Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2016 r.
13:58

Strefa parkowania w Lublinie. Bez opłat tam, gdzie nie ma linii

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
Wymaganych prawem linii nie ma wciąż m.in. na Krakowskim Przedmieściu
Wymaganych prawem linii nie ma wciąż m.in. na Krakowskim Przedmieściu

Bez biletu i obaw o karę wciąż można zostawiać auto na wielu ulicach Strefy Płatnego Parkowania. Jej zarządca nie wszędzie wymalował na czas linie wyznaczające miejsca postojowe, a bez linii nie można żądać opłat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Strefa w nowych granicach i z nowym cennikiem zaczęła działać w piątek, 1 lipca. Tego dnia w wielu miejscach nie była oznakowana w sposób wymagany ministerialnym rozporządzeniem. Mówi ono, że miejsca powinny być oznaczone zarówno znakami pionowymi, jak i malowanymi na nawierzchni liniami.
Miasto do ostatniej chwili liczyło na to (przynajmniej w oficjalnych wypowiedziach urzędników), że zarządca strefy zdąży z oznakowaniem na czas. Ale nie zdążył. W piątek na wielu ulicach miejsca postojowe nie były oznakowane prawidłowo i tam opłaty nie powinny być wymagane.

– Kontrolerzy parkingowi na nowym obszarze strefy oraz na ulicach, na których nie ma wymalowanego oznakowania zostali ukierunkowani na pomaganie kierowcom i instruowanie ich, a nie na karanie – mówił nam w piątek Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zasada ta miała obowiązywać na dopóki na jezdni nie pojawią się linie, a miasto twierdziło, że nastąpi to do poniedziałku. Ale tak się nie stało.

– W pracach zaplanowanych na dwie weekendowe noce przeszkodziła pogoda i mokra nawierzchnia – wyjaśnia Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Do momentu, gdy miejsca nie będą wyznaczone liniami, kierowcy będą pouczani.

Wymaganych prawem linii nie ma wciąż m.in. na Krakowskim Przedmieściu, ul. Zielonej, części ul. Chopina, Sztajna, czy choćby al. Piłsudskiego. Niekompletne, a więc niezgodne z rozporządzeniem jest też oznakowanie na Starym Mieście. Także tu miasto oraz zarządca strefy zmuszeni są do wymalowania linii, bo prawo nie czyni żadnych wyjątków dla staromiejskich obszarów. Z tego powodu linie muszą się pojawić m.in. na ul. Jezuickiej czy Olejnej.

Przypomnijmy, że od 1 lipca strefa powiększyła się m.in. o ul. Skłodowskiej, Radziszewskiego, Zamojską, Dolną Panny Marii, czy też Rusałkę, choć na ostatniej z tych ulic „sklepowa” część nie jest oznaczona jako płatna. Nowe tereny strefy są oznakowane jako Podstrefa B i tu postój jest tańszy niż w „starej” części nazwanej Podstrefą A.

Cennik

CENNIK PODSTREFY A

Minimalna opłata: 80 gr za 16 min

Jedna godzina: 3,00 zł
Dwie godziny: 6,60 zł
Trzy godziny: 10,90 zł
Cztery godziny: 13,90 zł
Pięć godzin: 16,90 zł
każda godzina powyżej trzeciej: 3 zł
Bilet dobowy: 20 zł
Abonament „A” miesięczny: 200 zł
Abonament „A” półroczny: 900 zł
Abonament „A” roczny: 1600 zł

CENNIK PODSTREFY B

Minimalna opłata: 50 gr za 15 min

Jedna godzina: 2,00 zł
Dwie godziny: 4,40 zł
Trzy godziny: 7,20 zł
Cztery godziny: 9,20 zł
Pięć godzin: 11,20 zł
każda godzina powyżej trzeciej: 2 zł
Bilet dobowy: 15 zł
Abonament „A” miesięczny: 150 zł
Abonament „A” półroczny: 750 zł
Abonament „A” roczny: 1300 zł

