Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 grudnia 2015 r.
6:36

Strażnicy miejscy już nie robią zdjęć kierowcom. Teraz będą łapać bezdomne psy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Strażnikom miejskim – po oddaniu fotoradarów – wcale nie ubędzie zajęć. Wkrótce zajmą się odławianiem bezdomnych psów (fot. AS / archiwum)
Strażnikom miejskim – po oddaniu fotoradarów – wcale nie ubędzie zajęć. Wkrótce zajmą się odławianiem bezdomnych psów (fot. AS / archiwum)

Straż Miejska będzie mieć nowe zajęcie po tym, jak w kąt odstawiła swój fotoradar. Funkcjonariusze dostaną chwytak oraz klatkę i będą się zajmować... odławianiem bezdomnych psów.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Te właśnie zwierzęta, które wcześniej wałęsały się po ulicach miasta stanowią większość z ponad 200 psów (jest też przeszło 150 kotów) przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt działającym w Lublinie przy ul. Metalurgicznej.

– Teraz to pracownicy schroniska przyjeżdżają na wezwanie i odławiają bezpańskie zwierzę – informuje Olga Mazurek z Urzędu Miasta. Od lutego rąk do tej pracy będzie nieco więcej. Zajmie się tym również tzw. Eko-patrol działający w strukturze lubelskiej Straży Miejskiej, który zostanie powiększony do 8 osób.

– Strażnicy będą zajmować się między innymi odławianiem bezpańskich psów i przewożeniem ich do schroniska – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Dziś mundurowi kończą kilkudniowy kurs, który miał ich przygotować do nowego zadania.
– Szkolenie odbywa się w schronisku i składa z części teoretycznej i praktycznej – informuje Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej. – Funkcjonariusze uczą się podejścia do psów oraz pojmowania ich chwytakami – dodaje.

Komenda zamierza teraz zakupić mundurowym taki sprzęt, jaki posiadają pracownicy schroniska. – Chwytaki, sieci i klatki – wylicza Gogola. Zakupy są zaplanowane na styczeń.
Odławianie bezdomnych zwierząt nie będzie jedynym nowym zadaniem strażników miejskich.
– Będą się zajmować także pomocą przy odławianiu dzikich zwierząt, których coraz więcej obserwuje się na lubelskich osiedlach – zapowiada rzecznik. – Pozwoli to skrócić czas interwencji i zwiększyć ich skuteczność.

Wizyty dzikich zwierząt zdarzają się w Lublinie coraz częściej, ich liczba dawno przekroczyła już setkę, a to tylko oficjalna statystyka na podstawie zgłoszeń przekazanych Straży Miejskiej. Najczęściej do miasta zaglądają lisy, chociaż ostatnio w rejonie ul. Poligonowej bardzo często widywane były dziki, a z wycieczkami wpadają też łosie oraz sarny.

Jeśli zaginie pies

Właściciel odbierający psa ze schroniska nie musi za to płacić. Teraz wraz ze zwierzęciem jego właściciel dostanie za darmo tzw. adresówkę, na której może wpisać swoje dane i przypiąć ją do obroży. Odzyskanie czworonożnej zguby jest najłatwiejsze, gdy zwierzę jest oznakowane specjalnym mikroprocesorem wszczepianym pod skórę. Urządzenia pozwalające odczytać zapisane w nim dane posiadają zarówno Straż Miejska, jak też schronisko.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 r. o 22:19
Niech strażnicy miejscy wlepiają mandaty właścicielom psów za brak kagańców, nie sprzątanie nieczystości po pupilach a wyłapywaniem psów niech się zajmie rakarz! Znowu jakiś absurd!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 r. o 13:32
Wlasnie dobrze ,nie beda sie meczyc z glodu i chorob.ZWIERZE NIE JEST PRZEDMIOTEM!!!.Jak ktos nie nadaje sie aby chowac zwierzatka to niech sie za to nie zabiera.Oczywiscie OBOWIAZKOWA BEZPLATNA STERYLIZACJA!!!Nie ma strylizacji to kara .Nie ma co sie piescic z nieodpowiedzialnymi wlascicielami psow czy kotow.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 17:13
Wlasciwy czlek na wlasciwym miejscu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 15:28
no to teraz pisuar zabierze uprawnienia policji by nie szukala pijanych tylko przeciwników pisuaru
Avatar
kanar / 14 grudnia 2015 r. o 14:14

Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też będzie łapać bezdomne psy????

Nie ona będzie odławiać ptaszki...

Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 12:39
Czyli hycel , psy już dupami szczekają ze strachu
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:25
dobry krok do tak potrzebnej likwidacji tego kuriozum
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:14
A co na to psy?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:12
Bardzo potrzebna formacja.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 10:00
Ilu strażników przypada na tego jednego statystycznego złapanego psa.Kiedyś był jeden rakarz i załatwiał sprawę .Nie robili mu szkoleń i tak wiedział co i jak ma robić.Nie miał komendantów ich zastępców naczelników i innych przełożonych /z nogawki do nogawki/ którym też trzeba płacić .
Avatar
Gość / 16 grudnia 2015 r. o 22:19
Niech strażnicy miejscy wlepiają mandaty właścicielom psów za brak kagańców, nie sprzątanie nieczystości po pupilach a wyłapywaniem psów niech się zajmie rakarz! Znowu jakiś absurd!
Avatar
Gość / 15 grudnia 2015 r. o 13:32
Wlasnie dobrze ,nie beda sie meczyc z glodu i chorob.ZWIERZE NIE JEST PRZEDMIOTEM!!!.Jak ktos nie nadaje sie aby chowac zwierzatka to niech sie za to nie zabiera.Oczywiscie OBOWIAZKOWA BEZPLATNA STERYLIZACJA!!!Nie ma strylizacji to kara .Nie ma co sie piescic z nieodpowiedzialnymi wlascicielami psow czy kotow.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 17:13
Wlasciwy czlek na wlasciwym miejscu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 15:28
no to teraz pisuar zabierze uprawnienia policji by nie szukala pijanych tylko przeciwników pisuaru
Avatar
kanar / 14 grudnia 2015 r. o 14:14

Czy SIELEWICZ MAGDALENA strażnik miejski też będzie łapać bezdomne psy????

Nie ona będzie odławiać ptaszki...

Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 12:39
Czyli hycel , psy już dupami szczekają ze strachu
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:25
dobry krok do tak potrzebnej likwidacji tego kuriozum
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:14
A co na to psy?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 11:12
Bardzo potrzebna formacja.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 r. o 10:00
Ilu strażników przypada na tego jednego statystycznego złapanego psa.Kiedyś był jeden rakarz i załatwiał sprawę .Nie robili mu szkoleń i tak wiedział co i jak ma robić.Nie miał komendantów ich zastępców naczelników i innych przełożonych /z nogawki do nogawki/ którym też trzeba płacić .
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy
złota setka 2021

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy