Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2019 r.
15:25

Sesja Rady Miasta Lublin ws. górek czechowskich przełożona na niedzielę. Żuk wnioskuje do CBA

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
169 313 A A
(fot. Dominik Smaga)

Odwołane zostało czwartkowe posiedzenie Rady Miasta Lublin w sprawie górek czechowskich. Obrady odbędą się w niedzielę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Decyzja o odwołaniu czwartkowego posiedzenia została ogłoszona dzisiaj na zwołanej naprędce konferencji prasowej. Przewodniczący Rady Miasta tłumaczy, że ma wątpliwości czy planowane na jutro obrady zostały zwołane z wymaganym przez prawo wyprzedzeniem.

– Sesja powinna być zwołana na siedem dni przed posiedzeniem – wyjaśnia Jarosław Pakuła, przewodniczący Rady Miasta. – Siódmego dnia przed terminem sesji było Boże Ciało, więc zwołanie sesji nastąpiło w piątek – mówi Zbigniew Dubiel, koordynator zespołu radców prawnych Ratusza.

Przewodniczący Rady Miasta wyjaśnia, że wysyłając zawiadomienie o sesji dopiero w zeszły piątek opierał się na opinii jednego z radców prawnych.

– Otrzymałem interpretację taką, że materiały złożone przez pana prezydenta powinny wpłynąć do [zeszłej – red.] środy, a zawiadomienie o sesji może być przeze mnie podpisane w piątek. I tak się stało – tłumaczy Pakuła. Stwierdza, że dopiero teraz pojawiły się wątpliwości, czy obrady zwołano z odpowiednim wyprzedzeniem. Przewodniczący przekonuje, że uchwały podjęte na zwołanym wadliwie posiedzeniu mogłyby być unieważnione. – Jest duże zagrożenie, że podjęte uchwały mogą być uznane za nieważne.

Prezydent Krzysztof Żuk poinformował, że od prawnika obsługującego radę, Wojciecha Wójtowicza oczekuje rezygnacji z pracy.

Jednocześnie Pakuła ogłosił nowy termin posiedzenia. Radni mają się zebrać w niedzielę, 30 czerwca. Przewodniczący wyjaśnia, że posiedzenie musi się odbyć jeszcze w tym miesiącu, bo do końca czerwca Rada Miasta musi podjąć decyzję w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi za jego zeszłoroczną pracę. Niedzielne obrady są zwołane w trybie nadzwyczajnym, który nie wymaga siedmiodniowego wyprzedzenia.

Prezydent zapowiada, że w porządku niedzielnych obrad znajdą się te same projekty uchwał, które miały być rozpatrzone jutro, w tym budzący największe kontrowersje projekt studium przestrzennego. Jest to dokument, który ma określić przeznaczenie poszczególnych części Lublina, w tym górek czechowskich.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Żuk oznajmił ponadto, że wystąpił do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie tzw. tarczą antykorupcyjną wszystkich toczących się w Ratuszu procedur związanych z pracami nad studium. Zapewnił jednak, że mimo wniosku do CBA nie będzie dążył do przełożenia decyzji w sprawie studium na inne posiedzenie, niż to zwołane pilnie na niedzielę.

Prezydent Lublina poinformował również o złożonych do prokuratury zawiadomieniach w sprawie szkalujących go komentarzy umieszczanych w internecie pod medialnymi publikacjami dotyczącymi górek czechowskich.

– Rozumiem, że trudne decyzje budzą skrajne emocje, ale poziom emocji i ilość przekłamań w tym temacie sięgnęła zenitu – mówi Krzysztof Żuk. – Nie zgadzam się na zastraszenie, szczególnie jeżeli dotyczy to mojej rodziny i moich bliskich. Nie zgadzam się na taki poziom dyskusji, jaki prowadzą moi przeciwnicy. Dlatego skierowałem do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnieniu przestępstwa. Nie ma anonimowości w sieci, nie można bezkarnie kłamać i rzucać oskarżenia bez pokrycia. Nie ma mojej zgody na mowę nienawiści.

