Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2017 r.
21:09

Tym się chwali prezydent Żuk, a to zostało do zrobienia. "12 obietnic niezrealizowanych"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 140 A A

Trzy lata swoich rządów podsumowuje prezydent Lublina. O sukcesach mówi długo, ale proszony o wskazanie swoich porażek ma niewiele do powiedzenia, opozycja zresztą też. Postępy w realizacji obietnic wyborczych Żuka przeanalizowała za to Fundacja Wolności

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Choć do trzeciej rocznicy ponownego objęcia władzy pozostały prezydentowi trzy tygodnie, to już w poniedziałek pochwalił się mediom tym, co zrobił od początku swojej drugiej kadencji. Ponownie zapowiedział też, że zamierza powalczyć o następne cztery lata rządów.

– Tak, chcę kandydować na kolejną kadencję – oznajmia Krzysztof Żuk, który chwali się m.in. placem Litewskim, nowym mostem, przebudowanym skrzyżowaniem al. Solidarności z ul. Ducha, czy nowymi miejscami pracy, których doliczył się 18 tys., chociaż obiecywał 10 tys.

Wszystkie obietnice Żuka zostały zapisane trzy lata temu w ulotce wyborczej „Kontrakt dla Lublina”.
Postępy w ich realizacji śledzi Fundacja Wolności.

– 11 obietnic uznajemy za zrealizowane. Są to między innymi projekty infrastrukturalne, takie jak przebudowa skrzyżowania Nadbystrzycka z Narutowicza i Muzyczną – podsumowuje Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji.

Do spełnionych obietnic fundacja zalicza też wzrost liczby zagranicznych studentów do 5 tys. osób. Dziś mamy już 6,5 tys. studiujących w Lublinie obcokrajowców, którzy na samą tylko konsumpcję wydają u nas niemałe pieniądze. – Około 10 mln zł miesięcznie – mówi Żuk.

Według Fundacji Wolności prezydent wywiązał się również z takich deklaracji, jak zapewnienie miejsca w przedszkolu każdemu dziecku w Lublinie, rozwój sieci ścieżek rowerowych, nowe połączenia lotnicze, urządzanie nowych terenów zieleni, podwojenie liczby rowerów miejskich, nowe połączenia komunikacji miejskiej. Do sukcesów zaliczona została też rozbudowa sieci ulicznych kamer, których jest już 500, a ma być jeszcze więcej.

– W trakcie realizacji naliczyliśmy 9 obietnic prezydenta. W naszym zestawieniu mamy 12 obietnic niezrealizowanych – podlicza Jakubowski.

Wśród zapowiedzi, których Żuk jeszcze nie spełnił Fundacja Wolności wymienia m.in. rewitalizację terenu po dawnej Fabryce Samochodów, budowę Centrum Sportów Motorowych na bazie stadionu żużlowego, utworzenie funduszu na rewitalizację kamienic. A także budowę nowej szkoły przy Berylowej, która do dziś nie doczekała się nawet przetargu.

– Taki przetarg ogłosimy jeszcze w tym tygodniu – deklaruje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.
W materiale rozdanym mediom Żuk wylicza wiele sukcesów. O porażki musimy pytać sami. – Co nie powiem, to możecie państwo uznać za mało satysfakcjonujące – odpowiada prezydent. I wspomina tylko o tym, że mógł nie czekać na spóźniające się unijne dotacje i uruchomić inwestycje zaciągając kredyt. Ale dodaje, że świadomie z tego zrezygnował.

O ocenę rządów Żuka nie pokusiła się za to w poniedziałek opozycja.

– Jesteśmy zdania, że w naszym mieście wiele rzeczy można zrobić taniej, ekonomiczniej, lepiej – mówi Tomasz Pitucha, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. – Nie jestem przygotowany szerzej na taką odpowiedź.

Sonda: Jak oceniasz prezydenturę Krzysztofa Żuka w skali od 1 do 5?

