Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Spalarnia odpadów ma stanąć w Lublinie. Mieszkańcy: Idziemy pod Ratusz!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
130 47 A A

Przyjdziemy przed Ratusz w poniedziałek - zapowiedzieli mieszkańcy zaniepokojeni planowaną inwestycją przy Mełgiewskiej. W jej sprawie teoretycznie trwają konsultacje społeczne. - Jakie to konsultacje, skoro nikt nie mówi, co tu ma być? Czy to spalarnia śmieci? - pytają oburzeni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Emocje mieszkańców rozpala inwestycja planowana przez elektrociepłownię MEGATEM-EC przy Mełgiewskiej. Firma chce postawić tu nowy blok elektrociepłowni zasilany paliwem z odpadów i osadami z oczyszczalni ścieków. Łącznie w ciągu roku spalanych może tu ich nawet 125 tys. ton. O planach spółki pisaliśmy pod koniec listopada, gdy Ratusz ogłosił konsultacje społeczne w tej sprawie. - Co to za konsultacje, skoro my nie wiemy, co tam będzie - pyta Marta Nowosadzka, jedna z niezadowolonych osób, które wczoraj przyszły przed Ratusz. Tłumaczyła, że komunikat Wydziału Ochrony Środowiska jest mało zrozumiały. Mowa w nim o "bloku energetycznym zasilanym paliwem alternatywnym”, a słowa "konsultacje społeczne” poprzedza gąszcz paragrafów. - Dzwoniłam tam i usłyszałam, że dostanę odpowiedź mailem, a przecież nie każdy ma mail. A odpowiedzi nie dostałam - dodaje Nowosadzka. Przed Ratusz przyszła z grupą innych mieszkańców przyprowadzonych przez posła Twojego Ruchu, Michała Kabacińskiego, który zwołał tu konferencję prasową. - Kolejny raz jesteśmy świadkami bardzo iluzorycznych konsultacji - stwierdził poseł. A mieszkańcy podkreślali, że o planie budowy ciepłowni dowiedzieli się z prasy. Za dowód służył artykuł "Dziennika Wschodniego”, ale nie o tej, tylko innej inwestycji, którą planuje nie MEGATEM-EC, tylko miasto. Poseł i mieszkańcy zgodnie twierdzili, że nie są ani przeciwnikami, ani zwolennikami inwestycji, że po prostu chcą znać szczegóły. Tylko jedna osoba wyłamała się z tego spójnego przekazu wprost mówiąc, że nie chce elektrociepłowni na odpady. - Spalanie odpadów wytwarza ogromną ilość substancji rakotwórczych - mówi Elżbieta Szymanek. Uczestnicy spotkania zapowiedzieli, że wrócą przed Ratusz w poniedziałek o godz. 18 - w nadziei, że ktoś do nich wyjdzie i wszystko wyjaśni. W czwartek po południu biuro prasowe Urzędu Miasta poinformowało, że jest skłonne wydłużyć konsultacje, pierwotnie mające trwać do 18 grudnia. Prezydent poprosił też szefową Wydziału Ochrony Środowiska o "wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, by nie powtarzała się ona w przyszłości”. Miasto zadeklarowało też pomoc w organizacji spotkania mieszkańców z inwestorem.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jOOj / 12 grudnia 2017 r. o 10:29
0
Lekarz napisał:
"W krajach, gdzie istnieją takie spalarnie, badania wykazały..."
 Poproszę o dane afiliacyjne, chętnie poczytam te "rewelacje"...
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 r. o 10:14
0
Nie chcieliście elektrociepłowni opalanej słomą będziecie mieć spalarnie śmieci z sortownią....
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 r. o 11:04
0
co za idiota chce zadymic i zasmrodzic lublin -jeszcze przy takich upalach -szukajcie miejsca tam gdzie ludzie nie mieszkaja daleko od miasta
Avatar
Katarzyna / 11 kwietnia 2015 r. o 13:12
0

