Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lutego 2020 r.
11:11

Tak mogą się zmienić okolice ul. Nałęczowskiej w Lublinie. Projekt zakłada budowę 25-metrowych bloków i biurowców

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 38 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Władze Lublina chcą zmienić przeznaczenie terenów położonych wzdłuż ul. Nałęczowskiej w rejonie Cisowej, Morelowej, Przyjacielskiej i Skromnej. Na części tego obszaru umożliwiona miałaby zostać budowa nawet 25-metrowych bloków i biurowców. Część terenu ma być przeznaczona pod domy jednorodzinne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wczoraj Urząd Miasta pokazał projekt zmian w planie zagospodarowania terenu. Pod nowe mieszkania i usługi przeznaczonych miałoby być sporo nieruchomości, które w obowiązującym planie są opisane jako tereny aktywności gospodarczej. Same usługi, bez mieszkań lub domów jednorodzinnych byłyby dopuszczone u zbiegu Skromnej i Przyjacielskiej oraz przy Nałęczowskiej 75.

Bloki, ale niekoniecznie

Jedna z proponowanych przez Ratusz stref pod budownictwo wielorodzinne jest wskazana po prawej stronie ul. Nałęczowskiej (jadąc od centrum), tuż za skrzyżowaniem z ul. Cisową. Dzisiaj swoje biura ma tu deweloperska firma Wikana, obok biurowca są budynki warsztatowe. • Druga strefa miałaby się znaleźć obok, w rejonie firmy Hanesco. • Trzeci obszar pod bloki wskazano po przeciwnej stronie ulicy, w miejscu Galerii Parada.

W każdej z tych stref dopuszczona byłaby zabudowa wielorodzinna lub usługowa. Przez usługi rozumiane są tu zarówno sklepy, biura, hotele, jak też akademiki. To inwestorzy decydowaliby, czy wybudują same mieszkania, same usługi, czy pogodzą jedno z drugim w dowolnych proporcjach. W tej kwestii mieliby pełną swobodę. W projekcie nowego planu znalazł się jednak wymóg umieszczenia lokali usługowych w parterach budynków dostępnych wprost z ulicy.

Decydując się na budowę mieszkań inwestorzy musieliby zapewnić lokatorom określoną liczbę miejsc parkingowych. Na każde mieszkanie o powierzchni do 50 mkw. musiałoby przypadać jedno miejsce postojowe. Nieco większym lokalom mieszkalnym (do 70 mkw.) należałoby zapewnić 1,2 miejsca, a największym 1,5 miejsca parkingowego. Dla usług ustalono nieco inne wskaźniki parkingowe, np. w przypadku akademika miałoby wystarczyć 0,9 miejsca postojowego na 10 pokoi.

Budynki we wspomnianych strefach mogłyby osiągać wysokość 25 m.

Głównie jednorodzinne

Miejscy planiści inaczej kreślą przyszłość kolejnych czterech stref, które miałyby być przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną lub usługową. • Jedna z nich została wskazana przy Grabowej, poniżej terenów Hanesco, • druga między Przyjacielską a Morelową, • trzecia po prawej stronie ul. Morelowej (jadąc od Nałęczowskiej), a • ostatnia przy Skromnej naprzeciw wyjazdu z Morelowej.
Dozwolona wysokość budynków w tych miejscach byłaby ograniczona do 12 m. Na każdy dom jednorodzinny musiałyby przypadać dwa miejsca postojowe. W każdej z czterech wspomnianych stref planiści dopuszczają też zabudowę wielorodzinną, ale z zastrzeżeniem, że w budynku nie może się znaleźć więcej niż sześć mieszkań. W przypadku postawienia takiego budynku zastosowanie będą mieć wskaźniki parkingowe jak dla bloków.

