Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2016 r.
14:10

Trolejbusy zajeżdżają drogę, przecinają ciągłą linię. "Musimy, bo źle zawieszono nam sieć"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 68 A A
Miasto zapowiada, że zajmie się problemami na rondzie koło ZUS (fot. Maciej Kaczanowski)
Miasto zapowiada, że zajmie się problemami na rondzie koło ZUS (fot. Maciej Kaczanowski)

Musimy łamać prawo, bo źle zawieszono nam sieć – żalą się kierowcy trolejbusów. Zajeżdżają drogę innym, skręcają ze złego pasa, przecinają ciągłe linie. Łatwo to zauważyć. – Popełniliśmy błędy – przyznają odpowiedzialni za trakcję urzędnicy. Co proponują?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rondo obok ZUS jest jednym z miejsc, gdzie trolejbusy uprawiają pod drutami prawdziwy balet. Choćby te, które zamiast autobusów wykonują część kursów na linii 42. Jadąc od strony Leclerka kierowcy muszą skręcić z ul. Zana w prawo, w Filaretów. Manewr jest dozwolony ze skrajnego prawego pasa służącego też jadącym na wprost. Ale trolejbusy jadą ze środkowego zajeżdżając drogę tym, którzy prawym pasem poruszają się na wprost (na zdjęciu).

Nie jest to jedyny problem na tym rondzie. – Kierowcy innych samochodów stają się coraz bardziej agresywni na nasz widok, bo nie wiedzą gdzie my chcemy jechać – wyjaśnia anonimowo jeden z szoferów MPK. – Skręty można by wykonywać z właściwych pasów tylko sieć jest tak zbudowana, że nie można.

Kolejny przykład to trolejbusy linii 152 jadące od ul. Nadbystrzyckiej przez Zana do Filaretów. Wbrew znakom skręcają w lewo ze środkowego pasa. Ci, co próbują jechać bliżej lewej strony zajmują dwa pasy. Jest tak też na linii 42 przy skręcie z Filaretów w lewo w Zana. – W razie stłuczki to będzie nasza wina – skarży się kierowca.

Jest więcej miejsc, gdzie trolejbusy stwarzają niebezpieczne sytuacje jadąc pod drutami. Na dwujezdniowym odcinku ul. Krochmalnej kierowcy linii 161 nie mają szans pojechać pod siecią tak, by skręcając w lewo w stronę dworca nie przeciąć dwóch linii ciągłych i nie zajmować dwóch pasów na przejściu. Mogą tylko odpiąć się od sieci i skorzystać z baterii lub spalinowego agregatu, a potem podpiąć się do drutów pod daszkami specjalnie zamontowanymi na przystanku przy Betonowej.

– Popełniliśmy błędy – przyznaje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Urzędzie Miasta. Ale nie precyzuje, kto konkretnie jest winien. – Błędy popełnił każdy po kolei. W zespołach opiniujących dokumentację są przedstawiciele różnych jednostek miejskich. Gdzieś coś po prostu zostało przeoczone.

Miasto zapowiada, że zajmie się problemami. – W kwietniu o 150 m będzie przesunięta zwrotnica nad ul. Krochmalną – informuje Kieliszek. Przebudowana ma być też sieć w miejscu skrętu z ul. Mełgiewskiej w lewo w Gospodarczą, gdzie kierowcy zwracali uwagę na błędy jeszcze wiele miesięcy przed uruchomieniem sieci. – Tu przebudowa nastąpi jeszcze w marcu – deklaruje miasto.

Jak Ratusz zajmie się rondem obok ZUS? – Tu sprawę załatwimy dodatkowym oznakowaniem – mówi Kieliszek. A problem na linii 42 „rozwiąże się sam”. – Od najbliższego poniedziałku na tej linii nie będą już kursować trolejbusy.

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 08:48
0

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Jest coś takiego jeszcze jak emerytura. Ale Ty tego pewnie nie zaznasz... I nie mierz wszystkich swoją miarą.

Avatar
kierowca trajtka / 20 marca 2016 o 16:27
0

ja nie widzę problemu - kierowcom należy wystawiać mandaty, ponieważ łamią prawo o ruchu drogowym. Wystarczy, że zdejmą pałąki z trakcji, przejadą rondo uczciwie zgodnie z przepisami i ponownie podepną się do trakcji po zjechaniu z ronda. Można? - można

Można - Ursusem, Solarisem przegubowym, Solarisem Hybrydowym... ALE NIE MOŻNA STARYM SOLARISEM BEZ DODATKOWEGO NAPĘDU!!! Zastanów się zanim coś napiszesz, ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego, kiedy np jest awaria trakcji to trolejbus zrzuca pały i jedzie dalej, ale zapominają już że część wozów jeździ TYLKO na prądzie z trakcji.

