Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2016 r.
17:55

To był trudny weekend dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
30 15 A A

To był trudny weekend dla kierowców, bo na al. Tysiąclecia i ul. Zamojskiej trwały roboty drogowe i wytyczono objazdy. Niełatwo mieli też pasażerowie komunikacji, nie tylko przez zmiany tras, ale też sprzeczne informacje na przystankach lub ich całkowity brak.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Powodem największych utrudnień były trwające dwa dni prace przy układaniu nawierzchni na al. Tysiąclecia, gdzie z ruchu wyłączona była jezdnia po stronie dworca, a kierowcy musieli jechać pod prąd jednym pasem sąsiedniej jezdni. Przed tą cieśniną tworzyły się duże korki od strony ul. Mełgiewskiej, czy też na ul. Podzamcze.

Lekko nie mieli także piesi, bo zamknięta była część przejść przez al. Tysiąclecia i trzeba było mocno nadkładać drogi. Zagrodzonych pasów obok hali Nova pilnował patrol Straży Miejskiej. Za to policjantów z drogówki nie od razu wystawiono na rondo, by kierowali tu ruchem. Bez nich przechodziło się tu przez jezdnię z lekkim dreszczykiem grozy.

Sprzeczne informacje dla pasażerów

Lekki strach mogą też w poniedziałęk odczuwać osoby odpowiedzialne za informacje wywieszane pasażerom komunikacji miejskiej, o ile Ratusz zechce ich rozliczać.

W kilku miejscach pasażerom wywieszono sprzeczne informacje. Tymczasowe, ważne przez dwa dni rozkłady wywieszono na ul. Ruskiej także dla autobusów, które... wcale tędy nie kursowały, bo miały objazd przez al. Unii Lubelskiej, o czym informowała wisząca obok tabelka. Nie było wiadomo, czy wierzyć specjalnemu rozkładowi, czy kartce odsyłającej na inną ulicę. Podobnie na Lubartowskiej obok Bazaru powieszono specjalny rozkład linii N1 i tabelkę, z której wynikało, że linia tędy nie jeździ.

Ekipy rozwieszające ogłoszenia nie dotarły m.in. ma Czuby, a pasażerowie nie mogli się dowiedzieć, że w niedzielę linia 159 nie dowiezie ich na pl. Wolności. Wyświetlacz w pojeździe pokazywał zwykłą trasę, a nie objazdową, nie było nawet kartki „Trasa zmieniona” na przedniej szybie. Nie było, bo kartek w ogóle nie dostali kierowcy linii trolejbusowych 156, 159 i 160, którzy sami wychylali się do pasażerów (ale nie zawsze) i mówili im o zmianie trasy.