Pierwsze zawiadomienie, jak informuje Żuk, zostało przez niego złożone już 19 czerwca. Prezydent tłumaczy, że we wpisie jest zawarta groźba karalna, nawoływanie do przemocy fizycznej: „tu już chyba jest potrzebna przemoc gizyczna, bo ten dziad nic nie rozumie” (pisownia oryginalna). Drugie zawiadomienie datowane jest na 26 czerwca i dotyczy komentarza zamieszczonego na portalu Facebook na koncie Konrada Rękasa (przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego w latach 2003-04). Autor wpisu stwierdził o prezydencie, że „nie jest przepełnionym miłością do tkanki miejskiej demokratą – ale żulem nastawionym na dewastację miasta, byle developer uiścił” (pisownia oryginalna).

Odnosząc się do internetowych wpisów prezydent mówił o fali agresji oraz zabójstwie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Wpisy na forach internetowych, które Krzysztof Żuk zgłosi do prokuratury

Górki czechowskie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 313

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prosto z łąki / 26 czerwca 2019 r. o 15:48
+52
Kampania to jest, ogłupiająca zwykłych mieszkańców, prowadzona przez agencje pr, wmawiająca ludziom, ze płuca miejskie podczas zadyszki smogowej i palacych upałów latem leczy się poprzez zabetonowanie 30 ja ich powoerzchni. Cały cywilizowany świat sadzi drzewa, naturalizują rzeki.. a u nas tną i betonują. Kasa się tylko liczy dla nowobogackich „patriotów”
Avatar
jak nie wiadomo o co chodzi..... / 26 czerwca 2019 r. o 15:37
+46
Czyli żeby przepchać będą w niedzielę sesję robić? No to muszą mieć dobrą motywację......
Avatar
:) / 26 czerwca 2019 r. o 15:41
+43
niedziela jest OK, nie trzeba będzie brać urlopu, żeby co niektórym radnym od razu po głosowaniu podziękować :D
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 15:47
+41
Hahahaha, a jak się okaże, że i w niedzielę ludzie przyjdą protestować, to przeniosą posiedzenie do .... sali kolumnowej:)))). A jak i tam będą problemy, to do schronu przeciwlotniczego, a godzina posiedzenia zostanie wylosowana na tajnym losowaniu. Rotfl I oni naprawdę mówią, że POPIS to wymysł frustratów
Avatar
Żukol / 26 czerwca 2019 r. o 15:55
+40
Żuk zaraz wymyśli żeby głosowanie było tajne i korespondencyjne, tak żeby radni nie musieli się zbierać jednego dnia w jednym miejscu...dało się przepchnąć referendum na rympał, to i głosowanie na rympał jest możliwe
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 15:31
+40
coraz ciekawiej...będą tak w ostatniej chwili przekładać posiedzenie żeby zmylić mieszkańców?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 15:40
+36
„T”ermin „B”udzi „V”ątpliwości
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 16:25
+33
Czyli jednak w ratuszu czytaja te komentarze. Częsc jest faktycznie ponizej poziomu i to trzeba tepic ale ludzie sa niestety bardzo oburzeni. Natomiast wyjasnienia wymaga kto pisze te ewidentnie powtarzalne 90% wpisow na tak. Kto to oplaca ?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 17:19
+30
Kto się podpisał pod oczywistym kłamstwem, że nie można wywłaszczyć terenu górek czechowskich? Czy ten bełkot na miejskim profilu wydaliła z siebie agencja PR? Czy pan mecenas Dubiel i ratuszowy zespół radców prawnych miał nad tym jakąkolwiek kontrolę? Oczywiście, że można wywłaszczyć. Pozwala na to ustawa o gospodarce nieruchomościami, która po nowelizacjach zawiera tereny zieleni parkowej w katalogu celów publicznych. Dlaczego Miasto Lublin otwarcie okłamuje mieszkańców podając nieprawdziwą informację?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 16:08
+30
zdecydowanie służby powinny się przyjrzeć zarzutowi nigospodarności przy wydawaniu publicznych pieniędzy na referendum, którego celem jest to, żeby się nie udało, żeby sobie ustawić argument "mieszkańcy olali".
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 r. o 20:50
+5
Moeszkam przy Górkach i w sumie to byłem na początku za tym parkiem,ale niestety jest to tylko wał tbv i tyle.Skoro chcą przeznaczyc na ten cel 10razy mniej niz potrzeba to pytam jakim cudem ten park może powstać???
Avatar
AAA / 27 czerwca 2019 r. o 17:47
-5
Mam nadzieję, że prokuratura ukarze osoby odpowiedzialne za hejt w necie. Popieram budowę parku i modernizację G.Cz.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 17:44
-4
Szkoda marnować tego terenu na chwasty i wysyp śmieci, należy zadbać o Górki. Park to rozwiązanie pomyślne dla mieszkańców, którzy będą mieli w końcu miejsce na spacery z rodziną, bieganie, jazdę na rowerze, rekreację, place zabaw dla dzieci, boisko itp. Nikomu nie przydaje się nieużywany teren Górek Czechowskich , sprzyja jedynie alkoholikom i jako wysypisko smieci...... dla sceptyków --proponuje spojrzeć w propozycję zagospodrowania tego terenu , gdzie jest dużo zieleni i miejscem objętym ochroną
