Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lutego 2016 r.
11:29

Rzecznik Praw Obywatelskich otwiera nowy punkt przyjęć w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Punkt przyjęć interesantów uruchamia w Ratuszu rzecznik praw obywatelskich. Przedstawiciel jego biura będzie dyżurować tu w ostatnie piątki miesiąc.

Aktualizacja artykułu: 26 lutego 2016 r. 20:23
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Moim celem jest stworzenie porządnej sieci biur przyjęć interesantów, punktów konsultacyjnych. Budowanie tej sieci zaczynamy od Lublina – mówi Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.
Kolejne punkty mają powstać w Szczecinie, Kielcach, Rzeszowie i Białymstoku.

Lubelski punkt ma działać w sali nr 3 na parterze Ratusza już od marca. – Dyżury będą w ostatni piątek miesiąca – zapowiada Bodnar. 

Wyjątkiem jest marzec, gdy ze względu na święta dyżur odbędzie się 18 marca. Przedstawiciel Biura RPO będzie dyżurować od godz. 10 do 15 lub dłużej.

– W sytuacji, gdy chętnych będzie więcej, będziemy starali się pracować do ostatniego interesanta – zapewnia Karol Wnuk z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

W punkcie będzie można zgłosić problem i złożyć skargę, której dalszym rozpatrywaniem zajmować się będzie już biuro w Warszawie. A także zasięgnąć porady, co zdaniem Bodnara nie jest dublowaniem uruchomionego niedawno systemu nieodpłatnej pomocy prawnej. System nie jest dostępny m.in. dla osób, które skończyły 26 lat i są przed 65. rokiem życia oraz nie korzystają z pomocy społecznej. Pracownicy Biura Rzecznika Praw Obywatelskich o wiek już nie pytają.

– Nasza wiedza jest też często inna, niż prawnika, który doradza w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej – dodaje rzecznik.

Prezydent miasta podpisał już zarządzenie o nieodpłatnym użyczeniu sali w Ratuszu. Wcześniej, od jesieni 2011 r., punkt przyjęć działał w budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, ale od grudnia już tam go nie ma.

– Mieliśmy tam problem z zagwarantowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa – mówi Bodnar. I podkreśla, że do punktu przychodzą nieraz osoby mocno sfrustrowane i zdenerwowane.

W Ratuszu ma być bezpieczniej, niż w siedzibie wojewody. – Pomieszczenie jest monitorowane, na parterze, jest blisko dyżurki strażników – tłumaczy rzecznik.

Punkt uruchomiony w siedzibie prezydenta miasta będzie też w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Osoby na wózkach inwalidzkich mogą wjechać od strony parkingu na tyłach Ratusza.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 07:18
0
Jeszcze raz zadaję proste pytanie: PO co komu ten urząd?
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 06:41
0
W kasie miasta brak środków finansowych na realizację podstawowe zadań własnych, zadłużenie miasta przekroczyło 74% dochodów, a oni robią prezenty w postanie nieodpłatnego wynajmu pomieszczeń dla konstytucyjnego organu, którego koszty działalności wpisane są w budżet państwa. Jeszcze trzeba wygospodarować kilka pomieszczeń dla CBA, CBŚ, ABW, SKW i NIK i będzie jak w "rodzinie" - szczególnie, że w tym samym czasie miasto płaci ciężkie pieniądze za wynajem powierzchni pod potrzeby urzędników. Niechby RPO przygarnął kolega partyjny prezydenta, który zawarł umowę na odpłatny wynajem powierzchni biurowych dla urzędów naszego miasta.
W kasie miasta brak środków finansowych na realizację podstawowe zadań własnych, zadłużenie miasta przekroczyło 74% dochodów, a oni robią prezenty w postanie nieodpłatnego wynajmu pomieszczeń dla konstytucyjnego organu, którego koszty działalności wpisane są w budżet państwa. Jeszcze trzeba wygospodarować kilka pomieszczeń dla CBA, CBŚ, ABW, SKW i NIK i będzie jak w "rodzinie" - szczególnie, że w tym samym czasie miasto płaci ciężkie pieniądze za wynajem powierzchni pod potrzeby urzędników. Niechby RPO przygarnął kolega partyjny p... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 21:32
0

A po co komu ten urząd? Przecież na straży praw obywateli powinna stać napisana zrozumiałym i jednoznacznym językiem, Konstytucja.