Można - Ursusem, Solarisem przegubowym, Solarisem Hybrydowym... ALE NIE MOŻNA STARYM SOLARISEM BEZ DODATKOWEGO NAPĘDU!!! Zastanów się zanim coś napiszesz, ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego, kiedy np jest awaria trakcji to trolejbus zrzuca pały i jedzie dalej, ale zapominają już że część wozów jeździ TYLKO na prądzie z trakcji.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 09:56
0
Linie są dobrze rozpięte na Al. Racławickich od Uniwersytetu Medycznego do skrzyżowania z Sowińskiego ale znaki poziome dla kierowców MPK nie istnieją. Może policja przeprowadzi finansowe szkolenie tych Panów.
Avatar
Ociec / 19 marca 2016 o 19:59
0

Synku, jak ty robiłeś w pieluchy to ja przegubowym Ikarusem czy Neoplanem potrafiłem skręcić z Głębokiej w Sowińskiego z właściwego pasa... To nie kodeks drogowy bo jeśli jesteś kierowcą komunikacji miejskiej i lecisz z takimi tekstami to mam wątpliwości czy znasz kodeks na który się powołujesz lub jesteś po super szkoleniu piekarzy i murarzy w MKK pod tytułem i ty możesz zostać niewolnikiem w m p k.

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 01:14
0
Gdyby nie listy do redakcji i bunt pojedynczych osób, na pewno nie byłoby artykułów i zmiany organizacji ruchu na rondzie koło ZUS. Szanowni Użytkownicy dróg! Zrozumcie nas, kierowców trolejbusów! Nie zawsze możemy jechać tak, jak narysowane są linie na jezdni i nie jest to wynikiem naszego pośpiechu czy chamstwa ale NIEGOSPODARNOŚCI URZĘDNIKÓW!!! Pozdrawiam!!! kierowca trolejbusu
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 01:09
0
Nic nie zostało przeoczone. Budowa sieci została zaplanowana i zrealizowana jak najmniejszym kosztem by wybudować jak najwięcej. Za rzadko ustawione słupy trakcyjne (brak płynności jazdy), rozjazdy zbyt blisko skrzyżowań, zła geometria względem pasów ruchu, niewystarczająca ilość podstacji zasilających, zbyt ciasne pętle... Wszystko skrzętnie zaplanowane i wykonane tak aby było dużo i jak najtaniej, żeby prezesi mogli zgarniać nagrody i chwalić się wynikami finansowymi. Sieć trolejbusowa w Lublinie to bubel na skale światową. Mimo wielu kilometrów drutu, pod względem technicznym BARDZO mocno odstajemy od chociażby Gdyni w Polsce czy innych miast w Europie. Jako kierowcy trolejbusu jest mi przykro. Pozdrawiam odpowiedzialnych urzędników.
Nic nie zostało przeoczone. Budowa sieci została zaplanowana i zrealizowana jak najmniejszym kosztem by wybudować jak najwięcej. Za rzadko ustawione słupy trakcyjne (brak płynności jazdy), rozjazdy zbyt blisko skrzyżowań, zła geometria względem pasów ruchu, niewystarczająca ilość podstacji zasilających, zbyt ciasne pętle... Wszystko skrzętnie zaplanowane i wykonane tak aby było dużo i jak najtaniej, żeby prezesi mogli zgarniać nagrody i chwalić się wynikami finansowymi. Sieć trolejbusowa w Lublinie to bubel na skale światową. Mimo wielu kilo... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 20:02
0
OD WIELU LAT LUBELSKI URZĘDNIK TO ZAKOMPLEKSIONY POCIOTEK SIŁĄ ODERWANY OD PŁUGA - DOBRZE JAK UMIE CZYTAĆ - NIE WYMAGAJCIE BY TAKI KTOŚ WYDAWAŁ LOGICZNE DECYZJE. NIE WIEM, CZY DOŻYJĘ DNIA GDY W DZIENNIKU PRZECZYTAM TEKST, ŻE URZĘDNIK WYDAJĄCY ZGODĘ NA NIEZGODNE Z PRAWEM ZAWIESZENIE SIECI TRAKCYJNEJ SAM ZAPŁACI ZA JEJ PRAWIDŁOWE ZAWIESZENIE.
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 17:36
0
O Kieliszek chyba pierwszy raz się przyznał. Czapka z głów. Tylko, że jak Kowalski się pomyli to nie ma przeproś za własne błędy musi zapłacić.
Avatar
kierowca / 18 marca 2016 o 08:58
0

