Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Sędziowie się zbuntowali

0 8 A A

Sędziowie nie wyznaczyli posiedzeń na ten tydzień, bo chcą wymusić podwyżki płac i reformę sądownictwa. "Dni bez wokandy” spotkały się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem ich zwierzchników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest sędziów rozpoczął się wczoraj i potrwa do piątku. W tym czasie w lubelskich sądach odbędzie się o ponad połowę mniej rozpraw niż zwykle.

Marek Wolski, prezes Sądu Apelacyjnego w Lublinie zapowiada, że udział sędziów w proteście może się skończyć dla nich nawet postępowaniami dyscyplinarnymi. - Nie ma żadnych podstaw prawnych do podejmowania takich akcji - mówi o proteście Wolski.

- Nie widzę tu naruszenia obowiązków sędziego - uważa Luiza Dąbska, przewodnicząca lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia”, organizatora protestu. - Sędziowie są w pracy. Nie odwoływali rozpraw z dnia na dzień.

Ale nie tylko bezpośredni zwierzchnicy dyscyplinują sędziów. Wczoraj do protestujących trafiła uchwała Krajowej Rady Sądownictwa, potępiająca ich postępowanie. KRS, która stoi na straży niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów uznała, że protest "nie służy dobru wymiaru sprawiedliwości i w istocie obraca się przeciwko społeczeństwu. (…) prowadzi bowiem do negatywnego postrzegania sądów przez strony, które zgodnie z art. 45 ust. 1 Konstytucji RP mają prawo do rozpatrzenia spraw bez nieuzasadnionej zwłoki”.

Z kolei Ministerstwo Sprawiedliwości zażądało od sądów szczegółowych danych dotyczących liczby nie przeprowadzonych rozpraw. Wyjątkowo dokładnie rozliczy te, które zostały odwołane z dnia na dzień. Sędziowie muszą podać powody takiego postępowania.

Tymczasem "Iustitia” zapowiada kolejne protesty. - Chcemy mądrej reformy sądownictwa i zabezpieczenia finansowego - mówi sędzia Dąbska. - Do tej pory nie zrealizowano ani jednego naszego postulatu, nie zrobiono nic, żeby wykazać choćby cień dobrej woli.

Tygodniowe "dni bez wokandy”, które do tej pory organizowano kilkakrotnie, ale nieregularnie, mają odbywać się co miesiąc. A to oznacza, że wiele procesów potrwa dłużej, bo rozprawy będą rzadziej wyznaczane.

Co więcej - sędziowie grożą, że wkrótce mogą sięgnąć po jeszcze skuteczniejszą broń: nie zgłoszą się do udziału w komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rydzyk / 4 kwietnia 2009 o 15:55
0
Sędzia J. z Tarnobrzega wciąż jest bezkarny - Nie widać końca sprawy sędziego, który jeździł po pijanemu i ukradł kiełbasę ze sklepu. 50 tys. zł. Tyle rocznie zarabia sędzia Zbigniew J., choć nie sądzi przestępców, bo sam odpowiada za przestępstwa. Uposażenia nie stracił, bo wciąż jest osobą formalnie niekaraną. Od jego pierwszej "wpadki” minęły prawie cztery lata! Sąd Okręgowy w Lublinie, który rozpatruje apelację Zbigniewa J., dysponuje dwiema opiniami psychiatrycznymi oskarżonego. Uznał jednak, że emerytowanego sędziego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu po raz trzeci zbadają biegli. - Gromadzimy dokumentacje lekarską z klinik, gdzie leczył się oskarżony sędzia. Na jej podstawie biegli sporządzą ekspertyzę - usłyszeliśmy w lubelskim sądzie. - Ile to potrwa? - pytamy. - Sprowadzenie dokumentów potrwa długo, bo sędzia leczył się w wielu szpitalach. Nagle zachorował Zbigniew J., sędzia z 30 - letnim stażem, prowadził w tarnobrzeskim sądzie najtrudniejsze sprawy karne, m.in. o zabójstwa. Kłopoty ze zdrowiem psychicznym zaczął mieć dopiero po tym, jak sierpniu 2005 r. w Chełmie policja zatrzymała go, gdy prowadził auto pijany (2,3 promila). Do winy się nie przyznał. Twierdził, że kierował jego kolega. Sąd Rejonowy w Chełmie mu nie uwierzył i (w 2007 r.) skazał na karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sędzia zaskarżył wyrok do Sądu Okręgowego w Lublinie, który wciąż zajmuje się tą sprawą. W grudniu 2006 r. sędzia próbował ukraść kiełbasę ze sklepu i znowu prowadził samochód po pijanemu (2,3 promila). Proces w tej drugiej sprawie, choć minęło ponad dwa lata, jeszcze się nie rozpoczął. Nie pracuje, a zarabia Sędzia Zbigniew J. przeszedł w 2007 r. w stan spoczynku. Nie pracuje, ale zarabia ok. 4 tys. zł miesięcznie. Sąd Dyscyplinarny, który może go pozbawić emerytury, zawiesił wydanie kary do czasu zakończenia spraw karnych. - Sąd Dyscyplinarny nie musiał czekać na rozstrzygnięcie spraw karnych, ale zrobił to, bo takie było zalecenie Sądu Najwyższego. Wiem, że to wszystko bardzo długo trwa, ale zapewniam, że sędzia Zbigniew J. nie uniknie odpowiedzialności dyscyplinarnej - mówi Paweł Misiak, rzecznik dyscyplinarny sędziów.
Sędzia J. z Tarnobrzega wciąż jest bezkarny - Nie widać końca sprawy sędziego, który jeździł po pijanemu i ukradł kiełbasę ze sklepu. 50 tys. zł. Tyle rocznie zarabia sędzia Zbigniew J., choć nie sądzi przestępców, bo sam odpowiada za przestępstwa. Uposażenia nie stracił, bo wciąż jest osobą formalnie niekaraną. Od jego pierwszej "wpadki” minęły prawie cztery lata! Sąd Okręgowy w Lublinie, który rozpatruje apelację Zbigniewa J., dysponuje dwiema opiniami psychiatrycznymi oskarżonego. Uznał jednak, że emerytowanego sędziego Sąd... rozwiń
Avatar
Justylek / 27 stycznia 2009 o 11:40
0
rr napisał:
GUZIK ROBIĄ I JESZCZE IM MAŁO !!!!!!

