Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Sprawa żłobka na Czechowie. Pracownicy biura zostali napadnięci

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
22 31 A A

Tuż przed oknami będzie ruchliwa ulica, zniknie też 36 drzew. Przed takimi skutkami budowy nowego żłobka ostrzegają ulotki trafiające do mieszkańców Czechowa. - To bzdury, to negatywna kampania - odpowiada Ratusz. W tej sprawie dochodzi już nawet do... rękoczynów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W środę pracownicy biura projektowego dokonujący na miejscu inwentaryzacji, zostali napadnięci. Odebrano im dokumenty - opowiada Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.

Ratusz w sprawie żłobków stoi pod ścianą, bo wszystkie takie placówki - poza jedną - nie spełniają nowych norm przeciwpożarowych, do czego poważne zastrzeżenia ma straż pożarna. Dostosowanie ich do wspomnianych norm byłoby tak kosztowne, że bardziej opłaci się przeznaczyć budynki na inne cele, a dla żłobków wybudować nowe gmachy. Pierwszy z nich ma powstać przy ul. Młodej Polski, tuż obok Przedszkola Specjalnego nr 11.

- Jego realizację planujemy na lata 2015-16 - mówi Dziuba.

Ale lokalizacja budzi wielkie emocje. Do mieszkańców Czechowa trafiają ulotki ostrzegające przed negatywnymi skutkami tej inwestycji odsyłające po szczegóły na specjalnie założoną stronę internetową.

- Nasze dzieci stracą bezpowrotnie miejsce do bezpiecznej zabawy i uprawiania sportu. Osiedle Karłowicza straci miejsce wolne od samochodów, gdzie mieszkańcy mogli bezpiecznie uczyć swoje pociechy jazdy na rowerze czy rolkach - czytamy na stronie. - Stracimy okolicę bez zgiełku i smrodu spalin. Starsze osoby i młodzi rodzice stracą miejsce do spokojnych spacerów.
Konkrety też są na wspomnianej stronie. Czytamy tu, że budowa żłobka będzie skutkować wycięciem 36 drzew, budową ruchliwej ulicy z dwoma pasami ruchu oraz likwidacji boiska do piłki nożnej.

- Rozumiem, że zaczęła się kampania, ale grajmy czysto i uczciwie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, i twierdzi, że zarzuty są nieprawdziwe. - Nie ma potrzeby wycięcia ani jednego drzewa, nie ma mowy o szerokiej jezdni, to będzie wąska droga jednokierunkowa - podkreśla Dziuba. Przy jezdni zlokalizowane mają być miejsca parkingowe.

- Natomiast boisko zostanie przesunięte, ale pozostanie na tym osiedlu - dodaje Michał Krawczyk, radny PO z Czechowa. - Cała akcja zmierzająca do oprotestowania budowy tego żłobka jest oparta na nieprawdziwych informacjach.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ESPE ObywatelskiCzechow / 8 września 2014 o 08:59
0

spokojne miejsce do spacerowania, heh pełno żuli pijących odpowiednio przystosowane cenowo trunki. Dodatkowo wieczorem strach przejść, pełno pijanej młodzieży z okolic Górskiej i Kamerlanej toż to cudowne miejsce jest po prostu.

Normalnie po wybudowaniu żłobka i odebraniu dzieciom chodnika po którym uczą się jeździć na rowerze cała pijana młodzież odmieni się w inteligentnych osobników, którzy zamiast trudnić się piciem taniego wina zaczną dyskutować o literaturze angielskiej czy francuskiej. 

Jesteś typowym lemingiem, ja też, ale jest między nami różnica jak ktoś mi napluje na twarz nie mówię, że pada deszcz.

Normalnie po wybudowaniu żłobka i odebraniu dzieciom chodnika po którym uczą się jeździć na rowerze cała pijana młodzież odmieni się w inteligentnych osobników, którzy zamiast trudnić się piciem taniego wina zaczną dyskutować o literaturze angielskiej czy francuskiej. 