Potem wcinają się na lewy pas,tamując przejazd.Stąd korki do dawnego CPN.Wiele razy o tym pisałem.Nikt za to się nie weźmie,bo co to kogo obchodzi.Obserwuję coraz większe chamstwo na ulicach.Najbardziej denerwuje mnie zupełny brak reakcji policji na to rosnące zjawisko

a co za różnica czy kierowca autobusu będzie chciał zmienić pas zaraz za przystankiem czy trochę wyżej przy skrzyżowaniu z Narutowicza, dopóki ktoś nie zostawi mu miejsca na lewym pasie będzie blokował pas do jazdy na wprost 

a co za różnica czy kierowca autobusu będzie chciał zmienić pas zaraz za przystankiem czy trochę wyżej przy skrzyżowaniu z Narutowicza, dopóki ktoś nie zostawi mu miejsca na lewym pasie będzie blokował pas do jazdy na wprost 

rozwiń
Avatar
kiti / 18 marca 2016 o 08:47
0

A co z nową pętlą na Węglinie. Trolejbusy, mimo iż mają oddzielny bus-pass muszą wyjechać na pas dla samochodów, by po chwili wrócić na swój. Tylko dlatego, że trakcja źle wisi. Czy Miasto to zauważyło?

od 2 tygodni poprawione, tylko oczywiście nikt nie poinformował o tym kierowców i kierowcy jeżdżą na pamięć

Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 08:48
0

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Jest coś takiego jeszcze jak emerytura. Ale Ty tego pewnie nie zaznasz... I nie mierz wszystkich swoją miarą.

Avatar
kierowca trajtka / 20 marca 2016 o 16:27
0

ja nie widzę problemu - kierowcom należy wystawiać mandaty, ponieważ łamią prawo o ruchu drogowym. Wystarczy, że zdejmą pałąki z trakcji, przejadą rondo uczciwie zgodnie z przepisami i ponownie podepną się do trakcji po zjechaniu z ronda. Można? - można

Można - Ursusem, Solarisem przegubowym, Solarisem Hybrydowym... ALE NIE MOŻNA STARYM SOLARISEM BEZ DODATKOWEGO NAPĘDU!!! Zastanów się zanim coś napiszesz, ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego, kiedy np jest awaria trakcji to trolejbus zrzuca pały i jedzie dalej, ale zapominają już że część wozów jeździ TYLKO na prądzie z trakcji.

Można - Ursusem, Solarisem przegubowym, Solarisem Hybrydowym... ALE NIE MOŻNA STARYM SOLARISEM BEZ DODATKOWEGO NAPĘDU!!! Zastanów się zanim coś napiszesz, ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego, kiedy np jest awaria trakcji to trolejbus zrzuca pały i jedzie dalej, ale zapominają już że część wozów jeździ TYLKO na prądzie z trakcji.

rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 09:56
0
Linie są dobrze rozpięte na Al. Racławickich od Uniwersytetu Medycznego do skrzyżowania z Sowińskiego ale znaki poziome dla kierowców MPK nie istnieją. Może policja przeprowadzi finansowe szkolenie tych Panów.
Avatar
Ociec / 19 marca 2016 o 19:59
0

Synku, jak ty robiłeś w pieluchy to ja przegubowym Ikarusem czy Neoplanem potrafiłem skręcić z Głębokiej w Sowińskiego z właściwego pasa... To nie kodeks drogowy bo jeśli jesteś kierowcą komunikacji miejskiej i lecisz z takimi tekstami to mam wątpliwości czy znasz kodeks na który się powołujesz lub jesteś po super szkoleniu piekarzy i murarzy w MKK pod tytułem i ty możesz zostać niewolnikiem w m p k.

I nie pracujesz bo piłeś czy paliwo kradłeś?

