Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2018 r.
6:24

Nowy marszałek chce zlikwidować telepracę w urzędzie. Urzędnicy stracą pracę?

55 60 A A
Urząd Marszałkowski w Lublinie
Urząd Marszałkowski w Lublinie

Nowy zarząd województwa lubelskiego chce zlikwidować telepracę w urzędzie marszałkowskim. Obecnie z tej formy zatrudnienia korzysta blisko 50 osób

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telepraca to wprowadzony w 2011 roku pomysł ówczesnego marszałka Krzysztofa Hetmana (PSL) na oszczędności. Urzędnicy, których obecność w urzędzie nie jest niezbędna, mogą pracować z domu. Ich wynagrodzenia są takie same jak osób przychodzących do biura. Mają zapewnione służbowe komputery i telefony, dostają też po 100 zł brutto ryczałtu na pokrycie kosztów internetu i energii elektrycznej.

Dla pracodawcy to opłacalne, bo – jak wyliczał siedem lat temu Hetman – utrzymanie jednego stanowiska pracy to wydatek ok. 10 tys. zł rocznie (nie licząc pensji). Dzięki telepracy urząd miał zaoszczędzić 500 tys. zł w skali roku.

Po przejęciu władzy w regionie przez PiS telepraca zostanie zlikwidowana lub znacznie ograniczona. – Rozważamy uporządkowanie tej formy zatrudnienia. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne – przyznaje marszałek Jarosław Stawiarski.

Obecnie zdalną pracę w pełnym wymiarze wykonuje 46 urzędników, a dwie osoby zatrudnione są na pół etatu. Najwięcej takich przypadków jest w departamentach kontroli i audytu wewnętrznego oraz wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Sprawdzamy zasadność dalszego zatrudniania pracowników w ramach telepracy. Oczywistym jest, że część osób przejdzie na pracę stacjonarną w urzędzie. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka. Na pytanie o to, czy w grę wchodzą zwolnienia urzędników, nie odpowiada. – Oficjalne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

W urzędzie marszałkowskim zatrudnione są 1256 osoby (stan na 1 stycznia 2018). Na początku 2010 roku było to nieco ponad 900 osób. Obejmując stanowisko Jarosław Stawiarski zapowiadał przeprowadzenie audytu, który wyjaśni czy taka liczba urzędników jest potrzebna. – Analizy wciąż trwają – mówi dziś marszałek.