W Konstytucji powinno być napisane jakie prawa i obowiązki mają obywatele oraz jakie prawa i obowiązki mają ich przedstawiciele w parlamencie.

No i oczywiście zapis o równości wobec praw i obowiązków dla wszystkich bez względu na zawód, pochodzenie i wyznanie. 

przecież mamy napisane, papier wszystko przyjmie tylko rzeczywistość jest inna

przecież mamy napisane, papier wszystko przyjmie tylko rzeczywistość jest inna

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 16:51
0
A ile jeszcze dni będzie Ten nasi RPO namaszczony przez POkraki?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 15:44
0

A po co komu ten urząd? Przecież na straży praw obywateli powinna stać napisana zrozumiałym i jednoznacznym językiem, Konstytucja.

W Konstytucji powinno być napisane jakie prawa i obowiązki mają obywatele oraz jakie prawa i obowiązki mają ich przedstawiciele w parlamencie.

No i oczywiście zapis o równości wobec praw i obowiązków dla wszystkich bez względu na zawód, pochodzenie i wyznanie. 

Avatar
guru / 26 lutego 2016 o 13:24
0

Tak jest. PIS musi mieć nadal poparcie. Nade wszystko musi wytrwać pełną dekadę. Nie wiem, jak to się stało, ale kiedyś byłem reprezentantem drużyny szchowej RATUSZ. Tak było i przy tym nie miałem z RATUSZEM nic wspólnego. Szachy jednak łączą.

I tacy też "łączą" nienawiść z obłuda:

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

I tacy też "łączą" nienawiść z obłuda:

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od sto... rozwiń

Avatar
ludziska / 26 lutego 2016 o 13:23
0

Pomimo krytyki bedzie naprawdę w tym biurze się działo....Przecież te powiazania PSLowskich pociotków są wszędzie, jak mafię nie idzie tego ruszyć. Wszedzie trzeba "załatwić". Blady strach padł na to POpaprane towarzystwo. Polacy , kochani rodacy pomóżcie PiSowi rozwalić tę wschodnią ścianę NIEMOŻNOŚCI!

a oto tacy  "krystaliczni " ludziska będą teraz bronić od powiązań peselskich :

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

a oto tacy  "krystaliczni " ludziska będą teraz bronić od powiązań peselskich :

