Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2020 r.
10:02

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
57 105 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Miasta pokazał wczoraj projekt nowego planu zagospodarowania terenów „po uczelnianej stronie” Nadbystrzyckiej. Chodzi o obszar między skrzyżowaniem z ul. Zana a skrętem w ul. Wapienną przed akademikami. Obowiązujący plan zagospodarowania rezerwuje ten teren pod obiekty służące nauce i nic innego nie powinno tu być wznoszone.

Ratusz chce zmienić przeznaczenie ziemi tak, by można tu było budować domy jednorodzinne lub budynki z nieuciążliwymi usługami. Możliwe ma być też stawianie bloków, ale żaden nie mógłby mieć więcej niż sześć lokali mieszkalnych. Planiści chcą, by wysokość nowej zabudowy była ograniczona do dwóch pięter i nie przekraczała 11 metrów. Na każde mieszkanie musiałyby przypadać minimum dwa miejsca parkingowe.

Nowy plan zagospodarowania ma objąć też teren na dole ul. Wapiennej, gdzie po prawej stronie drogi (naprzeciw parkingu politechniki) straszą od lat ruiny budynku. Położone tu grunty miałyby zostać przeznaczone pod usługi publiczne i inne usługi nieuciążliwe. Planiści dopuszczają m.in. budowę sklepu, biurowca, gastronomii, centrum sportowego, czy akademika. Obszar pod usługi byłby oddzielony strefą zieleni od wspomnianych wcześniej terenów pod domy mieszkalne.

Pokazany wczoraj projekt nowego planu zagospodarowania jest już kolejną wersją takiego dokumentu. Co zmieniło się względem wcześniejszej, pokazywanej w zeszłym roku? Różnice dotyczą głównie strefy usługowej (tej na dole Wapiennej), która mogłaby być intensywniej zabudowana, niż zakładał projekt z 2019 r.

– Wielkość powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni działki budowlanej zwiększyła się z 40 na 50 proc. – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Wysokość zabudowy zmieniono z 16 na 20 m – dodaje Głazik. Sama strefa usługowa urosła też o 750 mkw. – W celu objęcia granicami nieprzekraczalnych linii zabudowy części budynków istniejących na tym terenie.

Na mapie wyznaczono też pas gruntu pod przedłużenie ul. Zana.

Miałaby ona biec w stronę planowanego nowego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80, który został już zaprojektowany, ale na razie nie będzie budowany przez miasto z powodu braku pieniędzy. Ul. Zana miałaby się krzyżować z ul. Lubelskiego Lipca ’80 w miejscu dzisiejszej Włościańskiej. Dalej – jak wynika z innych miejskich dokumentów – przecinałaby ul. Krochmalną i linię kolejową, a następnie docierała do ul. Wrotkowskiej naprzeciw ul. Smoluchowskiego.

• Do 23 marca Urząd Miasta będzie zbierać uwagi do projektu zmian w planie zagospodarowania terenu.

Uwagi można składać w tradycyjnej formie, adresując list do prezydenta miasta (pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub elektronicznie (planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP), ale przy korespondencji cyfrowej wymagany jest kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany.

• Na 3 marca zaplanowane zostało otwarte dla wszystkich spotkanie z miejskimi planistami, którzy pracowali nad dokumentem. Dyskusja odbędzie się w siedzibie Wydziału Planowania (ul. Wieniawska 14, sala 1206, godz. 16).

