Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2018 r.
6:24

Nowy marszałek chce zlikwidować telepracę w urzędzie. Urzędnicy stracą pracę?

0 60 A A
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Urząd Marszałkowski w Lublinie

Nowy zarząd województwa lubelskiego chce zlikwidować telepracę w urzędzie marszałkowskim. Obecnie z tej formy zatrudnienia korzysta blisko 50 osób

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telepraca to wprowadzony w 2011 roku pomysł ówczesnego marszałka Krzysztofa Hetmana (PSL) na oszczędności. Urzędnicy, których obecność w urzędzie nie jest niezbędna, mogą pracować z domu. Ich wynagrodzenia są takie same jak osób przychodzących do biura. Mają zapewnione służbowe komputery i telefony, dostają też po 100 zł brutto ryczałtu na pokrycie kosztów internetu i energii elektrycznej.

Dla pracodawcy to opłacalne, bo – jak wyliczał siedem lat temu Hetman – utrzymanie jednego stanowiska pracy to wydatek ok. 10 tys. zł rocznie (nie licząc pensji). Dzięki telepracy urząd miał zaoszczędzić 500 tys. zł w skali roku.

Po przejęciu władzy w regionie przez PiS telepraca zostanie zlikwidowana lub znacznie ograniczona. – Rozważamy uporządkowanie tej formy zatrudnienia. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne – przyznaje marszałek Jarosław Stawiarski.

Obecnie zdalną pracę w pełnym wymiarze wykonuje 46 urzędników, a dwie osoby zatrudnione są na pół etatu. Najwięcej takich przypadków jest w departamentach kontroli i audytu wewnętrznego oraz wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Sprawdzamy zasadność dalszego zatrudniania pracowników w ramach telepracy. Oczywistym jest, że część osób przejdzie na pracę stacjonarną w urzędzie. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka. Na pytanie o to, czy w grę wchodzą zwolnienia urzędników, nie odpowiada. – Oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

W urzędzie marszałkowskim zatrudnione są 1256 osoby (stan na 1 stycznia 2018). Na początku 2010 roku było to nieco ponad 900 osób. Obejmując stanowisko Jarosław Stawiarski zapowiadał przeprowadzenie audytu, który wyjaśni czy taka liczba urzędników jest potrzebna. – Analizy wciąż trwają – mówi dziś marszałek.