To, że wyświetlacze w pojazdach nie są przestrajane i nie pokazują tras objazdowych jest już w Lublinie tradycją. Równie tradycyjnie nie był wyłączony w sobotę przystankowy wyświetlacz przy Bramie Krakowskiej dający złudną nadzieję na trolejbus.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 11:58
0
No niestety, prezydenta Żuka za wiele można chwalić, ale ten remont specjalnie dla dewelopera to jest naprawdę przykra sprawa, podczas gdy na wielu ulicach autobusy prawie sie rozpadają na dziurach rodem z Ukrainy.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 05:57
0
nie przesadzajmy z tymi trudnościami na ulicach, ważne iż remontują dwa dni korków (w weekend) i wielkie hallo sfrustrowany polaczek jest i ślepy i głupi, bo mu drogę do biedronki zmienili
Avatar
fotsy / 28 listopada 2016 o 00:00
0
Czy przez al. Tysiąclecia jedzie się i już normalnie?
Avatar
lublin / 27 listopada 2016 o 23:25
0
Prezydent wszystkich deweloperów wyremontuje im ulice by mogli więcej kasy dostać za mieszkania. A zdewastowane ulice przez ciężki transport wykonawców nowych apartamentowców to gratis by żyło się im lepiej.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
Jak były wakacje, to nic nie robili. a wtedy był, jest najmniejszy ruch. co to za logika w tym lublinie
Avatar
Spoon / 27 listopada 2016 o 21:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie ma baranku Boży czegoś takiego jak przystanek MPK... Bo mpk to miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne- to tak jakbyś zapytał co z przystankiem IREX, LLA czy PKS ZIELONA GÓRA Dworzec PKS... Co za ludzie NŻ... ;)
Ale wiesz że to nawet nie zmieniło treści mojego pytania? I że to naprawdę nietrafiony argument?
Avatar
AD / 27 listopada 2016 o 20:55
0
no świetnie! pą prezyda "przedsiębiorców " słucha, ale już zwykłych mieszkańców którzy proszą od lat o remont ulic to już nie słucha
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:30
0
Z tego co władze miasta wyrabiają od kilku lat można by nakręcić niejedną komedię :) Bareja by dopiero się ucieszył z takiego materiału.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:20
0
ciężko sprzedawać apartamenty jak ulice dojazdowe zdewastowane, więc miasto naprawi aby deweloperowi żyło się lepiej" O TO, TO, TO......................
Avatar
adam / 27 listopada 2016 o 20:18
0
Remont Zamojskiej ważny(chociaż dla mnie powinien być kompleksowy włącznie z wymianą słupów oświetleniowo - trakcyjnych,z zamianą na pastorały i podwieszoną do nich nowej trakcji trolejbusowej),bo asfalt w fatalnym stanie chociaż wiele innych ulic ma jeszcze gorszą nawierzchnie.Ale najciekawsza była argumentacja Ratusza dlaczego zdecydowano sie na tak zwany wykendowy remont Zamojskiej że zacytuje "remont na prośbe przedsiębiorcw", ja sie pytam a jacy są przedsiębiorcy przy Zamojskiej? i gdzie są te przedsiębiorstwa?,no chyba że przedsiębiorstwami przy Zamojskiej nazywamy kilka sklepów i dwa Sex-Hopy .Jeśli to są przedsiębiorstwa to ja jestem baletnica .
Remont Zamojskiej ważny(chociaż dla mnie powinien być kompleksowy włącznie z wymianą słupów oświetleniowo - trakcyjnych,z zamianą na pastorały i podwieszoną do nich nowej trakcji trolejbusowej),bo asfalt w fatalnym stanie chociaż wiele innych ulic ma jeszcze gorszą nawierzchnie.Ale najciekawsza była argumentacja Ratusza dlaczego zdecydowano sie na tak zwany wykendowy remont Zamojskiej że zacytuje "remont na prośbe przedsiębiorcw", ja sie pytam a jacy są przedsiębiorcy przy Zamojskiej? i gdzie są te przedsiębiorstwa?,no chyba że prz... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 11:58
0
No niestety, prezydenta Żuka za wiele można chwalić, ale ten remont specjalnie dla dewelopera to jest naprawdę przykra sprawa, podczas gdy na wielu ulicach autobusy prawie sie rozpadają na dziurach rodem z Ukrainy.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 05:57
0
nie przesadzajmy z tymi trudnościami na ulicach, ważne iż remontują dwa dni korków (w weekend) i wielkie hallo sfrustrowany polaczek jest i ślepy i głupi, bo mu drogę do biedronki zmienili
Avatar
fotsy / 28 listopada 2016 o 00:00
0
Czy przez al. Tysiąclecia jedzie się i już normalnie?
Avatar
lublin / 27 listopada 2016 o 23:25
0
Prezydent wszystkich deweloperów wyremontuje im ulice by mogli więcej kasy dostać za mieszkania. A zdewastowane ulice przez ciężki transport wykonawców nowych apartamentowców to gratis by żyło się im lepiej.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 22:35
0
Jak były wakacje, to nic nie robili. a wtedy był, jest najmniejszy ruch. co to za logika w tym lublinie
Avatar
Spoon / 27 listopada 2016 o 21:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie ma baranku Boży czegoś takiego jak przystanek MPK... Bo mpk to miejskie przedsiębiorstwo komunikacyjne- to tak jakbyś zapytał co z przystankiem IREX, LLA czy PKS ZIELONA GÓRA Dworzec PKS... Co za ludzie NŻ... ;)
Ale wiesz że to nawet nie zmieniło treści mojego pytania? I że to naprawdę nietrafiony argument?
Avatar
AD / 27 listopada 2016 o 20:55
0
no świetnie! pą prezyda "przedsiębiorców " słucha, ale już zwykłych mieszkańców którzy proszą od lat o remont ulic to już nie słucha
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:30
0
Z tego co władze miasta wyrabiają od kilku lat można by nakręcić niejedną komedię :) Bareja by dopiero się ucieszył z takiego materiału.
Avatar
Gość / 27 listopada 2016 o 20:20
0
ciężko sprzedawać apartamenty jak ulice dojazdowe zdewastowane, więc miasto naprawi aby deweloperowi żyło się lepiej" O TO, TO, TO......................
Avatar
adam / 27 listopada 2016 o 20:18
0
Remont Zamojskiej ważny(chociaż dla mnie powinien być kompleksowy włącznie z wymianą słupów oświetleniowo - trakcyjnych,z zamianą na pastorały i podwieszoną do nich nowej trakcji trolejbusowej),bo asfalt w fatalnym stanie chociaż wiele innych ulic ma jeszcze gorszą nawierzchnie.Ale najciekawsza była argumentacja Ratusza dlaczego zdecydowano sie na tak zwany wykendowy remont Zamojskiej że zacytuje "remont na prośbe przedsiębiorcw", ja sie pytam a jacy są przedsiębiorcy przy Zamojskiej? i gdzie są te przedsiębiorstwa?,no chyba że przedsiębiorstwami przy Zamojskiej nazywamy kilka sklepów i dwa Sex-Hopy .Jeśli to są przedsiębiorstwa to ja jestem baletnica .
Remont Zamojskiej ważny(chociaż dla mnie powinien być kompleksowy włącznie z wymianą słupów oświetleniowo - trakcyjnych,z zamianą na pastorały i podwieszoną do nich nowej trakcji trolejbusowej),bo asfalt w fatalnym stanie chociaż wiele innych ulic ma jeszcze gorszą nawierzchnie.Ale najciekawsza była argumentacja Ratusza dlaczego zdecydowano sie na tak zwany wykendowy remont Zamojskiej że zacytuje "remont na prośbe przedsiębiorcw", ja sie pytam a jacy są przedsiębiorcy przy Zamojskiej? i gdzie są te przedsiębiorstwa?,no chyba że prz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 6 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 8 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 36 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!