Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Tak ma wyglądać Galeria Zamek w Lublinie. Nowe centrum handlowe

0 12 A A

Jesteśmy gotowi do budowy – zapewnia inwestor, który chce postawić w Lublinie nową galerię handlową. Firma czeka tylko na zielone światło z magistratu. Zanim rozpocznie prace, urząd musi się zgodzić na zmiany w projekcie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Za miesiąc uzupełnimy dokumentację i ruch będzie po stronie Ratusza – mówi Zbigniew Głowacki, przedstawiciel Inwestora, firmy Isabeau. – Nie wiem dlaczego od tak dawna nie mogliśmy uzyskać zgody na zmiany w projekcie. Teraz sąd rozstrzygnął wątpliwości na naszą korzyść. Mamy niezbędną decyzję z ministerstwa. Nie ma przeszkód, by zakończyć sprawę.

Firma chce postawić w Lublinie Galerię Zamek. Kompleks miały stanąć przy al. Unii Lubelskiej. Projekt był gotowy już w 2004 roku. Ratusz wydał wtedy pozwolenie na budowę. Inwestor postanowił jednak zmienić koncepcję. Przed trzema laty wystąpił o zgodę na realizację nowego projektu. Miasto odmówiło, tłumacząc to m.in. niezgodnością z ustalonymi wcześniej warunkami zabudowy. Teraz urzędnicy muszą to sprawdzić raz jeszcze. Po sądowej batalii sprawa wróciła bowiem do Ratusza.

Galeria Zamek ma mieć blisko 70 tys. mkw powierzchni. Inwestorem jest spółka z Luksemburga. Nie ma na koncie żadnych inwestycji w naszym kraju. Jej przedstawiciel zapewnia jednak, że jest wiarygodna.

– Inwestor ma ważną promesę bankową, która zabezpiecza środki na realizację projektu – mówi Głowacki. – Koszty szacujemy na ok. 300 mln zł. Formalności trwają już 10 lat, ale inwestor jest bardzo zdeterminowany. Niejeden przedsiębiorca zrezygnowałby, trafiając na takie kłopoty. Liczę, że nowe władze Lublina bardziej otworzą się na inwestorów.