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 105

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:12
+57
I bardzo dobrze, że będzie dopuszczona niska zabudowa. Lublin nie powinien mieć w centrum takich niezagospodarowanych dziur lub miejsc z krzakami i rozpadającymi się starymi domkami. Najwyższy czas na uporządkowanie tych kwestii zaniedbanych od lat.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:13
+51
Budować i się nie przejmować. Miasto ma wyglądać jak miasto, a nie jak zarośnięta krzakami dziura.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:11
+50
Nie da się czytać komentarzy na Dzienniku Wschodnim. Co chwilę teksty typu "dewelo-coś tam", "ratuszowe trole", i tym podobna nowo-mowa. Zero merytoryki, zero faktów, jedynie strzelanie kapiszonami w celu zrobienia zamieszania i mącenia ludziom w głowach.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:44
+46
bo napisałem że w śródmieściu powinna być zabudowa śródmiejska, a nie typowe dla przedmieść domki jednorodzinne - to z tego wyciągasz wniosek że "dążę do hamowania rozwoju miasta"? nie rób k....wy z logiki....
Po pierwsze nie jest to centrum śródmieścia, tylko jego kraniec. A precyzyjnie rzecz ujmując, jest to obszar na styku trzech dzielnic Lublina: Rury, Za Cukrownią oraz Śródmieścia. Zatem nie widzę powodu, dla którego nie mogłaby być tam dopuszczona zabudowa mieszkaniowa. Miasto składa się także z budynków mieszkalnych, a nie samych urzędów, instytucji i usług.
Po pierwsze nie jest to centrum śródmieścia, tylko jego kraniec. A precyzyjnie rzecz ujmując, jest to obszar na styku trzech dzielnic Lublina: Rury, Za Cukrownią oraz Śródmieścia. Zatem nie widzę powodu, dla którego nie mogłaby być tam dopuszczona zabudowa mieszkaniowa. Miasto składa się także z budynków mieszkalnych, a nie samych urzędów, instytucji i usług. rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:47
+44
Ludzie co za różnica, szkoła czy blok z mieszkaniami? Ale rozumiem potrzebę ulżenia sobie przez etatowych krytyków wszystkiego co się w mieście dzieje...
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:40
+42
ładny biznes, działeczki w samym centrum z usług publicznych zmienione pod zabudowę mieszkaniową....wartość gruntu wzrośnie o kilkaset %...
A jakby były tam dopuszczone usługi to wartość gruntu by nie wzrosła? Też by wzrosła. Cokolwiek innego by nie było dozwolone, to wartość wzrośnie ze względu na lokalizację, także jest to bezsensowna argumentacja. Natomiast czy dla usług publicznych konieczna jest dodatkowa przestrzeń w tej okolicy Lublina? Nie sądzę. Urzędy i instytucje mają się dobrze i mieszkańcy nie potrzebują wydawać kolejnych pieniędzy z podatków na urzędnicze pałace.
A jakby były tam dopuszczone usługi to wartość gruntu by nie wzrosła? Też by wzrosła. Cokolwiek innego by nie było dozwolone, to wartość wzrośnie ze względu na lokalizację, także jest to bezsensowna argumentacja. Natomiast czy dla usług publicznych konieczna jest dodatkowa przestrzeń w tej okolicy Lublina? Nie sądzę. Urzędy i instytucje mają się dobrze i mieszkańcy nie potrzebują wydawać kolejnych pieniędzy z podatków na urzędnicze pałace. rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:56
+38
Najbardziej mnie bawią wpisy wynajętych pisowskich trolli, samozwańczych planistów i projektantów, na okrągło krytykujących każdą zmianę planów przestrzennych i każdą inwestycję w mieście. Siedzą takie misiewicze opłacane z pieniędzy spółek skarbu państwa przez cały dzień pod danym artykułem i dodają dziesiątki propagandowych komentarzy z jednego IP, próbując za wszelką cenę skrytykować ekipę rządzącą Lublinem i przypiąć jej odpowiednią łatkę.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:50
+38
Ludzie co za różnica, szkoła czy blok z mieszkaniami? Ale rozumiem potrzebę ulżenia sobie przez etatowych krytyków wszystkiego co się w mieście dzieje...
Dla internetowych troli, dążących do dyskredytacji obecnych władz miasta, taka tematyka to wspaniała pożywka. Mogą zacząć obrzucanie błotem od samego rana. Normalnym ludziom nie przeszkadza fakt, że w jednej z dzielnic Lublina będzie możliwa zabudowa mieszkalna. Ot zwykła normalność w funkcjonowaniu miasta. Natomiat skrajni krytycy obecnego prezydenta widzą w tym dramat na skalę kraju.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:17
+38
to jest naprawdę przygnębiające to ci pseudo planiści wyrabiają z tym miastem... tereny w centrum miasta, zarezerwowane do tej pory - i słusznie - pod zabudowę usługową, uczelnianą, mają stać się kolejną enklawą domków jednorodzinnych w samym środku...zwłaszcza kiedy w przyszłości powstanie przedłużona ul. Zana oraz zacznie się zabudowa dzielnicy dworcowej, to tam powinna powstawać zabudowa śródmiejska, usługowa, handlowa, biurowa, a nie osiedla gdzie Czesławy będą strzyc sobie 300 mkw trawniczek...
Przygębiające to są komentarze takie jak twój. Dążycie do hamowania rozwoju miasta. Gdyby w tym miejscu pozostawiono zabudowę usługową i uczelnianą, to byście pisali, że źle, bo dlaczego miasto nie pozwala na zabudowę rodzinną. Partyjnym trolom nie dogodzisz.