A skad Ty wiesz ile robią? Pracowałeś jako sędzia? No bardzo wątpię. A jeśli ktoś uważa, że to taka fajna i lekka praca i jeszcze dobrze płatna to zapraszam do zawodu. Bo przecież zostać sędzią to też żaden problem. No co tam tylko studia, 3,5 roku aplikacji sądowej, zdany egzamin sędziowski i za moich czasów 4 lata asesury a potem to już tylko luksus i leżenie brzuchem do góry. Gratuluję wszystkim państwu sprawiedliwej oceny tego zawodu

A skad Ty wiesz ile robią? Pracowałeś jako sędzia? No bardzo wątpię. A jeśli ktoś uważa, że to taka fajna i lekka praca i jeszcze dobrze płatna to zapraszam do zawodu. Bo przecież zostać sędzią to też żaden problem. No co tam tylko studia, 3,5 roku aplikacji sądowej, zdany egzamin sędziowski i za moich czasów 4 lata asesury a potem to już tylko luksus i leżenie brzuchem do góry. Gratuluję wszystkim państwu sprawiedliwej oceny tego zawodu rozwiń
Avatar
voodoo / 20 stycznia 2009 o 16:55
0
Ten kraj schodzi na psy a rząd wyciąga kasę i daje komu chce. Skandal goni skandal
- lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, górnicy i prokuratorzy to jedni z najbardziej
poszkodowanych osób, straszne bidulki. Oczywiście trzeba im dać podwyżki bo mają
dobre lobby w parlamencie ale są tez inne grupy zawodowe, które mają znacznie gorzej
i boją się strajkować bo mogą stracić pracę. Sama pracuję w jednostce organizacyjnej
gminy i rzygać mi się chce na to wszystko - 3 rok zarabiam minimalne krajowe wynagrodzenie,
żadnych perspektyw a pracy tyle ze nie wiadomo w co ręce włożyć. Cóż można POwiedzieć
taką mamy sprawiedliwość - jedni zarabiają po 5000 zł i im mało a drudzy 950 zł i musi im wystarczyć.
By żyło się lepiej, Wszystkim.
Ten kraj schodzi na psy a rząd wyciąga kasę i daje komu chce. Skandal goni skandal
- lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, górnicy i prokuratorzy to jedni z najbardziej
poszkodowanych osób, straszne bidulki. Oczywiście trzeba im dać podwyżki bo mają
dobre lobby w parlamencie ale są tez inne grupy zawodowe, które mają znacznie gorzej
i boją się strajkować bo mogą stracić pracę. Sama pracuję w jednostce organizacyjnej
gminy i rzygać mi się chce na to wszystko - 3 rok zarabiam minimalne krajowe wynagrodzenie, <... rozwiń
Avatar
2x2=4???? e tam / 20 stycznia 2009 o 12:35
0
A najzabawniejsze jest to, że jeśli uznają iż 2X2=7 to tak jest!!! - w imieniu Rzeczpospolitej. Tylko to my później za to płacimy-z naszych podatków- za oświecenie oczywistej, oczywistości.....
Avatar
torres101 / 20 stycznia 2009 o 12:06
0
Praca sędziów nie jest taka prosta. Muszą to być wykształceni ludzie, pomijając fakt, że niektórzy dostają się tam dlatego, że rodzice im załatwią, to jednak odpowiedzialność jest duża...... I jeszcze jedno...mogliby być troche mniej zarozumiali i patrzeć równo na innych ludzi
Avatar
ninka / 20 stycznia 2009 o 11:01
0
zapomnieli dodać, ze nie płaca składek ZUS, a emeryture maja 80%tego co zarabiali przed przejsciem na emeryture. A 4000zł zarabia poczatkujacy sędzia
Avatar
fedi83 / 20 stycznia 2009 o 10:08
