Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Twój Ruch: Klauzula sumienia to wojna z kobietami

80 14 A A

- Lekarz nie może stawiać swojego sumienia nad sumienie kobiet. Nie może narzucać swojego światopoglądu - przekonywała w środę Agnieszka Stupkiewicz-Turek, działaczka Twojego Ruchu podczas konferencji pod Lubelskim Urzędem Wojewódzkim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podobne spotkania odbyły się już m.in. w Szczecinie, Opolu, Zielonej Górze, Poznaniu. - Mówi się, że to wojna religijna, a to jest wojna z kobietami. Lekarz zasłania się klauzulą sumienia, a kobieta zostaje sama. Wiele z nich nie wie jak dochodzić swoich praw - podkreśla Stupkiewicz-Turek.

- Niepokojące są statystyki dotyczące legalnych aborcji w województwie lubelskim. W latach 2010-2014 nie przeprowadzono żadnej, co wskazuje na istnienie podziemia aborcyjnego - mówi Lidia Kasprzak-Chachaj, przewodnicząca Ruchu Kobiet w regionie lubelskim.

- Koszt aborcji w podziemiu to ok. 2-4 tys. zł. Niektórym lekarzom jest więc to na rękę. Skazują przy tym kobiety na niewyobrażalne cierpienia. Chcemy to napiętnować - dodaje Stupkiewicz-Turek.

W całej Polsce konferencjom towarzyszy akcja informacyjna "Poznaj Swoje Prawa”. Działaczki Twojego Ruchu rozdają ulotki informujące kobiety jak powinny się zachować, gdy lekarz powołuje się na klauzulę sumienia. Pokazują też zdjęcie przedstawiające płód z wadami genetycznymi.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawoKobiet / 15 września 2014 o 17:37
0

na jednym z blogów blogspot znalazłam artykuł prawnika, który obala klauzulę sumienia w przypadku aborcji. blog nazywa się bodajrze okiem-prawniczki Może którejś kobiecie w patrzebie się przyda

Avatar
NIEDOUCZONY / 26 lipca 2014 o 13:51
0

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

Proponuję wrócić do szkoły podstawowej i nauczyć się podstaw języka polskiego i dopiero później prezentować swoje poglądy na forum. Wstyd!

Avatar
ada / 24 lipca 2014 o 22:56
0

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej strefie za kaaaaase 

oto i sumienie któro kończy się  wraz z możliwością bogacenia sie

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2014 o 22:07
0

Jak się patrzę na ten kwiat kobiet z pali kociarni to wniosek może być jeden - tym paniom prawnie trzeba zakazać posiadania dzieci - to przecież popatrzeć tylko na wyraz twarzy tych pani to już widać bijącą miłość do człowieka. Pewnie żaden chłop ich nie chce trzymanie transparentów im pozostało!!!

Gratuluję dobrego samopoczucia! Weź lustro popatrz na siebie zanim zaczniesz oceniać! Tacy ludzie jak Ty: ziejący nienawiścią i z ciasnymi horyzontami też nie powinny mieć dzieci.

Gratuluję dobrego samopoczucia! Weź lustro popatrz na siebie zanim zaczniesz oceniać! Tacy ludzie jak Ty: ziejący nienawiścią i z ciasnymi horyzontami też nie powinny mieć dzieci.

rozwiń
Avatar
Bartosz / 24 lipca 2014 o 18:23
0

Zastanówcie się drodzy panowie piszący powyżej. Nigdy nie będziecie w ciąży i nigdy nie będziecie decydować co z tą ciążą zrobić. Żadna z tych pań nie ma namawia do aborcji, przedstawia jedynie jasno prawo, które przysługuje Polkom w ciąży. Nie można zasłaniać się klauzulą sumienia - lekarz powinien szanować decyzję kobiety (jeżeli jest ona zgodna z prawem) i postępować zgodnie z nauką a nie wiarą. Jeżeli ma istnieć takie coś jak klauzula sumienia to nie w szpitalach publicznych. 

Avatar
Pam / 24 lipca 2014 o 18:13
0

Pani Lidia chyba ma problem z mężem skoro zajmuje się takimi rzeczami.

Kobiety,które mają rozsypane życie, zajmują się czymkolwiek, aby tylko nie myśleć o swoich problemach. Kobieto nie ucz innych jak mają się zachowywać- zacznij od siebie!!!

Avatar
lewik / 24 lipca 2014 o 09:44
0

Jak się patrzę na ten kwiat kobiet z pali kociarni to wniosek może być jeden - tym paniom prawnie trzeba zakazać posiadania dzieci - to przecież popatrzeć tylko na wyraz twarzy tych pani to już widać bijącą miłość do człowieka. Pewnie żaden chłop ich nie chce trzymanie transparentów im pozostało!!!

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej strefie za kaaaaase 

oto i sumienie któro kończy się  wraz z możliwością bogacenia sie

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej stre... rozwiń

Avatar
Don / 24 lipca 2014 o 09:33
0

Ale czy ktokolwiek jeszcze to pedalstwo traktuje w tym kraju poważnie ?

Avatar
lewik / 24 lipca 2014 o 09:27
0

kobiety mają prawo decydować o sobie 

co w tym jest dziwnego?

czy wy kobiety chcecie być zniewolone??

to gosc w sukience ma wam mówić jak macie postępować>?? czy same wiecie co dla was dobre?

wiecie ze dziecko jest uszkodzone/urodzi się martwe etc.. chcecie nosić w sobie trupa? dziecko z wadą? które przeżyje 2/3 dni? skażecie go na męke na tym świecie czy poprostu usuniecie je wcześniej oszczędzając mu cierpień??

wasz wybór

i oto TR walczy

i bardzo fajnie :)

Avatar
kio / 24 lipca 2014 o 09:20
0

Biłgorajstwo do domu z Lublina ale już!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?Bo dupy nakopię!!!!!

