Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2012 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Straż Miejska znów będzie robić zdjęcia kierowcom

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Za tydzień na ulice Lublina ma wrócić fotoradar Straży Miejskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mundurowi mają jeden aparat robiący zdjęcia zbyt szybko jadącym kierowcom. Od 17 grudnia nie użyli go ani razu. Aparat musi przejść ponowną, coroczną homologację.

1 stycznia minie termin, który straż wyznaczyła sobie na dopełnienie tych formalności. Od 2 stycznia aparat znów ma być umieszczany w masztach znajdujących się przy bardziej ruchliwych ulicach miasta.

Wiadomo już, że w przyszłym roku Straż Miejska chce stawiać maszty w innych miejscach, kontrola nie byłaby już prowadzona na ul. Hutniczej, gdzie fotoradar stoi w miejscu, w którym nie da się rozwinąć za dużej prędkości.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 17:45
0
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]

[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]Nawet i ten "system" kontroli średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi można w h*ja zrobić! -wystarczy, że na tym odcinku zatrzymam się, aby zrobić siku albo napić się wody z butelki -a już średnia prędkość znacznie się obniży...
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/hrozwiń
Avatar
abc / 26 grudnia 2012 r. o 14:30
0
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny pomysł.
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny p... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 26 grudnia 2012 r. o 13:39
0
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 13:36
0
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]Gdyby tak było jak piszesz z tymi światłami, to prawie cały czas świeciło by się czerwone -a to też nie do końca dobre wyjście,bo stamowało by ruch na ulicy.
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='76... rozwiń
Avatar
767 / 26 grudnia 2012 r. o 12:56
0
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
Avatar
Marcel / 26 grudnia 2012 r. o 11:39
0
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Straż miejska w obecnym kształcie jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA i należy ja zlikwidować, a pieniądze przekazac policji !!
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem p... rozwiń
Avatar
TOMASZ / 26 grudnia 2012 r. o 10:36
0
Straż miejska musi zarobić na swoje utrzymanie.Bo prawę mówiąc jest to instytucja pasożyt dla budżetu miasta.
Avatar
Marek / 26 grudnia 2012 r. o 08:36
0
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
Avatar
Janek z działek / 26 grudnia 2012 r. o 06:10
0
Bronka , widziałem fotę , zdecydowanie jestem ZA
Avatar
Bronka / 26 grudnia 2012 r. o 00:47
0
Postawcie go u nas, jeżdzą tu jak szalone... http://www.panoramio.com/photo/26818919
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 17:45
0
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]

[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
[/quote]Nawet i ten "system" kontroli średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi można w h*ja zrobić! -wystarczy, że na tym odcinku zatrzymam się, aby zrobić siku albo napić się wody z butelki -a już średnia prędkość znacznie się obniży...
[quote name='Marek' timestamp='1356507387' post='713393']
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/hrozwiń
Avatar
abc / 26 grudnia 2012 r. o 14:30
0
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny pomysł.
[quote name='kloc-mayster' timestamp='1356525591' post='713451']
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
[/quote]

Chciałbym, żeby deb***, który kazał w tym miejscu postawić masz fotoradaru zapłacił z własnej kieszeni za jego montaż i demontaż. Bo trzeba być naprawdę nie do końca normalnym, żeby wpaść na taki genialny p... rozwiń
Avatar
kloc-mayster / 26 grudnia 2012 r. o 13:39
0
Ależ niecodzienne odkrycie!,że na Hutniczej nie da się rozwinąć dużej prędkości(w miejscu gdzie stoi ten radar)! Wspaniałą mamy Straż Miejską i Policję, że dokonali takiego "cudownego" odkrycia!
Avatar
to-to / 26 grudnia 2012 r. o 13:36
0
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]Gdyby tak było jak piszesz z tymi światłami, to prawie cały czas świeciło by się czerwone -a to też nie do końca dobre wyjście,bo stamowało by ruch na ulicy.
[quote name='767' timestamp='1356523016' post='713439']
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
[/quote]

[quote name='76... rozwiń
Avatar
767 / 26 grudnia 2012 r. o 12:56
0
Jeśli nie chodzi tu o zarobek - wyłudzanie pieniędzy od kierowców - to zamiast fotoradarów postawcie zestawy, które, gdy pojazd przekracza prędkość, zmieniają światło na czerwone - co jest karą za zbyt szybką jazdę. kara jest wymierzana bezpośrednio po zdarzeniu, co przynosi wymierne efekty. Nikt nie musi płacić, a i tak wszyscy jeżdża wtedy powoli. TAKIE ROZWIĄZANIA SĄ JUŻ W NIEKTÓRYCH MIASTACH STOSOWANE!
Avatar
Marcel / 26 grudnia 2012 r. o 11:39
0
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. Straż miejska w obecnym kształcie jest ZUPEŁNIE ZBĘDNA i należy ja zlikwidować, a pieniądze przekazac policji !!
Przepraszam, ale niech ktoś mi do choroby wytłumaczy po co jest ta Straż miejska ????? Przecież mamy już wydział ruchu drogowego Policji, wiec po co druga formacja która dubluje poczynania tej pierwszej ??!!! W mieście jest brudno, syf, bloki i przystanki pomazane spreyem, porozwalane śmietniki, a straż miejska POLUJE (bo inaczej tego nazwać się nie da !!!) na kierowców!! Przecież ta formacja została powołana do zupełnie innych celów - miała właśnie dbać o porządek w mieście a nie zajmować się nadzorowaniem p... rozwiń
Avatar
TOMASZ / 26 grudnia 2012 r. o 10:36
0
Straż miejska musi zarobić na swoje utrzymanie.Bo prawę mówiąc jest to instytucja pasożyt dla budżetu miasta.
Avatar
Marek / 26 grudnia 2012 r. o 08:36
0
a nikt nie zrobił statystyk wypadków ? czy naprawdę chodzi o bezpieczeństwo czy w tym tygodniu bez fotoradaru liczba wypadków spadła ? nie mam nic przeciwko kontroli prędkości ale powinny to być kontrole średniej prędkości na dłuższym odcinku drogi, prędkość chwilowa którą mierzy fotoradar łapie kierowców którzy się zapomnieli, teraz każdy zamiast obserwować drogę będzie patrzył co chwila na licznik czy nie przekracza 51 km/h na ograniczeniu do 40 km/h
Avatar