Jesteś typowym lemingiem, ja też, ale jest między nami różnica jak ktoś mi napluje na twarz nie mówię, że pada deszcz.

rozwiń
Avatar
ESPE ObywatelskiCzechow / 8 września 2014 o 08:54
0

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliżej okien i komuś przestało to pasować. Ale chyba zapominają, że sami postawią na tym parkingu samochody. Poza tym prawdopodobnie sami stają na drodze z zakazem wjazdu, blokując mozliwość skutecznej interwencji ratunkowej, ograniczając przejazd pojazdów wielkogabarytowych, nieraz taki pojazd musiał stać bo się nie mieścił. W tej kwestii parking pod ich oknami nie będzie myślę wielkim problemem, będą parkować u siebie, a droga pożarowa pozostanie nie zastawiona.

Boisko należy zostawić, Na osiedlu są 3 boiska do piłki nożnej, a te poruszane w artykule jest największe. Reszta jest okratowana, w tym aby się na jedno dostać należy przejść się do ZS5.

Masz pewność, że mieszkańcy postawią swoje samochody? Przy budowie izby skarbowej mieliśmy taką samą obietnicę. Jak to się skończyło? Izba postawiła szlabany. Musimy mieć na papierze, że mieszkańcy choć trochę skorzystają z tej inwestycji.

Protest nie wyszedł z obozu Tułajewa. Choć miło mi, że poszło na niego. 

żaden z nas też nie kandyduje. 

sympatie polityczne wśród protestujących? PO, PIS, KNP, każdy. To nie jest protest polityczny. To protest dotyczący naszej najbliższej okolicy przy naszych oknach. Może zbudujmy pod Waszymi oknami ulicę zabierając plac zabaw i chodnik. 

Masz pewność, że mieszkańcy postawią swoje samochody? Przy budowie izby skarbowej mieliśmy taką samą obietnicę. Jak to się skończyło? Izba postawiła szlabany. Musimy mieć na papierze, że mieszkańcy choć trochę skorzystają z tej inwestycji.

Protest nie wyszedł z obozu Tułajewa. Choć miło mi, że poszło na niego. 

żaden z nas też nie kandyduje. 

sympatie polityczne wśród protestujących? PO, PIS, KNP, każdy. To nie jest protest polityczny. To protest dotyczący naszej najbliższej okolicy przy naszych oknach.... rozwiń

Avatar
CzechowObywatelski / 6 września 2014 o 20:38
0

Najpierw wszyscy narzekają, że nie ma żłobków i przedszkoli dla dzieci, a jak chcą zbudować to protestują. Co za ludzie, wszystko na nie. Nie ma żłobka na Czechowie to niech budują !! Argumenty, że żłobek przeszkadza, to chore iluzje. To w takim razie co nie przeszkadza? Zakład poprawczy, wysypisko śmieci, klub nocny?

A jak i to przeszkadza, to trzeba sobie kupić własną działkę z domem, ogrodzić wysokim płotem i szczekać. Pa

 Żłobek na nie przeszkadza, ale droga pod samymi oknami już tak. Nasze dzieci mają prawo do miejsc wolnych od samochodów. Też jestem za PO, ale to nie oznacza, że muszę akceptować to, że ktoś mi chce zrobić kupę na głowę.

 Żłobek na nie przeszkadza, ale droga pod samymi oknami już tak. Nasze dzieci mają prawo do miejsc wolnych od samochodów. Też jestem za PO, ale to nie oznacza, że muszę akceptować to, że ktoś mi chce zrobić kupę na głowę.

rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 6 września 2014 o 18:27
0

pisowska wydmuszko trzeba było chociaż styl cytowania zmienić bo w ogóle nie widać, że piszesz z paru różnych nicków  :lol:  :lol:  :lol:

A taką fajną zabawę mu przerwałeś. A tak to mu ten "sztuczny tłum" nie wyszedł :) :)

Avatar
Łotson / 6 września 2014 o 16:52
0

No, no, możecie razem z Szerlokiem rozwiązywać zagadki. :ph34r:

pisowska wydmuszko trzeba było chociaż styl cytowania zmienić bo w ogóle nie widać, że piszesz z paru różnych nicków  :lol:  :lol:  :lol:

No właśnie to samo miałem napisać...

rozwiń
Avatar
biedronkowicz / 6 września 2014 o 16:50
0

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliżej okien i komuś przestało to pasować. Ale chyba zapominają, że sami postawią na tym parkingu samochody. Poza tym prawdopodobnie sami stają na drodze z zakazem wjazdu, blokując mozliwość skutecznej interwencji ratunkowej, ograniczając przejazd pojazdów wielkogabarytowych, nieraz taki pojazd musiał stać bo się nie mieścił. W tej kwestii parking pod ich oknami nie będzie myślę wielkim problemem, będą parkować u siebie, a droga pożarowa pozostanie nie zastawiona.