Spory obszar pod domki

W ogłoszonym wczoraj projekcie planu zagospodarowania terenu wskazany został także teren pod zabudowę jednorodzinną przy ul. Grabowej, niedaleko ogródków działkowych. Dzisiaj jest to obszar niezabudowany. Również tu możliwe byłoby stawianie budynków wielorodzinnych, ale mających nie więcej niż sześć lokali mieszkalnych. Urbaniści z Urzędu Miasta chcą umożliwić w tej strefie otwieranie usług, ale w ograniczonym zakresie. Mogłyby one zajmować nie więcej niż 60 proc. powierzchni zabudowy na działce. Wyłącznie zabudowa jednorodzinna (wolnostojąca lub bliźniacza) byłaby dozwolona na ślepym końcu ul. Morelowej.

Zmiany mogą potrwać

Czy właśnie tak zmieni się przeznaczenie terenów przy Nałęczowskiej? Ostateczna decyzja będzie należeć do Rady Miasta. Jeśli nawet radni zatwierdzą pokazany wczoraj projekt planu zagospodarowania, nie będzie to skutkować automatyczną likwidacją istniejących budynków, których nadal będzie można używać. Tempo zmian będzie zależeć od inwestorów.

Można się wypowiedzieć

Na 18 lutego Urząd Miasta wyznaczył termin publicznej dyskusji z planistami Ratusza. Może w niej uczestniczyć każdy zainteresowany. Dyskusja ma się odbyć 18 lutego o godz. 16 w Wydziale Planowania przy Wieniawskiej 14 (sala nr 1206). Natomiast do 10 marca urząd będzie przyjmował uwagi do pokazanego wczoraj projektu planu zagospodarowania. Uwagi można składać na papierze, adresując je do prezydenta miasta (pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub przesyłać elektronicznie (planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP), pamiętając przy tym, że korespondencja cyfrowa musi być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 11:51
+19
Hanesco czyli znowu po górkach czechowskich "Darek Piątek na początek"? Sami swoi. Choć tutaj niech sobie buduje, bo nic cennego dla przyrody nie ma. Tylko z górek szkodników deweloperus pospolitus przegonić.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 11:31
+16
0,9 miejsca parkingowego na 10 (być może nawet 3 osobowych) pokoi w akademiku. Czyli jedno miejsce parkingowe na 33 osoby. Reszta studentów (pozostaje 32) nie zmieści się nawet autobusów, których liczba jest okrojona.
Avatar
Tabaza / 4 lutego 2020 o 13:23
+13
W tym mieście nie ma miejsca na zielen. W lecie pozdychamyy od spalin i upału.
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 11:41
+13
"nawet ten placyk u zbiegu Kraśnickich i Nałęczowskiej przed tym nowym wieżowcem zmarnowano pod betonowy parking" - jakbyś nie zauważył, że w Lublinie nie buduje się nic poza parkingami. Tzn przepraszam, będzie park nad Zalewem i Park ludowy, a już jest na Zawilcowej. Tyle wystarczy. Resztę Lublina można zakostkować.
Avatar
Luka / 4 lutego 2020 o 11:37
+11
25 metrowe czy 25 piętrowe?
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 11:28
+11
Jeżeli akademik potrzebuje 5 czy 10 razy mniej miejsc parkingowych niż mieszkania - to zgadnijcie co będzie budowane? A potem chodniki/trawniki/drogi pożarowe zastawione samochodami. Pozwolenie na budowę akademików z takim wskaźnikiem dla ilości miejsc parkingowych - to godzenie się na samochody na chodnikach.
Avatar
:( / 4 lutego 2020 o 11:20
+10
teoretycznie to dobrze, te okolice powinny być zabudowane, ale patrząc na to jaką antymiejską urbanistykę projektują nasze lubelskie urzędasy to czarno to widzę...będzie jak ostatnio zabudowali okolice Nałęczowskiej i Kraśnickich, czyli hektary betonowego parkingowiska poprzetykane tu i ówdzie budynkami, zero przestrzeni publicznych, zero miejskiej zabudowy
Avatar
LUB_elak / 4 lutego 2020 o 18:50
+9
Przecież każdy kto mniej więcej zna koligacje w Lublinie wie że chodzi o tereny Pan Piątka a po drugiej stronie Pana Urbana - niech UM jak przekazuje takie plany niech napisze kto wnioskował o zmianę warunków ! Niech UM wnioskuje za zmianą nazwy miasta Lublina ewentualnie dodatnie przydomku TBV Lublin !
Avatar
Niech budują / 4 lutego 2020 o 16:58
+9