 

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MTP / 5 lipca 2016 o 10:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
b.dobrze ODKORKOWAĆ CENTRUM, stanowczo za dużo tam samochodów
Postulat ze wszech miar słuszny, tylko wykonanie marne. Jeżeli ktoś poważnie myśli o odkorkowaniu Śródmieścia, to powinien ograniczyć możliwość parkowania w strefie do 2, maksymalnie 3 godzin. Tymczsem, wprowadzone zmiany to tylko sposób na zwiększenie dochodów miasta. Z części miejsc parkingowych można by było zrezygnować, patrz Krakowskie, i zrobić miejsce dla rowerzystów, którzy teraz uskuteczniają slalomy pomiędzy przechodniami. Najważniejsze są jednak inwestycje w alternatywne rozwiązania komunikacyjne: parkingi na obrzeżach Centrum, komunikacja miejska, arterie komunikacyjne umożliwiające omijanie Śródmieścia. Pomysłów na parkingi nie ma w ogóle, podróżowanie MPK do najprzyjemniejszych i szybkich nie należy, a inwestycje drogowe idą, jak krew z nosa. Budowa Trasy Zielonej znowu stanęła, pomysłu na udrożnienie Sowińskiego brak, a w zamian zamknięto część Krakowskiego i planuje się tam wybudować kolejne centrum handlowe. Przy takim zarządzaniu, w perspektywie kilku lat należy spodziewać się paraliżu komunikacyjnego w tej części Lublina. Może to zniechęci kierowców do jazdy samochodami?
Postulat ze wszech miar słuszny, tylko wykonanie marne. Jeżeli ktoś poważnie myśli o odkorkowaniu Śródmieścia, to powinien ograniczyć możliwość parkowania w strefie do 2, maksymalnie 3 godzin. Tymczsem, wprowadzone zmiany to tylko sposób na zwiększenie dochodów miasta. Z części miejsc parkingowych można by było zrezygnować, patrz Krakowskie, i zrobić miejsce dla rowerzystów, którzy teraz uskuteczniają slalomy pomiędzy przechodniami. Najważniejsze są jednak inwestycje w alternatywne rozwiązania komunikacyjne: parkingi na obrzeż... rozwiń
Avatar
Irasaidam / 4 lipca 2016 o 18:56
0
bolo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Do puki nie ma prawidłowo zyznaczonych miejsc, o pobieraniu opłaty nie powinno być ani słowa. Realizaja zamierzeń jest poprostu do D.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Do puki nie ma prawidłowo zyznaczonych miejsc, o pobieraniu opłaty nie powinno być ani słowa. Realizaja zamierzeń jest poprostu do D. rozwiń
Avatar
Kobiet@ / 4 lipca 2016 o 17:58
0
Mam pytanie. Dlaczego wymieniono parkometry i trzeba teraz wpisywać nr rejestracyjny samochodu. To nowy sposób na dodatkową kasę? Parkometry nie wydają reszty. To już jest naciągactwo. Teraz  trzeba wpisać nr rejestracyjny. Domyślam się, że celem jest uniemożliwienie odstąpienia biletu. Tylko dlaczego. Jeśli już wrzuciłam pieniadze, w ilości większej niz potrzebowałam, bo nie miałam drobnych, a nie zapewniono mi parkometru zwracającego resztę, dlaczego nie mogę odstąpić komuś swojego biletu, aby "dokończył" sytanie?  Wszak "wykupiłam" pozwolenie na stanie w strefie przez okreslony czas. Według mnie to zwykłe draństwo i naciągactwo. 
Mam pytanie. Dlaczego wymieniono parkometry i trzeba teraz wpisywać nr rejestracyjny samochodu. To nowy sposób na dodatkową kasę? Parkometry nie wydają reszty. To już jest naciągactwo. Teraz  trzeba wpisać nr rejestracyjny. Domyślam się, że celem jest uniemożliwienie odstąpienia biletu. Tylko dlaczego. Jeśli już wrzuciłam pieniadze, w ilości większej niz potrzebowałam, bo nie miałam drobnych, a nie zapewniono mi parkometru zwracającego resztę, dlaczego nie mogę odstąpić komuś swojego biletu, aby "dokończył" sytanie?  Wszak "wy... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 17:11
