Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 września 2021 r.
13:27

Lublin. Tu powstanie parking na 793 samochody

Autor: Zdjęcie autora kp
5 4 A A

Trwa rozbiórka budynków gospodarczych na terenie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Gębali. W ich miejscu ma powstać wielopoziomowy parking na blisko 800 aut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Prace idą zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień. Parking powinien być gotowy do końca sierpnia przyszłego roku – mówi Wojciech Brakowiecki, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Uczelnia i spółka Goldbeck podpisały umowę na budowę parkingu pod koniec maja.

Ma on pomieścić 793 samochody na 7 kondygnacjach. Powstanie obok wybudowanego niedawno Centrum Symulacji Medycznej, naprzeciwko Zakładu Medycyny Sądowej. W pobliżu znajdują się siedziby wielu uczelnianych jednostek oraz dwa duże szpitale: SPSK4 i Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.

– Wraz z zakończeniem tej inwestycji absolutnie zmieni się oblicze komunikacyjne naszych jednostek, pod kątem wygody i komfortu zarówno naszych pracowników, jak i pacjentów oraz ich rodzin – podkreślał po podpisaniu umowy prof. Wojciech Załuska, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Projekt obejmuje też m.in. wykonanie wjazdów i zjazdów na wszystkie poziomy parkingu, a także kompletny system kontroli wjazdu i rozliczenia postoju.

Szacowana wartość inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj to 28,5 mln zł brutto.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 18:46
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
I  choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 19:22
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
I  choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 20:38
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam..
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam.. rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 21:31
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam..
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam.. rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 21:31
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam..
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam.. rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 20:38
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam..
Ściemnia się i chłopczyk Moni rozpoczyna ostry, wściekły finisz. Bo jutro rano do szkółki drep drep mus. Zaorany, niestety...Smuteczek.... Moni, chłoptysiu, larum grają!!!  Szable w dłoń i do boju!!!. Albo widły - i do gnoju. Lecz choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam.. rozwiń
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 19:22
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
I  choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Avatar
Jasin / 7 września 2021 r. o 18:46
Niestety, taka jest K0nieczność, zwłaszcza wobec P0lityki wygaszania mpk oraz szczególnie lokalizacji dworca pseudo-metroP0litarnego, która sP0woduje, że większość przyjezdnych udających się do szpitali będzie zmuszona sK0rzystać z samochodu.
I  choćby przyszło tysiąc chłoptysiów - trollo frajerskich chłopo Monisiów - i każdy nie wiem jak się nadymał - to nie nadąży, to nie wytrzyma. Monio chłoptysiu, klep 10 razy szybciej! Ja mam czas, ja poczekam...
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świąteczne śpiewanie w CSK. "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej
2 grudnia 2022, 20:00

Świąteczne śpiewanie w CSK. "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej

W ramach cyklu "Młode CSK", Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert "Christmas Carols" w wykonaniu artystów Wydziału Jazzu Szkoły Muzycznej, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 20.

Robert Różański (Victoria Parczew): Odczuwamy niedosyt

Robert Różański (Victoria Parczew): Odczuwamy niedosyt

Rozmowa z Robertem Różańskim, trenerem Victorii Parczew, beniaminka keeza bialskiej klasy okręgowej

Będą u nas kształcić ukraińskie programistki

Będą u nas kształcić ukraińskie programistki

Co najmniej 30 tys. uchodźczyń z Ukrainy ma zostać przeszkolonych m.in. w Lublinie w zakresie IT. To pomysł na rozwiązanie problemu braku informatyków na polskim rynku pracy, ale i wsparcie odbudowy ukraińskiej gospodarki po zakończeniu trwającej za naszą wschodnią granicą wojny.

W Zamościu artystyczna instalacja zamiast iluminacji. Ale wydatek będzie

W Zamościu artystyczna instalacja zamiast iluminacji. Ale wydatek będzie

Miało nie być bardzo kosztownych, a na dodatek pożerających prąd iluminacji i ich nie będzie, ale to nie oznacza, że Zamość nie przystroi się na święta. Tyle, że w tym roku inaczej, niż dotychczas i o połowę taniej. Ale ponad 60 tys. zł na artystyczne ozdoby miasto wyda.

Festiwal kolęd wraca do Domu Chemika

Festiwal kolęd wraca do Domu Chemika

Po sześciu latach laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd wystąpią na żywo w sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury. Koncert laureatów zaplanowano na 8 stycznia. Organizatorzy wydarzenia czekają na zgłoszenia artystów z całego kraju.

Jak poradzić sobie z nadpobudliwym psem?

Jak poradzić sobie z nadpobudliwym psem?

Psy z natury mają dużo energii i nie chcemy tego w nich zmieniać. Ale kiedy radość życia twojego psiego towarzysza staje się dla ciebie uciążliwa, nie pozwala ci spać w nocy, powoduje stres i dyskomfort, albo owocuje zniszczonymi meblami, możesz wziąć pod uwagę stosowanie olejku CBD.

Ashwagandha w kroplach. Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat?

Ashwagandha w kroplach. Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat?

Ashwagandha to roślina zielarska, która w ostatnich latach cieszy się sporym zainteresowaniem konsumentów. Jej naturalny obszar występowania obejmuje Indie, Bangladesz, Pakistan i Sri Lankę. Z biologicznego punktu widzenia jest to roślina psiankowata, czyli blisko spokrewniona z pomidorem i ziemniakiem. Ashwagandha wykazuje działanie tonizujące i zalicza się ją do adaptogenów. Na rynku występuje w formie suplementów diety w proszku, kapsułkach i płynie. Ze względu na przyswajalność najlepsza jest ashwagandha w kroplach. Na co zwrócić uwagę, wybierając preparat?