Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Sąd łagodny dla lekarza. Będzie dalej pracował

0 9 A A
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty

Rodzina zmarłego pacjenta domagała się, by lekarz z Puław stracił na trzy lata prawo do wykonywania zawodu. Sąd się na to nie zgodził

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces lekarza trwał siedem lat. Sądy wydały w jego sprawie aż osiem wyroków. Ale dopiero czwartkowe orzeczenie jest prawomocne.

8 sierpnia 2005 roku 22-letni Łukasz Kelner przyjechał busem z rodzinnych Starachowic do Puław. Obok stacji benzynowej przy ul. Kazimierskiej nagle upadł na betonową posadzkę. Karetka zawiozła go do izby przyjęć puławskiego szpitala. Dyżur miał Krzysztof Ch. Nieprzytomny pacjent został położony w ubraniu na łóżku, ale lekarz się nim nie zajmował.

Wieczorem do szpitala przyjechała rodzina 22-latka. Łukasz nadal leżał na łóżku w ubraniu. Nie dawał żadnych znaków życia. Na uratowanie było już za późno. Sekcja zwłok wykazała, że miał złamaną kość czaszki, a przyczyną śmierci był krwiak nadtwardówkowy.

– Należało pacjenta zbadać bardzie wnikliwie – przyznał na rozprawie Krzysztof Ch. Ale rodzinie zmarłego pacjenta zarzucał, że go niszczy.

Sąd w Puławach sądził lekarza czterokrotnie. Na początku oprócz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu doktor był karany 3-letnim zakazem wykonywania zawodu. Ale za każdym razem sąd wyższej instancji uchylał takie wyroki. W lipcu br. Sąd Rejonowy w Puławach takiego zakazu już nie orzekł.

Zaskarżyła to rodzina pacjenta i prokuratura. Apelacje rozpoznawał w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie.

– Zaniedbał swoje podstawowe obowiązki. Ale od tamtego zdarzenia upłynęło siedem lat – mówił sędzia Włodzimierz Śpiewla.

Sąd odmówił ukarania Krzysztofa Ch. zakazem wykonywania zawodu. – Ma znakomitą opinię jako lekarz, ciągle podwyższa swoje kwalifikacje – argumentował sędzia.

Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 tys. zł grzywny. Czwartkowy wyrok jest prawomocny.

– Co to za wyrok? To dla niego nie jest kara! Nie wierzę w sprawiedliwość – mówił po rozprawie Wojciech Kelner, ojciec zmarłego Łukasza.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 09:23
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 r. o 02:00
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 r. o 07:02
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 r. o 22:41
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 18:17
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 r. o 15:44
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 15:34
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 r. o 15:08
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 r. o 15:03
Jakie rządy takie sądy.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 09:23
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 r. o 02:00
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 r. o 07:02
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 r. o 22:41
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 18:17
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 r. o 15:44
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 15:34
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 r. o 15:08
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 r. o 15:03
Jakie rządy takie sądy.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Podlasie Biała Podlaska – Huragan 4:0. Najniższy wymiar kary, kontuzjowani blisko powrotu

Dobry występ drużyny Artura Renkowskiego w sparingu z czwartoligowym Huraganem Międzyrzec Podlaski. Białczanie pokonali rywali 4:0, a powinni strzelić kilka goli więcej. Szkoleniowiec biało-zielonych dostał też ostatnio sporo dobrych wieści odnośnie Macieja Wojczuka i reszty kontuzjowanych piłkarzy

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Hejt na szefową Wspólnego Świata. Wszystko przez dotację z MEiN

Pytają o zażyłość z politykami partii rządzącej albo czy jest PiS–owskim tłustym kotem. Takie telefony od kilku dni otrzymuje Anna Chwałek, prezes Wspólnego Świata. Wszystko dlatego, że jej stowarzyszenie również otrzymało dotację w ramach głośnego teraz konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki. W obronie szefowej bialskiej organizacji staje poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) z Białej Podlaskiej.

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe

Do tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w powiecie krasnostawskim. Kierowca Subaru zginął na miejscu.

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:1. Strzelali tylko z karnych

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejny pracowity tydzień. W piątek przegrali z Górnikiem Łęczna 0:3, a w sobotę zanotowali remis z innym pierwszoligowcem – Stalą Rzeszów 1:1.

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi
Zdjęcia
galeria

Biegacze mają wielkie serca. Pobiegli, by pomóc Gabrysi

Biegacze mają wielkie serca. W sobotę pobiegli, by wesprzeć leczenie 10–letniej Gabrysi Bryk. Dziewczynka ma szansę na operację w USA.

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła Puławy wygrała sparing z KSZO

Wisła nie miała problemów z ograniem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna Mariusza Pawlaka pokonała niżej notowanych rywali 4:0.

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny chce nauczyć się strzelać. "Jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy..."

Radny z Radzynia Podlaskiego chce nauczyć się strzelać. – Co, jeśli Białorusinom zechce się wpaść do nas na colę i chipsy, czy jesteśmy przygotowani? – zastanawia się Mariasz Szczygieł i proponuje utworzenie strzelnicy w mieście.

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!