0
racja. ja bym chciał tyle zarabiać co oni a muszę sie zadowolic tylko tym co mam
Avatar
rr / 20 stycznia 2009 o 08:59
0
GUZIK ROBIĄ I JESZCZE IM MAŁO !!!!!!
Avatar
Rydzyk / 4 kwietnia 2009 o 15:55
0
Sędzia J. z Tarnobrzega wciąż jest bezkarny - Nie widać końca sprawy sędziego, który jeździł po pijanemu i ukradł kiełbasę ze sklepu. 50 tys. zł. Tyle rocznie zarabia sędzia Zbigniew J., choć nie sądzi przestępców, bo sam odpowiada za przestępstwa. Uposażenia nie stracił, bo wciąż jest osobą formalnie niekaraną. Od jego pierwszej "wpadki” minęły prawie cztery lata! Sąd Okręgowy w Lublinie, który rozpatruje apelację Zbigniewa J., dysponuje dwiema opiniami psychiatrycznymi oskarżonego. Uznał jednak, że emerytowanego sędziego Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu po raz trzeci zbadają biegli. - Gromadzimy dokumentacje lekarską z klinik, gdzie leczył się oskarżony sędzia. Na jej podstawie biegli sporządzą ekspertyzę - usłyszeliśmy w lubelskim sądzie. - Ile to potrwa? - pytamy. - Sprowadzenie dokumentów potrwa długo, bo sędzia leczył się w wielu szpitalach. Nagle zachorował Zbigniew J., sędzia z 30 - letnim stażem, prowadził w tarnobrzeskim sądzie najtrudniejsze sprawy karne, m.in. o zabójstwa. Kłopoty ze zdrowiem psychicznym zaczął mieć dopiero po tym, jak sierpniu 2005 r. w Chełmie policja zatrzymała go, gdy prowadził auto pijany (2,3 promila). Do winy się nie przyznał. Twierdził, że kierował jego kolega. Sąd Rejonowy w Chełmie mu nie uwierzył i (w 2007 r.) skazał na karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Sędzia zaskarżył wyrok do Sądu Okręgowego w Lublinie, który wciąż zajmuje się tą sprawą. W grudniu 2006 r. sędzia próbował ukraść kiełbasę ze sklepu i znowu prowadził samochód po pijanemu (2,3 promila). Proces w tej drugiej sprawie, choć minęło ponad dwa lata, jeszcze się nie rozpoczął. Nie pracuje, a zarabia Sędzia Zbigniew J. przeszedł w 2007 r. w stan spoczynku. Nie pracuje, ale zarabia ok. 4 tys. zł miesięcznie. Sąd Dyscyplinarny, który może go pozbawić emerytury, zawiesił wydanie kary do czasu zakończenia spraw karnych. - Sąd Dyscyplinarny nie musiał czekać na rozstrzygnięcie spraw karnych, ale zrobił to, bo takie było zalecenie Sądu Najwyższego. Wiem, że to wszystko bardzo długo trwa, ale zapewniam, że sędzia Zbigniew J. nie uniknie odpowiedzialności dyscyplinarnej - mówi Paweł Misiak, rzecznik dyscyplinarny sędziów.
Sędzia J. z Tarnobrzega wciąż jest bezkarny - Nie widać końca sprawy sędziego, który jeździł po pijanemu i ukradł kiełbasę ze sklepu. 50 tys. zł. Tyle rocznie zarabia sędzia Zbigniew J., choć nie sądzi przestępców, bo sam odpowiada za przestępstwa. Uposażenia nie stracił, bo wciąż jest osobą formalnie niekaraną. Od jego pierwszej "wpadki” minęły prawie cztery lata! Sąd Okręgowy w Lublinie, który rozpatruje apelację Zbigniewa J., dysponuje dwiema opiniami psychiatrycznymi oskarżonego. Uznał jednak, że emerytowanego sędziego Sąd... rozwiń
Avatar
Justylek / 27 stycznia 2009 o 11:40
0
rr napisał:
GUZIK ROBIĄ I JESZCZE IM MAŁO !!!!!!

