Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2020 r.
20:12

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora drs
139 144 A A
(fot. drs)

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za ustawionym przez TBV Investment ogrodzeniem widać ślady po wycięciu niedużych drzew, czy też nieco większe pnie młodego orzecha.

Spółka stara się w Urzędzie Miasta o zezwolenie na większą wycinkę, obejmującą 220 drzew, związaną z planowanymi przez TBV inwestycjami. Na razie taka zgoda nie została wydana.

Aktywiści przeciwni zabudowie górek liczyli na to, że do ewentualnego wydania zgody na wycinkę nie dopuści Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, jednak RDOŚ odpisała, że w tym przypadku zgoda zależy wyłącznie od władz miasta.

W swoim piśmie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska stwierdza również, że drzewa, które chce usuwać TBV Investment to „w znacznej mierze” gatunki obce, w tym klon jesionolistny i robinia akacjowa, które „negatywnie wpływają na rodzimą florę, a pośrednio także na związane z nią gatunki zwierząt.

– Trudno zatem znaleźć merytoryczne argumenty przemawiające za pozostawieniem, czy wręcz ochroną drzew gatunków obcych na terenie górek czechowskich – czytamy w piśmie Arkadiusza Iwaniuka, szefa RDOŚ w Lublinie, upublicznionym przez jednego z aktywistów przeciwnych zabudowie.

Iwaniuk zwraca jednak uwagę na jeden z przepisów Ustawy o ochronie przyrody (art. 83d ust. 5) mówiący, że jeśli przyczyną usunięcia drzewa jest inwestycja wymagająca pozwolenia na budowę, to zgoda na wycinkę może być wydana pod warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę.

– Trudno w obecnej chwili przesądzać o skali planowanych inwestycji. Nie można wykluczyć, iż ich realizacja będzie wymagała uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – stwierdza w swym piśmie Iwaniuk. – W takiej sytuacji RDOŚ będzie włączony w tok postępowania, przynajmniej jako organ opiniujący.

Dodajmy, że pomimo grudniowego wyroku sądu (niejako „wyłączył” on stosowanie wobec górek czechowskich studium przestrzennego wyznaczającego tu strefy pod budowę bloków) obowiązujący i możliwy do stosowania jest wciąż wcześniejszy plan zagospodarowania terenu. Dopuszcza on m.in. częściową zabudowę wysoczyzn wzdłuż ul. Poligonowej, gdzie na wyznaczonych obszarach można dziś stawiać obiekty usługowe, np. biurowce lub akademiki z możliwością lokowania na wyższych kondygnacjach mieszkań zajmujących do 30 proc. powierzchni użytkowej budynku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 144