Boisko należy zostawić, Na osiedlu są 3 boiska do piłki nożnej, a te poruszane w artykule jest największe. Reszta jest okratowana, w tym aby się na jedno dostać należy przejść się do ZS5.

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliże... rozwiń

Avatar
Dycha / 6 września 2014 o 16:22
0

ciekawe dlaczego mieszkańcy tych bloków nie bulwersowali się tak gdy stawiano urząd skarbowy pod blokami 10,14,18.

Nie protestowali?? Jesteś ignorantem czy kłamcą?

Avatar
kokoszka / 6 września 2014 o 15:09
0

spokojne miejsce do spacerowania, heh pełno żuli pijących odpowiednio przystosowane cenowo trunki. Dodatkowo wieczorem strach przejść, pełno pijanej młodzieży z okolic Górskiej i Kamerlanej toż to cudowne miejsce jest po prostu.

Avatar
Olena / 6 września 2014 o 14:46
0

Gdyby kilka lat temu nie zamykali hurtem szkół i przedszkoli i nie oddawali budynków innym instytucjom to nie byłoby dziś problemu na wygospodarowanie sali na żłobek w tych placówkach, a dziś mamy same gimnazja i LO. czasami ze znajomymi robimy sobie zagadki typu "Gdzie w Lublinie zostały podstawówki". Zamknijcie więcej placówek a potem budujcie nowe, kosztem przyrody. W samym centrum powstaje masa budynków. Czemu nie bierzemy przykładu z Białegostoku w którym jest masa zieleni, powietrze jest lżejsze i nie czuć smrodu spalin? A u nas ciągle coś się buduje od jakiś betonowych klocków po szklane straszydła nie pasujące do architektury centrum. Porażka

Gdyby kilka lat temu nie zamykali hurtem szkół i przedszkoli i nie oddawali budynków innym instytucjom to nie byłoby dziś problemu na wygospodarowanie sali na żłobek w tych placówkach, a dziś mamy same gimnazja i LO. czasami ze znajomymi robimy sobie zagadki typu "Gdzie w Lublinie zostały podstawówki". Zamknijcie więcej placówek a potem budujcie nowe, kosztem przyrody. W samym centrum powstaje masa budynków. Czemu nie bierzemy przykładu z Białegostoku w którym jest masa zieleni, powietrze jest lżejsze i nie czuć smrodu spalin? A u nas cią... rozwiń

Avatar
ABCDE / 6 września 2014 o 14:10
0

Najpierw wszyscy narzekają, że nie ma żłobków i przedszkoli dla dzieci, a jak chcą zbudować to protestują. Co za ludzie, wszystko na nie. Nie ma żłobka na Czechowie to niech budują !! Argumenty, że żłobek przeszkadza, to chore iluzje. To w takim razie co nie przeszkadza? Zakład poprawczy, wysypisko śmieci, klub nocny?

A jak i to przeszkadza, to trzeba sobie kupić własną działkę z domem, ogrodzić wysokim płotem i szczekać. Pa

Avatar
ESPE ObywatelskiCzechow / 8 września 2014 o 08:59
0

spokojne miejsce do spacerowania, heh pełno żuli pijących odpowiednio przystosowane cenowo trunki. Dodatkowo wieczorem strach przejść, pełno pijanej młodzieży z okolic Górskiej i Kamerlanej toż to cudowne miejsce jest po prostu.

Normalnie po wybudowaniu żłobka i odebraniu dzieciom chodnika po którym uczą się jeździć na rowerze cała pijana młodzież odmieni się w inteligentnych osobników, którzy zamiast trudnić się piciem taniego wina zaczną dyskutować o literaturze angielskiej czy francuskiej. 

Jesteś typowym lemingiem, ja też, ale jest między nami różnica jak ktoś mi napluje na twarz nie mówię, że pada deszcz.

Normalnie po wybudowaniu żłobka i odebraniu dzieciom chodnika po którym uczą się jeździć na rowerze cała pijana młodzież odmieni się w inteligentnych osobników, którzy zamiast trudnić się piciem taniego wina zaczną dyskutować o literaturze angielskiej czy francuskiej. 

Jesteś typowym lemingiem, ja też, ale jest między nami różnica jak ktoś mi napluje na twarz nie mówię, że pada deszcz.

rozwiń
Avatar
ESPE ObywatelskiCzechow / 8 września 2014 o 08:54
0

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliżej okien i komuś przestało to pasować. Ale chyba zapominają, że sami postawią na tym parkingu samochody. Poza tym prawdopodobnie sami stają na drodze z zakazem wjazdu, blokując mozliwość skutecznej interwencji ratunkowej, ograniczając przejazd pojazdów wielkogabarytowych, nieraz taki pojazd musiał stać bo się nie mieścił. W tej kwestii parking pod ich oknami nie będzie myślę wielkim problemem, będą parkować u siebie, a droga pożarowa pozostanie nie zastawiona.

Boisko należy zostawić, Na osiedlu są 3 boiska do piłki nożnej, a te poruszane w artykule jest największe. Reszta jest okratowana, w tym aby się na jedno dostać należy przejść się do ZS5.

Masz pewność, że mieszkańcy postawią swoje samochody? Przy budowie izby skarbowej mieliśmy taką samą obietnicę. Jak to się skończyło? Izba postawiła szlabany. Musimy mieć na papierze, że mieszkańcy choć trochę skorzystają z tej inwestycji.

Protest nie wyszedł z obozu Tułajewa. Choć miło mi, że poszło na niego. 

żaden z nas też nie kandyduje. 

sympatie polityczne wśród protestujących? PO, PIS, KNP, każdy. To nie jest protest polityczny. To protest dotyczący naszej najbliższej okolicy przy naszych oknach. Może zbudujmy pod Waszymi oknami ulicę zabierając plac zabaw i chodnik. 

Masz pewność, że mieszkańcy postawią swoje samochody? Przy budowie izby skarbowej mieliśmy taką samą obietnicę. Jak to się skończyło? Izba postawiła szlabany. Musimy mieć na papierze, że mieszkańcy choć trochę skorzystają z tej inwestycji.

Protest nie wyszedł z obozu Tułajewa. Choć miło mi, że poszło na niego. 

żaden z nas też nie kandyduje. 

sympatie polityczne wśród protestujących? PO, PIS, KNP, każdy. To nie jest protest polityczny. To protest dotyczący naszej najbliższej okolicy przy naszych oknach.... rozwiń

Avatar
CzechowObywatelski / 6 września 2014 o 20:38
0

Najpierw wszyscy narzekają, że nie ma żłobków i przedszkoli dla dzieci, a jak chcą zbudować to protestują. Co za ludzie, wszystko na nie. Nie ma żłobka na Czechowie to niech budują !! Argumenty, że żłobek przeszkadza, to chore iluzje. To w takim razie co nie przeszkadza? Zakład poprawczy, wysypisko śmieci, klub nocny?

A jak i to przeszkadza, to trzeba sobie kupić własną działkę z domem, ogrodzić wysokim płotem i szczekać. Pa

 Żłobek na nie przeszkadza, ale droga pod samymi oknami już tak. Nasze dzieci mają prawo do miejsc wolnych od samochodów. Też jestem za PO, ale to nie oznacza, że muszę akceptować to, że ktoś mi chce zrobić kupę na głowę.

 Żłobek na nie przeszkadza, ale droga pod samymi oknami już tak. Nasze dzieci mają prawo do miejsc wolnych od samochodów. Też jestem za PO, ale to nie oznacza, że muszę akceptować to, że ktoś mi chce zrobić kupę na głowę.

rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 6 września 2014 o 18:27
0

pisowska wydmuszko trzeba było chociaż styl cytowania zmienić bo w ogóle nie widać, że piszesz z paru różnych nicków  :lol:  :lol:  :lol:

A taką fajną zabawę mu przerwałeś. A tak to mu ten "sztuczny tłum" nie wyszedł :) :)

Avatar
Łotson / 6 września 2014 o 16:52
0

No, no, możecie razem z Szerlokiem rozwiązywać zagadki. :ph34r:

pisowska wydmuszko trzeba było chociaż styl cytowania zmienić bo w ogóle nie widać, że piszesz z paru różnych nicków  :lol:  :lol:  :lol:

No właśnie to samo miałem napisać...

rozwiń
Avatar
biedronkowicz / 6 września 2014 o 16:50
0

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliżej okien i komuś przestało to pasować. Ale chyba zapominają, że sami postawią na tym parkingu samochody. Poza tym prawdopodobnie sami stają na drodze z zakazem wjazdu, blokując mozliwość skutecznej interwencji ratunkowej, ograniczając przejazd pojazdów wielkogabarytowych, nieraz taki pojazd musiał stać bo się nie mieścił. W tej kwestii parking pod ich oknami nie będzie myślę wielkim problemem, będą parkować u siebie, a droga pożarowa pozostanie nie zastawiona.