A skad Ty wiesz ile robią? Pracowałeś jako sędzia? No bardzo wątpię. A jeśli ktoś uważa, że to taka fajna i lekka praca i jeszcze dobrze płatna to zapraszam do zawodu. Bo przecież zostać sędzią to też żaden problem. No co tam tylko studia, 3,5 roku aplikacji sądowej, zdany egzamin sędziowski i za moich czasów 4 lata asesury a potem to już tylko luksus i leżenie brzuchem do góry. Gratuluję wszystkim państwu sprawiedliwej oceny tego zawodu

A skad Ty wiesz ile robią? Pracowałeś jako sędzia? No bardzo wątpię. A jeśli ktoś uważa, że to taka fajna i lekka praca i jeszcze dobrze płatna to zapraszam do zawodu. Bo przecież zostać sędzią to też żaden problem. No co tam tylko studia, 3,5 roku aplikacji sądowej, zdany egzamin sędziowski i za moich czasów 4 lata asesury a potem to już tylko luksus i leżenie brzuchem do góry. Gratuluję wszystkim państwu sprawiedliwej oceny tego zawodu rozwiń
Avatar
voodoo / 20 stycznia 2009 o 16:55
0
Ten kraj schodzi na psy a rząd wyciąga kasę i daje komu chce. Skandal goni skandal
- lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, górnicy i prokuratorzy to jedni z najbardziej
poszkodowanych osób, straszne bidulki. Oczywiście trzeba im dać podwyżki bo mają
dobre lobby w parlamencie ale są tez inne grupy zawodowe, które mają znacznie gorzej
i boją się strajkować bo mogą stracić pracę. Sama pracuję w jednostce organizacyjnej
gminy i rzygać mi się chce na to wszystko - 3 rok zarabiam minimalne krajowe wynagrodzenie,
żadnych perspektyw a pracy tyle ze nie wiadomo w co ręce włożyć. Cóż można POwiedzieć
taką mamy sprawiedliwość - jedni zarabiają po 5000 zł i im mało a drudzy 950 zł i musi im wystarczyć.
By żyło się lepiej, Wszystkim.
Ten kraj schodzi na psy a rząd wyciąga kasę i daje komu chce. Skandal goni skandal
- lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, górnicy i prokuratorzy to jedni z najbardziej
poszkodowanych osób, straszne bidulki. Oczywiście trzeba im dać podwyżki bo mają
dobre lobby w parlamencie ale są tez inne grupy zawodowe, które mają znacznie gorzej
i boją się strajkować bo mogą stracić pracę. Sama pracuję w jednostce organizacyjnej
gminy i rzygać mi się chce na to wszystko - 3 rok zarabiam minimalne krajowe wynagrodzenie, <... rozwiń
Avatar
2x2=4???? e tam / 20 stycznia 2009 o 12:35
0
A najzabawniejsze jest to, że jeśli uznają iż 2X2=7 to tak jest!!! - w imieniu Rzeczpospolitej. Tylko to my później za to płacimy-z naszych podatków- za oświecenie oczywistej, oczywistości.....
Avatar
torres101 / 20 stycznia 2009 o 12:06
0
Praca sędziów nie jest taka prosta. Muszą to być wykształceni ludzie, pomijając fakt, że niektórzy dostają się tam dlatego, że rodzice im załatwią, to jednak odpowiedzialność jest duża...... I jeszcze jedno...mogliby być troche mniej zarozumiali i patrzeć równo na innych ludzi
Avatar
ninka / 20 stycznia 2009 o 11:01
0
zapomnieli dodać, ze nie płaca składek ZUS, a emeryture maja 80%tego co zarabiali przed przejsciem na emeryture. A 4000zł zarabia poczatkujacy sędzia
Avatar
fedi83 / 20 stycznia 2009 o 10:08
0
racja. ja bym chciał tyle zarabiać co oni a muszę sie zadowolic tylko tym co mam
Avatar
rr / 20 stycznia 2009 o 08:59
0
GUZIK ROBIĄ I JESZCZE IM MAŁO !!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 6

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 114 49

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 53 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!