0
b.dobrze ODKORKOWAĆ CENTRUM, stanowczo za dużo tam samochodów
Avatar
bolo / 4 lipca 2016 o 16:30
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy.
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy. rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 16:28
0
Rozumiem ze ratusz reguluje tez prawo o ruchu drogowym, bo liczy się kasa bo w tych miejscach nie można parkować ze względu na przepisy ruchu drogowego, ale jak strefa jest to już zapomnieli, a co na to Policja?
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 16:09
0
Tak, a na Rusałki tłumy, moze za cały dzień 10 aut- śmiech na sali robić strefe parkowania na ulicy z której nawet mpk nie można podjechać tylko iść pod górę albo cofać do zamojskiej żeby dobić do centrum. Trzeba się trochę zastanowić nim się wyciągnie ręce po kasę.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 15:52
0
Ulice: Krakowskie Przedmieście , Zielona i Chopina były w tzw. starej strefie. Czy pobieranie na nich opłat do 30.06.2016 r. pomimo braku znakowania poziomego było legalne?
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 15:04
0
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz j... rozwiń
Avatar
MTP / 5 lipca 2016 o 10:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
b.dobrze ODKORKOWAĆ CENTRUM, stanowczo za dużo tam samochodów
Postulat ze wszech miar słuszny, tylko wykonanie marne. Jeżeli ktoś poważnie myśli o odkorkowaniu Śródmieścia, to powinien ograniczyć możliwość parkowania w strefie do 2, maksymalnie 3 godzin. Tymczsem, wprowadzone zmiany to tylko sposób na zwiększenie dochodów miasta. Z części miejsc parkingowych można by było zrezygnować, patrz Krakowskie, i zrobić miejsce dla rowerzystów, którzy teraz uskuteczniają slalomy pomiędzy przechodniami. Najważniejsze są jednak inwestycje w alternatywne rozwiązania komunikacyjne: parkingi na obrzeżach Centrum, komunikacja miejska, arterie komunikacyjne umożliwiające omijanie Śródmieścia. Pomysłów na parkingi nie ma w ogóle, podróżowanie MPK do najprzyjemniejszych i szybkich nie należy, a inwestycje drogowe idą, jak krew z nosa. Budowa Trasy Zielonej znowu stanęła, pomysłu na udrożnienie Sowińskiego brak, a w zamian zamknięto część Krakowskiego i planuje się tam wybudować kolejne centrum handlowe. Przy takim zarządzaniu, w perspektywie kilku lat należy spodziewać się paraliżu komunikacyjnego w tej części Lublina. Może to zniechęci kierowców do jazdy samochodami?
Postulat ze wszech miar słuszny, tylko wykonanie marne. Jeżeli ktoś poważnie myśli o odkorkowaniu Śródmieścia, to powinien ograniczyć możliwość parkowania w strefie do 2, maksymalnie 3 godzin. Tymczsem, wprowadzone zmiany to tylko sposób na zwiększenie dochodów miasta. Z części miejsc parkingowych można by było zrezygnować, patrz Krakowskie, i zrobić miejsce dla rowerzystów, którzy teraz uskuteczniają slalomy pomiędzy przechodniami. Najważniejsze są jednak inwestycje w alternatywne rozwiązania komunikacyjne: parkingi na obrzeż... rozwiń
Avatar
Irasaidam / 4 lipca 2016 o 18:56
0
bolo napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Do puki nie ma prawidłowo zyznaczonych miejsc, o pobieraniu opłaty nie powinno być ani słowa. Realizaja zamierzeń jest poprostu do D.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Do puki nie ma prawidłowo zyznaczonych miejsc, o pobieraniu opłaty nie powinno być ani słowa. Realizaja zamierzeń jest poprostu do D. rozwiń