Boisko należy zostawić, Na osiedlu są 3 boiska do piłki nożnej, a te poruszane w artykule jest największe. Reszta jest okratowana, w tym aby się na jedno dostać należy przejść się do ZS5.

Żeby napaść na zwykłego pracownika i chcieć zabrać mu dokumenty to już przegięcie.

Streszczę problem protestantów:

Centralny krąg uliczno-parkingowy po środku osiedla, którym na rzekomej dwupasmówce będą poruszać się samochody 2x dziennie w ilości do 250. Aby wykonać taki krąg będzie potrzebna wycinka 36 drzew, co prawdopodobnie będzie mieć miejsce, bo nie widzę innej możliwości przeprowadzenia dodatkowej drogi, aby osiedlowe chodniki zostały nienaruszone. Dodatkowo aby wybudować drogę będzie trzeba przesunąć śmietnik bliże... rozwiń

Avatar
Dycha / 6 września 2014 o 16:22
0

ciekawe dlaczego mieszkańcy tych bloków nie bulwersowali się tak gdy stawiano urząd skarbowy pod blokami 10,14,18.

Nie protestowali?? Jesteś ignorantem czy kłamcą?

Avatar
kokoszka / 6 września 2014 o 15:09
0

spokojne miejsce do spacerowania, heh pełno żuli pijących odpowiednio przystosowane cenowo trunki. Dodatkowo wieczorem strach przejść, pełno pijanej młodzieży z okolic Górskiej i Kamerlanej toż to cudowne miejsce jest po prostu.

Avatar
Olena / 6 września 2014 o 14:46
0

Gdyby kilka lat temu nie zamykali hurtem szkół i przedszkoli i nie oddawali budynków innym instytucjom to nie byłoby dziś problemu na wygospodarowanie sali na żłobek w tych placówkach, a dziś mamy same gimnazja i LO. czasami ze znajomymi robimy sobie zagadki typu "Gdzie w Lublinie zostały podstawówki". Zamknijcie więcej placówek a potem budujcie nowe, kosztem przyrody. W samym centrum powstaje masa budynków. Czemu nie bierzemy przykładu z Białegostoku w którym jest masa zieleni, powietrze jest lżejsze i nie czuć smrodu spalin? A u nas ciągle coś się buduje od jakiś betonowych klocków po szklane straszydła nie pasujące do architektury centrum. Porażka

Gdyby kilka lat temu nie zamykali hurtem szkół i przedszkoli i nie oddawali budynków innym instytucjom to nie byłoby dziś problemu na wygospodarowanie sali na żłobek w tych placówkach, a dziś mamy same gimnazja i LO. czasami ze znajomymi robimy sobie zagadki typu "Gdzie w Lublinie zostały podstawówki". Zamknijcie więcej placówek a potem budujcie nowe, kosztem przyrody. W samym centrum powstaje masa budynków. Czemu nie bierzemy przykładu z Białegostoku w którym jest masa zieleni, powietrze jest lżejsze i nie czuć smrodu spalin? A u nas cią... rozwiń

Avatar
ABCDE / 6 września 2014 o 14:10
0

Najpierw wszyscy narzekają, że nie ma żłobków i przedszkoli dla dzieci, a jak chcą zbudować to protestują. Co za ludzie, wszystko na nie. Nie ma żłobka na Czechowie to niech budują !! Argumenty, że żłobek przeszkadza, to chore iluzje. To w takim razie co nie przeszkadza? Zakład poprawczy, wysypisko śmieci, klub nocny?

A jak i to przeszkadza, to trzeba sobie kupić własną działkę z domem, ogrodzić wysokim płotem i szczekać. Pa

Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 0 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 0 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 0

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 306 24

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 6 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 9 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 3

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!