Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Straż Miejska znów będzie robić zdjęcia kierowcom

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Za tydzień na ulice Lublina ma wrócić fotoradar Straży Miejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mundurowi mają jeden aparat robiący zdjęcia zbyt szybko jadącym kierowcom. Od 17 grudnia nie użyli go ani razu. Aparat musi przejść ponowną, coroczną homologację.

1 stycznia minie termin, który straż wyznaczyła sobie na dopełnienie tych formalności. Od 2 stycznia aparat znów ma być umieszczany w masztach znajdujących się przy bardziej ruchliwych ulicach miasta.

Wiadomo już, że w przyszłym roku Straż Miejska chce stawiać maszty w innych miejscach, kontrola nie byłaby już prowadzona na ul. Hutniczej, gdzie fotoradar stoi w miejscu, w którym nie da się rozwinąć za dużej prędkości.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 17:45
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]

[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]Nawet i ten "system" kontroli średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi można w h*ja zrobić! -wystarczy, że na tym odcinku zatrzymam się, aby zrobić siku albo napić się wody z butelki -a już średnia prędkość znacznie się obniży...
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/hrozwiń
Avatar
abc / 26 grudnia 2012 r. o 14:30
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny pomysł.
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny p... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 26 grudnia 2012 r. o 13:39
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 13:36
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]Gdyby tak było jak piszesz z tymi światłami, to prawie cały czas świeciło by się czerwone -a to też nie do końca dobre wyjście,bo stamowało by ruch na ulicy.
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='76... rozwiń
Avatar
767 / 26 grudnia 2012 r. o 12:56
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
Avatar
Marcel / 26 grudnia 2012 r. o 11:39
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Straż miejska w obecnym kształcie jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA i należy ja zlikwidować, a pieniądze przekazac policji !!
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem p... rozwiń
Avatar
TOMASZ / 26 grudnia 2012 r. o 10:36
Straż miejska musi zarobić na swoje utrzymanie.Bo prawę mówiąc jest to instytucja pasożyt dla budżetu miasta.
Avatar
Marek / 26 grudnia 2012 r. o 08:36
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
Avatar
Janek z działek / 26 grudnia 2012 r. o 06:10
Bronka , widziałem fotę , zdecydowanie jestem ZA
Avatar
Bronka / 26 grudnia 2012 r. o 00:47
Postawcie go u nas, jeżdzą tu jak szalone... http://www.panoramio.com/photo/26818919
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 17:45
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]

[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]Nawet i ten "system" kontroli średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi można w h*ja zrobić! -wystarczy, że na tym odcinku zatrzymam się, aby zrobić siku albo napić się wody z butelki -a już średnia prędkość znacznie się obniży...
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/hrozwiń
Avatar
abc / 26 grudnia 2012 r. o 14:30
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny pomysł.
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny p... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 26 grudnia 2012 r. o 13:39
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 13:36
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]Gdyby tak było jak piszesz z tymi światłami, to prawie cały czas świeciło by się czerwone -a to też nie do końca dobre wyjście,bo stamowało by ruch na ulicy.
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='76... rozwiń
Avatar
767 / 26 grudnia 2012 r. o 12:56
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
Avatar
Marcel / 26 grudnia 2012 r. o 11:39
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Straż miejska w obecnym kształcie jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA i należy ja zlikwidować, a pieniądze przekazac policji !!
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem p... rozwiń
Avatar
TOMASZ / 26 grudnia 2012 r. o 10:36
Straż miejska musi zarobić na swoje utrzymanie.Bo prawę mówiąc jest to instytucja pasożyt dla budżetu miasta.
Avatar
Marek / 26 grudnia 2012 r. o 08:36
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
Avatar
Janek z działek / 26 grudnia 2012 r. o 06:10
Bronka , widziałem fotę , zdecydowanie jestem ZA
Avatar
Bronka / 26 grudnia 2012 r. o 00:47
Postawcie go u nas, jeżdzą tu jak szalone... http://www.panoramio.com/photo/26818919
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.