby pracować w urzędzie czy sądzie, trzeba przejść przez konukurs. Fakt, jest ileś tam osób, które muszą być przyjęte, ale ci nie powiązani w żaden sposób z pracownikami urzędów też są zatrudniani. I tak jest wszędzie.  rozwiń
Avatar
abi / 12 grudnia 2018 r. o 11:34
-2
W sumie to dobrze dla sądów. Jak sobie ludzie poczekaja troche dłużej niez zwyjkle, to nawet nie odczują, a sądy zaoszczędza 20 % na wynagrodzeniu, na 13-tkach i jeszcze Szeryf Ziobro zarzadzi kontrole (loginy tych co nawoływali się z komputerów służbowych perwnie już maja zabezpieczone) i pozbędzie się wichrzycieli. Co innego gdyby w trakcie legalnej akcji strajkowej stopniowo (tak jak Policjanci) zwikszali stopień protestu legalnego w trakcie rozmów z Ministerstwem. A jednak DOBRZE że POlicjanci dostali podwyżki, bo - jak widac - są bardziej inteligientni i zapewnili dyzury komnisariatów. Zreszta praca Policjanta jest cięższa i bardziej odpowiedzialna niz pracownika sądu.
 A co wiesz o pracy pracownika sądu? 
 A co wiesz o pracy pracownika sądu?  rozwiń
Avatar
Ona / 11 grudnia 2018 r. o 21:15
0
Co ma do tego taki protokolant czy sekretarka sądowa? Proszę o wyjaśnienie
Avatar
Ona / 11 grudnia 2018 r. o 21:05
+1
Ludzie! Opamiętajcie się! Sąd to nie tylko sędziowie, którzy zarabiają krocie z naszych podatków. Oni mają pieniądze i przywileje o jakich wam się nie śniło. I na podwyżki dla nich pieniądze zawsze się znajdą. Tam pracują również normalni ludzie, którzy też chcą życ godnie i normalnie. Łatwo jest osądzać nie znając realiów i specyfiki tej pracy. Wydaje Wam się, że to tylko picie kawy i przekładanie papierków.Realia są zupełnie inne. Ludzie mają tego dość i masowo odchodzą a ci co zostali są przeciazeni pracą często po (nie płatnych) godzinach. W biedronkach i lidlach nie ma miejsca dla wszystkich chociaż podobno jest tam tak wspaniale. Przykro się czyta te komentarze.
Ludzie! Opamiętajcie się! Sąd to nie tylko sędziowie, którzy zarabiają krocie z naszych podatków. Oni mają pieniądze i przywileje o jakich wam się nie śniło. I na podwyżki dla nich pieniądze zawsze się znajdą. Tam pracują również normalni ludzie, którzy też chcą życ godnie i normalnie. Łatwo jest osądzać nie znając realiów i specyfiki tej pracy. Wydaje Wam się, że to tylko picie kawy i przekładanie papierków.Realia są zupełnie inne. Ludzie mają tego dość i masowo odchodzą a ci co zostali są przeciazeni pracą często po (nie płatnych) godzinac... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2018 r. o 15:14
+5
Na samym końcu lekarze sami sobie wystawią zwolnienia L4 i nie będzie komu wystawiać zwolnień policjantom , pielęgniarkom i innym grupom. Wtedy nastąpi paraliż kraju
Avatar
!!!!! / 11 grudnia 2018 r. o 14:06
0
Nie znacie sytuacji pracowników sądów to nie komentujcie! A jak zazdrościcie to kto wam broni iscr na L4?[/quote] Zdajesz sobie sprawę, że nakłaniasz do łamania prawa ? Tak tak wy wyłudzacie te zwolnienia.[/quote] Ty społeczniak morda w kubeł i spać[/quote] Ty OLO, nie bądź taki hojrak, ustalą Twój login i odpowiem ci językiem artystów: Au revoir, travail en cour!!  Bonjour la prison!![/quote] Janusz! I wszystko jasne! Nie strasz nie strasz bo się .....! I ja odpowiem ci językiem artystycznym Fuck You[/quote] Brawo, brawo OLO, pieknię pokazujesz poziom intelektualno-kulturalny pracowników wymiaru sprwiedliwosci , jeśli jesteś lub byłeś, jednym z nich. Z taka elokwencją i poziomem intelektualno-kulturalnym, to się moim zdaniem marnujesz w sądach![/quote] Janusz nie wymadrzaj się człowieku bo ci to nie wychodzi wręcz przeciwnie rozwalasz system i nosisz pewnie biale skarpetki do sandałów Typowy Janusz [/quote] Będziesz się gnoju odszczekiwać, to dla zasady zgłosi się ciebie oszuście gdzie trzeba[/quote] Gnoju?dobre!żebym ja ciebie po ip nie zgłosił tam gdzie trzeba za ,,oszusta,, ,, [quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote][quote]Nie znacie sytuacji pracowników sądów to nie komentujcie! A jak zazdrościcie to kto wam broni iscr na L4?
