Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2018 r.
6:24

Nowy marszałek chce zlikwidować telepracę w urzędzie. Urzędnicy stracą pracę?

0 60 A A
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Urząd Marszałkowski w Lublinie

Nowy zarząd województwa lubelskiego chce zlikwidować telepracę w urzędzie marszałkowskim. Obecnie z tej formy zatrudnienia korzysta blisko 50 osób

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telepraca to wprowadzony w 2011 roku pomysł ówczesnego marszałka Krzysztofa Hetmana (PSL) na oszczędności. Urzędnicy, których obecność w urzędzie nie jest niezbędna, mogą pracować z domu. Ich wynagrodzenia są takie same jak osób przychodzących do biura. Mają zapewnione służbowe komputery i telefony, dostają też po 100 zł brutto ryczałtu na pokrycie kosztów internetu i energii elektrycznej.

Dla pracodawcy to opłacalne, bo – jak wyliczał siedem lat temu Hetman – utrzymanie jednego stanowiska pracy to wydatek ok. 10 tys. zł rocznie (nie licząc pensji). Dzięki telepracy urząd miał zaoszczędzić 500 tys. zł w skali roku.

Po przejęciu władzy w regionie przez PiS telepraca zostanie zlikwidowana lub znacznie ograniczona. – Rozważamy uporządkowanie tej formy zatrudnienia. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne – przyznaje marszałek Jarosław Stawiarski.

Obecnie zdalną pracę w pełnym wymiarze wykonuje 46 urzędników, a dwie osoby zatrudnione są na pół etatu. Najwięcej takich przypadków jest w departamentach kontroli i audytu wewnętrznego oraz wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Sprawdzamy zasadność dalszego zatrudniania pracowników w ramach telepracy. Oczywistym jest, że część osób przejdzie na pracę stacjonarną w urzędzie. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka. Na pytanie o to, czy w grę wchodzą zwolnienia urzędników, nie odpowiada. – Oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

W urzędzie marszałkowskim zatrudnione są 1256 osoby (stan na 1 stycznia 2018). Na początku 2010 roku było to nieco ponad 900 osób. Obejmując stanowisko Jarosław Stawiarski zapowiadał przeprowadzenie audytu, który wyjaśni czy taka liczba urzędników jest potrzebna. – Analizy wciąż trwają – mówi dziś marszałek.