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 01:14
0
Gdyby nie listy do redakcji i bunt pojedynczych osób, na pewno nie byłoby artykułów i zmiany organizacji ruchu na rondzie koło ZUS. Szanowni Użytkownicy dróg! Zrozumcie nas, kierowców trolejbusów! Nie zawsze możemy jechać tak, jak narysowane są linie na jezdni i nie jest to wynikiem naszego pośpiechu czy chamstwa ale NIEGOSPODARNOŚCI URZĘDNIKÓW!!! Pozdrawiam!!! kierowca trolejbusu
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 01:09
0
Nic nie zostało przeoczone. Budowa sieci została zaplanowana i zrealizowana jak najmniejszym kosztem by wybudować jak najwięcej. Za rzadko ustawione słupy trakcyjne (brak płynności jazdy), rozjazdy zbyt blisko skrzyżowań, zła geometria względem pasów ruchu, niewystarczająca ilość podstacji zasilających, zbyt ciasne pętle... Wszystko skrzętnie zaplanowane i wykonane tak aby było dużo i jak najtaniej, żeby prezesi mogli zgarniać nagrody i chwalić się wynikami finansowymi. Sieć trolejbusowa w Lublinie to bubel na skale światową. Mimo wielu kilometrów drutu, pod względem technicznym BARDZO mocno odstajemy od chociażby Gdyni w Polsce czy innych miast w Europie. Jako kierowcy trolejbusu jest mi przykro. Pozdrawiam odpowiedzialnych urzędników.
Nic nie zostało przeoczone. Budowa sieci została zaplanowana i zrealizowana jak najmniejszym kosztem by wybudować jak najwięcej. Za rzadko ustawione słupy trakcyjne (brak płynności jazdy), rozjazdy zbyt blisko skrzyżowań, zła geometria względem pasów ruchu, niewystarczająca ilość podstacji zasilających, zbyt ciasne pętle... Wszystko skrzętnie zaplanowane i wykonane tak aby było dużo i jak najtaniej, żeby prezesi mogli zgarniać nagrody i chwalić się wynikami finansowymi. Sieć trolejbusowa w Lublinie to bubel na skale światową. Mimo wielu kilo... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 20:02
0
OD WIELU LAT LUBELSKI URZĘDNIK TO ZAKOMPLEKSIONY POCIOTEK SIŁĄ ODERWANY OD PŁUGA - DOBRZE JAK UMIE CZYTAĆ - NIE WYMAGAJCIE BY TAKI KTOŚ WYDAWAŁ LOGICZNE DECYZJE. NIE WIEM, CZY DOŻYJĘ DNIA GDY W DZIENNIKU PRZECZYTAM TEKST, ŻE URZĘDNIK WYDAJĄCY ZGODĘ NA NIEZGODNE Z PRAWEM ZAWIESZENIE SIECI TRAKCYJNEJ SAM ZAPŁACI ZA JEJ PRAWIDŁOWE ZAWIESZENIE.
Avatar
Gość / 18 marca 2016 o 17:36
0
O Kieliszek chyba pierwszy raz się przyznał. Czapka z głów. Tylko, że jak Kowalski się pomyli to nie ma przeproś za własne błędy musi zapłacić.
Avatar
kierowca / 18 marca 2016 o 08:58
0

Potem wcinają się na lewy pas,tamując przejazd.Stąd korki do dawnego CPN.Wiele razy o tym pisałem.Nikt za to się nie weźmie,bo co to kogo obchodzi.Obserwuję coraz większe chamstwo na ulicach.Najbardziej denerwuje mnie zupełny brak reakcji policji na to rosnące zjawisko

a co za różnica czy kierowca autobusu będzie chciał zmienić pas zaraz za przystankiem czy trochę wyżej przy skrzyżowaniu z Narutowicza, dopóki ktoś nie zostawi mu miejsca na lewym pasie będzie blokował pas do jazdy na wprost 

a co za różnica czy kierowca autobusu będzie chciał zmienić pas zaraz za przystankiem czy trochę wyżej przy skrzyżowaniu z Narutowicza, dopóki ktoś nie zostawi mu miejsca na lewym pasie będzie blokował pas do jazdy na wprost 

rozwiń
Avatar
kiti / 18 marca 2016 o 08:47
0

A co z nową pętlą na Węglinie. Trolejbusy, mimo iż mają oddzielny bus-pass muszą wyjechać na pas dla samochodów, by po chwili wrócić na swój. Tylko dlatego, że trakcja źle wisi. Czy Miasto to zauważyło?

od 2 tygodni poprawione, tylko oczywiście nikt nie poinformował o tym kierowców i kierowcy jeżdżą na pamięć

Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 1 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 9 8

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 28 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 607 63

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!