Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2021 r.
21:15

UE na ostro w sprawie LGBT i 10 mld zł. Pisze do lubelskiego marszałka

Autor: Zdjęcie autora sko
0 32 A A
(fot. Piotr Michalski/archiwum)

Komisja Europejska wysyła list do pięciu marszałków województw. Porusza kwestię tzw. uchwał anty-LGBT. Takie pismo skierowano także do lubelskiego marszałka, Jarosława Stawiarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 mln zł. O tyle toczy się gra. Kilka dni temu lubelski sejmik nie wycofał się z kontrowersyjnego stanowiska (z 2019 roku) ws. LGBT. Potocznie ten dokument jest nazywany uchwałą anty-LGBT. Podczas ostatniej sesji sejmiku marszałek województwa, Jarosław Stawiarski (PiS) zapewniał, że z powodu tego stanowiska nie grozi regionowi utrata obiecanych środków unijnych.

Radni KO jednak uważają inaczej. - Państwo mówicie: spokojnie, nic się nie stało, wszystko pod kontrolą, radni PiS się nie przejmują, wszystko będzie dobrze. Państwo macie silną psychikę – przemawiał radny Krzysztof Komorski, ale klubu PiS, który ma większość w regionalnym parlamencie nie przekonał.

Tymczasem okazuje się, że Komisja Europejska skierowała pismo do pięciu województw, w których tak jak w lubelskim – przyjęto stanowisko ws. LGBT. Z dokumentu wynika, że unijne pieniądze dla tych regionów mogą być zagrożone. List podpisał zastępca dyrektora generalnego departamentu polityki regionalnej KE Normund Popens.

Dokument ujawniła organizacja Atlas Nienawiści. - Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że 14 lipca 2021 r. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. Komisja uważa, że władze polskie nie dokonały pełnej i właściwej odpowiedzi na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu tzw. „deklaracji LGBTIQ”, „deklaracji lub rezolucji w strefach wolnych od ideologii” przyjętych przez wasze regionalne władze – napisał Popens.

