Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2012 r.
18:27
Edytuj ten wpis

Sąd łagodny dla lekarza. Będzie dalej pracował

0 9 A A
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty
Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 ty

Rodzina zmarłego pacjenta domagała się, by lekarz z Puław stracił na trzy lata prawo do wykonywania zawodu. Sąd się na to nie zgodził

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Proces lekarza trwał siedem lat. Sądy wydały w jego sprawie aż osiem wyroków. Ale dopiero czwartkowe orzeczenie jest prawomocne.

8 sierpnia 2005 roku 22-letni Łukasz Kelner przyjechał busem z rodzinnych Starachowic do Puław. Obok stacji benzynowej przy ul. Kazimierskiej nagle upadł na betonową posadzkę. Karetka zawiozła go do izby przyjęć puławskiego szpitala. Dyżur miał Krzysztof Ch. Nieprzytomny pacjent został położony w ubraniu na łóżku, ale lekarz się nim nie zajmował.

Wieczorem do szpitala przyjechała rodzina 22-latka. Łukasz nadal leżał na łóżku w ubraniu. Nie dawał żadnych znaków życia. Na uratowanie było już za późno. Sekcja zwłok wykazała, że miał złamaną kość czaszki, a przyczyną śmierci był krwiak nadtwardówkowy.

– Należało pacjenta zbadać bardzie wnikliwie – przyznał na rozprawie Krzysztof Ch. Ale rodzinie zmarłego pacjenta zarzucał, że go niszczy.

Sąd w Puławach sądził lekarza czterokrotnie. Na początku oprócz kary pozbawienia wolności w zawieszeniu doktor był karany 3-letnim zakazem wykonywania zawodu. Ale za każdym razem sąd wyższej instancji uchylał takie wyroki. W lipcu br. Sąd Rejonowy w Puławach takiego zakazu już nie orzekł.

Zaskarżyła to rodzina pacjenta i prokuratura. Apelacje rozpoznawał w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie.

– Zaniedbał swoje podstawowe obowiązki. Ale od tamtego zdarzenia upłynęło siedem lat – mówił sędzia Włodzimierz Śpiewla.

Sąd odmówił ukarania Krzysztofa Ch. zakazem wykonywania zawodu. – Ma znakomitą opinię jako lekarz, ciągle podwyższa swoje kwalifikacje – argumentował sędzia.

Ostatecznie, lekarz został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i 2 tys. zł grzywny. Czwartkowy wyrok jest prawomocny.

– Co to za wyrok? To dla niego nie jest kara! Nie wierzę w sprawiedliwość – mówił po rozprawie Wojciech Kelner, ojciec zmarłego Łukasza.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 09:23
0
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 r. o 02:00
0
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 r. o 07:02
0
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 r. o 22:41
0
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 18:17
0
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 r. o 15:44
0
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 15:34
0
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 r. o 15:08
0
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 r. o 15:03
0
Jakie rządy takie sądy.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2013 r. o 09:23
0
[quote name='ja' timestamp='1358125242' post='720005']
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
[/quote]Wszystkie sądy i sędziowie w Polsce są z tulejowane przez komunistów, nowe idzie ale bardzo powoli.
Avatar
ja / 14 stycznia 2013 r. o 02:00
0
sędzia z własnymi problemami nie powinien pracować w zawodzie,Ś...liczny znany jest z łagodnych wyroków, bo rzadko trzeźwo na świat patrzy.
Avatar
Pan Sołtys z Lublina / 8 grudnia 2012 r. o 07:02
0
Nic tu bardziej ie pasuje jak przysłowie:
"ku***, ku***a, łba nie urwie"- albo: "Kruk, krukowi, oka nie wykole".
Avatar
Czekista / 7 grudnia 2012 r. o 22:41
0
Ten wyrok i tego sędziego należy wprowadzić do podręczników szkolnych jako przykład, aby dzieci wiedzialy jak dalekie od sprawiedliwości są wyroki w tym kraju
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 18:17
0
Kolejny haniebny wyrok! Haniebne zachowanie lekarza, haniebne zachowanie sądu. Nie ma państwa, po prostu nie ma państwa. Taki wniosek płynie z tej smutnej historii.
Avatar
nollet91 / 7 grudnia 2012 r. o 15:44
0
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których ojców nie stać nie tylko na łapowkę, ale na wymierzenie sprwiedliwosci mordercy w kitlu. Takie jest zycie! W roku 1976 widziałem przez szybę- nie wolno było dzieci odwiedzać, siną buzię mojego 10 miesiecznego syna od wrzasku, i nie bylo na sali nikogo, kto by te dzieci uspakajał, poszedłem do dyrektora szpitala, powiedziałem jak się nazywam, że jestem ojcem 10 miesiecznego syna i oświadczyłem, jak moj sym umrze, pan go nie przezyje nawet o dobę, naprzod zobaczy pan, jak umierają jego własne dzieci. Zbaraniał, zapytał czy ja mu grozę?, nie, to nie groźba, to informacja. Byłem przez kilka dni pod oknami sali w której leżal moj syn, zawsze było w tej sali dwie siostry, dzieci nie płakały! Dziś po 37 latach, od tamtego zdarzenia, tak samo jak wtedy, wiem, że bez żalu bez wahania zabiłbym dyrektora szpitala i zabiłbym jego dzieci. Na 100% zrobiłbym to! Uwazam się za zwylego ojca, nie bohatera, za zwykłego ojca. Dziś takich nie ma, bo gdyby byli, nie byłoby morderców lekarzy! Nikt by ich nie sadził, byliby ukarani od ręki!
Kolejny morderca nadal lekarzem. Powodem smierci czlowieka był brak łapowki, sędziowie doskonale to rozumieją, bo wszystkie wydane wyroki od serca są za łapowki. Sędziowie wzieli konkretne pieniadze i mordrestwo lekarza uznali za brak uwagi! Można i tak. Ale gdyby ten los spotkał mojego syna, to ten lekarz nie stawał by przed sądem, to ja byłbym sądzony. On już by nie zył, w tym samym dniu co mój syn! Ale mamy ojców jakich mamy, dlatego mnozą się jak grzyby po deszczu lekarze mordercy! Zupelnie bezkarnie mordują biedaków, których... rozwiń
Avatar
Gość / 7 grudnia 2012 r. o 15:34
0
[quote name='pomponik' timestamp='1354888988' post='706570']
Jakie rządy takie sądy.
[/quote]Teraz sądy są na telefon,przynajmniej ten gdański !!!!!!!
Avatar
fantomas / 7 grudnia 2012 r. o 15:08
0
Dobrze, że chociaż media informują o takich sprawach fomułując artykuły z nutką irytacji. Zboczenie zawodu lekarza zeszło na psy i na tym poziomie ci ludzie funkcjonują, postrzegają tylko świat przez pryzmat własnych korzyści, łapówek, a pacjent to jest numerek w jego karierze. Przyjdzie czas i na was łajdaki.
Avatar
pomponik / 7 grudnia 2012 r. o 15:03
0
Jakie rządy takie sądy.