Zdajesz sobie sprawę, że nakłaniasz do łamania prawa ? Tak tak wy wyłudzacie te zwolnienia.
Ty społeczniak morda w kubeł i spać
Ty OLO, nie bądź taki hojrak, ustalą Twój login i odpowiem ci językiem artystów: Au revoir, travail en cour!!  Bonjour la prison!!
Janusz! I wszystko jasne! Nie strasz nie strasz bo się .....! I ja odpowiem ci językiem artystycznym Fuck You
Brawo, brawo OLO, pieknię pokazujesz poziom intelektualno-kulturalny pracowników wymiaru sprwiedliwosci , jeśli jesteś lub byłeś, jednym z nich. Z taka elokwencją i poziomem intelektualno-kulturalnym, to się moim zdaniem marnujesz w sądach!
Janusz nie wymadrzaj się człowieku bo ci to nie wychodzi wręcz przeciwnie rozwalasz system i nosisz pewnie biale skarpetki do sandałów Typowy Janusz
Będziesz się gnoju odszczekiwać, to dla zasady zgłosi się ciebie oszuście gdzie trzeba
Gnoju?Dobre! Człowieku żebym ja ciebie nie zgłosił za pomówienia ,,oszuście,, ,,wyłudzaczu,,
 Możesz się debilu sam zgłosić do psychiatry. Nie można "pomówić" internetowego anonima. Natomiast można zglosić anonima nawołującego do łamania prawa. Dotarło żałosny pajacu ???
 Możesz się debilu sam zgłosić do psychiatry. Nie można "pomówić" internetowego anonima. Natomiast można zglosić anonima nawołującego do łamania prawa. Dotarło żałosny pajacu ??? rozwiń
Avatar
V.N.F.I. / 11 grudnia 2018 r. o 13:44
+3
ZAPRASZAM WSZYSTKICH NIEZADOWOLONYCH Z PRACY W WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI DO PRACY W BUDOWNICTWIE.PRACUJE SIĘ TAM PRZEZ 10-12 GODZIN DZIENNIE ,ZA 10-14 ZŁ NETTO, W MIESIĄCU 200-250 GODZIN.W MROZIE ,DESZCZU,SŁOŃCU,WIETRZE,ŚNIEGU.BRAK JAKICHKOLWIEK PRZYWILEJÓW. POTRZEBNE BADANIA WYSOKOŚCIOWE POWYŻEJ 3- METRÓW,WYKONANE W OŚRODKU MEDYCYNY PRACY.
A ile lat pracownik budownictwa spędził na kształceniu? Zasuwał 5 lat na studiach "bezpłatnych" tylko z nazwy, a faktycznie w cenie nowego samochodu? Czy może już pracował, zarabiał na siebie? Ile nocy nie przespał, bo ślęczał nad ksiażkami? Ile poświęcił z życia żeby do tej łopaty nie musieć iść? Wybór był jasny - masz gdzieś naukę, idziesz do łopaty, zarabiasz mniej. Ale masz spokój psychiczny i szybciej własne dochody. Nie chcesz iść do łopaty - uczysz się, poświęcasz czas, zdrowie i pieniądze, zaczynasz zarabiać później ale do łopaty nikt Cię nie wysyła. Dlaczego porównujesz kogoś kto miał ambicje zrobić coś więcej ze swoim życiem z kimś, kto chciał poprzestać na zawodówce (bez obrazy, bo absolwenci zawodówek są jak najbardziej potrzebni).
Jakbyś nie wiedział, to z 50% młodych chłopaków 25-30 lat zasuwających fizycznie na budowach ma przynajmniej średnie wykształcenie (niektórzy mają i studia), albo się uczy zaocznie. Takie czasy. I co więcej jeden mgr politologii, socjologii, administracji czy prawa idzie do urzędu, a inny do łopaty.
 Do urzedów ida Ci co maja rodziny w urzedach, sądach, etc. Taka rzeczywistosć.
 Do urzedów ida Ci co maja rodziny w urzedach, sądach, etc. Taka rzeczywistosć. rozwiń
Avatar
Volunti not fit iniuria / 11 grudnia 2018 r. o 13:43
+2
Do urzedów ida Ci co maja rodziny w urzedach, sądach, etc. Taka rzeczywistosć.
Avatar
fff / 11 grudnia 2018 r. o 13:42
+2
To nie jest problem wymiaru sprawiedliwości, tylko RYNKU PRACY. Gdyby były konkurrencyjne lepiej płatne stanowiska, to by się pozwalniali. ALE NIE MA ! A tu małe wynagrodzenie, ale jednak pewna płaca, wolne soboty i niedziele, urlopy..., etc.
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