Galeria Zamek ma być jedynym tego typu centrum Lublinie. Z deklaracji inwestora wynika, że ponad połowę powierzchni zajmą tereny użyteczności publicznej. Reszta przeznaczona zostanie na handel i rozrywkę, w tym wielosalowe kino. Rozpoczęły się już nawet rozmowy z potencjalnymi najemcami. Prowadzi je firma Mallson Polska. Isabeau zapowiada preferencyjne stawki czynszu dla lubelskich handlowców.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubel / 4 stycznia 2011 o 10:08
0
Rzeczywiście inwestor jest wiarygodny skoro sami tak powiedzieli, hehehehe. Ciekawe czy nie będzie czasem tak samo wiarygodny jak Vahap Toy - ten od lotniska w Białej Podlaskiej czy inna firma - krzak. Super, niech budują, jeśli jednak będą to robić na terenie obecnych ogródków działkowych to już słyszę jazgot działkowych dziadków, których będą wywłaszczać.
Avatar
ja / 23 grudnia 2010 o 10:47
0
Mam nadzieję, że nie wybudują czegoś takiego u podnóża Zamku, tylko po drugiej stronie, tam gdzie ogródki. Chyba konserwator zabytków takiej głupoty nie strzeli...
Avatar
KK / 23 grudnia 2010 o 10:28
0
Lublin miasto makiet
Avatar
marcinek / 23 grudnia 2010 o 10:10
0
Wszystko ładnie pięknie ale to co będzie po drugiej stronie ulicy (działki itp.) będzie mało atrakcyjne na tle GZ:).Należy zająć się tym co w ścisłym centrum a nie stawiać kolejne centra.
Avatar
aszf / 23 grudnia 2010 o 09:50
0
juz widze ta budowe ciekawe czy chociaz trawe skosza
Avatar
tak sobie myślę / 23 grudnia 2010 o 09:46
0
Co to za akcja, z tą galerią zamek - nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, a w prasie aż huczy od zachwalania czegoś co musi być patykiem na wodzie pisane, skoro przez lata zawala sądowe sale. Ktoś musi mieć niezły interes w przekonywaniu opinii społecznej o bezcennej wartości "Galerii zamek" dla Lublina. Czy to przypadkiem nie jest jakaś wielka manipulacja społeczeństwem !!!!!! Nie dajmy się zwariować wizją opisywanego w prasie raju(zresztą, czy to jest raj?).
Avatar
Duszpasterz / 23 grudnia 2010 o 09:30
0
Ty, bezbożniku "patryk" !
Jak ci się nie podoba obmacywanie przez duchownego, wypędzanie diabła przez wkładanie, albo przez wysysanie, to won od powołania na ministranta.
Związek homoseksualny pomiędzy księdzem, a ministrantem to jest wyższa forma wtajemniczenia i jest w tym samo dobro katolickie.
Bądź pozdrowiony i nawróć się na jedynie słuszną wiarę.
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:59
0
@~Budżet~ tak i przyjmą mnóstwo ludzi do pracy, chyba ministrantów do obmacywania!! won ksiedzami pedofilami, zboczencami, co drugi ma swoja k* na telefon, WON!!!!!!!!!!!!
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:55
0
@~Prawdziwy Polak Katolik~
hahahahahahahahahahahahaahahahaha atak mocherów!!!
Avatar
Budżet / 23 grudnia 2010 o 07:54
0
[quote name='Prawdziwy Polak Katolik' timestamp='1293081628' post='410188']
Won z tymi bezbożnymi galeriami handlowymi odciągającymi Polaków od jedynie słusznej wiary. Zamiast galerii postawić wieki kościół - bazylikę pod wezwaniem Chrystusa Króla tak jak w Licheniu !
Na budowę takie bazyliki opodatkować wszystkich mieszkańców Lublina po 100 zł miesięcznie, a jak ksiądz będzie chciał - to i 200 zł.
[/quote]
I masz całkowicie rację bo kościoły chociaż podatki płacą...
Avatar
lubel / 4 stycznia 2011 o 10:08
0
Rzeczywiście inwestor jest wiarygodny skoro sami tak powiedzieli, hehehehe. Ciekawe czy nie będzie czasem tak samo wiarygodny jak Vahap Toy - ten od lotniska w Białej Podlaskiej czy inna firma - krzak. Super, niech budują, jeśli jednak będą to robić na terenie obecnych ogródków działkowych to już słyszę jazgot działkowych dziadków, których będą wywłaszczać.
Avatar
ja / 23 grudnia 2010 o 10:47
0
Mam nadzieję, że nie wybudują czegoś takiego u podnóża Zamku, tylko po drugiej stronie, tam gdzie ogródki. Chyba konserwator zabytków takiej głupoty nie strzeli...
Avatar
KK / 23 grudnia 2010 o 10:28
0
Lublin miasto makiet
Avatar
marcinek / 23 grudnia 2010 o 10:10
0
Wszystko ładnie pięknie ale to co będzie po drugiej stronie ulicy (działki itp.) będzie mało atrakcyjne na tle GZ:).Należy zająć się tym co w ścisłym centrum a nie stawiać kolejne centra.
Avatar
aszf / 23 grudnia 2010 o 09:50
0
juz widze ta budowe ciekawe czy chociaz trawe skosza
Avatar
tak sobie myślę / 23 grudnia 2010 o 09:46
0
Co to za akcja, z tą galerią zamek - nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, a w prasie aż huczy od zachwalania czegoś co musi być patykiem na wodzie pisane, skoro przez lata zawala sądowe sale. Ktoś musi mieć niezły interes w przekonywaniu opinii społecznej o bezcennej wartości "Galerii zamek" dla Lublina. Czy to przypadkiem nie jest jakaś wielka manipulacja społeczeństwem !!!!!! Nie dajmy się zwariować wizją opisywanego w prasie raju(zresztą, czy to jest raj?).
Avatar
Duszpasterz / 23 grudnia 2010 o 09:30
0
Ty, bezbożniku "patryk" !
Jak ci się nie podoba obmacywanie przez duchownego, wypędzanie diabła przez wkładanie, albo przez wysysanie, to won od powołania na ministranta.
Związek homoseksualny pomiędzy księdzem, a ministrantem to jest wyższa forma wtajemniczenia i jest w tym samo dobro katolickie.
Bądź pozdrowiony i nawróć się na jedynie słuszną wiarę.
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:59
0
@~Budżet~ tak i przyjmą mnóstwo ludzi do pracy, chyba ministrantów do obmacywania!! won ksiedzami pedofilami, zboczencami, co drugi ma swoja k* na telefon, WON!!!!!!!!!!!!
Avatar
patryk / 23 grudnia 2010 o 07:55
0
@~Prawdziwy Polak Katolik~
hahahahahahahahahahahahaahahahaha atak mocherów!!!
Avatar
Budżet / 23 grudnia 2010 o 07:54
0
[quote name='Prawdziwy Polak Katolik' timestamp='1293081628' post='410188']
Won z tymi bezbożnymi galeriami handlowymi odciągającymi Polaków od jedynie słusznej wiary. Zamiast galerii postawić wieki kościół - bazylikę pod wezwaniem Chrystusa Króla tak jak w Licheniu !
Na budowę takie bazyliki opodatkować wszystkich mieszkańców Lublina po 100 zł miesięcznie, a jak ksiądz będzie chciał - to i 200 zł.
[/quote]
I masz całkowicie rację bo kościoły chociaż podatki płacą...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Letni rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni od czwartku?

Letni rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni od czwartku? 0 2

W czwartek zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Jak zwykle przewidują one mniej kursów niż rozkłady z roku szkolnego, a niektóre linie w ogóle nie będą jeździć w weekendy.