Przygębiające to są komentarze takie jak twój. Dążycie do hamowania rozwoju miasta. Gdyby w tym miejscu pozostawiono zabudowę usługową i uczelnianą, to byście pisali, że źle, bo dlaczego miasto nie pozwala na zabudowę rodzinną. Partyjnym trolom nie dogodzisz. rozwiń
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 10:52
+36
Plany budowy przedłużenia ul. Zana sięgają lat 80 ubiegłego wieku jak również przedłużenie ul. Sowińskiego do połączenia z Czechowem na tym samym skrzyżowaniu ul. Zana z ul. Nadbystrzycką. W pierwszej kolejności to budowa ulic z przyległymi infrastrukturami drogowymi, a w kolejnym etapie razem z planistyką zagospodarowania drogowego można rozpocząć plany budynków i cele ich zagospodrowania. Ceny działek przyległych w takim przypadku inwestora budowlanego dadzą znacznie większy przychód do miasta niżby w momencie sprzedania ich pod inwestycję przed powstaniem infrastruktury drogowej i to jest logiczne. W naszym mieście najpierw sprzedaje się działki po cichu inwestorowi za bezcen, stawia budynki a na samym końcu buduje drogi, potem lubelaczek zapłaci 5 koła za metr kwadratowy a inwestor zostaje milionerem.
O widzisz. Skoro odkryłeś sposób na zostanie milionerem to dlaczego sam nie próbujesz swoich sił w inwestycjach mieszkaniowych? Przecież to takie proste z tego co piszesz.
O widzisz. Skoro odkryłeś sposób na zostanie milionerem to dlaczego sam nie próbujesz swoich sił w inwestycjach mieszkaniowych? Przecież to takie proste z tego co piszesz. rozwiń
Avatar
___K___ / 19 lutego 2020 r. o 13:00
0
w środku miasta domki jednorodzinne...brzmi "sensownie", super, powielajmy dalej chaos w zagospodarowaniu miasta...
Dlaczego chaos? Lepsze są albo blokowiska bez wyjątku, albo dzielnice domków? Można to spokojnie zrobić w sąsiedztwie - jest wiele takich przypadków w dużych polskich miastach. W efekcie nie powstają enklawy żadnego rodzaju.
Avatar
StefanCz / 19 lutego 2020 r. o 08:26
+5
w środku miasta domki jednorodzinne...brzmi "sensownie", super, powielajmy dalej chaos w zagospodarowaniu miasta...
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 06:25
+10
Budują niech budują. Miasto musi się rozrastać bo jest miastem.
Avatar
Bolo / 18 lutego 2020 r. o 23:19
+15
Bardzo dobra decyzja. Te rudery bez pozwolenia na budowę to jakas paranoja w centrum miasta !!!!
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:21
+9
Zukowi brakuje pieniedzy wiec czego nie zrobi dla koloegow. i teraz wszystkie tepaki murem za zukiem dalej krzyczcie
To nie jest konstruktywna krytyka, tylko prymitywizm w czystej postaci. Obrzucanie błotem, byle szybciej i w jak największej ilości. Na szczęście prezydent ma wysokie poparcie mieszkańców, którzy widzą efekty dotychczasowych prac i szanse na dalszy rozwój.
Avatar
Gość / 18 lutego 2020 r. o 21:19
+11
Znowu TBV był u Żuka, wróć Żuk w TBV i postanowili razem budować.
Nie kupuję TbVał
Nikt ci nie każe kupować. Domy i mieszkania i tak sprzedadzą się na pniu. I bardzo dobrze. Wycinać, budować i się nie przejmować. Miasto jest dla ludzi a nie krzaków. A krzyk opłacanych eko-terrorystów rzucających hasłami o "dewelo coś tam" i "TBV" trzeba olewać. Jedyne co mogą to krzyczeć na forum regionalnej gazety. Nic więcej.
Avatar
ja / 18 lutego 2020 r. o 19:10
-15
Zukowi brakuje pieniedzy wiec czego nie zrobi dla koloegow. i teraz wszystkie tepaki murem za zukiem dalej krzyczcie
Avatar
Krzychu spod kapliczki / 18 lutego 2020 r. o 18:21
+9
Ale Sajgona to wy zostawcie w spokoju
Avatar
City / 18 lutego 2020 r. o 17:46
-4
Patrząc na to jak  skrupulatnie zminusikowane zostały  niekorzystne dla ratusza komentarze, widać że inwestycja ma duży priorytet...
Avatar
Lidia / 18 lutego 2020 r. o 17:14
+5
Plany budowy przedłużenia ul. Zana sięgają lat 80 ubiegłego wieku jak również przedłużenie ul. Sowińskiego do połączenia z Czechowem na tym samym skrzyżowaniu ul. Zana z ul. Nadbystrzycką. W pierwszej kolejności to budowa ulic z przyległymi infrastrukturami drogowymi, a w kolejnym etapie razem z planistyką zagospodarowania drogowego można rozpocząć plany budynków i cele ich zagospodrowania. Ceny działek przyległych w takim przypadku inwestora budowlanego dadzą znacznie większy przychód do miasta niżby w momencie sprzedania ich pod inwestycję przed powstaniem infrastruktury drogowej i to jest logiczne. W naszym mieście najpierw sprzedaje się działki po cichu inwestorowi za bezcen, stawia budynki a na samym końcu buduje drogi, potem lubelaczek zapłaci 5 koła za metr kwadratowy a inwestor zostaje milionerem.
O widzisz. Skoro odkryłeś sposób na zostanie milionerem to dlaczego sam nie próbujesz swoich sił w inwestycjach mieszkaniowych? Przecież to takie proste z tego co piszesz.
UCZCiWOŚĆ. Słyszałeś o czymś takim.
UCZCiWOŚĆ. Słyszałeś o czymś takim. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 105

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.