Po zmianie władzy z pracy w urzędzie zrezygnowało kilkunastu dyrektorów i kierowników, związanych z rządzącą w latach 2010-2018 koalicją PO-PSL. Obsadzone zostały już posady szefów m.in. w departamentach promocji i turystyki, certyfikacji i płatności oraz wdrażania EFRR. W tych przypadkach awansowane zostały osoby, które były zatrudnione w Urzędzie na niższych szczeblach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kot prezesa / 7 grudnia 2018 r. o 09:45
+57
Pozwalnia ludzi z telepracy i possdzi swoich w pokojach. Żeby mieć oczy i uszy w całym urzędzie. Kontrola najwyższą forma zaufania. Walić oszczędności liczy się jedna racja. Nowogrodzka racja
Avatar
xxx / 7 grudnia 2018 r. o 07:01
+51
cyt. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne - o rany, coraz więcej firm korzysta z telepracy bo to się po prostu opłaca, trend jest wzrastający na świecie, a my ty będziemy jak zwykle uciekać do tyłu... nawet w lublinie są co najmniej 4 firmy informatyczne z tego rozwiązania korzystające - jeśli coś się opłaca prywaciarzowi to dlaczego nie opłaca się w urzędzie????
Avatar
Kraśnik się wstydzi / 7 grudnia 2018 r. o 09:50
+48
Przytomnie partyjny kacyk stawiarski wyblagal u prezesa żeby go wsadził na marszałka przed wyborami bo wie że się na nim ludzie poznali i w przyszłym roku by go nie wybrali na posła.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:41
+42
Aż wierzyć się nie chce! Ludzie to mają robotę.. Z domu nie wychodzą, na autobus nie wydają i jeszcze za prąd i internet im zwrócą... swoja drogą, teraz wiadomo skąd tyle hejtu na Dzienniku było!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:43
+38
to samo jest od paru lat w urzedzie miasta lublin, ilosc urzednikow rosnie w zastraszającym tempie, jak grzyby po deszcu powstają nowe biura i wydziały, a teraz kolejne nowe synekury dla spadochroniarzy z marszałkowskiego ...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:44
+35
Tu nie trzeba audytu wystarczy zdrowy rozsądek i opinia doświadczonych pracowników! Na oko widać,że 50 % stanu powinna opuścić urząd marszałkowski.Wtedy bym uwierzył ,że tam jest dobry gospodarz,ale poki co nie wierzę ,bo mieszkańcy Krasnika Stawiarskiego nie chcieli!
Avatar
ZŁODZIEJE P0-PSL WON Z POLSKI !! / 7 grudnia 2018 r. o 08:09
+33
Mąż Marzeny O-d posłanki złodziejskiej Platforma Grzegorz D. za milionowe przekręty, sfałszowanie blisko 200 faktur został skazany na dwa lata – ale w zawieszeniu na pięć lat – i niewielką grzywnę: 25 tys. zł A wszystko to dzięki mafii w togach
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:36
+15
Jak widać PIS robi czystki, szkoda że wcześniej PO tego nie zrobiło. Ajjjj szkoda. Pan nie wie co to telepraca?!?! no masakra jakaś!!!!.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:19
+14
A ja się nigdy nie spotkałem żeby jeden człowiek z Warszawy wybierał marszałka województwa, który nawet nie startował w wyborach, jest to dla mnie dość abstrakcyjne!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:00
+12
Te wydatkowane miliardy dla beneficjentów trzeba jakoś rozplanować,przydzielić,a później kontrolować , jakość.Odnosnie pracy przez internet,to Sz.P.M. Wszystkie światowe korporacje na tym "jadą"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 10:31
+1
Jakiś dramat - lepiej, żeby bębnili dupogodziny w urzędzie? Praca zadaniowa - masz do zrobienia robotę, konkretną, a nie snuć się po urzędzie. To zabawne, że szef województwa nie spotkał się ze zdalną pracą :D
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 10:23
+2
Nie jest tajemnicą, że w przypadku telepracowników 70% to osoby bardzo blisko związane głównie z PSL. To forma nagrody za poświęcenie i wkład. Wiadomo, że w przypadku Urzędu, kontrola jakości pracy, czy podział pracy pomiędzy pracowników stacjonarnych a telepracowników to fikcja.
Avatar
. / 8 grudnia 2018 r. o 14:14
+1
Bardzo sluszna decyzja. Ci co piszą o oszczednosciach nie mają pojecia, tzn. takie byly zalozenia ze cale departamenty przechodzilyby na telepracę i wtedy nie ponosi sie kosztów na wynajem budynku, prad, media etc. Tymczasem telepraca sluzyła tylko tym co na niej byli/ są. A byli nieliczni, choć wielu chcialo, pisali podania i zgody nie dostali, wlasciwie nie doczekali sie zadnej decyzji. To jest warte sprawdzenia
Avatar
Urzędnik państwowy / 8 grudnia 2018 r. o 04:59
+1
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach. rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 04:00
+1
Niestety, na razie zostali powołani dyrektorzy powiązani z PO. Gdzie ta dobra zmiana?
Avatar
Telebiurwa / 7 grudnia 2018 r. o 22:30
+1
Brawo! Pół Warszawy (i nie tej miejskiej a rządowej) pracuje w ramach telepracy a u nas będziemy się cofa... Brawo Lubelskke, smakuje życie... Chociaż chyba niebawem już nam smakować nie bedzis...
Avatar
Roarrr / 7 grudnia 2018 r. o 20:28
+2
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej. rozwiń
Avatar
Stan Wiarski / 7 grudnia 2018 r. o 19:57
+2
a czy taki pracownik co świadczy telepracę przyda się w urzędzie? Przecież na nikogo nie doniesie, bo nikogo z kolegów nie może obeserwować. Dla mnie to takie abstrakcyjne.
Avatar
Mruk / 7 grudnia 2018 r. o 19:14
0
WE WSZYSTKICH URZĘDACH PAŃSTWOWYCH POWINNO SIĘ ZREDUKOWAĆ 50 % PRACOWNIKÓW WSZYSTKICH SZCZEBLI. POZOSTAŁYCH POZBAWIĆ WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW.POKAŻCIE MI ZAKŁADY PRYWATNE GDZIE SĄ PRZYWILEJE TJ,URLOPY POD GRUSZĄ,PREMIE,13- 14 PENSJE, DODATKI DO PENSJI,PACZKI ŚWIĄTECZNE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,I INNE WYMYŚLONE TWORY.
I NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK TWIERDZISZ KOLEGO NIE MAJĄC ZADNEJ ORIENTACJI W TEMACIE. PRZECIĘTNY URZĘDNIK PO STUDIACH WYZSZYCH POTRAFI ZARABIAC ODROBINĘ POWYZEJ MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA. WIĘC O JAKICH PROFITACH MÓWISZ??? TE DODATKOWE "PROFITY" POMAGAJĄ NIEJEDNOKROTNIE PRZEŻYĆ DO KOLENEJ WYPŁATY! ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ I NIE ZAZDROŚĆ BO NIE MA CZEGO I NIE OCZERNIAJ
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał.
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał. rozwiń
Avatar
Wiesław z Działki / 7 grudnia 2018 r. o 16:53
+3
a czy były poseł SLD którego łatwiej przeskoczyć niz obejść nadal pracuje na telepracy w Marszałkowiu? jak tak to co chłopina zrobiła jakieś pismo wyprodukowała?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

