Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2012 r.
17:27
Edytuj ten wpis

Tarasy Zamkowe: Paragraf na galerię

0 12 A A
Budowa Tarasów Zamkowych (Dorota Awiorko-Klimek)
Budowa Tarasów Zamkowych (Dorota Awiorko-Klimek)

Ruszyła budowa Tarasów Zamkowych, ale przeciwnicy inwestycji nie próżnują. Twierdzą, że Ratusz zgadzając się na budowę naruszył prawo, więc centrum handlowe powstaje nielegalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ze skargą do wojewody wystąpił radca prawny z Lublina. Władzom miasta zarzuca, że zgoda na budowę Tarasów Zamkowych została wydana niezgodne z prawem. Główny zarzut dotyczy decyzji o warunkach zabudowy, którą wydano w marcu 1999 roku.

Zastrzeżono wtedy, że ważność dokumentu upływa z końcem grudnia. Tymczasem projekt ewoluował - ówczesny inwestor i architekci ciągle zmieniali koncepcje. Władze miasta przedłużyły więc ważność decyzji WZ do końca 2003 r. Problem w tym, że Ratusz zrobił to w listopadzie 2001, a więc już po upływie terminu ważności "wuzetki”.

Według autora skargi wszystkie wydane później pozwolenia na budowę są nieważne. Nie powinno więc dojść do realizacji inwestycji w obecnym kształcie. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i wojewody.

– Analizujemy skargę. Ale na razie jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach tej sprawy – mówi Kamil Smerdel, rzecznik wojewody lubelskiego.

Do ratusza skarga nie dotarła. Władze miasta zapewniają jednak, że zgodę na realizację Tarasów Zamkowych wydano zgodnie z przepisami.

– W momencie składania wniosku o pozwolenie na budowę decyzja o warunkach zabudowy musi być aktualna – tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Pozwolenie nie może naruszać zapisów decyzji "WZ” i tak jest w tym przypadku.