Ludzie czy Wy macie pojęcie co to jest spalarnia odpadów? Co Wam będzie śmierdzieć? Dwutlenek węgla i para woda o ile wiem są gazami bezzapachowymi! Ale wymyślacie, aż głowa boli... Wg Was lepiej żeby odpady leżały na wysypiskach, gniły i uwalniały do atmosfery CO2? Tak przynajmniej powstaną kolejne miejsca pracy i energia cieplna z czegoś co i tak miałoby iść na stracenie. To co wydobywa się z komina NIE ŚMIERDZI śmierdzą kompostownie i składowiska... Jak gotujecie wodę w garnku to para Wam śmierdzi? Nie rozśmieszajcie mnie...

Avatar
agnar44 / 30 marca 2015 r. o 09:48
0

wedlug mojej wiadomosci na biezaco to obecnie smieci po segregacji sa prasowane i wywozone na UKRAINE do utylizacji i niech tak zostanie a megatech opala gazem i weglem z BOGDANKI

Avatar
monika / 12 marca 2015 r. o 12:10
0

Mniejsze miasta budują spalarnie na terenie swojej gminy, ale nie w miastach, a w Lublinie spalarnia w Lublinie, biomasa w Lublinie i wszystko w jednej dzielnicy, aby zasmrodzić tylko połowę miasta. A może by tak zrobić spalarnię pod ratuszem? W końcu nikt tam nie mieszka, więc na czas pracy można zamknąć okna. Weźcie też sobie elektrociepłownię na biomasę. Niech samochody z tym syfem jeżdżą przez Lubartowską i czekają pod ratuszem na rozładunek. Szczury przecież nie będą przeszkadzać. To przecież najbardziej znane zwierzaki "mieszkańcom" ratusza.

Jak ktoś uważa, że nie śmierdzą miejsca z odpadami, to proponuję pojechać na Mełgiewską pod KomEko i rozbić sobie namiot na kilka dni.

Mniejsze miasta budują spalarnie na terenie swojej gminy, ale nie w miastach, a w Lublinie spalarnia w Lublinie, biomasa w Lublinie i wszystko w jednej dzielnicy, aby zasmrodzić tylko połowę miasta. A może by tak zrobić spalarnię pod ratuszem? W końcu nikt tam nie mieszka, więc na czas pracy można zamknąć okna. Weźcie też sobie elektrociepłownię na biomasę. Niech samochody z tym syfem jeżdżą przez Lubartowską i czekają pod ratuszem na rozładunek. Szczury przecież nie będą przeszkadzać. To przecież najbardziej znane zwierzaki "mieszkańcom"... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2015 r. o 13:25
0
O super. Niech budują.
Avatar
sylwia / 22 stycznia 2015 r. o 10:05
0

no tak, lepiej,

żeby  śmiecie zasypały miasto

zjadły nas szczury,

niż budować spalarnię śmieci

ot mentalność lublinian,

nic dziwnego że tu pis wygrywa.

no to może wybudujemy spalarnię pod twoim domem skoro to nie przeszkadza

Avatar
Milczcie dalej pracownicy / 17 grudnia 2014 r. o 15:27
0

Lubelszczyzna staje się utylizatorem sprowadzanych masowo smieci z zachodniej europy. Cementownie w Chełmie i Rejowcu od kilku lat masowo spalają  smiecie zwłaszcza z niemieckich elektrowni atomowych,wiem cos o tym jezdziłem jeden sezon w firmie z fajsławic,smiecie są prasowane w kostke i niby sprawdzane licznikami gaigera ale jak jest naprawde nikt tego niezbadał nigdy,w nocy gdy wiatr jest w strone ukrainy piece pracują na maxa i filtry kominowe są  odłaczane wtedy.......... nkt o tym nie pisze i nikt nie protestuje z uwagi o prace.