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:08
+62
TBV nie należy niestety do deweloperów koncesjonowanych przez Dziennik Wschodni, bo w strukturach tego dewelopera nie widnieje nazwisko Kalinowski. Gwoli ścisłości Kalinowski jest większościowym udziałowcem Dziennika Wschodniego i jest powiązany z kilkoma lubelskimi firmami deweloperskimi.
Avatar
Urrrra / 18 lutego 2020 r. o 20:26
+62
Towarzysz Smaga to chyba śpi na tych Górkach. Pora najwyższa, żeby Towarzysz Wiejak kupił mu jakiś dobry śpiwór.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 20:35
+59
O, kolejny odcinek tej żałośnie taniej telenoweli. Już się martwiłem, bo od ostatniego odcinka minęło już kilka ładnych dni.
Avatar
lk51 / 18 lutego 2020 r. o 20:29
+53
Wycieli samosiejki o grubości od 25 do 50 cm obwodu na to nie potrzebna jest żadna zgoda więc moga wycinać.
Avatar
specjalne traktowanie / 18 lutego 2020 r. o 20:42
+52
Rozumiem, że od dziś będziecie pisali o każdym wyciętym drzewku w Lublinie na które właściciel nie musi mieć pozwolenia? Czy tego zaszczytu dostąpił tylko deweloper który jest właścicielem Górek czechowskich?
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:36
+50
Koniec świata - wycinają samosiejki! Gdzie są Obrońcy Nawłoci i Pustych Butelek po Piwie?
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 20:39
+50
Te chaszcze po pas to ten legendarny park o którym w kółko mówią obrońcy nawłoci z czechowa?
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 20:33
+50
Kolejny artykuł z cyklu "nieważne co, ważne żeby było o górkach czechowskich". Jeszcze chwila i każdemu padłemu na górkach komarowi, będzie poświęcony osobny artykuł na DW.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:03
+48
No, najważniejsze to napisać o tym na co liczyli aktywiści hehe
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:02
+48
I cyk, kolejny artykuł o infrastrukturze miejskiej wysmażony przez redaktora Dziennika Wschodniego. Rano produkował się Pan Dominik Smaga, wieczorem redaktor o akronimie "drs". A trole już zaczęły ostrzał niczym radzieckie katiusze w trakcie wojny. Na oślep, ale w zmasowanej ilości. Grunt aby obrzucać błotem władze miasta z hasłami o "dewelo coś tam", "TBV" i "ratuszowych trolach". A w porannym artykule w komentarzach było potencjalne uzasadnienie dlaczego redakcji DW może tak szczególnie zależeć na grzaniu tego tematu.
Avatar
T-34 / 23 lutego 2020 r. o 15:39
+3
Toważysz Żukow po cichutku realizuje plan ataku na froncie górek czechowskich. Zimowa ofensywa choć spóźniona o miesiąc w porównaniu do 1945 roku i tak gwarantuje Żukowowi wyparcie wojsk przeciwnika z terenu górek czechowskich... Liczę jednak w tym przypadku na skuteczną kontrofensywę, która uniemożliwi zrównanie górek czechowskich z przysłowiową "ziemią"...
Avatar
Czekamy na polowanie prokuratury / 23 lutego 2020 r. o 15:38
+3
Informacje wyjaśniające dyrektora RDOŚ są poświadczeniem nieprawdy. Jeżeli nie zajmie się tym prokuratura, to kwestia ta zawarta zostanie w pozwie grupowym obejmującym konkretnych urzędników, którzy przy sprawie Górek Czechowskich naruszyli art. 231 kk. Znamienne jest to, że nawet dziennikarze nie mają odwagi, by zweryfikować rzetelność informacji pochodzących od tych, których współutrzymują.
Avatar
do barbarzyńców / 23 lutego 2020 r. o 15:38
+3
Te Wszystkie na Górkach CZ. drzewa i krzewy to naturalna ostoja ptaków, których zinwentaryzowano ich bardzo dużą ilość. Ponadto, drzewka owocowe to nie tylko dom ale i Stolowka wielu gatunków, wycinka tego właśnie na rozpoczęciu okresu lęgowego (słychać i widać Za oknem) to eksterminacja środowiska życia wielu ptaków I innych zwierząt.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:17
-5
i słusznie może wreszcie uporządkują to śmietnisko i chaszczowisko
Avatar
małpka Wiejaka / 20 lutego 2020 r. o 15:16
+5
Rozumiem, że od dziś będziecie pisali o każdym wyciętym drzewku w Lublinie na które właściciel nie musi mieć pozwolenia? Czy tego zaszczytu dostąpił tylko deweloper który jest właścicielem Górek czechowskich?
 Raczej tylko on
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:15
-5
Dzień bez artykułu o Górkach, dniem straconym
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:15
-6
Dzień bez artykułu o Górkach, dniem straconym
Avatar
Zenon / 20 lutego 2020 r. o 15:14
-3
Kolejny artykuł z cyklu "nieważne co, ważne żeby było o górkach czechowskich". Jeszcze chwila i każdemu padłemu na górkach komarowi, będzie poświęcony osobny artykuł na DW.
 100 % racji
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 20 lutego 2020 r. o 15:13
-5
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 19 lutego 2020 r. o 18:11
+7
Rozumiem, że od dziś będziecie pisali o każdym wyciętym drzewku w Lublinie na które właściciel nie musi mieć pozwolenia? Czy tego zaszczytu dostąpił tylko deweloper który jest właścicielem Górek czechowskich?
 TBV przy wsparcu miasta realizuje plan małymi kroczkami.  Uważasz,że zwierzęta zostaną przy terenie z buldożerami, koparkami, dżwigami, samochodami i hałasem?  Będą przedłużać odwołaniem terminy, a w tym czasie TBV wytnie wszystko co się da i powie, że wyrok jest nieważny (bo już zniszczyli chronione zwierzęta i rośliny). Metoda taka sama jak Żuka z wyrokiem odnośnie PZU.
 TBV przy wsparcu miasta realizuje plan małymi kroczkami.  Uważasz,że zwierzęta zostaną przy terenie z buldożerami, koparkami, dżwigami, samochodami i hałasem?  Będą przedłużać odwołaniem terminy, a w tym czasie TBV wytnie wszystko co się da i powie, że wyrok jest nieważny (bo już zniszczyli chronione zwierzęta i rośliny). Metoda taka sama jak Żuka z wyrokiem odnośnie PZU. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 144

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.