Aktualny inwestor, spółka Immofinanz Grop nie komentuje sprawy. Na placu budowy, u zbiegu al. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej trwają prace przy fundamentach i ścianie szczelinowej. W ciągu kilku tygodni firma wybierze generalnego wykonawcę galerii. Cały kompleks będzie liczył ponad 100 tys. mkw. Znajdzie się tam ok. 150 sklepów. Inwestycja pochłonie 480 mln zł. Budowa ma potrwać dwa lata.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kandelabr / 11 grudnia 2012 r. o 13:48
0
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę.
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę. rozwiń
Avatar
jan / 11 grudnia 2012 r. o 13:36
0
żyby wydawać pieniądze w tych wszystkich galeriach to najpierw trzeba je gdzieś zarobić... szkoda tylko że nie ma gdzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 13:12
0
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dostaną... Takiego "przemysłu" chcecie?
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dost... rozwiń
Avatar
to-to / 11 grudnia 2012 r. o 12:30
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]Że niby co się dzieje w Mielcu Ty jełopie? -wystarczy popatrzeć co się tam dzieje patrząc na podobne forum w Nowinach -i już wszystko jasne! Przestań mącić d*ebilu i jak Ci nie pasuje Lublin, to się do Mielca przeprowadź! Mam kuzynkę w Mielcu i tak się składam,że wiem co się tam dzieje! -i nie cwaniakuj! Bo nawet jakby była praca i fabryki, to znowuż narzekałbyś, że coś Ci nie pasuje! Takich jak Ty to moja teściowa określa mianem:" W pjizde żal -i z pjizdy żal !" Najlepiej to się do mamusi pjizdy schowaj -tam będziesz miał cieplutko i naturalne zapachy! Przestańcie narzekać na Lublin! -cieszcie się, że macie galerie- a w nich pracę "w białych rękawiczkach" zamiast brudzić się w fabrykach na taśmach produkcyjnych! Fabryki by Wam smrodziły dymami na całe miasto (tak jak Puławy czy Bełchatów) -to znowuż narzekalibyście, że żyjecie w smrodzie i w dymie -a płace że za małe, itp.,itd.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='70777... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 12:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (byle oczywiscie nie ja), niech powstaja fabryki, przemysl IT, wielkie koncerny niech otwieraja swe filie w Lublinie, ale czy ty baranie jeden z drugim myslisz ze nikt by nie wolal tego? Tylko zrozumcie ze tutaj juz nie bedzie wielkiego przemyslu, co najwyzej moze nam sie trafic jakis ochlap w postaci malej fabryczki. Na nic wielkiego lobby zachodnie i centralne nie pozwoli, ba, tutaj nawet pies z kulawa noga nie chce inwestowac (vide szumna strefa wolna od podatku, suma sumarum spowodowala przeprowadzki z lubelskich bursaków, na felin, i o, cala nasza strefa). Nawet pomimo lotniska, kolei, czy drog ekspresowych (o ile wszystko bedzie juz dzialac) Lublin dalej bedzie w tym miejscu w ktorym jest, na szarym koncu. Dlatego skoro jest popyt na galerie niech buduja, przynajmniej kolejne firmy budowlane beda mialy zajecie przez rok czy dwa, studenci czy inne osoby rowniez w tych galeriach znajda prace, ale w Lublinie wszystko zle.
Pewnie gdyby powstala fabryka narzekalibyscie ze za te pieniadze ktore tam proponuja to nie bede pracowac! (z wlasnego zrodla wiem iz w takich galeriach zarobki sa ciut wyzsze niz na podstawowych stanowiskach w fabrykach -jakze lubianych przez was). Jak chociazby Świdnicki PZL, owszem przyjecia do pracy sa, ale praca na III zmiany, wynagrodzenia 1300 na reke.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (by... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 10:52
0
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentami, przekonali lubelskich architektów i włodarzy miasta, że można przed zamkowym wzgórzem wybudować brutalną 30 metrowej wysokości bryłę, przykrytą zielonym dachem, czyli można zbudować sztuczne wzgórze przesłaniające wzgórze zamkowe z kaplicą i donżonem. Uprzedzam zarzut: jakie 30 m, tylko 10 m ponad Al. Unii Lubelskiej będzie wystawała ściana galerii. Tak, to prawda, ale aleja powstała na nasypie, który obniżył wzgórze zamkowe o jakiś dobrych 7 m. I tyle, głosu wołającego na puszczy.
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentam... rozwiń
Avatar
heniu / 11 grudnia 2012 r. o 10:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna inwestycja tego typu i mało kto w Europie doścignie Lublin pod względem metrów kwadratowych powierzchni handlowej na głowę mieszkańca (nawet jak doliczy się do tego ludnośc okolicznych gmin i powiatów). Tylko z prawdziwym rozwojem miasta ma to mało wspólnego.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna i... rozwiń
Avatar
Lubelak / 11 grudnia 2012 r. o 09:21
0
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Avatar
A / 11 grudnia 2012 r. o 09:21
0
[quote name='mik' timestamp='1355206952' post='707734']
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
[/quote]
Jakie Echo? TELE ECHO?.
Avatar
monsi / 11 grudnia 2012 r. o 08:48
0