Dodaje: - Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały bądź rezolucje określające społeczność LGBTIQ jako "ideologię" i ogłosiły swoje terytoria nieprzyjaznymi dla osób LGBTIQ, podają w wątpliwość zdolność władz do zapewnienia zgodności z horyzontalną zasadą niedyskryminacji, która jest warunkiem implementacji europejskich funduszy strukturalnych inwestycyjnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 4 września 2021 r. o 22:51
+17
"Nie pękamy stary. Wiesz co masz zrobić z tym listem? Pamiętasz sędziego Nowackiego? No. I pamiętasz co zrobił z tą petycją tych sędziów? No. porwał. Zrób to samo - masz tam przecież ten TVP3, dadzą ci czas pomiędzy mszą i poradnikiem dla dziewic. Prime time. I powiesz że 10 dużych baniek to Lublin dostanie z Warszawy przed śniadaniem a drugie po. Twardo. Bo jeszcze pomyślą że na miękiszona idziemy. A te 10 baniek, no może nie 10 - może trzy, to się uzbiera z podatku od biznesu w ramach podatku wyrównującego. To nie słyszałeś o podatku wyrównującym? Wejdzie od stycznia i wyrównuje wszystkie dochody do średniej określonej przez towarzysza Winnickiego. Ile? coś koło 3000 - brutto. Nie, nas nie dotyczy. Zapis jest - członkowie partii rządzącej nie podlegają regulacji. No i po temacie. I na drugą nóżkę".
"Nie pękamy stary. Wiesz co masz zrobić z tym listem? Pamiętasz sędziego Nowackiego? No. I pamiętasz co zrobił z tą petycją tych sędziów? No. porwał. Zrób to samo - masz tam przecież ten TVP3, dadzą ci czas pomiędzy mszą i poradnikiem dla dziewic. Prime time. I powiesz że 10 dużych baniek to Lublin dostanie z Warszawy przed śniadaniem a drugie po. Twardo. Bo jeszcze pomyślą że na miękiszona idziemy. A te 10 baniek, no może nie 10 - może trzy, to się uzbiera z podatku od biznesu w ramach podatku wyrównującego. To nie słyszałeś o podatku ... rozwiń
Avatar
martinez957 / 4 września 2021 r. o 22:38
+15
Podawajcie nazwiska tych radnych z PiS-u. Niech wszyscy wiedzą dokładnie kto przeciwko Lubelszczyźnie
Avatar
Liz / 5 września 2021 r. o 16:45
+11
Pismo to otrzymały także województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski - po cóż więc im jakieś fundusze i prawa niedyskryminujące?
Avatar
Jasin / 5 września 2021 r. o 15:19
+11
Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy?
Oprócz pięknych, gładkich, ale pustych sloganów - są szczegóły. A w nich, jak mówi przysłowie - tkwi diabeł, czytaj: sedno problemu.Odmieńcy - tym jednym słówkiem, szczegółem się zaorałaś. Dokładnie. I nic, dokładnie nic nie zmieni obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska...A w takiej Rzeczpospolitej Dwojga (a nawet wielu) Narodów - zgodnie koegzystowali, żyli ze sobą, a nie obok siebie ( patrz chociażby Zamość) i Grecy, i Żydzi ( i saferdyjscy, i aszkenazyjscy) i Ormianie, i Polacy, i Rusini. Kocioł narodowości, kultur i zwyczajów. Czy komuś to przeszkadzało? Czy ktoś wrzeszczał, tak jak dziś: bij obcego, bo to odmieniec?
Oprócz pięknych, gładkich, ale pustych sloganów - są szczegóły. A w nich, jak mówi przysłowie - tkwi diabeł, czytaj: sedno problemu.Odmieńcy - tym jednym słówkiem, szczegółem się zaorałaś. Dokładnie. I nic, dokładnie nic nie zmieni obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska...A w takiej Rzeczpospolitej Dwojga (a nawet wielu) Narodów - zgodnie koegzystowali, żyli ze sobą, a nie obok siebie ( patrz chociażby Zamość) i Grecy, i Żydzi ( i saferdyjscy, i aszkenazyjscy) i Ormianie, i Polacy, i Rusini. Kocioł narodowoś... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 09:34
+10
KIEDY DOPUSZCZASZ ISTNIENIE ROBACTWA.... RODZĄ SIĘ PRAWA ROBACTWA....
Wybaczcie, ale nie wytrzymałem: TECZOWY_ZSL, ty pieprzona gnido! Też masz szereg praw, a jednak nikt z nas nie postuluje, by ci je odbierać.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 09:31
+9