Avatar
Kobiet@ / 4 lipca 2016 o 17:58
0
Mam pytanie. Dlaczego wymieniono parkometry i trzeba teraz wpisywać nr rejestracyjny samochodu. To nowy sposób na dodatkową kasę? Parkometry nie wydają reszty. To już jest naciągactwo. Teraz  trzeba wpisać nr rejestracyjny. Domyślam się, że celem jest uniemożliwienie odstąpienia biletu. Tylko dlaczego. Jeśli już wrzuciłam pieniadze, w ilości większej niz potrzebowałam, bo nie miałam drobnych, a nie zapewniono mi parkometru zwracającego resztę, dlaczego nie mogę odstąpić komuś swojego biletu, aby "dokończył" sytanie?  Wszak "wykupiłam" pozwolenie na stanie w strefie przez okreslony czas. Według mnie to zwykłe draństwo i naciągactwo. 
Mam pytanie. Dlaczego wymieniono parkometry i trzeba teraz wpisywać nr rejestracyjny samochodu. To nowy sposób na dodatkową kasę? Parkometry nie wydają reszty. To już jest naciągactwo. Teraz  trzeba wpisać nr rejestracyjny. Domyślam się, że celem jest uniemożliwienie odstąpienia biletu. Tylko dlaczego. Jeśli już wrzuciłam pieniadze, w ilości większej niz potrzebowałam, bo nie miałam drobnych, a nie zapewniono mi parkometru zwracającego resztę, dlaczego nie mogę odstąpić komuś swojego biletu, aby "dokończył" sytanie?  Wszak "wy... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 17:11
0
b.dobrze ODKORKOWAĆ CENTRUM, stanowczo za dużo tam samochodów
Avatar
bolo / 4 lipca 2016 o 16:30
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy.
Nie cwaniakuj, bo akurat przepisy się ciągle zmieniają i niejeden by poległ na tym poszerzeniu strefy. rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 16:28
0
Rozumiem ze ratusz reguluje tez prawo o ruchu drogowym, bo liczy się kasa bo w tych miejscach nie można parkować ze względu na przepisy ruchu drogowego, ale jak strefa jest to już zapomnieli, a co na to Policja?
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 16:09
0
Tak, a na Rusałki tłumy, moze za cały dzień 10 aut- śmiech na sali robić strefe parkowania na ulicy z której nawet mpk nie można podjechać tylko iść pod górę albo cofać do zamojskiej żeby dobić do centrum. Trzeba się trochę zastanowić nim się wyciągnie ręce po kasę.
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 15:52
0
Ulice: Krakowskie Przedmieście , Zielona i Chopina były w tzw. starej strefie. Czy pobieranie na nich opłat do 30.06.2016 r. pomimo braku znakowania poziomego było legalne?
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 15:04
0
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz jest to próba wyłudzenia pieniędzy !!
tak to jest jak firma dziad wygrywa przetarg we współpracy z jeszcze lepszą, notabene miejską spółką jaką jest MPK i biorą się za coś za pięć dwunasta... do tego niekompetentni urzędnicy z ZDiMu co nie znają przepisów ruchu wydają zgodę na wyznaczenie miejsc postojowych w miejscach niedozwolonych przez przepisy ruchu drogowego i mamy strefę płatnego parkowania w Lublinie. Panie kieliszek, wszystkie parkomaty powinny być wyłączone do momentu prawidłowego i kompletnego wyznaczenia miejsc parkingowych zgodnych z prawem. To co się dzieje teraz j... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 30 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!