Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2012 r.
17:27
Edytuj ten wpis

Tarasy Zamkowe: Paragraf na galerię

0 12 A A
Budowa Tarasów Zamkowych (Dorota Awiorko-Klimek)
Budowa Tarasów Zamkowych (Dorota Awiorko-Klimek)

Ruszyła budowa Tarasów Zamkowych, ale przeciwnicy inwestycji nie próżnują. Twierdzą, że Ratusz zgadzając się na budowę naruszył prawo, więc centrum handlowe powstaje nielegalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ze skargą do wojewody wystąpił radca prawny z Lublina. Władzom miasta zarzuca, że zgoda na budowę Tarasów Zamkowych została wydana niezgodne z prawem. Główny zarzut dotyczy decyzji o warunkach zabudowy, którą wydano w marcu 1999 roku.

Zastrzeżono wtedy, że ważność dokumentu upływa z końcem grudnia. Tymczasem projekt ewoluował - ówczesny inwestor i architekci ciągle zmieniali koncepcje. Władze miasta przedłużyły więc ważność decyzji WZ do końca 2003 r. Problem w tym, że Ratusz zrobił to w listopadzie 2001, a więc już po upływie terminu ważności "wuzetki”.

Według autora skargi wszystkie wydane później pozwolenia na budowę są nieważne. Nie powinno więc dojść do realizacji inwestycji w obecnym kształcie. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego i wojewody.

– Analizujemy skargę. Ale na razie jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek szczegółach tej sprawy – mówi Kamil Smerdel, rzecznik wojewody lubelskiego.

Do ratusza skarga nie dotarła. Władze miasta zapewniają jednak, że zgodę na realizację Tarasów Zamkowych wydano zgodnie z przepisami.

– W momencie składania wniosku o pozwolenie na budowę decyzja o warunkach zabudowy musi być aktualna – tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Pozwolenie nie może naruszać zapisów decyzji "WZ” i tak jest w tym przypadku.

