Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2017 r.
8:21

To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Lublinie. Miasto pyta policję: Co możemy zrobić?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
37 39 A A
Fot. AS
Fot. AS

Miasto poprosi policję o poradę w sprawie skrzyżowania ul. Orkana z Kaczeńcową i Szaserów. To jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na ulicach Lublina. W ciągu ostatnich dwóch lat życie straciły tu dwie osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skrzyżowanie wcale nie wygląda groźnie: ul. Orkana to jedna jezdnia z czterema pasami ruchu, a Kaczeńcowa i Szaserów to wychodzące naprzeciw siebie przecznice. Obie są dość uczęszczane, bo jedna jest dojazdem do kilkunastu bloków, liceum, gimnazjum, podstawówki, przedszkola i kościoła. Przy drugiej stoi Spa Orkana. Na skrzyżowaniu nie ma żadnych ograniczeń co do kierunku jazdy: z każdej ulicy można pojechać na wprost, w prawo lub w lewo. Niektórych to przerasta.

Do ostatniego wypadku doszło tu niecały tydzień temu. Kierowca peugeota jadącego od strony ul. Armii Krajowej skręcał w lewo w Kaczeńcową, ale nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwka audi. Oba pojazdy zderzyły się, a audi wpadło na wyjeżdżającego z Kaczeńcowej nissana. Do szpitala trafiły dwie osoby. Niewiele wcześniej, na początku grudnia, zderzyły się tu dwa auta, przez co trolejbusy trzeba było wysłać na objazd z drugiej strony osiedla.

Właśnie to skrzyżowanie było w 2015 roku najgorsze w Lublinie, jeśli chodzi o liczbę wypadków i ich skutki. – Doszło tu do trzech wypadków, dwie osoby zginęły, trzy zostały ranne – wylicza Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji. 

W policyjnych statystykach lepiej wypadało wtedy nawet bardzo ruchliwe skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. Ducha. Bilans zeszłego roku nie był już tak krwawy. – Jeden wypadek, jedna osoba ranna, dwie kolizje – mówi Karbowniczek.

W czerwcu kierowca skody nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, chociaż na sąsiednim pasie zatrzymało się już inne auto. Skoda dosłownie skosiła idącego po pasach nastolatka łamiąc mu nogę. Przejście istnieje tu od jesieni 2013 r.