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, os... rozwiń

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:19
0
Tak jest. PIS musi mieć nadal poparcie. Nade wszystko musi wytrwać pełną dekadę. Nie wiem, jak to się stało, ale kiedyś byłem reprezentantem drużyny szchowej RATUSZ. Tak było i przy tym nie miałem z RATUSZEM nic wspólnego. Szachy jednak łączą.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:16
0
To ile dni będzie jeszcze urzędował Ten nasi RPO. Proszę o odpowiedż KOD. Ten Gość ma tyle z demokracji jak koza z kozikiem.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:10
0
Ponad 19 lat temu nieopodal TIP TOP, spotkałem prof. dr. hab. Partykę (UMCS, KUL, od 2 dekad USA), który szedł w krótkich majteczkach. Jego chód był wielokrotnie bardziej śmieszny od najbardziej komicznej sceny z Jasiem Fasolą. Ryjąc ze śmiechu oznajmiłem profesorowi, że mój wynik jest fantastyczny, wprost genialny. Prof. Partyka: JUŻ KILKA TYSIĘCY LAT TEMU WIEDZIANO, ŻE KAŻDA LICZBA JEST RÓZNICĄ KWADRATÓW. Liczby 2,6,10,14,18, ..., nie są. Poczerwieniał profesor i już był daleko, bo w ogóle się nie zatrzymywał. Nie biegłem za nim. Po 19 latach dzieło moje jest opublikowane przez hinduskie pismo naukowe. To twierdzenie mogłem nazwać LWG Theorem. Tak będzie w innej pracy. Wszystkim mogę na kant, zgodnie z zaleceniem Jana Kobuszewskiego.
Ponad 19 lat temu nieopodal TIP TOP, spotkałem prof. dr. hab. Partykę (UMCS, KUL, od 2 dekad USA), który szedł w krótkich majteczkach. Jego chód był wielokrotnie bardziej śmieszny od najbardziej komicznej sceny z Jasiem Fasolą. Ryjąc ze śmiechu oznajmiłem profesorowi, że mój wynik jest fantastyczny, wprost genialny. Prof. Partyka: JUŻ KILKA TYSIĘCY LAT TEMU WIEDZIANO, ŻE KAŻDA LICZBA JEST RÓZNICĄ KWADRATÓW. Liczby 2,6,10,14,18, ..., nie są. Poczerwieniał profesor i już był daleko, bo w ogóle się nie zatrzymywał. Nie biegłem za nim. Po 19 la... rozwiń
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 07:18
0
Jeszcze raz zadaję proste pytanie: PO co komu ten urząd?
Avatar
Gość / 27 lutego 2016 o 06:41
0
W kasie miasta brak środków finansowych na realizację podstawowe zadań własnych, zadłużenie miasta przekroczyło 74% dochodów, a oni robią prezenty w postanie nieodpłatnego wynajmu pomieszczeń dla konstytucyjnego organu, którego koszty działalności wpisane są w budżet państwa. Jeszcze trzeba wygospodarować kilka pomieszczeń dla CBA, CBŚ, ABW, SKW i NIK i będzie jak w "rodzinie" - szczególnie, że w tym samym czasie miasto płaci ciężkie pieniądze za wynajem powierzchni pod potrzeby urzędników. Niechby RPO przygarnął kolega partyjny prezydenta, który zawarł umowę na odpłatny wynajem powierzchni biurowych dla urzędów naszego miasta.
W kasie miasta brak środków finansowych na realizację podstawowe zadań własnych, zadłużenie miasta przekroczyło 74% dochodów, a oni robią prezenty w postanie nieodpłatnego wynajmu pomieszczeń dla konstytucyjnego organu, którego koszty działalności wpisane są w budżet państwa. Jeszcze trzeba wygospodarować kilka pomieszczeń dla CBA, CBŚ, ABW, SKW i NIK i będzie jak w "rodzinie" - szczególnie, że w tym samym czasie miasto płaci ciężkie pieniądze za wynajem powierzchni pod potrzeby urzędników. Niechby RPO przygarnął kolega partyjny p... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 21:32
0

A po co komu ten urząd? Przecież na straży praw obywateli powinna stać napisana zrozumiałym i jednoznacznym językiem, Konstytucja.

W Konstytucji powinno być napisane jakie prawa i obowiązki mają obywatele oraz jakie prawa i obowiązki mają ich przedstawiciele w parlamencie.

No i oczywiście zapis o równości wobec praw i obowiązków dla wszystkich bez względu na zawód, pochodzenie i wyznanie. 

przecież mamy napisane, papier wszystko przyjmie tylko rzeczywistość jest inna

przecież mamy napisane, papier wszystko przyjmie tylko rzeczywistość jest inna

rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 16:51
0
A ile jeszcze dni będzie Ten nasi RPO namaszczony przez POkraki?
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 15:44
0

A po co komu ten urząd? Przecież na straży praw obywateli powinna stać napisana zrozumiałym i jednoznacznym językiem, Konstytucja.

W Konstytucji powinno być napisane jakie prawa i obowiązki mają obywatele oraz jakie prawa i obowiązki mają ich przedstawiciele w parlamencie.