Liczba głosów: 2223
59.56%
5
19.88%
4
7.83%
1
6.48%
3
4%
2
2.25%
Nie mam zdania

Komentarze 140

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jestem na nie / 6 listopada 2017 o 23:46
+1
Drogi są w fatalnym stanie, zadłużenie miasta rekordowe, kamienice się sypią czego przykładem jest ta na ruskiej. Wszędzie bilbordyzacja. Olbrzymie korki, za mało parkingów lub ich brak. O czy trzeba było aż takich wielkich nakładów na to żeby wyremontować plac litewski. I jeszcze wyciął pomnik przyrody na litewskim.
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 22:21
+1
Żuk = super życie dla deweloperów
Avatar
Lord / 6 listopada 2017 o 22:19
+1
Niezrealizowana obiecanka to poszerzenie Sowińskiego i Poniatowskiego z przrbudowa Racławickich.  Ale Janusze z Graznami oraz Seby z Karynami sa zadowoleni bo jest sikawka ze swiecidełkami na litewskim i za darmo można Brajanka i Dżesikę umyć i wykąpać w sikawce. 
Avatar
Lord / 6 listopada 2017 o 22:19
+1
Niezrealizowana obiecanka to poszerzenie Sowińskiego i Poniatowskiego z przrbudowa Racławickich.  Ale Janusze z Graznami oraz Seby z Karynami sa zadowoleni bo jest sikawka ze swiecidełkami na litewskim i za darmo można Brajanka i Dżesikę umyć i wykąpać w sikawce. 
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 22:12
+1
A co z nowym dworcem autobusowym przy dworcu PKP
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 22:03
+1
Czy pan Żuk ma udziały w tej gazecie, czy może zamieszcza płatne ogłoszenia? - ta wazelina jest aż obrzydliwa! Miasto zadłużone na ponad 1 miliard 330 milionów. Jeśli chodzi o proporcje zadłużenia do dochodów miasta, to Lublin jest na czwartym miejscu w Polsce (po zdegradowanych gospodarczo Wałbrzychu i Łodzi oraz po Toruniu). Z 2400 gmin w Polsce Lublin jest na 9 miejscu pod względem liczby ludności i aż na 337 miejscu pod względem zamożności na 1 mieszkańca. Otoczenie zamku i Starego Miasta - brud, smród i ubóstwo! - szyldy i reklamy między Lubartowska a Placem Zamkowym - jak na przedmieściach Bangladeszu, na Kowalskiej - poszarpane kołdry w oknach - czy to zbombardowane Aleppo, czy Donieck? Przy walących się kamienicach na Lubartowskiej są komórki na węgiel z powyrywanymi drzwiami. Bramy i podwórka Starego Miasta, Lubartowskiej, Zamojskiej, 1 Maja, Kunickiego i innych ulic - zieją grozą! - tak mieszkają ludzie w XXI wieku. A tu zachciewa się fontann za 70 milionów i stawów królewskich za 86 milionów (z tej absurdalnej inwestycji władze miasta się wycofały - m.in. po moim proteście). To jest wizerunek miasta, widziany oczami krajowych i zagranicznych turystów, których wożę w sezonie letnim. Jaki pan - taki kram! I czym tu się chwalić - pseudo-gospodarzu! Wojciech Górski.
Czy pan Żuk ma udziały w tej gazecie, czy może zamieszcza płatne ogłoszenia? - ta wazelina jest aż obrzydliwa! Miasto zadłużone na ponad 1 miliard 330 milionów. Jeśli chodzi o proporcje zadłużenia do dochodów miasta, to Lublin jest na czwartym miejscu w Polsce (po zdegradowanych gospodarczo Wałbrzychu i Łodzi oraz po Toruniu). Z 2400 gmin w Polsce Lublin jest na 9 miejscu pod względem liczby ludności i aż na 337 miejscu pod względem zamożności na 1 mieszkańca. Otoczenie zamku i Starego Miasta - brud, smród i ubóstwo! - szyldy i reklamy międ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2017 o 21:51
+1
Faktycznym miernikiem tego, co podał p. redaktor jest to, co ocenzurował, a mianowicie dochody miasta na jednego mieszkańca w zestawieniu z innymi gminami na prawach miejskich. Ten ostatni zweryfikowany przez GUS i Ministerstwo Finansów klasyfikuje Lublina na... 350 miejscu.