Po zmianie władzy z pracy w urzędzie zrezygnowało kilkunastu dyrektorów i kierowników, związanych z rządzącą w latach 2010-2018 koalicją PO-PSL. Obsadzone zostały już posady szefów m.in. w departamentach promocji i turystyki, certyfikacji i płatności oraz wdrażania EFRR. W tych przypadkach awansowane zostały osoby, które były zatrudnione w Urzędzie na niższych szczeblach.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kot prezesa / 5 dni temu o 09:45
+57
Pozwalnia ludzi z telepracy i possdzi swoich w pokojach. Żeby mieć oczy i uszy w całym urzędzie. Kontrola najwyższą forma zaufania. Walić oszczędności liczy się jedna racja. Nowogrodzka racja
Avatar
xxx / 5 dni temu o 07:01
+49
cyt. Ja osobiście nigdy się z nią nie spotkałem, na tę chwilę jest to dla mnie dość abstrakcyjne - o rany, coraz więcej firm korzysta z telepracy bo to się po prostu opłaca, trend jest wzrastający na świecie, a my ty będziemy jak zwykle uciekać do tyłu... nawet w lublinie są co najmniej 4 firmy informatyczne z tego rozwiązania korzystające - jeśli coś się opłaca prywaciarzowi to dlaczego nie opłaca się w urzędzie????
Avatar
Kraśnik się wstydzi / 5 dni temu o 09:50
+47
Przytomnie partyjny kacyk stawiarski wyblagal u prezesa żeby go wsadził na marszałka przed wyborami bo wie że się na nim ludzie poznali i w przyszłym roku by go nie wybrali na posła.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 06:41
+42
Aż wierzyć się nie chce! Ludzie to mają robotę.. Z domu nie wychodzą, na autobus nie wydają i jeszcze za prąd i internet im zwrócą... swoja drogą, teraz wiadomo skąd tyle hejtu na Dzienniku było!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 06:43
+39
to samo jest od paru lat w urzedzie miasta lublin, ilosc urzednikow rosnie w zastraszającym tempie, jak grzyby po deszcu powstają nowe biura i wydziały, a teraz kolejne nowe synekury dla spadochroniarzy z marszałkowskiego ...
Avatar
ZŁODZIEJE P0-PSL WON Z POLSKI !! / 5 dni temu o 08:09
+32
Mąż Marzeny O-d posłanki złodziejskiej Platforma Grzegorz D. za milionowe przekręty, sfałszowanie blisko 200 faktur został skazany na dwa lata – ale w zawieszeniu na pięć lat – i niewielką grzywnę: 25 tys. zł A wszystko to dzięki mafii w togach
Avatar
Gość / 5 dni temu o 06:44
+32
Tu nie trzeba audytu wystarczy zdrowy rozsądek i opinia doświadczonych pracowników! Na oko widać,że 50 % stanu powinna opuścić urząd marszałkowski.Wtedy bym uwierzył ,że tam jest dobry gospodarz,ale poki co nie wierzę ,bo mieszkańcy Krasnika Stawiarskiego nie chcieli!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:36
+15
Jak widać PIS robi czystki, szkoda że wcześniej PO tego nie zrobiło. Ajjjj szkoda. Pan nie wie co to telepraca?!?! no masakra jakaś!!!!.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:19
+13
A ja się nigdy nie spotkałem żeby jeden człowiek z Warszawy wybierał marszałka województwa, który nawet nie startował w wyborach, jest to dla mnie dość abstrakcyjne!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:00
+11
Te wydatkowane miliardy dla beneficjentów trzeba jakoś rozplanować,przydzielić,a później kontrolować , jakość.Odnosnie pracy przez internet,to Sz.P.M. Wszystkie światowe korporacje na tym "jadą"
Avatar
Gość / 3 dni temu o 10:31
0
Jakiś dramat - lepiej, żeby bębnili dupogodziny w urzędzie? Praca zadaniowa - masz do zrobienia robotę, konkretną, a nie snuć się po urzędzie. To zabawne, że szef województwa nie spotkał się ze zdalną pracą :D
Avatar
Gość / 3 dni temu o 10:23
+1
Nie jest tajemnicą, że w przypadku telepracowników 70% to osoby bardzo blisko związane głównie z PSL. To forma nagrody za poświęcenie i wkład. Wiadomo, że w przypadku Urzędu, kontrola jakości pracy, czy podział pracy pomiędzy pracowników stacjonarnych a telepracowników to fikcja.
Avatar
. / 4 dni temu o 14:14
0
Bardzo sluszna decyzja. Ci co piszą o oszczednosciach nie mają pojecia, tzn. takie byly zalozenia ze cale departamenty przechodzilyby na telepracę i wtedy nie ponosi sie kosztów na wynajem budynku, prad, media etc. Tymczasem telepraca sluzyła tylko tym co na niej byli/ są. A byli nieliczni, choć wielu chcialo, pisali podania i zgody nie dostali, wlasciwie nie doczekali sie zadnej decyzji. To jest warte sprawdzenia
Avatar
Urzędnik państwowy / 4 dni temu o 04:59
0
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach.
  Ale prawie wszystkich. Znam to z osobistego doświadczenia. Ludzie szli na emeryturę, przyjmowało się swoich. Normalna rzecz. Tylko że ci swoi zajmowali się tak odpowiedzialną pracą jak odbieranie telefonów, adresowanie korespondencji czy wkładanie dokumentów do teczek. A to co miało być przez nich robione to dokładało się pozostałym pracownikom. Premie i nagrody dostawali nowi a starzy tylko upomnienia że nie są w stanie się wyrobić w terminach. rozwiń
Avatar
Gość / 4 dni temu o 04:00
0
Niestety, na razie zostali powołani dyrektorzy powiązani z PO. Gdzie ta dobra zmiana?
Avatar
Telebiurwa / 5 dni temu o 22:30
0
Brawo! Pół Warszawy (i nie tej miejskiej a rządowej) pracuje w ramach telepracy a u nas będziemy się cofa... Brawo Lubelskke, smakuje życie... Chociaż chyba niebawem już nam smakować nie bedzis...
Avatar
Roarrr / 5 dni temu o 20:28
+1
Wszystkich nierobów i pływaków pozostałych po poprzedniej koalicji wysłać na zielona trawkę.Skończyć z lewymi posadkami.Lubelskie potrzebuje prawdziwych zmian strukturalnych,aby wyrwać się z wieloletniego marazmu.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej.
 Gdzie JR widzisz marazm? Korzystamy z największych funduszy spośród wszystkich województw. Infrastruktura w województwie poprawia się. Przespałeś kilka ostatnich lat czy nie trzeźwiałeś? Zeby wszysko działało nowa władza nie może wymienić wszystkich zorientowanych w robocie pracowników, żeby zatrudnić swoich krewnych i współpracowników po linii politycznej. rozwiń
Avatar
Stan Wiarski / 5 dni temu o 19:57
+1
a czy taki pracownik co świadczy telepracę przyda się w urzędzie? Przecież na nikogo nie doniesie, bo nikogo z kolegów nie może obeserwować. Dla mnie to takie abstrakcyjne.
Avatar
Mruk / 5 dni temu o 19:14
-1
WE WSZYSTKICH URZĘDACH PAŃSTWOWYCH POWINNO SIĘ ZREDUKOWAĆ 50 % PRACOWNIKÓW WSZYSTKICH SZCZEBLI. POZOSTAŁYCH POZBAWIĆ WSZYSTKICH PRZYWILEJÓW.POKAŻCIE MI ZAKŁADY PRYWATNE GDZIE SĄ PRZYWILEJE TJ,URLOPY POD GRUSZĄ,PREMIE,13- 14 PENSJE, DODATKI DO PENSJI,PACZKI ŚWIĄTECZNE,NAGRODY JUBILEUSZOWE,I INNE WYMYŚLONE TWORY.
I NA JAKIEJ PODSTAWIE TAK TWIERDZISZ KOLEGO NIE MAJĄC ZADNEJ ORIENTACJI W TEMACIE. PRZECIĘTNY URZĘDNIK PO STUDIACH WYZSZYCH POTRAFI ZARABIAC ODROBINĘ POWYZEJ MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA. WIĘC O JAKICH PROFITACH MÓWISZ??? TE DODATKOWE "PROFITY" POMAGAJĄ NIEJEDNOKROTNIE PRZEŻYĆ DO KOLENEJ WYPŁATY! ZASTANÓW SIĘ CO PISZESZ I NIE ZAZDROŚĆ BO NIE MA CZEGO I NIE OCZERNIAJ
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał.
 Powinni pracować za tyle ile są warci ci kolesie czyli za misję ryżu. Na wolnym rynku nawet tyle by im nikt nie dał. rozwiń
Avatar
Wiesław z Działki / 5 dni temu o 16:53
+2
a czy były poseł SLD którego łatwiej przeskoczyć niz obejść nadal pracuje na telepracy w Marszałkowiu? jak tak to co chłopina zrobiła jakieś pismo wyprodukowała?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku 0 0

