Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2017 r.
13:16

Spalił brata żywcem. Polał go denaturatem i podpalił

Autor: Zdjęcie autora jsz
77 15 A A

15 lat więzienia to właściwa kara za morderstwo – uznał Sąd Apelacyjny w Lublinie i utrzymał wyrok wobec Mariusza T. Mężczyzna zabił własnego brata. Oblał go denaturatem i podpalił.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sąd odwoławczy nie okazał się łaskawy dla mordercy. Utrzymując wyrok skazujący zastrzegł, że Mariusz T. będzie się mógł starać o warunkowe zwolnienie dopiero po 12 latach odsiadki. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu ubiegłego roku.

– Mariusz T. działał ze szczególnym okrucieństwem. Zadał swojemu bratu niezwykłe cierpienia – podkreśliła uzasadniając rozstrzygnięcie sędzia Anna Folwarczna.

38-latek nie przyznawał się do winy. Tłumaczył, że oblał brata denaturatem, ale ten podpalił się przez przypadek. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się we wrześniu 2015r. roku w Wandzinie, niedaleko Lubartowa. Mariusz i Piotr mieszkali wspólnie, w rodzinnym domu. Obok mieszkała ich siostra z mężem i dziećmi. W procesie zeznawała przeciwko Mariuszowi T.

– U braci ciągle były awantury – opowiadała śledczym Edyta G. – Libacje ciągnęły się od miesiąca do trzech.

Mariusz i Piotr mieli nadużywać alkoholu od ok. 20 lat, kiedy zmarła ich matka. Regularnie się bili. Raz Mariusz T. pokiereszował brata nożem. Odsiedział za to blisko dwa lata. Ostatnia libacja trwała blisko trzy tygodnie. Razem z braćmi pił ich wujek, również alkoholik. Wtedy doszło do kolejnej awantury.

– Usłyszałam przeraźliwy krzyk. Piotr wołał moje imię – wspominała w sądzie Edyta G. – Gdy przybiegłam leżał przed progiem i się palił. Mariusz spokojnie chodził po podwórku.

Ranny mężczyzna zdołał wejść do domu. Usiadł w fotelu. Tak zastali go ratownicy pogotowia.

– Powiedział, że brat polał go denaturatem i podpalił – zeznał później Kazimierz M., kierowca karetki, którą wezwano do Wandzina.

Z akta sprawy wynika, że kiedy ratownicy zajmowali się rannym, policjanci wprowadzili do mieszkania Mariusza T. Miał wtedy grozić bratu, że jeśli ten przeżyje to jeszcze raz go podpali, a potem powiesi.

Piotr T. trafił do szpitala w Łęcznej. Miał poparzone blisko 70 proc. powierzchni ciała. W grudniu zmarł. Jego brat został oskarżony o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Mariuszowi T. groziło od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Sąd uznał, że 15 lat za kratami to adekwatna kara. Okolicznością łagodzącą był fakt, że feralnego dnia obaj bracia byli pijani.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 09:26
0
Podpalił człowieka który zginął w męczarniach i dostał TYLKO 15 lat -- a wy piszecie bzdury że "sąd NIE okazał się łaskawy". Przecież 15 lat za coś takiego to łaska przez duże Ł.....
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 23:15
0
zbić debila
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:53
0
15 lat za morderswto??????????!!! tylko????
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:38
0
A nie oburzył was komentarz dziennikarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "Sąd odwoławczy nie okazał się łaskawy dla mordercy. Utrzymując wyrok skazujący zastrzegł, że Mariusz T. będzie się mógł starać o warunkowe zwolnienie DOPIERO po 12 latach" CZYLI DOSTAŁ WYSOKI WYROK!? Dziennikarzu podpisz się.
Avatar
Gość ze wshodu / 31 stycznia 2017 o 20:56
0
Hej Wieslaw! W tej Bydgoszczy to wszyscy tacy glupi czy tylko ty?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 15:26
0
Co tragedia to po alkocholu, dlaczego alkocholu nie zakazac przeciez to o wiele silniejszy i bardziej niebezpieczny narkotyk niz marichuana.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 15:09
0
c.......... nie wierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! okoliczność łagodzaca no nie wierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tzn każde przestępstwo zrobione po pijaku lżej karane niż na trzeźwo no nie wierze hah
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:30
0
Wiesławie, całkiem niedaleko stąd do Jedwabnego i kilku innych miejscowości, w których tzw "podziemie niepodległościowe" z szczególnym okrucieństwem mordowali, Żydów, Ukraińców, Polaków i Białorusinów.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:28
0
Tego kraju nie stać finansowo na uzdatnianie odpadów ludzkich w pensjonatach All Inclusive za pieniądze skarbu państwa, ściągane od zaharowanych podatników. Ależ wyrozumiały dla bestialca ten pan swędzia ze swądu apelacyjnego! Albo z nim jakoś 'spowinowacony'.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:07
0
Wschodnia mentalność. Niedaleko stąd do Wołynia. Wiesław z Bydgoszczy.
Avatar
Gość / 1 lutego 2017 o 09:26
0
Podpalił człowieka który zginął w męczarniach i dostał TYLKO 15 lat -- a wy piszecie bzdury że "sąd NIE okazał się łaskawy". Przecież 15 lat za coś takiego to łaska przez duże Ł.....
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 23:15
0
zbić debila
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:53
0
15 lat za morderswto??????????!!! tylko????
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 22:38
0
A nie oburzył was komentarz dziennikarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "Sąd odwoławczy nie okazał się łaskawy dla mordercy. Utrzymując wyrok skazujący zastrzegł, że Mariusz T. będzie się mógł starać o warunkowe zwolnienie DOPIERO po 12 latach" CZYLI DOSTAŁ WYSOKI WYROK!? Dziennikarzu podpisz się.
Avatar
Gość ze wshodu / 31 stycznia 2017 o 20:56
0
Hej Wieslaw! W tej Bydgoszczy to wszyscy tacy glupi czy tylko ty?
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 15:26
0
Co tragedia to po alkocholu, dlaczego alkocholu nie zakazac przeciez to o wiele silniejszy i bardziej niebezpieczny narkotyk niz marichuana.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 15:09
0
c.......... nie wierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! okoliczność łagodzaca no nie wierze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tzn każde przestępstwo zrobione po pijaku lżej karane niż na trzeźwo no nie wierze hah
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:30
0
Wiesławie, całkiem niedaleko stąd do Jedwabnego i kilku innych miejscowości, w których tzw "podziemie niepodległościowe" z szczególnym okrucieństwem mordowali, Żydów, Ukraińców, Polaków i Białorusinów.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:28
0
Tego kraju nie stać finansowo na uzdatnianie odpadów ludzkich w pensjonatach All Inclusive za pieniądze skarbu państwa, ściągane od zaharowanych podatników. Ależ wyrozumiały dla bestialca ten pan swędzia ze swądu apelacyjnego! Albo z nim jakoś 'spowinowacony'.
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 14:07
0
Wschodnia mentalność. Niedaleko stąd do Wołynia. Wiesław z Bydgoszczy.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 32 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!