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 15:23
0
Szkoła na ul. Berylowej musi powstać. I to jak najszybciej! W SP51 na ul. Bursztynowej uczy się obecnie powyżej 1.500 dzieci!!! Warunki do nauki są skandaliczne
Avatar
Kasia / 8 listopada 2017 o 09:46
0
I najbardziej boli PIS że nie mogą napisać że w Lublinie nic się nie dzieje - to z innej strony że mozna było lepiej, taniej. Ale nie zmieni to sytuacji że tak dobrego prezydenta Lublin jeszcze nie miał.
Avatar
Kaso / 8 listopada 2017 o 09:43
0
Chyba jesteś przeciw rozwojowi miasta albo jesteś ślepy i zawistny.
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 21:45
-1
Niech imigrantów zuk zaprosi do swojego domu w ... Świdniku . Lublin proszę zostawić w spokoju.
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 21:42
-1
departament ds budowy meczetów już czynny?
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 15:23
0
Szkoła na ul. Berylowej musi powstać. I to jak najszybciej! W SP51 na ul. Bursztynowej uczy się obecnie powyżej 1.500 dzieci!!! Warunki do nauki są skandaliczne
Avatar
Kasia / 8 listopada 2017 o 09:46
0
I najbardziej boli PIS że nie mogą napisać że w Lublinie nic się nie dzieje - to z innej strony że mozna było lepiej, taniej. Ale nie zmieni to sytuacji że tak dobrego prezydenta Lublin jeszcze nie miał.
Avatar
Kaso / 8 listopada 2017 o 09:43
0
Chyba jesteś przeciw rozwojowi miasta albo jesteś ślepy i zawistny.
Avatar
Heniek / 8 listopada 2017 o 09:32
0
Czy ten Pitucha nie zdaje sobie sprawy, że nie ma przed sobą idiotów tylko ludzi widzących i myślących i takie stwierdzenie, że można było zrobić lepiej czy taniej nikogo nie zrazi do Prezydenta tylko zraża do siebie. Bo krytykować to łatwo ale coś pokazać, że samemu się coś zrobiło dla ludzi oprócz takich bzdurnych akcji typu: uchwał przeciw gender czy innych takich akcji to już będzie trudno. Pokaż Pan że coś zrobiłeś wymiernego lepiej to się pochwal a nie tylko krytykuj> Bo do tej pory to raczej radni PIS są przeciw rozwojowi miasta.
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 07:49
0
Towarzyszu Żuku naprawdę takiś cięty między uszami że potrzebny ci ten idiota co chyba najgłupszą propagandę ci od wczoraj klepie. Przecież on Cię ośmiesza w kółko wklejając dyrdymaly. To jakis młody Petru? Mam nadzieję choć prawie żadna ze to z twojej kieszeni.
Avatar
Gość / 8 listopada 2017 o 07:46
0
Uwaga ranking debilizmu żukowego trolla ;-):-);-) Mój top to 1. Pomnik dla Żuka, oczywiście od deweloperów. 2 Powielony wpis "Sukces tego Miasta ma na imię Żuk" 3. WŁAŚCIWY CZŁOWIEK NA WŁAŚCIWYM MIEJSCU - samo przez się wręcz niesamowite
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:55
0
Żuk najlepszym prezydentem nie ma co zmieniać, baaa nawet nie ma na kogo zmienić bo tak pracowitego i zangażowanego prezydenta nie znajdziemy w Lublinie
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 19:48
0
Pruszkowski nam zafundował zacofany skansen, Żuk nowoczesną metropolię
Zobacz wszystkie komentarze 140

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 9 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 4 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 3

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 119 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 25

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.