No i dobrze, niech budują . W tym miejscu zabudowa nie zagraża Lublinowi, nie zamyka klina napowietrzającego, nie nieszczy przyrody. Widzę, że zwolennicy zabetonowania Górek bardzo się napinają , żeby wykazać, że obrońcy Górek to oszołomy, które nie chcą nigdzie jakiejkolwiek zabudowy, ale to daremny trud, bo przy Nalęczowskiej zabudowa nikomu nie przeszkadza, no może za wyjątkiem TBV bo dla nich to konkurencja 
Avatar
/ 4 lutego 2020 o 14:27
+9
Ludzie to jest miasto. Czy Wy myślicie, że jakieś firmy z kapitałem wprowadzą swoje dziura do baraków? A później płacz, że nie ma miejsc pracy.
 W Lublinie to powstają głównie jakieś magazyny i małe montownie, więc baraki są dla nich są jak najbardziej OK.
Avatar
:) / 6 lutego 2020 o 11:35
+1
A co z przedłużeniem Głębokiej do ronda KUL?
 miejmy nadzieję że ta niepotrzebna i niezwykle kosztowna inwestycja została odłożona na "kiedyśtam"
Avatar
Slawinek / 5 lutego 2020 o 19:57
0
A co z przedłużeniem Głębokiej do ronda KUL? 
Avatar
... / 4 lutego 2020 o 19:28
+1
"nawet ten placyk u zbiegu Kraśnickich i Nałęczowskiej przed tym nowym wieżowcem zmarnowano pod betonowy parking/przejazd, a przecież aż się prosiło zrobić tam kawałek fajnego miejsckiego placyku," - co ty wygadujesz - kilka procent terenu wyłożono płytami ażurowymi i wszystkie wymogi są spełnione.
 Nie napinajcie sie na placyki- się tam powstanie drugi podobny klocek biurowy prawie przy samym chodniku przy przystanku na al Kraśnickiej. Developer wykorzystuje teren tak aby mu przyniósł maksymalny zysk
Avatar
KK / 4 lutego 2020 o 19:21
0
I kilku tysięcy (oczywiście bezpłatnych) miejsc parkingowych. To jest wizytówka Lublina. Hektary parkingów z zastawionymi także okolicznymi chodnikami oraz trawnikami.
 O tak to własnie wyglada przy nowej inewstycji biurowiec Nałeczowska 14, trawników tam za duzo nie ma więc nie są obstawione ale wszystkie chodniki nowiutkie służą do parkowania blachozłomów. I co z tego że developer miał wybudowac miejsca parkingowe one są ale płatne a cebulaczki tylko za darmo chcą parkować beztrosko i bezkarnie niszcząc nowiutki chodnik wyciekiem oleju ze swojego gruchota
 O tak to własnie wyglada przy nowej inewstycji biurowiec Nałeczowska 14, trawników tam za duzo nie ma więc nie są obstawione ale wszystkie chodniki nowiutkie służą do parkowania blachozłomów. I co z tego że developer miał wybudowac miejsca parkingowe one są ale płatne a cebulaczki tylko za darmo chcą parkować beztrosko i bezkarnie niszcząc nowiutki chodnik wyciekiem oleju ze swojego gruchota rozwiń
Avatar
Zuzia / 4 lutego 2020 o 19:05
+2
A tam nie będzie korków, jeśli powstanie zbyt dużo bloków? A może już są w godzinach szczytu przy wyjeździe na krasnicka? 
Avatar
LUB_elak / 4 lutego 2020 o 18:50
+9
Przecież każdy kto mniej więcej zna koligacje w Lublinie wie że chodzi o tereny Pan Piątka a po drugiej stronie Pana Urbana - niech UM jak przekazuje takie plany niech napisze kto wnioskował o zmianę warunków ! Niech UM wnioskuje za zmianą nazwy miasta Lublina ewentualnie dodatnie przydomku TBV Lublin !
Avatar
Niech budują / 4 lutego 2020 o 16:58
+9
No i dobrze, niech budują . W tym miejscu zabudowa nie zagraża Lublinowi, nie zamyka klina napowietrzającego, nie nieszczy przyrody. Widzę, że zwolennicy zabetonowania Górek bardzo się napinają , żeby wykazać, że obrońcy Górek to oszołomy, które nie chcą nigdzie jakiejkolwiek zabudowy, ale to daremny trud, bo przy Nalęczowskiej zabudowa nikomu nie przeszkadza, no może za wyjątkiem TBV bo dla nich to konkurencja 
Avatar
Olle / 4 lutego 2020 o 16:55
-5
Czy w Lublinie oprócz bloków, można coś jeszcze zbudować?
 Według cebulakow, nic
Avatar
Ben / 4 lutego 2020 o 16:41
+3
Czy w Lublinie oprócz bloków, można coś jeszcze zbudować?
Avatar
Gość / 4 lutego 2020 o 16:11
-4
Nie budować! Nigdzie! Przy Nałęczowskiej też nie! Przy Mełgiewskiej też nie! Ani przy Franczaka "Lalka"! Ani przy Bohaterów Września! Nigdzie, nigdzie, nigdzie, nie wolno, nie pozwalam! To jest miasto, nie wolno i już! Nie pozwalam! Liberum Veto! Aaaaa!!!
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 0