W izolatorium w Wólce Cycowskiej przygotowano 36 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych.

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

O rezygnacji prezesa „Biomed-Lublin” Marcina Piróga poinformowała dzisiaj spółka. Akcje lubelskiej spółki potaniały na giełdzie.

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wynajmowanie mieszkania bywa loterią, na której niestety można też wiele przegrać. Dobrze przekonała się o tym mieszkanka Chełma, której po lokatorce zostało zadłużone i zdewastowane mieszkanie.

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Jedna babcia powiedziała drugiej i tak pocztą pantoflową rozpoczęła się akcja dziergania szalików, czapek i rękawiczek dla dzieci z dworca Brześć.

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Najstarsi górale nie pamiętają tak udanego początku sezonu w wykonaniu Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w weekend odniosła wygrane numer osiem i dziewięć w obecnych rozgrywkach. Trzeba dodać, że niebiesko-białe nadal są niepokonane.

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Kocia kawiarnia Mrau Cafe z ul. Okopowej potrzebuje wsparcia. W związku z pandemią goście nie mogą jej odwiedzać, by cieszyć się smacznym deserem i towarzystwem zwierząt. Koty z ich potrzebami zostały.

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Po domowym zwycięstwie nad ŁKS Łódź piłkarze Górnika Łęczna zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem i powalczą o drugą wygraną na wyjeździe w tym sezonie

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Od grudnia będzie można więcej dorobić do świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzrosną kwoty limitów, na jakie muszą uważać pracujący renciści oraz emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze wieku emerytalnego.

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych
galeria

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych

Kolejna grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wznowiła dzisiaj zajęcia w trybie stacjonarnym. Mimo trwającej pandemii, uczelnia tłumaczy, że jest to konieczne do skutecznego kształcenia.

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego
4 grudnia 2020, 10:00
galeria
film

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie startuje z nowym nieszablonowym projektem tanecznym realizowanym w przestrzeni miasta, ukazującym różne oblicza Lublina. Inicjatywa "MY.WY.ARTYŚCI" zostanie zaprezentowana w grudniu w formie online na Facebooku Teatru.

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Dopiero ostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy Unią Żabików i Gromem Kąkolewnica ustalił ostateczną kolejność na podium. Ekipa z Żabikowa, niczym wytrawny bokser, zadała liderowi dwa ciosy, które sprawiły, że to właśnie podopieczni trenera Artura Dadasiewicza wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Głuche telefony w jednej części Lublina. Orange zaprzecza awarii, ale podaje możliwe wyjaśnienie
Alarm 24

Głuche telefony w jednej części Lublina. Orange zaprzecza awarii, ale podaje możliwe wyjaśnienie

Od kilku dni niektórzy mieszkańcy lubelskiego Czechowa narzekają na jakość połączeń w sieci Orange. – Bo właściwie ich nie ma. Nigdzie nie można się dodzwonić – mówią. Co na to operator?

Lublin: Zmiany na Diamentowej później niż zakładano

Lublin: Zmiany na Diamentowej później niż zakładano

Zapowiadane na dzisiaj zwężenie ul. Diamentowej zostało przełożone na czwartek.

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań
film

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli obracać „pustymi” fakturami, by wyłudzić unijną dotację. Straty szacowane są na blisko 8,5 mln zł. Główną rolę w procederze odgrywał przedsiębiorca z Zamościa - ustalili śledczy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.