"ze względu na pracę nikt o tym nie mówi i nie pisze"... ..to trzeba rozesłać wici na cały świat tak aby wszyscy wiedzieli i też zaprotestowali -a nie chować się bo pracy szkoda

A ile tam popracujesz i kto ci zwróci za zdrowie? Wywalą na "zbity pysk" jak zaczniesz chorować. Dlatego trują nas informacjami o wojnach religijnych i innych zamiast pilnować środowiska...Który kościół w Rejowcu powiedział o tym ludziom ale o polityce jak najbardziej gromi z ambon i tylko dzwonią tymi nowymi dzwonami za pieniądze wiernych jakby zegarków nie było Temat: wojna na Ukrainie ale nie na temat środowiska w Polsce nikt nie mówi. Zostaniemy śmietnikiem dla 

Zachodniej Europy i Ukrainy. Autostrady budują od Szczecina na Mazury dla Niemców a tu ani widu ani słychu drogi tylko kościoły kościoły skansen, spalarnie i sklepy. Totalny brak połączeń między osiedlami w Lublinie, badziewie drogowe na osiedlach, brak parkingów. Kiedyś budowali szerokie dwupasmówki na osiedla jak nie było prawie prywatnych samochodów osobowych a teraz budują uliczki uliczuśki bez składu i sensu i bez parkingów, zwężają istniejące miejskie drogi "dla bezpieczeństwa" A niedługo powycinają wszystkie drzewa z tego powodu. Lasy też pójdą w prywatne ręce dzięki spec ustawie. Z budżetu państwa finansuje się partie zamiast z pieniędzy członków a oni tylko wyjeżdżają na Bahamy i Malediwy ABY ŁYKNĄĆ ŚWIEŻEGO POWIETRZA aby im mózgi nie zaczadziały do końca szlamem wyrzucanym z kominów

ote>

"ze względu na pracę nikt o tym nie mówi i nie pisze"... ..to trzeba rozesłać wici na cały świat tak aby wszyscy wiedzieli i też zaprotestowali -a nie chować się bo pracy szkoda

A ile tam popracujesz i kto ci zwróci za zdrowie? Wywalą na "zbity pysk" jak zaczniesz chorować. Dlatego trują nas informacjami o wojnach religijnych i innych zamiast pilnować środowiska...Który kościół w Rejowcu powiedział o tym ludziom ale o polityce jak najbardziej gromi z ambon i tylko dzwonią tymi nowymi dzwonami ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 15:02
0

NIMBA W AKCJI!

wieczorem w Lublinie (np Czechów środkowy) nie można otworzyć okien bo wyczuwa się jakiś dym ? smog? z drobinami kurzu aż nie można oddychać. Trzeba zaprotestować przeciwko truciu mieszkańców. Wyłączają lub nie używają? filtrów w kotłowniach, kominach wtedy gdy nikt nie widzi czyli wieczorem i w nocy. Ponoć szpital na Jaczewskiego ma spalarnię i chyba stamtąd na Czechów zawiewa nieoczyszczonym dymem. Niech straż albo miasto zrobi z tym wreszcie porządek. Okna są wręcz zalepione brudnym smarem na zewnątrz. Za dnia biały dymek z kominów przemysłowych a w nocy rozpoczyna się zrzucanie wszystkich pyłów i nieczystosci -bo szkoda na filtry.

wieczorem w Lublinie (np Czechów środkowy) nie można otworzyć okien bo wyczuwa się jakiś dym ? smog? z drobinami kurzu aż nie można oddychać. Trzeba zaprotestować przeciwko truciu mieszkańców. Wyłączają lub nie używają? filtrów w kotłowniach, kominach wtedy gdy nikt nie widzi czyli wieczorem i w nocy. Ponoć szpital na Jaczewskiego ma spalarnię i chyba stamtąd na Czechów zawiewa nieoczyszczonym dymem. Niech straż albo miasto zrobi z tym wreszcie porządek. Okna są wręcz zalepione brudnym smarem na zewnątrz. Za dnia biały dymek... rozwiń