Avatar
Anica / 27 czerwca 2019 r. o 17:33
+6
"My mieszkańcy" nie zyskujemy! Jaki PARK? Kiedy wreszcie to do niektórych dotrze? Niezrozumiałym jest fakt, że naukowcy, ludzie, którzy od lat zajmują się sprawami ochrony przyrody i środowiska, w tym właśnie w środowiskach miejskich (np. prof. Chmielewski, czy Towarzystwo dla Natury i Człowieka), są przeciwni zabudowie Górek Czechowskich- a "My mieszkańcy" nie uznajemy ich argumentów. Czy tak trudno zrozumieć, że stare drzewa, wielowiekowa zieleń z całą złożonością ekosystemu jest dla miasta i mieszkańców jest cenna, a zrównanie tej zieleni z ziemią i nasadzenia tam od nowa jednolitej gatunkowo trawy oraz drzew młodych (PARK) w żaden sposób nie zastąpi tego co jest w tej chwili?! Głupota ludzi na świecie w dzisiejszych czasach jest porażająca, nawet w obliczu klęski. Mamy susze, powodzie, ocieplenie klimatu i całą mase zjawisk, które powinny nam dac do myslenia i zmienic nasze działanie, ale nie... po co... brniemy dalej... Przypomina mi się od razu opowieść o wyspie wielkanocnej, jak tamtejsza ludność wycinała drzewa na elementy potrzebne do życia (łodzie, chaty itd...). Ludzi przybywało, stąd wycinki zaczęły być coraz wieksze, aż wycięto połowę drzew. Deszcz przestał padać, bo powierzchnia bezleśna była zbyt duża, a trawa i inne rośliny uschły i nie było parowania. Był to moment krytyczny, ale była szansa na zawrócenie z tej drogi. Część ludzi mówiła, zaprzestańmy wycinać drzewa, sadźmy je - sytuacja się poprawi, ale inni twierdzili - NIE, wycinajmy dalej, budujmy z drewna posągi bogów, tym ich przebłagamy i deszcz spadnie. Drzewa wycięto do ostatniego, zwierzęta i roslinność wyginęły i wreszcie ludzie z głodu i pragnienia także wyginęli. Sami sobie zgotowali ten los. Tak jest i tu. Każde wycięte stare drzewo, każdy zabetonowany teren to krok, którym przybliżamy sie do własnej zguby...
"My mieszkańcy" nie zyskujemy! Jaki PARK? Kiedy wreszcie to do niektórych dotrze? Niezrozumiałym jest fakt, że naukowcy, ludzie, którzy od lat zajmują się sprawami ochrony przyrody i środowiska, w tym właśnie w środowiskach miejskich (np. prof. Chmielewski, czy Towarzystwo dla Natury i Człowieka), są przeciwni zabudowie Górek Czechowskich- a "My mieszkańcy" nie uznajemy ich argumentów. Czy tak trudno zrozumieć, że stare drzewa, wielowiekowa zieleń z całą złożonością ekosystemu jest dla miasta i mieszkańców jest cenna, a z... rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 16:47
+5
W temacie CBA otwarte pytanie brzmi : Co się stanie jak za 5 lat gdy powstaną bloki któryś z radnych popierających ten projekt pójdzie do dewelopera nie jako radny a jako zwykły mieszkaniec i zapyta o możliwość zakupu mieszkania z rabatem??? Czy CBA będzie pilnowało tego interesu dożywotnio ?? Nawet nie musi bo zgodnie z oststnimi interpretacjami prawa takie działanie nie nosi znamion przestępstwa i taki np 50% rabat jest w pełni legalny. Czy to nie nakręca radnych do działania??
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 15:11
-5
O Placu Litewskim też wszyscy krzyczeli, a teraz chodzą całymi rodzinami. Po górkach nikt nawet nie chodzi, a już na pewno całymi rodzinami.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 15:10
-5
Kogo prezydent miał niby słuchać? Jakiejś garstki awanturników którzy nie są zdolni do jakichkolwiek rozmów i nie interesuje ich żadne porozumienie?
Avatar
"Odrażający drab" / 27 czerwca 2019 r. o 15:07
+4
Dlaczego jakoś przypomina się tekst piosenki Kabaretu Starszych Panów pt. "Odrażający drab" Na kominku ogień płonie syczy sykiem smolnych szczap Przy kominku grzeje dłonie odrażający drab dobry Boże trap sie trap, odrażający drab [...] Drabie, nie tkwij w złych nawyczkach i póki czas się zmień
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 14:53
+8
Tylko Abramowice były w referendum na TAK. Nie wiem czy to ze szpitalem psychiatrycznym czy nie. Jak ze szpitalem to chyba wybitnie świadczy że zabudowanie ostatniego tak dużego terenu zielonego w Lublinie gdzie tyle terenu marnuje się w bliskiej okolicy centrum to wariactwo.
Avatar
Japolan / 27 czerwca 2019 r. o 13:39
+5
W piątek lub sobotę ktoś mógłby zorganizować (np. na Placu Litewskim) "warsztaty pisania listów biznesowych" do Radnych - autorzy listów mogliby pytać o cenę uchwały, promocje dla deweloperów lub zniżki dla stałych klientów. Po Lublinie mógłby jeździć nagłośniony żuk z informacjami o sprzedaży prawa oligarsze i zachętą do przyjścia na sprzedajną sesję Rady Miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 313