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 0

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo]

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [transmisja na żywo] 0 4

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 18 2

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – Energa MKS Kalisz 32:23. Witamy w ćwierćfinale Pucharu Polski [zdjęcia] 0 0

Pewne zwycięstwo Azotów Puławy w 1/8 finału Pucharu Polski. Długo środowe spotkanie z Energą MKS Kalisz było wyrównane, ale gospodarze świetnie finiszowali i ostatecznie pokonali rywali 32:23.

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej?

A może szlaban przy wjeździe do Parku Radziwiłłowskiego w Białej Podlaskiej? 2 6

Bialscy Bezpartyjni Samorządowcy proponują władzom miasta rozwiązanie problemu wjazdu do parku. Od 7 lutego obowiązuje tu zakaz ruchu.

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać

Lublin: Koziołek poszedł się kąpać 0 1

Z Krakowskiego Przedmieścia zniknął uliczny zdrój w postaci koziołka ustawiony przez miejskie wodociągi u wylotu ul. Wróblewskiego.

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków 25 40

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy

Przemysław Czarnek w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy 0 26

Lubelski poseł Przemysław Czarnek znalazł się w składzie ścisłego sztabu wyborczego starającego się w nadchodzących wyborach o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku

Rekordowa frekwencja w Muzeum na Majdanku 0 4

Najwyższą od 50 lat frekwencję zanotowało w ubiegłym roku Państwowe Muzeum na Majdanku. W ciągu minionych dwunastu miesięcy instytucję wraz z jej oddziałami odwiedziło ponad 312 tys. osób.

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie
galeria

„Wziąść”, „swetr” i „dzień dzisiejszy” czyli 100 najczęstszych błędów w polskim internecie 31 11

Jakie błędy popełniają najczęściej polscy internauci? Raport 100 najczęstszych błędów językowych powstał z okazji zbliżającego się 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Ważne zwycięstwo lubelskich "Pszczółek" z Energą Toruń

Ważne zwycięstwo lubelskich "Pszczółek" z Energą Toruń 0 9

Ważna wygraną w zaległym meczu 13. kolejki zanotowały koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki pokonały Energę Toruń 75:67, chociaż to spotkanie było chyba bardziej zacięte, niż spodziewały się tego lublinianki

Kozak kontra boomer czyli najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie

Kozak kontra boomer czyli najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie 0 1

Jakie są najpopularniejsze słowa młodzieżowe w polskim internecie? Odpowiedź daje raport przygotowany przez markę Nadwyraz.com

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.