Avatar
jOOj / 12 grudnia 2017 r. o 10:29
0
Lekarz napisał:
"W krajach, gdzie istnieją takie spalarnie, badania wykazały..."
 Poproszę o dane afiliacyjne, chętnie poczytam te "rewelacje"...
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 r. o 10:14
0
Nie chcieliście elektrociepłowni opalanej słomą będziecie mieć spalarnie śmieci z sortownią....
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2015 r. o 11:04
0
co za idiota chce zadymic i zasmrodzic lublin -jeszcze przy takich upalach -szukajcie miejsca tam gdzie ludzie nie mieszkaja daleko od miasta
Avatar
Katarzyna / 11 kwietnia 2015 r. o 13:12
0

Ludzie czy Wy macie pojęcie co to jest spalarnia odpadów? Co Wam będzie śmierdzieć? Dwutlenek węgla i para woda o ile wiem są gazami bezzapachowymi! Ale wymyślacie, aż głowa boli... Wg Was lepiej żeby odpady leżały na wysypiskach, gniły i uwalniały do atmosfery CO2? Tak przynajmniej powstaną kolejne miejsca pracy i energia cieplna z czegoś co i tak miałoby iść na stracenie. To co wydobywa się z komina NIE ŚMIERDZI śmierdzą kompostownie i składowiska... Jak gotujecie wodę w garnku to para Wam śmierdzi? Nie rozśmieszajcie mnie...

Avatar
agnar44 / 30 marca 2015 r. o 09:48
0

wedlug mojej wiadomosci na biezaco to obecnie smieci po segregacji sa prasowane i wywozone na UKRAINE do utylizacji i niech tak zostanie a megatech opala gazem i weglem z BOGDANKI

Avatar
monika / 12 marca 2015 r. o 12:10
0

Mniejsze miasta budują spalarnie na terenie swojej gminy, ale nie w miastach, a w Lublinie spalarnia w Lublinie, biomasa w Lublinie i wszystko w jednej dzielnicy, aby zasmrodzić tylko połowę miasta. A może by tak zrobić spalarnię pod ratuszem? W końcu nikt tam nie mieszka, więc na czas pracy można zamknąć okna. Weźcie też sobie elektrociepłownię na biomasę. Niech samochody z tym syfem jeżdżą przez Lubartowską i czekają pod ratuszem na rozładunek. Szczury przecież nie będą przeszkadzać. To przecież najbardziej znane zwierzaki "mieszkańcom" ratusza.

Jak ktoś uważa, że nie śmierdzą miejsca z odpadami, to proponuję pojechać na Mełgiewską pod KomEko i rozbić sobie namiot na kilka dni.

Mniejsze miasta budują spalarnie na terenie swojej gminy, ale nie w miastach, a w Lublinie spalarnia w Lublinie, biomasa w Lublinie i wszystko w jednej dzielnicy, aby zasmrodzić tylko połowę miasta. A może by tak zrobić spalarnię pod ratuszem? W końcu nikt tam nie mieszka, więc na czas pracy można zamknąć okna. Weźcie też sobie elektrociepłownię na biomasę. Niech samochody z tym syfem jeżdżą przez Lubartowską i czekają pod ratuszem na rozładunek. Szczury przecież nie będą przeszkadzać. To przecież najbardziej znane zwierzaki "mieszkańcom"... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2015 r. o 13:25
0
O super. Niech budują.
Avatar
sylwia / 22 stycznia 2015 r. o 10:05
0

no tak, lepiej,

żeby  śmiecie zasypały miasto

zjadły nas szczury,

niż budować spalarnię śmieci

ot mentalność lublinian,

nic dziwnego że tu pis wygrywa.