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Huragan Międzyrzec Podlaski – Włodawianka 3:1. Wystarczyło dobre 45 minut

Huragan Międzyrzec Podlaski – Włodawianka 3:1. Wystarczyło dobre 45 minut

Wystarczyło kilkanaście minut pierwszej połowy, a podopieczni Damiana Panka zdobyli trzy gole w starciu z Włodawianką. Po 45 minutach Huragan prowadził 3:0 i było jasne, że trzy punkty zostaną w Międzyrzecu Podlaskim. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1.

Miss Startu PGE Ekstraligi jest z Lublina. Znaki szczególne: ładna i kocha sprzątać
Magazyn
galeria

Miss Startu PGE Ekstraligi jest z Lublina. Znaki szczególne: ładna i kocha sprzątać

- Myślę, że jest to też duża zasługa kibiców Motoru, którzy są bardzo zaangażowani we wszystkie akcje związane z klubem. Prężnie głosowali, ale nie tylko oni, bo dostawałam również wiele wiadomości od kibiców z innych klubów, którzy mnie dopingowali i trzymali kciuki za wygraną - mówi Magdalena Orkiszewska, podprowadzając żużlowego Motoru Lublin, tegoroczna Miss Startu PGE Ekstraligi.

Radny Kraśnika chce mniej plastiku, ale boją się powtórki z afery z 5G

Radny Kraśnika chce mniej plastiku, ale boją się powtórki z afery z 5G

Bez plastikowych słomek, jednorazowych talerzy i sztućców. Bez toreb, reklamówek i gadżetów z tworzyw sztucznych. Kraśnicki radny Krzysztof Ślusarz proponuje, aby ograniczyć szkodliwe dla środowiska materiały m.in. w urzędzie miasta. Są jednak głosy, że może to być powodem kolejnych żartów z Kraśnika.

Victoria Żmudź – Tomasovia 0:3. Potrafią wygrywać mimo osłabień

Victoria Żmudź – Tomasovia 0:3. Potrafią wygrywać mimo osłabień

Wicelider grupy drugiej też nie znalazł sposobu na Tomasovię. Piłkarze Pawła Babiarza w sobotę wygrali w Żmudzi mecz numer 12 w tym sezonie. Tym razem pokonali Victorię 3:0.

Tłum w Lublinie na Strajku Kobiet. "Rząd jest taki gibki, że wchodzi w nasze cipki"
wideo
galeria

Tłum w Lublinie na Strajku Kobiet. "Rząd jest taki gibki, że wchodzi w nasze cipki"

Tłumy przeszły ulicami Lublina w Strajku Kobiet. Na niedzielę jet planowana kolejna manifestacja.