A to ci historia. Kto zabrał zdjęcia z pomnika?

A to ci historia. Kto zabrał zdjęcia z pomnika?

Prokuratura zajmuje się sprawą fotografii, które zniknęły z Pomnika Wolności w Werbkowicach. – Ich wartość materialna jest mała, może 60 złotych ale wartość historyczna duża. Skąd się teraz ludzie mają dowiedzieć jak było? – mówi poszkodowany, który już składał wyjaśnienia na policji w tej sprawie.

Świdnik. Biegali w piżamach. Wynik zbiórki na rzecz chorych dzieci
zdjęcia
galeria

Świdnik. Biegali w piżamach. Wynik zbiórki na rzecz chorych dzieci

Zamiast leginsów, spodenek i koszulek do biegania ubrali piżamy, na znak solidarności z chorymi dziećmi. Uczestnicy sobotniej akcji charytatywnej w Świdniku zbierali też pieniądze na rzecz najmłodszych leczonych onkologicznie.

Miały być tanie, energooszczędne domy, a jest problem
Uwaga! TVN
film

Miały być tanie, energooszczędne domy, a jest problem

Energooszczędne, tanie i szybkie w budowie. Takie miały być domy, za których postawienie zapłacili bohaterowie reportażu. – Dodzwonić można było się do momentu, kiedy trzeba było wpłacić pieniądze. A potem pojawiło się odraczanie terminów – opowiada jeden z klientów Marcina M.

Psy mogły się udusić. 64-latek zatrzymany przez policjantów [zdjęcia]
galeria

Psy mogły się udusić. 64-latek zatrzymany przez policjantów [zdjęcia]

Do 3 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Mircze (powiat hrubieszowski) podejrzanemu o znęcanie się nad swoimi czterema psami. Zwierzęta zostały odebrane właścicielowi i przekazane do schroniska.

Koronawirus raport. W Lubelskiem są dwa powiaty bez nowych zakażeń
niedziela, 26 września 2021 r.

Koronawirus raport. W Lubelskiem są dwa powiaty bez nowych zakażeń

643 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarła jedna osoba z infekcją COVID-19, pochodziła z województwa opolskiego. Miała choroby współistniejące.

Lubelskie. 13-latek odnaleziony. "Jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony"

Lubelskie. 13-latek odnaleziony. "Jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony"

13-latek z powiatu zamojskiego został odnaleziony. – Chłopiec jest cały i zdrowy, tylko wyziębiony. Był na jednym z pół na terenie gminy Stary Zamość – potwierdza st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – 13-latka odnalazł ratownik WOPR, który jeździł quadem na tym terenie.

Tragedia na Kalinowszczyźnie. Nie żyje mężczyzna

Tragedia na Kalinowszczyźnie. Nie żyje mężczyzna

Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jednego z bloków na lubelskiej Kalinowszczyźnie. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Lubelskie. Zaginął 13-letni Damian. Szuka go policja

Lubelskie. Zaginął 13-letni Damian. Szuka go policja

Trwają poszukiwania 13-letniego Damiana, mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Stary Zamość. Nastolatek wyszedł z domu wczoraj ok. godz. 16, wyjaśniając, że idzie na spacer. Do tej pory nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z bliskimi.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować

Marek Saganowski (Motor Lublin): Jak się nie da wygrać to trzeba zremisować

Po czterech zwycięstwach z rzędu piłkarze Motoru musieli się w sobotę zadowolić remisem. Drużyna Marka Saganowskiego podzielili się punktami z beniaminkiem, Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

"Oddałem szpik 13-letniemu chłopcu z Białorusi". Lublinianin bohaterem kampanii Fundacji DKMS
Magazyn

"Oddałem szpik 13-letniemu chłopcu z Białorusi". Lublinianin bohaterem kampanii Fundacji DKMS

Wiem jak wygląda cierpienie rodziny, w której jest chory na raka i co to oznacza, więc było to dla mnie oczywiste – Rozmowa z Janem Grochowskim z Lublina, bohaterem kampanii Fundacji DKMS zachęcającej do rejestracji w bazie dawców i oddawania szpiku lub komórek macierzystych.

Lubelska Akademia Futbolu. Jest problem z budową boisk

Lubelska Akademia Futbolu. Jest problem z budową boisk

Dłużej niż zakładano potrwa budowa pierwszych czterech boisk Lubelskiej Akademii Futbolu finansowanych przez spółkę miliardera Zbigniewa Jakubasa. Firma prosi o dodatkowy czas

Świdniczanka – Gryf Gmina Zamość 2:0. Wiatr sprzyja lepszym

Świdniczanka – Gryf Gmina Zamość 2:0. Wiatr sprzyja lepszym

Po wpadce w Różańcu trzy punkty do swojego konta dopisała Świdniczanka. Drużyna Pawła Pranagala pokonała u siebie Gryfa Gmina Zamość 2:0. – Mam nadzieję, że teraz w końcu się już odblokujemy – mówi szkoleniowiec klubu ze Świdnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.