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 17:57
+8
  województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski  
  A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. 
Nędza jest tam, gdzie lud niewykształcony. A taką gawiedź łatwo przerazić kilkoma obco brzmiącymi słowami. I jest efekt.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 17:55
+8
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
O jakiej tolerancji piszesz? Mam kłamać i nie nazywać rzeczy po imieniu tylko dlatego, że to się nie mieści w definicji tolerancji LGBT? A może masz na myśli równość? Nie ma czegoś takiego. Są wyżsi i niżsi, są bruneci i blondyni, są prości i garbaci, itdp. itp. I to jest normalne, bo życie, świat jest pełen różności i równa to może być podłoga, a i to bywa z tym różnie. Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy? Czy osobnik LGBT nie ma takich praw jak inny obywatel RP? MA i to dokładnie takie same. Tylko że najwyraźniej ten osobnik chce mieć więcej, niż inni, niż większość. Promowanie rodziny w postaci ojca, matki, dzieci jest czymś naturalnym, bo to tylko dzięki temu społeczeństwa istnieją. Wszystko inne można określić protezą, która niby przypomina coś naturalnego, ale nigdy tym nie będzie. I wstawianie minusów w komentarzach, obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska, itp. tego faktu nie zmienią, ani nie uczynią was szczęśliwymi.
Dziewczę drogie - doucz się, zanim zaczniesz wypisywać te swoje pierdoły. Nie, osoby LGBT nie mają takich samych praw, jak my. Nawet nie wiesz, o co oni walczą, a się wymądrzasz. Im chodzi np. o prawo do ustawowego dziedziczenia po sobie, a także o dostęp do wiedzy medycznej bez żadnych specjalnych deklaracji, wizyt u notariuszy itp. Oni nie chcą niczego ponad to, co mamy my. Zadbaj o swoją wiedzę i dopiero potem siadaj do dyskusji, bo aktualnie tylko się ośmieszasz.
Dziewczę drogie - doucz się, zanim zaczniesz wypisywać te swoje pierdoły. Nie, osoby LGBT nie mają takich samych praw, jak my. Nawet nie wiesz, o co oni walczą, a się wymądrzasz. Im chodzi np. o prawo do ustawowego dziedziczenia po sobie, a także o dostęp do wiedzy medycznej bez żadnych specjalnych deklaracji, wizyt u notariuszy itp. Oni nie chcą niczego ponad to, co mamy my. Zadbaj o swoją wiedzę i dopiero potem siadaj do dyskusji, bo aktualnie tylko się ośmieszasz. rozwiń
Avatar
Jasin / 5 września 2021 r. o 17:30
+8
województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski
A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno chlubiliśmy się w Europie mianem kraju bez stosów. Komu to przeszkadzało? Patrząc w kategoriach historycznych  - odpowiedż wydaje się prosta.  Tym, o których w 39 roku poeta pisał: "obca dłoń" Po to ma kowal szczypce, żeby sobie rąk nie poparzyć. No i rękoma Jedynie Prawdziwego Narodowego Kościoła Katolickiego (zagrożonego utratą stanu posiadania) i Prawdziwych Polaków - "obca dłoń" robi nieustannie, od ponad 2 setek lat, swoją "robotę"
A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno chlubiliśmy się w Europie mianem kraju bez stosów. Komu to przeszkadzało? Patrząc w kategoriach historycznych  - odpowiedż wydaje się prosta.  Tym, o których w 39 roku poeta pisał: "obca dłoń" Po to ma kowal szczypce, żeby sobie rąk nie poparzyć. No i rękoma Jedynie Prawdziwego Narodowego Kościoła Katolickiego (zagrożonego utratą stanu posiadania) i Prawdziwych Polakó... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 18:50
+7
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