Aktualny inwestor, spółka Immofinanz Grop nie komentuje sprawy. Na placu budowy, u zbiegu al. Tysiąclecia i Unii Lubelskiej trwają prace przy fundamentach i ścianie szczelinowej. W ciągu kilku tygodni firma wybierze generalnego wykonawcę galerii. Cały kompleks będzie liczył ponad 100 tys. mkw. Znajdzie się tam ok. 150 sklepów. Inwestycja pochłonie 480 mln zł. Budowa ma potrwać dwa lata.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kandelabr / 11 grudnia 2012 o 13:48
0
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę.
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę. rozwiń
Avatar
jan / 11 grudnia 2012 o 13:36
0
żyby wydawać pieniądze w tych wszystkich galeriach to najpierw trzeba je gdzieś zarobić... szkoda tylko że nie ma gdzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 13:12
0
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dostaną... Takiego "przemysłu" chcecie?
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dost... rozwiń
Avatar
to-to / 11 grudnia 2012 o 12:30
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]Że niby co się dzieje w Mielcu Ty jełopie? -wystarczy popatrzeć co się tam dzieje patrząc na podobne forum w Nowinach -i już wszystko jasne! Przestań mącić d*ebilu i jak Ci nie pasuje Lublin, to się do Mielca przeprowadź! Mam kuzynkę w Mielcu i tak się składam,że wiem co się tam dzieje! -i nie cwaniakuj! Bo nawet jakby była praca i fabryki, to znowuż narzekałbyś, że coś Ci nie pasuje! Takich jak Ty to moja teściowa określa mianem:" W pjizde żal -i z pjizdy żal !" Najlepiej to się do mamusi pjizdy schowaj -tam będziesz miał cieplutko i naturalne zapachy! Przestańcie narzekać na Lublin! -cieszcie się, że macie galerie- a w nich pracę "w białych rękawiczkach" zamiast brudzić się w fabrykach na taśmach produkcyjnych! Fabryki by Wam smrodziły dymami na całe miasto (tak jak Puławy czy Bełchatów) -to znowuż narzekalibyście, że żyjecie w smrodzie i w dymie -a płace że za małe, itp.,itd.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='70777... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 o 12:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (byle oczywiscie nie ja), niech powstaja fabryki, przemysl IT, wielkie koncerny niech otwieraja swe filie w Lublinie, ale czy ty baranie jeden z drugim myslisz ze nikt by nie wolal tego? Tylko zrozumcie ze tutaj juz nie bedzie wielkiego przemyslu, co najwyzej moze nam sie trafic jakis ochlap w postaci malej fabryczki. Na nic wielkiego lobby zachodnie i centralne nie pozwoli, ba, tutaj nawet pies z kulawa noga nie chce inwestowac (vide szumna strefa wolna od podatku, suma sumarum spowodowala przeprowadzki z lubelskich bursaków, na felin, i o, cala nasza strefa). Nawet pomimo lotniska, kolei, czy drog ekspresowych (o ile wszystko bedzie juz dzialac) Lublin dalej bedzie w tym miejscu w ktorym jest, na szarym koncu. Dlatego skoro jest popyt na galerie niech buduja, przynajmniej kolejne firmy budowlane beda mialy zajecie przez rok czy dwa, studenci czy inne osoby rowniez w tych galeriach znajda prace, ale w Lublinie wszystko zle.
Pewnie gdyby powstala fabryka narzekalibyscie ze za te pieniadze ktore tam proponuja to nie bede pracowac! (z wlasnego zrodla wiem iz w takich galeriach zarobki sa ciut wyzsze niz na podstawowych stanowiskach w fabrykach -jakze lubianych przez was). Jak chociazby Świdnicki PZL, owszem przyjecia do pracy sa, ale praca na III zmiany, wynagrodzenia 1300 na reke.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (by... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 10:52
0
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentami, przekonali lubelskich architektów i włodarzy miasta, że można przed zamkowym wzgórzem wybudować brutalną 30 metrowej wysokości bryłę, przykrytą zielonym dachem, czyli można zbudować sztuczne wzgórze przesłaniające wzgórze zamkowe z kaplicą i donżonem. Uprzedzam zarzut: jakie 30 m, tylko 10 m ponad Al. Unii Lubelskiej będzie wystawała ściana galerii. Tak, to prawda, ale aleja powstała na nasypie, który obniżył wzgórze zamkowe o jakiś dobrych 7 m. I tyle, głosu wołającego na puszczy.
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentam... rozwiń
Avatar
heniu / 11 grudnia 2012 o 10:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna inwestycja tego typu i mało kto w Europie doścignie Lublin pod względem metrów kwadratowych powierzchni handlowej na głowę mieszkańca (nawet jak doliczy się do tego ludnośc okolicznych gmin i powiatów). Tylko z prawdziwym rozwojem miasta ma to mało wspólnego.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna i... rozwiń
Avatar
Lubelak / 11 grudnia 2012 o 09:21
0
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Avatar
A / 11 grudnia 2012 o 09:21
0
[quote name='mik' timestamp='1355206952' post='707734']
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
[/quote]
Jakie Echo? TELE ECHO?.
Avatar
monsi / 11 grudnia 2012 o 08:48
0
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto będzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku.
A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są już zdesperowani szukając jakiejkolwiek pracy
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich ... rozwiń
Avatar
kandelabr / 11 grudnia 2012 o 13:48
0
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę.
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę. rozwiń
Avatar
jan / 11 grudnia 2012 o 13:36
0
żyby wydawać pieniądze w tych wszystkich galeriach to najpierw trzeba je gdzieś zarobić... szkoda tylko że nie ma gdzie!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 13:12
0
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dostaną... Takiego "przemysłu" chcecie?
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dost... rozwiń
Avatar
to-to / 11 grudnia 2012 o 12:30
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]Że niby co się dzieje w Mielcu Ty jełopie? -wystarczy popatrzeć co się tam dzieje patrząc na podobne forum w Nowinach -i już wszystko jasne! Przestań mącić d*ebilu i jak Ci nie pasuje Lublin, to się do Mielca przeprowadź! Mam kuzynkę w Mielcu i tak się składam,że wiem co się tam dzieje! -i nie cwaniakuj! Bo nawet jakby była praca i fabryki, to znowuż narzekałbyś, że coś Ci nie pasuje! Takich jak Ty to moja teściowa określa mianem:" W pjizde żal -i z pjizdy żal !" Najlepiej to się do mamusi pjizdy schowaj -tam będziesz miał cieplutko i naturalne zapachy! Przestańcie narzekać na Lublin! -cieszcie się, że macie galerie- a w nich pracę "w białych rękawiczkach" zamiast brudzić się w fabrykach na taśmach produkcyjnych! Fabryki by Wam smrodziły dymami na całe miasto (tak jak Puławy czy Bełchatów) -to znowuż narzekalibyście, że żyjecie w smrodzie i w dymie -a płace że za małe, itp.,itd.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='70777... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 o 12:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (byle oczywiscie nie ja), niech powstaja fabryki, przemysl IT, wielkie koncerny niech otwieraja swe filie w Lublinie, ale czy ty baranie jeden z drugim myslisz ze nikt by nie wolal tego? Tylko zrozumcie ze tutaj juz nie bedzie wielkiego przemyslu, co najwyzej moze nam sie trafic jakis ochlap w postaci malej fabryczki. Na nic wielkiego lobby zachodnie i centralne nie pozwoli, ba, tutaj nawet pies z kulawa noga nie chce inwestowac (vide szumna strefa wolna od podatku, suma sumarum spowodowala przeprowadzki z lubelskich bursaków, na felin, i o, cala nasza strefa). Nawet pomimo lotniska, kolei, czy drog ekspresowych (o ile wszystko bedzie juz dzialac) Lublin dalej bedzie w tym miejscu w ktorym jest, na szarym koncu. Dlatego skoro jest popyt na galerie niech buduja, przynajmniej kolejne firmy budowlane beda mialy zajecie przez rok czy dwa, studenci czy inne osoby rowniez w tych galeriach znajda prace, ale w Lublinie wszystko zle.
Pewnie gdyby powstala fabryka narzekalibyscie ze za te pieniadze ktore tam proponuja to nie bede pracowac! (z wlasnego zrodla wiem iz w takich galeriach zarobki sa ciut wyzsze niz na podstawowych stanowiskach w fabrykach -jakze lubianych przez was). Jak chociazby Świdnicki PZL, owszem przyjecia do pracy sa, ale praca na III zmiany, wynagrodzenia 1300 na reke.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]


Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (by... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 o 10:52
0
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentami, przekonali lubelskich architektów i włodarzy miasta, że można przed zamkowym wzgórzem wybudować brutalną 30 metrowej wysokości bryłę, przykrytą zielonym dachem, czyli można zbudować sztuczne wzgórze przesłaniające wzgórze zamkowe z kaplicą i donżonem. Uprzedzam zarzut: jakie 30 m, tylko 10 m ponad Al. Unii Lubelskiej będzie wystawała ściana galerii. Tak, to prawda, ale aleja powstała na nasypie, który obniżył wzgórze zamkowe o jakiś dobrych 7 m. I tyle, głosu wołającego na puszczy.
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentam... rozwiń
Avatar
heniu / 11 grudnia 2012 o 10:04
0
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna inwestycja tego typu i mało kto w Europie doścignie Lublin pod względem metrów kwadratowych powierzchni handlowej na głowę mieszkańca (nawet jak doliczy się do tego ludnośc okolicznych gmin i powiatów). Tylko z prawdziwym rozwojem miasta ma to mało wspólnego.
[quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773']
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
[/quote]

Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera.
Tarasy plus jeszcze jedna i... rozwiń
Avatar
Lubelak / 11 grudnia 2012 o 09:21
0
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Avatar
A / 11 grudnia 2012 o 09:21
0
[quote name='mik' timestamp='1355206952' post='707734']
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
[/quote]
Jakie Echo? TELE ECHO?.
Avatar
monsi / 11 grudnia 2012 o 08:48
0
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto będzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku.
A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są już zdesperowani szukając jakiejkolwiek pracy
Ludzie ale wy macie problem!!!
MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp...
A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają".
Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!