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą 1 0

W najciekawszym wtorkowym meczu ostatniej serii gier w fazie grupowej Liverpool pokonał na swoim stadionie zespół z Włoch i zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Minorowe nastroje zapanowały też w Mediolanie, bo z Ligą Mistrzów pożegnał się tamtejszy Inter

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek" 32 34

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT 4 7

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka 0 8

Szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa Leszek Kowalczyk zostanie nowym wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zastąpi w tej roli związanego z PSL Adama Rychliczka.

Bilety po 12 zł na Święto Kina!
15 grudnia 2018, 0:00

Bilety po 12 zł na Święto Kina! 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiego Święta Kina, które w tym roku odbędzie się w weekend 15-16 grudnia. Widzowie z całej Polski będą mogli oglądać filmy za jedyne 12 zł. W Lublinie w akcji udział wezmą kina Cinema City Plaza, Cinema City Felicity i Multikino.

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 42 30

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 25 48

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 50 7

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 50 12

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 1

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 49 10

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 5

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej?

Rekrutacja do szkół średnich rozpocznie się miesiąc wcześniej? 0 7

Rozmowa z Mariuszem Banachem, zastępcą prezydenta Lublina ds. oświaty

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności”

Powstaje pomnik puławskiej „Solidarności” 0 10

Monument stanie u zbiegu al. 1000-lecia Państwa Polskiego i ulicy prowadzącej w stronę biurowca Zakładów Azotowych. Będzie upamiętniał walkę pracowników puławskiego przedsiębiorstwa o demokrację. Zostanie odsłonięty 16 grudnia, w rocznicę wydarzeń z 1970 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.