Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2011 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Szykuje się bój o ceny biletów komunikacji miejskiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
0 13 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Szykuje się kolejny bój o podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Wzrostu stawek domaga się prezydent miasta z Platformy Obywatelskiej, czemu sprzeciwiają się właśnie radni PO.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prezydent chce m.in. by od 1 kwietnia bilet jednoprzejazdowy zdrożał z 2,80 zł na 3,20 zł, a 30-minutowy z 2,40 na 2,80 zł. Tymczasem klub radnych PO uznał, że projekt poprze, jeśli bilet jednoprzejazdowy będzie w nim kosztować 3,10 zł a 30-minutowy 2,70 zł; odpowiednio mniejsza byłaby też skala podwyżek cen biletów ulgowych.

Prezydent na takie rozwiązanie się nie zgadza, może za to liczyć na wsparcie swojego projektu ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości. To kolejna odsłona politycznego konfliktu w Ratuszu – nieoficjalnie mówi się, że PO chce przywołać do porządku prezydenta, który nie wykonuje politycznych poleceń i dobrze dogaduje się z klubem PiS.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bang bang / 21 grudnia 2011 r. o 10:18
mieszka tu w lublinie ze 400 tys i dziwie sie ze jeszcze nikt zuka nie odpalil
Avatar
monika / 21 grudnia 2011 r. o 09:48
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje z naszych podatków i ma nas głęboko w d.....
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje ... rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 r. o 09:40
[quote name='zosia samosia' timestamp='1324455003' post='573440']
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
[/quote]
Ale w Lublinie nie ma takich zarobków i takich odległości do pokonania (Wawa jest trochę większa:)), trzeba trochę myśleć a nie p....lić farmazony.
Avatar
ja / 21 grudnia 2011 r. o 09:19
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowicza połączy Czechów z Poligonową dzięki czemu część ruchu z głównego wjazdu do miasta ominie skrzyżowanie Gen. Ducha/Solidarności. Dalej sązisz że ta ulica żadnego ruchu w mieście nie odciąży?
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowi... rozwiń
Avatar
zosia samosia / 21 grudnia 2011 r. o 09:10
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 r. o 08:01
Ciekawe PiS za MPK, PO za mieszkańcami. A przeciesz do wyborów jeszcze 3 lata.
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 r. o 07:57
I kto jest blizej Ludzi, PIS czy PO ? Dlaczego radnym PiSu tak zalezy od początku na podwyżkach ?
Avatar
konduktor / 21 grudnia 2011 r. o 07:22
PRACOWNICY MPK nadal mają darmowe przejazdy? a ich rodziny? jeśli tak to jest to jedna wielka niegospodarność. Teraz organizatorem usług przewozowych jest ZTM i jeśli jakieś przedsiębiorstwo chce wozić swoich pracowników za darmo to powinno za to płacić z własnej kieszeni a nie kieszeni innych pasażerów.
Avatar
DO ciemnogrodu / 20 grudnia 2011 r. o 23:49
jestem za biletami po 4zł bo lublin ma bogatych mieszkańców he he
Avatar
qwerty / 20 grudnia 2011 r. o 21:56
Chłopaki z pis zbierają na nowy pomnik ku chwale Lecha:-)
Avatar
bang bang / 21 grudnia 2011 r. o 10:18
mieszka tu w lublinie ze 400 tys i dziwie sie ze jeszcze nikt zuka nie odpalil
Avatar
monika / 21 grudnia 2011 r. o 09:48
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje z naszych podatków i ma nas głęboko w d.....
Tyle lat upłynęło, a Wy ciągle przeżywacie PIS, PO i inni komuniści. Może zacznijcie się martwić o własne portfele i problemy. Obojętnie kto i skąd chce zrobić podwyżkę dorównującą prawie cenom biletów w Warszawie, gdzie jest znacznie lepiej zorganizowana komunikacja, miasto kilka razy większe i zarobki również. Lada moment dojdą podwyżki prądu, ogrzewania, wody, ścieków, leków, żywności, benzyny (ta drożeje non stop). Zatem podliczcie to wszystko odejmijcie od poborów i wówczas zastanawiajcie się kto lepszy PIS, PO, czy inny ktoś, kto żyje ... rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 r. o 09:40
[quote name='zosia samosia' timestamp='1324455003' post='573440']
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
[/quote]
Ale w Lublinie nie ma takich zarobków i takich odległości do pokonania (Wawa jest trochę większa:)), trzeba trochę myśleć a nie p....lić farmazony.
Avatar
ja / 21 grudnia 2011 r. o 09:19
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowicza połączy Czechów z Poligonową dzięki czemu część ruchu z głównego wjazdu do miasta ominie skrzyżowanie Gen. Ducha/Solidarności. Dalej sązisz że ta ulica żadnego ruchu w mieście nie odciąży?
[quote name='wieśniak' timestamp='1324414582' post='573357']
W budżecie miasta na ten rok jest planowana kasa na przebudowę ul. Zelwerowicza. Nikt nie wie poco komu ta ulica w polu ktora żadnego ruchu w miescie nie odciąży. ale mieszkańcy okolic mówią że przy Zelwerowicza ma działki Piątek Darek który to sobie zalatwił. Może to ktoś sprawdzi ?
[/quote]

Nie wiem kto ma tam działki ale wiem natomiast że obecnie trwa budowa obwodnicy Lublina do której dojazdem jest ulica Poligonowa. Ul. Zelwerowi... rozwiń
Avatar
zosia samosia / 21 grudnia 2011 r. o 09:10
w warszawie bilety po 3,60 a Lublin chciał byc europejska stolicą kultury - to chociaz niech bilety beda troche droższe niz w wa-wie, conajmniej 3,70 albo i 4,00 a co...niech zobaczą...
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 r. o 08:01
Ciekawe PiS za MPK, PO za mieszkańcami. A przeciesz do wyborów jeszcze 3 lata.
Avatar
Adam / 21 grudnia 2011 r. o 07:57
I kto jest blizej Ludzi, PIS czy PO ? Dlaczego radnym PiSu tak zalezy od początku na podwyżkach ?
Avatar
konduktor / 21 grudnia 2011 r. o 07:22
PRACOWNICY MPK nadal mają darmowe przejazdy? a ich rodziny? jeśli tak to jest to jedna wielka niegospodarność. Teraz organizatorem usług przewozowych jest ZTM i jeśli jakieś przedsiębiorstwo chce wozić swoich pracowników za darmo to powinno za to płacić z własnej kieszeni a nie kieszeni innych pasażerów.
Avatar
DO ciemnogrodu / 20 grudnia 2011 r. o 23:49
jestem za biletami po 4zł bo lublin ma bogatych mieszkańców he he
Avatar
qwerty / 20 grudnia 2011 r. o 21:56
Chłopaki z pis zbierają na nowy pomnik ku chwale Lecha:-)
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!