Po pierwszym tegorocznym wypadku miasto obiecuje, że poszuka sposobu na zwiększenie bezpieczeństwa w tym miejscu. – Wystąpimy do policji o wskazanie, co jest najczęstszą przyczyną wypadków i jakie są najczęściej okoliczności tych zdarzeń – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nie chce przesądzać, po jakie rozwiązanie sięgnie tu miasto: czy będzie to sygnalizacja, zakazy skrętu w lewo, czy coś innego. – Dopiero na podstawie pisma z policji będziemy rozważali dalsze kroki – zastrzega.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 18:15
0
A ilu urzędników jest zatrudnionych w inżynierii ruchu, że aż trzeba pytać policję i od jej zdania uzależniać decyzję. Proszę zwolnić niekompetentnych urzędników, zatrudnić jedną osobe od konsultacji i zbierania opinni, a problemy będą szybciej rozwiązywane. Panie Prezydencie, do dzieła !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 10:25
0
Może warto zrobić lewo i prawo skręty? Tak aby w każdym kierunku było tylko po jednym pasie ruchu ogólnego do jazdy na wprost? Może mini rondo? Można też wynieść skrzyżowanie, tak by wymusić zwolnienie. Można też zainstalować progi wyspowe typu berlińskiego - które wymuszają zwolnienie aut osobowych, a autobusy przejeżdżają bez zmian.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 21:49
0
auta jadące od strony Tesco bardzo sie rozpędzają a tam jest lekko pod górkę i z tego skrzyżowania nie widać tej prędkości.Tak samo jest na przejściu przy kościele św. rodziny!!!!!
Avatar
Magdalena / 17 stycznia 2017 o 20:20
0
Postawić sygnalizację na żądanie. Po co to zastanawianie się?
Avatar
markus / 17 stycznia 2017 o 18:46
0
Miasto udaje, że zapomniało, że SP Orkana zobowiązało się do oddania do użytku przejścia podziemnego. Teraz tam są chaszcze i błoto i nikt tamtędy nie może przejść. Dalczego miasto tego ie egzekwuje? 
Avatar
Chichot losu / 17 stycznia 2017 o 18:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zróbmy jakąś estakadę lub tunel...
Podoba mi się :) Najlepiej obok tej kładki i tunelu, które tam już są :D
Avatar
Lubelak / 17 stycznia 2017 o 18:35
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Miasto pyta policję: Co możemy zrobić?  -   RONDO !!!!!!!
Rondo??? Tam??? Dla wyjazdu z osiedla? Podczas gdy w pobliżu (20m) jest przejście podziemne i kładka (50m)??? Ktoś na głowę upadł?  Zresztą to samo na Sowińskiego dla przyszłej inteligencji... Górą kładka za sporą kasę wyremontowana, a dołem przejście... Brakuje tylko tunelu pod ziemią :D
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 18:13
0
Nie ma niebezpiecznych skrzyżowań, są niebezpieczne zachowania ludzi.
Avatar
gucio / 17 stycznia 2017 o 17:47
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W tym miejscu bezwzględnie powinny być światła. Pozwoliłyby one pieszym bezpiecznie przekroczyć ulicę, zmuszając kierowców do zatrzymania się. Wiele osób boi się tędy przechodzić i wybiera wiele razy dłuższą trasę przez wiadukt, jednak z ciężkim wózkiem z zakupami nie sposób wdrapać się na wiadukt, toteż ludzie są zmuszeni dojść do tego przejścia i z duszą na ramieniu przechodzą na drugą stronę. Co odważniejsi czynili to w tym miejscu jeszcze przed zrobieniem wysepki i zapewne czynić będą również w sytuacji, gdyby tę wysepkę zlikwidowano. i z nią i bez niej jest tu tak samo niebezpiecznie. Jeśli ktoś protestuje przeciwko ustawieniu świateł w tym miejscu, to kierowcy pędzący ulicą Orkana, którym się zawsze bardzo śpieszy i którzy testują tu możliwości swoich aut. Kierowcy, którzy muszą skręcić w ulicę Kaczeńcową lub Szaserów, już tak nie uważają. Im światła by były bardzo pomocne w wykonaniu tego manewru. Strach pomyśleć, co by było, gdyby przy zderzeniu się kilku aut na tym skrzyżowaniu zawieruszył się jakiś pieszy. Pora więc przestać oszczędzać na życiu niewinnych ludzi: zamiast serwować rozwiązania na pół gwizdka - postawić światła. W okolicach Orfeusza jakoś się długo nie zastanawiano, a tam  zagrożenie jest podobne.======== na pewno światła pomogą ? jak powoli normą staje się  przejazd na czerwonym 2 samochodów
rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 17:45
0
3 wypadki w ciągu roku , to dużo przy takim ruchu ?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2017 o 18:15
0
A ilu urzędników jest zatrudnionych w inżynierii ruchu, że aż trzeba pytać policję i od jej zdania uzależniać decyzję. Proszę zwolnić niekompetentnych urzędników, zatrudnić jedną osobe od konsultacji i zbierania opinni, a problemy będą szybciej rozwiązywane. Panie Prezydencie, do dzieła !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2017 o 10:25
0
Może warto zrobić lewo i prawo skręty? Tak aby w każdym kierunku było tylko po jednym pasie ruchu ogólnego do jazdy na wprost? Może mini rondo? Można też wynieść skrzyżowanie, tak by wymusić zwolnienie. Można też zainstalować progi wyspowe typu berlińskiego - które wymuszają zwolnienie aut osobowych, a autobusy przejeżdżają bez zmian.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 21:49
0
auta jadące od strony Tesco bardzo sie rozpędzają a tam jest lekko pod górkę i z tego skrzyżowania nie widać tej prędkości.Tak samo jest na przejściu przy kościele św. rodziny!!!!!
Avatar
Magdalena / 17 stycznia 2017 o 20:20
0
Postawić sygnalizację na żądanie. Po co to zastanawianie się?
Avatar
markus / 17 stycznia 2017 o 18:46
0
Miasto udaje, że zapomniało, że SP Orkana zobowiązało się do oddania do użytku przejścia podziemnego. Teraz tam są chaszcze i błoto i nikt tamtędy nie może przejść. Dalczego miasto tego ie egzekwuje? 
Avatar
Chichot losu / 17 stycznia 2017 o 18:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zróbmy jakąś estakadę lub tunel...
Podoba mi się :) Najlepiej obok tej kładki i tunelu, które tam już są :D
Avatar
Lubelak / 17 stycznia 2017 o 18:35
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Miasto pyta policję: Co możemy zrobić?  -   RONDO !!!!!!!
Rondo??? Tam??? Dla wyjazdu z osiedla? Podczas gdy w pobliżu (20m) jest przejście podziemne i kładka (50m)??? Ktoś na głowę upadł?  Zresztą to samo na Sowińskiego dla przyszłej inteligencji... Górą kładka za sporą kasę wyremontowana, a dołem przejście... Brakuje tylko tunelu pod ziemią :D
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 18:13
0
Nie ma niebezpiecznych skrzyżowań, są niebezpieczne zachowania ludzi.
Avatar
gucio / 17 stycznia 2017 o 17:47
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W tym miejscu bezwzględnie powinny być światła. Pozwoliłyby one pieszym bezpiecznie przekroczyć ulicę, zmuszając kierowców do zatrzymania się. Wiele osób boi się tędy przechodzić i wybiera wiele razy dłuższą trasę przez wiadukt, jednak z ciężkim wózkiem z zakupami nie sposób wdrapać się na wiadukt, toteż ludzie są zmuszeni dojść do tego przejścia i z duszą na ramieniu przechodzą na drugą stronę. Co odważniejsi czynili to w tym miejscu jeszcze przed zrobieniem wysepki i zapewne czynić będą również w sytuacji, gdyby tę wysepkę zlikwidowano. i z nią i bez niej jest tu tak samo niebezpiecznie. Jeśli ktoś protestuje przeciwko ustawieniu świateł w tym miejscu, to kierowcy pędzący ulicą Orkana, którym się zawsze bardzo śpieszy i którzy testują tu możliwości swoich aut. Kierowcy, którzy muszą skręcić w ulicę Kaczeńcową lub Szaserów, już tak nie uważają. Im światła by były bardzo pomocne w wykonaniu tego manewru. Strach pomyśleć, co by było, gdyby przy zderzeniu się kilku aut na tym skrzyżowaniu zawieruszył się jakiś pieszy. Pora więc przestać oszczędzać na życiu niewinnych ludzi: zamiast serwować rozwiązania na pół gwizdka - postawić światła. W okolicach Orfeusza jakoś się długo nie zastanawiano, a tam  zagrożenie jest podobne.======== na pewno światła pomogą ? jak powoli normą staje się  przejazd na czerwonym 2 samochodów
rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2017 o 17:45
0
3 wypadki w ciągu roku , to dużo przy takim ruchu ?
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!