Po zmianie władzy z pracy w urzędzie zrezygnowało kilkunastu dyrektorów i kierowników, związanych z rządzącą w latach 2010-2018 koalicją PO-PSL. Obsadzone zostały już posady szefów m.in. w departamentach promocji i turystyki, certyfikacji i płatności oraz wdrażania EFRR. W tych przypadkach awansowane zostały osoby, które były zatrudnione w Urzędzie na niższych szczeblach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kot prezesa / 7 grudnia 2018 r. o 09:45
+57
Pozwalnia ludzi z telepracy i possdzi swoich w pokojach. Żeby mieć oczy i uszy w całym urzędzie. Kontrola najwyższą forma zaufania. Walić oszczędności liczy się jedna racja. Nowogrodzka racja
Avatar
xxx / 7 grudnia 2018 r. o 07:01
+51
cyt. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne - o rany, coraz więcej firm korzysta z telepracy bo to się po prostu opłaca, trend jest wzrastający na świecie, a my ty będziemy jak zwykle uciekać do tyłu... nawet w lublinie są co najmniej 4 firmy informatyczne z tego rozwiązania korzystające - jeśli coś się opłaca prywaciarzowi to dlaczego nie opłaca się w urzędzie????
Avatar
Kraśnik się wstydzi / 7 grudnia 2018 r. o 09:50
+48
Przytomnie partyjny kacyk stawiarski wyblagal u prezesa żeby go wsadził na marszałka przed wyborami bo wie że się na nim ludzie poznali i w przyszłym roku by go nie wybrali na posła.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:41
+42
Aż wierzyć się nie chce! Ludzie to mają robotę.. Z domu nie wychodzą, na autobus nie wydają i jeszcze za prąd i internet im zwrócą... swoja drogą, teraz wiadomo skąd tyle hejtu na Dzienniku było!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:43
+38
to samo jest od paru lat w urzedzie miasta lublin, ilosc urzednikow rosnie w zastraszającym tempie, jak grzyby po deszcu powstają nowe biura i wydziały, a teraz kolejne nowe synekury dla spadochroniarzy z marszałkowskiego ...
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 06:44
+35
Tu nie trzeba audytu wystarczy zdrowy rozsądek i opinia doświadczonych pracowników! Na oko widać,że 50 % stanu powinna opuścić urząd marszałkowski.Wtedy bym uwierzył ,że tam jest dobry gospodarz,ale poki co nie wierzę ,bo mieszkańcy Krasnika Stawiarskiego nie chcieli!
Avatar
ZŁODZIEJE P0-PSL WON Z POLSKI !! / 7 grudnia 2018 r. o 08:09
+33
Mąż Marzeny O-d posłanki złodziejskiej Platforma Grzegorz D. za milionowe przekręty, sfałszowanie blisko 200 faktur został skazany na dwa lata – ale w zawieszeniu na pięć lat – i niewielką grzywnę: 25 tys. zł A wszystko to dzięki mafii w togach
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:36
+15
Jak widać PIS robi czystki, szkoda że wcześniej PO tego nie zrobiło. Ajjjj szkoda. Pan nie wie co to telepraca?!?! no masakra jakaś!!!!.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:19
+14
A ja się nigdy nie spotkałem żeby jeden człowiek z Warszawy wybierał marszałka województwa, który nawet nie startował w wyborach, jest to dla mnie dość abstrakcyjne!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 07:00
+12
Te wydatkowane miliardy dla beneficjentów trzeba jakoś rozplanować,przydzielić,a później kontrolować , jakość.Odnosnie pracy przez internet,to Sz.P.M. Wszystkie światowe korporacje na tym "jadą"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 10:31
+1
Jakiś dramat - lepiej, żeby bębnili dupogodziny w urzędzie? Praca zadaniowa - masz do zrobienia robotę, konkretną, a nie snuć się po urzędzie. To zabawne, że szef województwa nie spotkał się ze zdalną pracą :D
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 10:23
+2
Nie jest tajemnicą, że w przypadku telepracowników 70% to osoby bardzo blisko związane głównie z PSL. To forma nagrody za poświęcenie i wkład. Wiadomo, że w przypadku Urzędu, kontrola jakości pracy, czy podział pracy pomiędzy pracowników stacjonarnych a telepracowników to fikcja.
Avatar
. / 8 grudnia 2018 r. o 14:14
+1
Bardzo sluszna decyzja. Ci co piszą o oszczednosciach nie mają pojecia, tzn. takie byly zalozenia ze cale departamenty przechodzilyby na telepracę i wtedy nie ponosi sie kosztów na wynajem budynku, prad, media etc. Tymczasem telepraca sluzyła tylko tym co na niej byli/ są. A byli nieliczni, choć wielu chcialo, pisali podania i zgody nie dostali, wlasciwie nie doczekali sie zadnej decyzji. To jest warte sprawdzenia
Avatar
Urzędnik państwowy / 8 grudnia 2018 r. o 04:59
+1
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach. rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 04:00
+1
Niestety, na razie zostali powołani dyrektorzy powiązani z PO. Gdzie ta dobra zmiana?
Avatar
Telebiurwa / 7 grudnia 2018 r. o 22:30
+1
Brawo! Pół Warszawy (i nie tej miejskiej a rządowej) pracuje w ramach telepracy a u nas będziemy się cofa... Brawo Lubelskke, smakuje życie... Chociaż chyba niebawem już nam smakować nie bedzis...
Avatar
Roarrr / 7 grudnia 2018 r. o 20:28
+2
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej. rozwiń
Avatar
Stan Wiarski / 7 grudnia 2018 r. o 19:57
+2
a czy taki pracownik co świadczy telepracę przyda się w urzędzie? Przecież na nikogo nie doniesie, bo nikogo z kolegów nie może obeserwować. Dla mnie to takie abstrakcyjne.
Avatar
Mruk / 7 grudnia 2018 r. o 19:14
0
WE WSZYSTKICH URZĘDACH PAŃSTWOWYCH POWINNO SIĘ ZREDUKOWAĆ 50 % PRACOWNIKÓW WSZYSTKICH SZCZEBLI. POZOSTAŁYCH POZBAWIĆ WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW.POKAŻCIE MI ZAKŁADY PRYWATNE GDZIE SĄ PRZYWILEJE TJ,URLOPY POD GRUSZĄ,PREMIE,13- 14 PENSJE, DODATKI DO PENSJI,PACZKI ŚWIĄTECZNE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,I INNE WYMYŚLONE TWORY.
I NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK TWIERDZISZ KOLEGO NIE MAJĄC ZADNEJ ORIENTACJI W TEMACIE. PRZECIĘTNY URZĘDNIK PO STUDIACH WYZSZYCH POTRAFI ZARABIAC ODROBINĘ POWYZEJ MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA. WIĘC O JAKICH PROFITACH MÓWISZ??? TE DODATKOWE "PROFITY" POMAGAJĄ NIEJEDNOKROTNIE PRZEŻYĆ DO KOLENEJ WYPŁATY! ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ I NIE ZAZDROŚĆ BO NIE MA CZEGO I NIE OCZERNIAJ
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał.
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał. rozwiń
Avatar
Wiesław z Działki / 7 grudnia 2018 r. o 16:53
+3
a czy były poseł SLD którego łatwiej przeskoczyć niz obejść nadal pracuje na telepracy w Marszałkowiu? jak tak to co chłopina zrobiła jakieś pismo wyprodukowała?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

Izolatorium w Wólce Cycowskiej już działa

W izolatorium w Wólce Cycowskiej przygotowano 36 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych.