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto będzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku.
A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są już zdesperowani szukając jakiejkolwiek pracy
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich ... rozwiń
Avatar
kandelabr / 11 grudnia 2012 r. o 13:48
0
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę.
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę. rozwiń
Avatar
jan / 11 grudnia 2012 r. o 13:36
0
żyby wydawać pieniądze w tych wszystkich galeriach to najpierw trzeba je gdzieś zarobić... szkoda tylko że nie ma gdzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 13:12
0
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dostaną... Takiego "przemysłu" chcecie?
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dost... rozwiń
Avatar
to-to / 11 grudnia 2012 r. o 12:30
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]Że niby co się dzieje w Mielcu Ty jełopie? -wystarczy popatrzeć co się tam dzieje patrząc na podobne forum w Nowinach -i już wszystko jasne! Przestań mącić d*ebilu i jak Ci nie pasuje Lublin, to się do Mielca przeprowadź! Mam kuzynkę w Mielcu i tak się składam,że wiem co się tam dzieje! -i nie cwaniakuj! Bo nawet jakby była praca i fabryki, to znowuż narzekałbyś, że coś Ci nie pasuje! Takich jak Ty to moja teściowa określa mianem:" W pjizde żal -i z pjizdy żal !" Najlepiej to się do mamusi pjizdy schowaj -tam będziesz miał cieplutko i naturalne zapachy! Przestańcie narzekać na Lublin! -cieszcie się, że macie galerie- a w nich pracę "w białych rękawiczkach" zamiast brudzić się w fabrykach na taśmach produkcyjnych! Fabryki by Wam smrodziły dymami na całe miasto (tak jak Puławy czy Bełchatów) -to znowuż narzekalibyście, że żyjecie w smrodzie i w dymie -a płace że za małe, itp.,itd.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='70777... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 12:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (byle oczywiscie nie ja), niech powstaja fabryki, przemysl IT, wielkie koncerny niech otwieraja swe filie w Lublinie, ale czy ty baranie jeden z drugim myslisz ze nikt by nie wolal tego? Tylko zrozumcie ze tutaj juz nie bedzie wielkiego przemyslu, co najwyzej moze nam sie trafic jakis ochlap w postaci malej fabryczki. Na nic wielkiego lobby zachodnie i centralne nie pozwoli, ba, tutaj nawet pies z kulawa noga nie chce inwestowac (vide szumna strefa wolna od podatku, suma sumarum spowodowala przeprowadzki z lubelskich bursaków, na felin, i o, cala nasza strefa). Nawet pomimo lotniska, kolei, czy drog ekspresowych (o ile wszystko bedzie juz dzialac) Lublin dalej bedzie w tym miejscu w ktorym jest, na szarym koncu. Dlatego skoro jest popyt na galerie niech buduja, przynajmniej kolejne firmy budowlane beda mialy zajecie przez rok czy dwa, studenci czy inne osoby rowniez w tych galeriach znajda prace, ale w Lublinie wszystko zle.
Pewnie gdyby powstala fabryka narzekalibyscie ze za te pieniadze ktore tam proponuja to nie bede pracowac! (z wlasnego zrodla wiem iz w takich galeriach zarobki sa ciut wyzsze niz na podstawowych stanowiskach w fabrykach -jakze lubianych przez was). Jak chociazby Świdnicki PZL, owszem przyjecia do pracy sa, ale praca na III zmiany, wynagrodzenia 1300 na reke.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (by... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 10:52
0
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentami, przekonali lubelskich architektów i włodarzy miasta, że można przed zamkowym wzgórzem wybudować brutalną 30 metrowej wysokości bryłę, przykrytą zielonym dachem, czyli można zbudować sztuczne wzgórze przesłaniające wzgórze zamkowe z kaplicą i donżonem. Uprzedzam zarzut: jakie 30 m, tylko 10 m ponad Al. Unii Lubelskiej będzie wystawała ściana galerii. Tak, to prawda, ale aleja powstała na nasypie, który obniżył wzgórze zamkowe o jakiś dobrych 7 m. I tyle, głosu wołającego na puszczy.
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentam... rozwiń
Avatar
heniu / 11 grudnia 2012 r. o 10:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna inwestycja tego typu i mało kto w Europie doścignie Lublin pod względem metrów kwadratowych powierzchni handlowej na głowę mieszkańca (nawet jak doliczy się do tego ludnośc okolicznych gmin i powiatów). Tylko z prawdziwym rozwojem miasta ma to mało wspólnego.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna i... rozwiń
Avatar
Lubelak / 11 grudnia 2012 r. o 09:21
0
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Avatar
A / 11 grudnia 2012 r. o 09:21
0
[quote name='mik' timestamp='1355206952' post='707734']
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
[/quote]
Jakie Echo? TELE ECHO?.
Avatar
monsi / 11 grudnia 2012 r. o 08:48
0
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto będzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku.
A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są już zdesperowani szukając jakiejkolwiek pracy
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich ... rozwiń