Wisła Puławy – Cracovia II 4:1. Adrian Paluchowski ciągle strzela

Wisła Puławy – Cracovia II 4:1. Adrian Paluchowski ciągle strzela

Nie miała problemów z odniesieniem 13 zwycięstwa w tym sezonie Wisła Puławy. Duma Powiśla w sobotę pokonała na swoim stadionie rezerwy Cracovii 4:1. dzięki temu drugiemu w tabeli Sokołowi Sieniawa odskoczyła już na 10 punktów.

Podhale Nowy Targ – Hetman Zamość 1:2. W końcu pierwsza wygrana!

Podhale Nowy Targ – Hetman Zamość 1:2. W końcu pierwsza wygrana!

Długo piłkarze Hetmana kazali czekać swoim kibicom na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Niespodziewanie, w ramach 16. kolejki podopieczni Jarosława Czarnieckiego pokonali w Nowym Targu tamtejsze Podhale 2:1. Trzeba dodać, że to trzeci mecz z rzędu ekipy z Zamościa bez porażki.

Marcin Wójcik z Ani Mru Mru odmawia TVP. „Bezwstydna propaganda”
galeria

Marcin Wójcik z Ani Mru Mru odmawia TVP. „Bezwstydna propaganda”

Znany kabareciarz upublicznił list, który wysłał do TVP. Marcin Wójcik rezygnuje z udziału w programie, bo jak tłumaczy nie zgadza się na zakłamywanie rzeczywistości.

Niby się nie zmienia, a jednak… Kazimierz Dolny w latach 90-tych. „Wtedy jeszcze nie przyjeżdżała Warszawa”
ZDJĘCIA
galeria

Niby się nie zmienia, a jednak… Kazimierz Dolny w latach 90-tych. „Wtedy jeszcze nie przyjeżdżała Warszawa”

Pstrokate parasole kawiarniane i prawdziwe punki. Tak wygląda Kazimierz Dolny z lat 90-tych na zdjęciach Macieja Kaczanowskiego. – Wtedy to była dla nas odskocznia – wspomina fotoreporter Dziennika Wschodniego.

Andrzej Duda: „Czuję się dobrze”

Andrzej Duda: „Czuję się dobrze”

Zakażony koronawirusem prezydent nagrał film, na którym mówi o swoim stanie zdrowia. Andrzej Duda tłumaczy, że gdyby wcześniej wiedział, że jest chory, to odwołałby wszystkie spotkania.

Na ratunek gastronomii w Lublinie. Jest specjalna akcja
galeria

Na ratunek gastronomii w Lublinie. Jest specjalna akcja

We wsparcie branży gastronomicznej włączają się władze Lublina. Będą zachęcać mieszkańców do zamawiania posiłków w lubelskich lokalach, które od soboty będą mogły sprzedawać posiłki jedynie na wynos lub z dowozem

Lewart Lubartów – Wólczanka 2:0. Zasłużona wygrana

Lewart Lubartów – Wólczanka 2:0. Zasłużona wygrana

Bardzo dobry mecz beniaminka z Lubartowa. Piłkarze Tomasza Bednaruka pokonali u siebie Wólczankę Wólka Pełkińska 2:0. I trzeba przyznać, że gospodarze w pełni zasłużyli na trzy punkty w starciu z trzecim zespołem w tabeli, który ostatni raz ani jednego punktu w lidze nie zdobył... dwa miesiące temu.

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 42:22
galeria

MKS Perła Lublin – KPR Ruch Chorzów 42:22

Po ostatniej porażce w Koszalinie mistrzynie Polski bardzo szybko wróciły na zwycięski szlak. W sobotę MKS Perła pokonał bowiem w hali Globus Ruch Chorzów i to różnicą aż 20 bramek

Zimowa zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki?
galeria

Zimowa zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki?

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki. Z czasu letniego przechodzimy na czas zimowy. Jak poradzi sobie z tym komunikacja?

Lublinianka – Lutnia 0:0. Szanują jeden punkt
galeria

Lublinianka – Lutnia 0:0. Szanują jeden punkt

Piłkarze Dariusza Bodaka nie powtórzyli wyniku z Piszczaca. W pierwszej rundzie Lublinianka ograła Lutnię na wyjeździe 1:0. Tym razem starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem, chociaż groźniejsi byli gracze Piotra Kurowskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.