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

Konflikt w Biomed-Lublin. Zaskakująca rezygnacja prezesa

O rezygnacji prezesa „Biomed-Lublin” Marcina Piróga poinformowała dzisiaj spółka. Akcje lubelskiej spółki potaniały na giełdzie.

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wulgaryzmy na meblach, a w szafce odchody. To właścicielka mieszkania zastała po lokatorach

Wynajmowanie mieszkania bywa loterią, na której niestety można też wiele przegrać. Dobrze przekonała się o tym mieszkanka Chełma, której po lokatorce zostało zadłużone i zdewastowane mieszkanie.

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

Drogowcy zaskoczyli grudzień. Nowe utrudnienia w centrum Lublina

W środę zmieni się organizacja ruchu na ul. Lipowej, gdzie nowe utrudnienia koło cmentarza mogą trwać do początku lutego. Natomiast w piątek drogowcy zajmą kolejny fragment Al. Racławickich, gdzie powinni się uwinąć z pracą do Wigilii.

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Dziergają szaliki i czapki dla dzieci z dworca Brześć

Jedna babcia powiedziała drugiej i tak pocztą pantoflową rozpoczęła się akcja dziergania szalików, czapek i rękawiczek dla dzieci z dworca Brześć.

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Siatkarki Tomasovii wygrały już dziewięć meczów z rzędu i są liderkami w swojej grupie

Najstarsi górale nie pamiętają tak udanego początku sezonu w wykonaniu Tomasovii. Drużyna Stanisława Kaniewskiego w weekend odniosła wygrane numer osiem i dziewięć w obecnych rozgrywkach. Trzeba dodać, że niebiesko-białe nadal są niepokonane.

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Klientów nie ma, koty zostały. "Na naszych gości oraz miłośników zwierząt zawsze można liczyć"

Kocia kawiarnia Mrau Cafe z ul. Okopowej potrzebuje wsparcia. W związku z pandemią goście nie mogą jej odwiedzać, by cieszyć się smacznym deserem i towarzystwem zwierząt. Koty z ich potrzebami zostały.

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Górnik Łęczna jedzie do Olsztyna po drugą wyjazdową wygraną w tym sezonie

Po domowym zwycięstwie nad ŁKS Łódź piłkarze Górnika Łęczna zmierzą się w Olsztynie z tamtejszym Stomilem i powalczą o drugą wygraną na wyjeździe w tym sezonie

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Jak dorobić, żeby nie stracić? Ważne informacje dla pracujących emerytów i rencistów

Od grudnia będzie można więcej dorobić do świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wzrosną kwoty limitów, na jakie muszą uważać pracujący renciści oraz emeryci, którzy nie ukończyli jeszcze wieku emerytalnego.

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych
galeria

"Bez kontaktu z pacjentem się nie da". Kolejni studenci wracają do zajęć stacjonarnych

Kolejna grupa studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wznowiła dzisiaj zajęcia w trybie stacjonarnym. Mimo trwającej pandemii, uczelnia tłumaczy, że jest to konieczne do skutecznego kształcenia.

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego
4 grudnia 2020, 10:00
galeria
film

Taneczne oblicza Lublina. "MY.WY.ARTYŚCI", czyli nowa inicjatywa Teatru Muzycznego

Teatr Muzyczny w Lublinie startuje z nowym nieszablonowym projektem tanecznym realizowanym w przestrzeni miasta, ukazującym różne oblicza Lublina. Inicjatywa "MY.WY.ARTYŚCI" zostanie zaprezentowana w grudniu w formie online na Facebooku Teatru.

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Grom Kąkolewnica stracił fotel lidera bialskiej okręgówki na rzecz Unii Żabików

Dopiero ostatni mecz rundy jesiennej pomiędzy Unią Żabików i Gromem Kąkolewnica ustalił ostateczną kolejność na podium. Ekipa z Żabikowa, niczym wytrawny bokser, zadała liderowi dwa ciosy, które sprawiły, że to właśnie podopieczni trenera Artura Dadasiewicza wskoczyli na pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Głuche telefony w jednej części Lublina. Orange zaprzecza awarii, ale podaje możliwe wyjaśnienie
Alarm 24

Głuche telefony w jednej części Lublina. Orange zaprzecza awarii, ale podaje możliwe wyjaśnienie

Od kilku dni niektórzy mieszkańcy lubelskiego Czechowa narzekają na jakość połączeń w sieci Orange. – Bo właściwie ich nie ma. Nigdzie nie można się dodzwonić – mówią. Co na to operator?

Lublin: Zmiany na Diamentowej później niż zakładano

Lublin: Zmiany na Diamentowej później niż zakładano

Zapowiadane na dzisiaj zwężenie ul. Diamentowej zostało przełożone na czwartek.

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań
film

Przedsiębiorca z Zamościa i fałszywe faktury. Policja z rana weszła do mieszkań

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli obracać „pustymi” fakturami, by wyłudzić unijną dotację. Straty szacowane są na blisko 8,5 mln zł. Główną rolę w procederze odgrywał przedsiębiorca z Zamościa - ustalili śledczy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!