O jakiej tolerancji piszesz? Mam kłamać i nie nazywać rzeczy po imieniu tylko dlatego, że to się nie mieści w definicji tolerancji LGBT? A może masz na myśli równość? Nie ma czegoś takiego. Są wyżsi i niżsi, są bruneci i blondyni, są prości i garbaci, itdp. itp. I to jest normalne, bo życie, świat jest pełen różności i równa to może być podłoga, a i to bywa z tym różnie. Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy? Czy osobnik LGBT nie ma takich praw jak inny obywatel RP? MA i to dokładnie takie same. Tylko że najwyraźniej ten osobnik chce mieć więcej, niż inni, niż większość. Promowanie rodziny w postaci ojca, matki, dzieci jest czymś naturalnym, bo to tylko dzięki temu społeczeństwa istnieją. Wszystko inne można określić protezą, która niby przypomina coś naturalnego, ale nigdy tym nie będzie. I wstawianie minusów w komentarzach, obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska, itp. tego faktu nie zmienią, ani nie uczynią was szczęśliwymi.
Zresztą załóżmy przez chwilę, że masz rację. Napisz więc, proszę, jakich to praw domagają się osoby LGBT, których nie mamy my, heterycy?
Zresztą załóżmy przez chwilę, że masz rację. Napisz więc, proszę, jakich to praw domagają się osoby LGBT, których nie mamy my, heterycy? rozwiń
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 12:13
+3
Dla pana „ sko" 10 miliardów i 10 milionów to to samo nie wspominając o złoty czy euro , ale stali czytelnicy dziennika wschodniego już wiedzą ,że wykonujący zawód dziennikarza niezbyt się przykładają do pracy .
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 15:04
-3
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Poza tym w tytule są złotówki, ty piszesz o euro, żeby ci bardziej pasowało - typowa PiSowska propaganda.
Poza tym w tytule są złotówki, ty piszesz o euro, żeby ci bardziej pasowało - typowa PiSowska propaganda. rozwiń
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 15:03
-2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Do błędów na łamach DW mogliśmy się już przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że ty kłamiesz.
Do błędów na łamach DW mogliśmy się już przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że ty kłamiesz. rozwiń
Avatar
DrInz / 6 września 2021 r. o 14:18
+2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
  ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Avatar
ajs66 / 6 września 2021 r. o 14:04
+1
Polacy! Nic się nie stało. Pisiarnia, fundusze na walkę z LGBT otrzyma z Watykanu. Plus, oczywiście, jakiś procent z ruskiego ładu Pinokia.
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:51
-2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
Avatar
XR- / 6 września 2021 r. o 10:34
+2
Pomijając prawa do dziedzictwa itp. bo o tym już pisano, jest jeszcze ważniejsze prawo. Prawo do bycia traktowanym poważnie z domyślną dozą szacunku i rozumianym a nie sprowadzanym do jakiegoś świra, historie o Napoleonach w szpitalach podczas rozmów o LGBT itp. Jeśli hetero powie że jest hetero to nie musi się obawiać, że będzie traktowany niepoważnie czy jak świr. Okazuje się że jest to norma i nikt się temu nie dziwi. I ok. Bo takich ludzi jest najwięcej. 1. Osoby transpłciowe w tym niebinarne (transchłopaki i transdziewczyny, agender itp.) lub nieheteronormatywne (geje, lesbijki itp.) obawiają się pokazywać prawdziwych siebie. Wystarczy poczytać komentarze. Świry, napoleoni, uważający się za kota czy żabę. Czy to takie trudne do zrozumienia, że nikomu przynajmniej mi i nieuwikłanym w politykę skrajnie lewicową nie chodzi o to że wszyscy są równi, bo nie są (każdy sobą co innego reprezentuje i nie każdy jest na równym poziomie). Tu chodzi o traktowanie z szacunkiem, nie o litowanie się, nie o traktowanie jak świra. Tak by każdy mógł otwarcie powiedzieć: jestem transchłopakiem i nie stracić w oczach innych. Osoby transpłciowe wiedzą czego chcą i co robią. Są zdrowi psychicznie. Łączą cechy obu płci i nie jest to wymysł polityków - przed erą internetu a nawet telewizji też byli i też przeprowadzano proces korekty ciała. Nie każdy chce zabiegów na narządach płciowych, w zasadzie wielu tego nie robi. 2. Nie każdy hetero osobnik zakłada rodzinę i nie każda para ma dzieci. Nie każdy niby cis jest męski macho i nie każda kobieta jest delikatna i głupiutka. To co? Ich będziecie też piętnować? W życiu nie chodzi tylko o kopulację i o mnożenie się jak szarańcza. Jak ktoś nie chce mieć dzieci to chyba lepiej żeby ich nie tworzył? Wiele jest małżeństw z rozsądku bo "co ludzi powiedzo" a potem płacz, nieszczęścia. 