No i oczywiście zapis o równości wobec praw i obowiązków dla wszystkich bez względu na zawód, pochodzenie i wyznanie. 

Avatar
guru / 26 lutego 2016 o 13:24
0

Tak jest. PIS musi mieć nadal poparcie. Nade wszystko musi wytrwać pełną dekadę. Nie wiem, jak to się stało, ale kiedyś byłem reprezentantem drużyny szchowej RATUSZ. Tak było i przy tym nie miałem z RATUSZEM nic wspólnego. Szachy jednak łączą.

I tacy też "łączą" nienawiść z obłuda:

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

I tacy też "łączą" nienawiść z obłuda:

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od sto... rozwiń

Avatar
ludziska / 26 lutego 2016 o 13:23
0

Pomimo krytyki bedzie naprawdę w tym biurze się działo....Przecież te powiazania PSLowskich pociotków są wszędzie, jak mafię nie idzie tego ruszyć. Wszedzie trzeba "załatwić". Blady strach padł na to POpaprane towarzystwo. Polacy , kochani rodacy pomóżcie PiSowi rozwalić tę wschodnią ścianę NIEMOŻNOŚCI!

a oto tacy  "krystaliczni " ludziska będą teraz bronić od powiązań peselskich :

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Kogo chcesz postawić pod murem i rozstrzelać ?? Twojego nieskazitelnego guru ?? zwiń

a oto tacy  "krystaliczni " ludziska będą teraz bronić od powiązań peselskich :

Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów …

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, os... rozwiń

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:19
0
Tak jest. PIS musi mieć nadal poparcie. Nade wszystko musi wytrwać pełną dekadę. Nie wiem, jak to się stało, ale kiedyś byłem reprezentantem drużyny szchowej RATUSZ. Tak było i przy tym nie miałem z RATUSZEM nic wspólnego. Szachy jednak łączą.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:16
0
To ile dni będzie jeszcze urzędował Ten nasi RPO. Proszę o odpowiedż KOD. Ten Gość ma tyle z demokracji jak koza z kozikiem.
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 13:10
0
Ponad 19 lat temu nieopodal TIP TOP, spotkałem prof. dr. hab. Partykę (UMCS, KUL, od 2 dekad USA), który szedł w krótkich majteczkach. Jego chód był wielokrotnie bardziej śmieszny od najbardziej komicznej sceny z Jasiem Fasolą. Ryjąc ze śmiechu oznajmiłem profesorowi, że mój wynik jest fantastyczny, wprost genialny. Prof. Partyka: JUŻ KILKA TYSIĘCY LAT TEMU WIEDZIANO, ŻE KAŻDA LICZBA JEST RÓZNICĄ KWADRATÓW. Liczby 2,6,10,14,18, ..., nie są. Poczerwieniał profesor i już był daleko, bo w ogóle się nie zatrzymywał. Nie biegłem za nim. Po 19 latach dzieło moje jest opublikowane przez hinduskie pismo naukowe. To twierdzenie mogłem nazwać LWG Theorem. Tak będzie w innej pracy. Wszystkim mogę na kant, zgodnie z zaleceniem Jana Kobuszewskiego.
Ponad 19 lat temu nieopodal TIP TOP, spotkałem prof. dr. hab. Partykę (UMCS, KUL, od 2 dekad USA), który szedł w krótkich majteczkach. Jego chód był wielokrotnie bardziej śmieszny od najbardziej komicznej sceny z Jasiem Fasolą. Ryjąc ze śmiechu oznajmiłem profesorowi, że mój wynik jest fantastyczny, wprost genialny. Prof. Partyka: JUŻ KILKA TYSIĘCY LAT TEMU WIEDZIANO, ŻE KAŻDA LICZBA JEST RÓZNICĄ KWADRATÓW. Liczby 2,6,10,14,18, ..., nie są. Poczerwieniał profesor i już był daleko, bo w ogóle się nie zatrzymywał. Nie biegłem za nim. Po 19 la... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!