Karolina Kołeczek i Paweł Fajdek najlepsi podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego
film

Karolina Kołeczek i Paweł Fajdek najlepsi podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego 0 0

Świetne wyniki Karoliny Kołeczek i Pawła Fajdka przy okazji Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

"Fire Party" w Ogrodzie Saskim w Lublinie
21 czerwca 2019, 21:00

"Fire Party" w Ogrodzie Saskim w Lublinie 0 0

Fundacja Sztukmistrze zaprasza na Variete "Fire Party", czyli widowiskowy pokaz z wykorzystaniem okna, który zostanie zaprezentowany w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego, 21 czerwca o godz. 21.

Chwilowki.pl największym polskim rankingiem chwilówek

Chwilowki.pl największym polskim rankingiem chwilówek 0 0

Zapewne każdy człowiek przynajmniej raz w życiu wpadł w swoisty "dołek finansowy". Nieprzewidziane wydatki, organizacja uroczystości rodzinnej lub nadchodzące święta mogą skutecznie wywołać dziurę domowym w budżecie. W takich sytuacjach większość Polek i Polaków sięga po tzw. chwilówki. Wybierając pożyczkodawcę, biorący pożyczkę najczęściej kierują się rozpoznawalnością danej firmy, rzadko kiedy sprawdzają ofertę u konkurencji.

Szokujący widok w przymierzalni sklepu. Młody mężczyzna przyłapany przez ekspedientkę
Lubelskie

Szokujący widok w przymierzalni sklepu. Młody mężczyzna przyłapany przez ekspedientkę 42 18

Nietypowe zdarzenie w Chełmie. Mężczyzna, który przymierzał spodenki w przymierzalni... zaczął się onanizować. Zauważyła go jedna z ekspedientek.

Zabójstwo 10-letniej dziewczynki. Jest nagranie z zatrzymania 22-latka [wideo]
film

Zabójstwo 10-letniej dziewczynki. Jest nagranie z zatrzymania 22-latka [wideo] 92 11

W niedzielę w godzinach popołudniowych na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo dziecka w Mrowinach

Prezenty komunijne – trendy w 2019 roku

Prezenty komunijne – trendy w 2019 roku 0 0

Komunia to wielkie wydarzenie w życiu rodziny. Uroczystość wymaga wielu przygotowań, które dotyczą nie tylko dzieci, ale również rodziców. Ci ostatni organizują bowiem najczęściej mniejsze lub większe przyjęcie dla gości. Komunia to również prezenty. Przed laty dzieci chciały otrzymać nowoczesny zegarek i rower, dziś oczekiwania są zupełnie inne. Co zatem podarować na komunię? A może dać pieniądze? Sprawdzamy trendy komunijne w 2019 roku.

Bad Boys Zastawie – Grom Kąkolewnica 0:3, wyniki bialskiej okręgówki

Bad Boys Zastawie – Grom Kąkolewnica 0:3, wyniki bialskiej okręgówki 0 0

Cztery trafienia Piotra Wałachowskiego dla ŁKS Łazy. Klasycznego hat tricka dorzucił również Radosław Szustek

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach

Coraz bliżej do nowego Domu Chemika w Puławach 21 0

Przebudowa Domu Chemika jest coraz bardziej zaawansowana. Na miejscu codziennie pracuje około 50-60 osób.

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya
film

Po raz pierwszy w Polsce kobieta szefem Playboya 0 5

Anna Mierzejewska jest pierwszą kobietą na stanowisku redaktora naczelnego polskiej edycji „Playboya”.

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa

Start-Regent rozstrzelał Tatrana. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Sześć bramek Karola Kiedrzynka dla drużyny z Pawłowa w starciu w Kraśniczynie. Ogniwo Wierzbica przed szansą na zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych

Biała Podlaska: W mieście powstanie program na rzecz niepełnosprawnych 10 0

W mieście powołano zespół zadaniowy ds. opracowania programu działań na rzecz osób niepełnosprawnych. W 26-osobowym składzie znalazły się dwie osoby niepełnosprawne.

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy

Wybory parlamentarne 2019. PiS szuka "lokomotyw", opozycja prowadzi rozmowy 2 42

PiS szuka nowych "lokomotyw", a opozycja prowadzi rozmowy na temat kształtu koalicyjnych komitetów. Choć do wyborów parlamentarnych są jeszcze cztery miesiące, już trwają przymiarki do obsady czołowych miejsc na listach

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW

Lublin: Obywatel USA rozbił toyotę yaris z Panka. Zderzenie z BMW 0 7

Dwa samochody zderzyły się w niedzielę w nocy na skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z Al. Racławickimi w Lublinie

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach
18 czerwca 2019, 17:00

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!" w Puławach 0 0

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) zaprasza na pokaz spektakli Teatru SPUT2 z okazji 15. urodzin formacji. Zobaczymy m.in. premierowy monodram "Pif! Paf! Jesteś trup". Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!