3. Każdy posiada cechy obu płci. U większości są to cechy w charakterze i osobowości. Niektórzy z kolei mają dalej idące różnice. Nie jesteśmy dziczyzną, żeby sobie wbijać nawzajem szable w plecy z powodu odmienności od reszty.
Pomijając prawa do dziedzictwa itp. bo o tym już pisano, jest jeszcze ważniejsze prawo. Prawo do bycia traktowanym poważnie z domyślną dozą szacunku i rozumianym a nie sprowadzanym do jakiegoś świra, historie o Napoleonach w szpitalach podczas rozmów o LGBT itp. Jeśli hetero powie że jest hetero to nie musi się obawiać, że będzie traktowany niepoważnie czy jak świr. Okazuje się że jest to norma i nikt się temu nie dziwi. I ok. Bo takich ludzi jest najwięcej. 1. Osoby transpłciowe w tym niebinarne (transchłopaki i transdziewczyny, agender i... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 września 2021 r. o 09:23
+1
Gdyby UE kierowała się prawdą i była obiektywna to wystarczyłoby odpowiedzieć na to dziwne pismo, że żadnych stref antyLGBT u nas nie ma a uchwała województwa w nikogo nie uderza, bo ma przekaz pozytywny dotyczący obrony tradycyjnej rodziny.  Poza tym co z tego, że jest taka uchwała? Czy coś komuś zmienia? Nie, bo ta uchwała nie stanowi prawa. Prawo stanowią ustawy i rozporządzenia a nie jakaś uchwała sejmiku. Wystarczy im rzeczowo odpowiedzieć i po sprawie. No chyba, że chodzi o coś innego. Np. o skolonizowanie Polski przy pomocy ideologii neomarksistowskiej pod pretekstem ochrony  praw mniejszości.  Ideologom LGBT nie chodzi o żadną tolerancję, bo to są homofoby. Świadczy o tym atak na nowego rzecznika MSZ za to, że jest gejem ze strony... działacza LGBT! Wyznają zasadę, że kto nie z nimi ten przeciw nim. Niszczą nawet innych gejów.  Bo nie chodzi o gejów. Chodzi o ideologię. Ktoś kto nie jest wyznawcą LGBT jest ich wrogiem. Nawet gej. A ideologia to neomarksizm. Przecież to widać gołym okiem. Do tego dochodzi ciągnięcie kasy przez różne NGOsy pod pretekstem ochrony praw mniejszości. Będzie szerzenie ideologii neomarksistowskiej to będzie kasa dla NGO.
 Gdybyś zechciał chwilę pomyśleć samodzielnie, a nie powtarzać przekazy dnia, to domyśliłbyś się że nikt nie piętnuje orientacji seksualnej Jasiny, tylko hipokryzję jaką przejawia pracując dla osób które jawnie gardzą osobami takimi jak on i uważają je za osoby nienormalne, a nawet odbierają im człowieczeństwo. Równie dobrze Afroamerykanin mógłby reprezentować Ku Klux Klan, Bośniak Serbów, a przedstawiciel plemienia Tutsi, plemię Hutu.
 Gdybyś zechciał chwilę pomyśleć samodzielnie, a nie powtarzać przekazy dnia, to domyśliłbyś się że nikt nie piętnuje orientacji seksualnej Jasiny, tylko hipokryzję jaką przejawia pracując dla osób które jawnie gardzą osobami takimi jak on i uważają je za osoby nienormalne, a nawet odbierają im człowieczeństwo. Równie dobrze Afroamerykanin mógłby reprezentować Ku Klux Klan, Bośniak Serbów, a przedstawiciel plemienia Tutsi, plemię Hutu. rozwiń
Avatar
DrInz / 6 września 2021 r. o 08:35
+2
podobne kłamstwo jest w artykule na polsatnews: ***s://***polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-04/list-ke-do-5-wojewodztw-jesli-nie-wycofaja-sie-z-uchwal-anty-lgbt-straca-unijne-srodki/                                      Tak się manipuluje i urabia społeczeństwo...
Avatar
DrInz / 6 września 2021 r. o 08:34
+2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU 
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat
Pilne