no to może wybudujemy spalarnię pod twoim domem skoro to nie przeszkadza

Avatar
Milczcie dalej pracownicy / 17 grudnia 2014 r. o 15:27
0

Lubelszczyzna staje się utylizatorem sprowadzanych masowo smieci z zachodniej europy. Cementownie w Chełmie i Rejowcu od kilku lat masowo spalają  smiecie zwłaszcza z niemieckich elektrowni atomowych,wiem cos o tym jezdziłem jeden sezon w firmie z fajsławic,smiecie są prasowane w kostke i niby sprawdzane licznikami gaigera ale jak jest naprawde nikt tego niezbadał nigdy,w nocy gdy wiatr jest w strone ukrainy piece pracują na maxa i filtry kominowe są  odłaczane wtedy.......... nkt o tym nie pisze i nikt nie protestuje z uwagi o prace.

"ze względu na pracę nikt o tym nie mówi i nie pisze"... ..to trzeba rozesłać wici na cały świat tak aby wszyscy wiedzieli i też zaprotestowali -a nie chować się bo pracy szkoda

A ile tam popracujesz i kto ci zwróci za zdrowie? Wywalą na "zbity pysk" jak zaczniesz chorować. Dlatego trują nas informacjami o wojnach religijnych i innych zamiast pilnować środowiska...Który kościół w Rejowcu powiedział o tym ludziom ale o polityce jak najbardziej gromi z ambon i tylko dzwonią tymi nowymi dzwonami za pieniądze wiernych jakby zegarków nie było Temat: wojna na Ukrainie ale nie na temat środowiska w Polsce nikt nie mówi. Zostaniemy śmietnikiem dla 

Zachodniej Europy i Ukrainy. Autostrady budują od Szczecina na Mazury dla Niemców a tu ani widu ani słychu drogi tylko kościoły kościoły skansen, spalarnie i sklepy. Totalny brak połączeń między osiedlami w Lublinie, badziewie drogowe na osiedlach, brak parkingów. Kiedyś budowali szerokie dwupasmówki na osiedla jak nie było prawie prywatnych samochodów osobowych a teraz budują uliczki uliczuśki bez składu i sensu i bez parkingów, zwężają istniejące miejskie drogi "dla bezpieczeństwa" A niedługo powycinają wszystkie drzewa z tego powodu. Lasy też pójdą w prywatne ręce dzięki spec ustawie. Z budżetu państwa finansuje się partie zamiast z pieniędzy członków a oni tylko wyjeżdżają na Bahamy i Malediwy ABY ŁYKNĄĆ ŚWIEŻEGO POWIETRZA aby im mózgi nie zaczadziały do końca szlamem wyrzucanym z kominów

ote>

"ze względu na pracę nikt o tym nie mówi i nie pisze"... ..to trzeba rozesłać wici na cały świat tak aby wszyscy wiedzieli i też zaprotestowali -a nie chować się bo pracy szkoda

A ile tam popracujesz i kto ci zwróci za zdrowie? Wywalą na "zbity pysk" jak zaczniesz chorować. Dlatego trują nas informacjami o wojnach religijnych i innych zamiast pilnować środowiska...Który kościół w Rejowcu powiedział o tym ludziom ale o polityce jak najbardziej gromi z ambon i tylko dzwonią tymi nowymi dzwonami ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 15:02
0

NIMBA W AKCJI!

wieczorem w Lublinie (np Czechów środkowy) nie można otworzyć okien bo wyczuwa się jakiś dym ? smog? z drobinami kurzu aż nie można oddychać. Trzeba zaprotestować przeciwko truciu mieszkańców. Wyłączają lub nie używają? filtrów w kotłowniach, kominach wtedy gdy nikt nie widzi czyli wieczorem i w nocy. Ponoć szpital na Jaczewskiego ma spalarnię i chyba stamtąd na Czechów zawiewa nieoczyszczonym dymem. Niech straż albo miasto zrobi z tym wreszcie porządek. Okna są wręcz zalepione brudnym smarem na zewnątrz. Za dnia biały dymek z kominów przemysłowych a w nocy rozpoczyna się zrzucanie wszystkich pyłów i nieczystosci -bo szkoda na filtry.