Avatar
prawoKobiet / 15 września 2014 o 17:37
0

na jednym z blogów blogspot znalazłam artykuł prawnika, który obala klauzulę sumienia w przypadku aborcji. blog nazywa się bodajrze okiem-prawniczki Może którejś kobiecie w patrzebie się przyda

Avatar
NIEDOUCZONY / 26 lipca 2014 o 13:51
0

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

Proponuję wrócić do szkoły podstawowej i nauczyć się podstaw języka polskiego i dopiero później prezentować swoje poglądy na forum. Wstyd!

Avatar
ada / 24 lipca 2014 o 22:56
0

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej strefie za kaaaaase 

oto i sumienie któro kończy się  wraz z możliwością bogacenia sie

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

Proponuje udać się do szkoły i nauczyć się pisać po polsku, bez błędów a następnie wypowiadać się. Chyba, że masz chęć robić karierę w tej popapranej partii - to nie ma potrzeby się uczyć - oni zbierają takich nie douczonych!!! 

rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2014 o 22:07
0

Jak się patrzę na ten kwiat kobiet z pali kociarni to wniosek może być jeden - tym paniom prawnie trzeba zakazać posiadania dzieci - to przecież popatrzeć tylko na wyraz twarzy tych pani to już widać bijącą miłość do człowieka. Pewnie żaden chłop ich nie chce trzymanie transparentów im pozostało!!!

Gratuluję dobrego samopoczucia! Weź lustro popatrz na siebie zanim zaczniesz oceniać! Tacy ludzie jak Ty: ziejący nienawiścią i z ciasnymi horyzontami też nie powinny mieć dzieci.

Gratuluję dobrego samopoczucia! Weź lustro popatrz na siebie zanim zaczniesz oceniać! Tacy ludzie jak Ty: ziejący nienawiścią i z ciasnymi horyzontami też nie powinny mieć dzieci.

rozwiń
Avatar
Bartosz / 24 lipca 2014 o 18:23
0

Zastanówcie się drodzy panowie piszący powyżej. Nigdy nie będziecie w ciąży i nigdy nie będziecie decydować co z tą ciążą zrobić. Żadna z tych pań nie ma namawia do aborcji, przedstawia jedynie jasno prawo, które przysługuje Polkom w ciąży. Nie można zasłaniać się klauzulą sumienia - lekarz powinien szanować decyzję kobiety (jeżeli jest ona zgodna z prawem) i postępować zgodnie z nauką a nie wiarą. Jeżeli ma istnieć takie coś jak klauzula sumienia to nie w szpitalach publicznych. 

Avatar
Pam / 24 lipca 2014 o 18:13
0

Pani Lidia chyba ma problem z mężem skoro zajmuje się takimi rzeczami.

Kobiety,które mają rozsypane życie, zajmują się czymkolwiek, aby tylko nie myśleć o swoich problemach. Kobieto nie ucz innych jak mają się zachowywać- zacznij od siebie!!!

Avatar
lewik / 24 lipca 2014 o 09:44
0

Jak się patrzę na ten kwiat kobiet z pali kociarni to wniosek może być jeden - tym paniom prawnie trzeba zakazać posiadania dzieci - to przecież popatrzeć tylko na wyraz twarzy tych pani to już widać bijącą miłość do człowieka. Pewnie żaden chłop ich nie chce trzymanie transparentów im pozostało!!!

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej strefie za kaaaaase 

oto i sumienie któro kończy się  wraz z możliwością bogacenia sie

te dziewczyny maja super wzięcie są piękne i walcza o swoje prawa 

Każdy powinien sam o sobie decydować

czemu wy macie takie dziwne podejscie służalcze i posłuszne wobec czarnych panow w sukienkach11!!! opanujcie sie i nie idzcie ta droga.

Dajecie na tace na koscioły a w żeczywistości większość tych panow na dziwki za to lata badz bryki sobie kupuje !!!

Co to lekarzy to niby to tacy wierni tracycjom chrześcijanskim nie robią aborcjii a w anonsach znajdziemy usługi ktore swiadcza w szarej stre... rozwiń

Avatar
Don / 24 lipca 2014 o 09:33
0

Ale czy ktokolwiek jeszcze to pedalstwo traktuje w tym kraju poważnie ?

Avatar
lewik / 24 lipca 2014 o 09:27
0

kobiety mają prawo decydować o sobie 

co w tym jest dziwnego?

czy wy kobiety chcecie być zniewolone??

to gosc w sukience ma wam mówić jak macie postępować>?? czy same wiecie co dla was dobre?

wiecie ze dziecko jest uszkodzone/urodzi się martwe etc.. chcecie nosić w sobie trupa? dziecko z wadą? które przeżyje 2/3 dni? skażecie go na męke na tym świecie czy poprostu usuniecie je wcześniej oszczędzając mu cierpień??

wasz wybór

i oto TR walczy

i bardzo fajnie :)

Avatar
kio / 24 lipca 2014 o 09:20
0

Biłgorajstwo do domu z Lublina ale już!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?Bo dupy nakopię!!!!!

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 0 0

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 10 12

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 22 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!