Motor Lublin żużlowym wicemistrzem Polski! Pierwszy raz od 30 lat

Motor Lublin bardzo długo toczył wyrównaną walkę z Betard Spartą Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Żółto-biało-niebieskim nie udało się jednak sprawić sensacji – w niedzielę przegrali 40:50 i cieszyli się z wicemistrzostwa kraju. Pierwszego od 30 lat

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu
zdjęcia
galeria

OSP stuknęło 100 lat. Tak świętowali w Zwierzyńcu

Jeszcze starsza jest miejscowa jednostka strażaków – ochotników. Uroczystości rozpoczęła msza, a potem była np. wystawa zabytkowego sprzętu.

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord
zdjęcia
galeria

VI Kraśnik Półmaraton. W tym roku padł rekord

199 osób wzięło udział w biegu w Kraśniku. Ponad 40 z nich to mieszkańcy tego miasta.

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Nieudana niedziela, czyli porażki Avii Świdnik i Orląt Spomlek

Dwie przykre niespodzianki w niedzielnych meczach naszych drużyn. Avia dwa razy prowadziła na wyjeździe z Sokołem Sieniawa, ale przegrała 2:3. Ani jednego „oczka” nie zdobyli też piłkarze Orląt Spomlek. Biało-zieloni przegrali u siebie z najgorszym zespołem grupy czwartej, Wisłą Sandomierz 2:4. A trzeba dodać, że rywale wcześniej mieli na koncie ledwie trzy punkty.

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci
zdjęcia
galeria

Indyjski gramofon z Kielc do kupienia w Lublinie, czyli Giełda Staroci

Piękna pogoda sprzyjała spacerom na plac Zamkowy w Lublinie. Antyki jak zwykle przyciągnęły tłum kolekcjonerów.

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

MKS Tarnovia Tarnów – GKS Górnik Łęczna 0:5. Wypunktowały beniaminka

Górnik Łęczna pokonał Tarnovię Tarnów. Robertowi Makarewiczowi humor popsuła jednak diagnoza dotycząca Aleksandry Posiewki

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin. Sparta nowym mistrzem Polski 50:40 [zapis relacji na żywo]

Po kilku miesiącach sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wreszcie dowiemy się, kto zostanie drużynowym mistrzem Polski. Dzisiaj (godz. 19.15) odbędzie się decydujące starcie w finale play-off PGE Ekstraligi. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Motor Lublin. Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać na antenie nSport+. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Nowe władze Polski 2050 w Lubelskiem. Kto został szefem?

Oprócz lokalnych liderów wskazano także delegatów na walne zebranie stowarzyszenia.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 2:2. Horror z happy-endem

To się nazywa ciekawe widowisko. Do przerwy Wisła przegrywała z Radunią Stężyca 0:2. I wydawało się, że w szóstym występie u siebie gospodarze zgarną szósty komplet punktów. Puławianie mieli jednak swoje plany i po przerwie wyrównała stan meczu. W końcówce mogli wygrać jedni, mogli i drudzy, ale skończyło się remisem.

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Polityczne odchudzanie. Kto straci, kto zyska w Zamościu?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady, był tylko jeden. Głosowanie już w poniedziałek.

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Lewica się łączy. Będą wybory w Lublinie

Na początku października dojdzie do połączenia SLD z Wiosną. Zaraz potem działacze Lewicy wybiorą swoich szefów w regionach.

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Lublin. Nowy termin dla biurowca

Na 30 listopada wyznaczony został w Urzędzie Miasta nowy termin rozpatrzenia wniosku dotyczącego kontrowersyjnej budowy biurowca w wąwozie między Czubami a linią kolejową wzdłuż lasu Stary Gaj.

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Mateusz Cierniak drugi podczas zawodów IMŚJ w Krośnie. Wiktor Lampart poza podium

Jakub Miśkowiak triumfował w drugim finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Krośnie i dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej zmagań. Drugie miejsce w zawodach na południu Polski zajął Mateusz Cierniak, a trzecie Duńczyk Mads Hansen

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Przyszli stomatolodzy odebrali dyplomy

Absolwenci Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie mają już dyplomy.

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]
galeria

Lublin. Pościg za motocyklistą. Rozbity radiowóz policyjny [zdjęcia]

Policjanci poszukują motocyklisty, który dzisiaj nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez funkcjonariuszami ulicami Lublina. Podczas pościgu został uszkodzony jeden z radiowozów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.