wieczorem w Lublinie (np Czechów środkowy) nie można otworzyć okien bo wyczuwa się jakiś dym ? smog? z drobinami kurzu aż nie można oddychać. Trzeba zaprotestować przeciwko truciu mieszkańców. Wyłączają lub nie używają? filtrów w kotłowniach, kominach wtedy gdy nikt nie widzi czyli wieczorem i w nocy. Ponoć szpital na Jaczewskiego ma spalarnię i chyba stamtąd na Czechów zawiewa nieoczyszczonym dymem. Niech straż albo miasto zrobi z tym wreszcie porządek. Okna są wręcz zalepione brudnym smarem na zewnątrz. Za dnia biały dymek... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Encarina znajduje się na Bliskim Wschodzie i mimo zabiegów polskiej ambasady, zagraniczna stadnina nie zwróciła klaczy.

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni
zdjęcia
galeria

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po tym jak samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła.

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Spotkanie w Dorohusku miało dwa oblicza. – W pierwszej części to my dominowaliśmy, w drugiej goście mieli więcej z gry – twierdzi szkoleniowiec Granicy Marek Grzywna.

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"
galeria

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"

Po sobotniej konferencji Zjednoczonej Prawicy samorządowcy mają zatroskane miny. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczące, niemal dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku. To cios w finanse gmin, dla których PIT jest jednym z podstawowych źródeł dochodu. Co z rekompensatami?

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

– 450 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson od kilkunastu dni nie dojechało do Polski – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Trudno tam było dotrzeć. Miejsce zostało zamaskowane, żeby policja nie wpadła na jego trop. Nie udało się.

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się gośćmi.

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Garbarnia Kurów miała ostatnio olbrzymie problemy z regularnym punktowaniem. W maju jednak podopieczni Roberta Mirosława odnieśli już dwa zwycięstwa i oddalili od siebie możliwość degradacji do A klasy

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"

Zwiększone nakłady na ochronę zdrowia mają w ciągu najbliższych lat przełożyć się na lepsze wyposażenie szpitali i poprawę dostępności do lekarzy specjalistów. Rząd zapowiada również wsparcie polskiego eksportu. To główne tematy poniedziałkowych konferencji Mateusza Morawieckiego w powiecie ryckim.

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego
20 maja 2021, 16:00

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego

Już 21 maja Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprosi melomanów na pierwszy po przerwie koncert stacjonarny. W sali koncertowej zabrzmi m.in. prawykonanie "Temporatorium" Bogdana Dowlasza. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego.

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie

Przez weekend straż pożarna z Lublina 12 razy wyjeżdżała do wypadków drogowych. Najpoważniejsze wydarzyły się na rondzie 100-lecia KUL i na ul. Głębokiej.

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?
galeria

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Jeszcze 10 miesięcy potrwa gruntowny remont drogi 835 od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Na razie pokonanie tej trasy wymaga cierpliwości, bo na 25-kilometrowym odcinku kierowcy zmierzą się z długim oczekiwaniem pod światłami na kilkunastu długich wahadłach. Koniec męczarni zaplanowano na luty 2022.

Owady mają we Włodawie swój hotel

Owady mają we Włodawie swój hotel

W Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie na czytelników czeka nowa atrakcja. To osobliwa, drewniana konstrukcja będąca oryginalnym hotelem dla… owadów.

Sokół Konopnica – Unia Bełżyce 3:1. Zniszczyli plany młodzieży

Sokół Konopnica – Unia Bełżyce 3:1. Zniszczyli plany młodzieży

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Sokół Konopnica zbiera kolejne punkty. W sobotę w obecności wielu kibiców podopieczni Tomasza Prasnala pokonali Unię Bełżyce

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!