Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2021 r.
21:15

UE na ostro w sprawie LGBT i 10 mld zł. Pisze do lubelskiego marszałka

Autor: Zdjęcie autora sko
0 32 A A
(fot. Piotr Michalski/archiwum)

Komisja Europejska wysyła list do pięciu marszałków województw. Porusza kwestię tzw. uchwał anty-LGBT. Takie pismo skierowano także do lubelskiego marszałka, Jarosława Stawiarskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 mln zł. O tyle toczy się gra. Kilka dni temu lubelski sejmik nie wycofał się z kontrowersyjnego stanowiska (z 2019 roku) ws. LGBT. Potocznie ten dokument jest nazywany uchwałą anty-LGBT. Podczas ostatniej sesji sejmiku marszałek województwa, Jarosław Stawiarski (PiS) zapewniał, że z powodu tego stanowiska nie grozi regionowi utrata obiecanych środków unijnych.

Radni KO jednak uważają inaczej. - Państwo mówicie: spokojnie, nic się nie stało, wszystko pod kontrolą, radni PiS się nie przejmują, wszystko będzie dobrze. Państwo macie silną psychikę – przemawiał radny Krzysztof Komorski, ale klubu PiS, który ma większość w regionalnym parlamencie nie przekonał.

Tymczasem okazuje się, że Komisja Europejska skierowała pismo do pięciu województw, w których tak jak w lubelskim – przyjęto stanowisko ws. LGBT. Z dokumentu wynika, że unijne pieniądze dla tych regionów mogą być zagrożone. List podpisał zastępca dyrektora generalnego departamentu polityki regionalnej KE Normund Popens.

Dokument ujawniła organizacja Atlas Nienawiści. - Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na fakt, że 14 lipca 2021 r. Komisja wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z naruszeniem praw podstawowych osób LGBTIQ. Komisja uważa, że władze polskie nie dokonały pełnej i właściwej odpowiedzi na jej zapytanie dotyczące charakteru i wpływu tzw. „deklaracji LGBTIQ”, „deklaracji lub rezolucji w strefach wolnych od ideologii” przyjętych przez wasze regionalne władze – napisał Popens.

Dodaje: - Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały bądź rezolucje określające społeczność LGBTIQ jako "ideologię" i ogłosiły swoje terytoria nieprzyjaznymi dla osób LGBTIQ, podają w wątpliwość zdolność władz do zapewnienia zgodności z horyzontalną zasadą niedyskryminacji, która jest warunkiem implementacji europejskich funduszy strukturalnych inwestycyjnych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 4 września 2021 r. o 22:51
+17
"Nie pękamy stary. Wiesz co masz zrobić z tym listem? Pamiętasz sędziego Nowackiego? No. I pamiętasz co zrobił z tą petycją tych sędziów? No. porwał. Zrób to samo - masz tam przecież ten TVP3, dadzą ci czas pomiędzy mszą i poradnikiem dla dziewic. Prime time. I powiesz że 10 dużych baniek to Lublin dostanie z Warszawy przed śniadaniem a drugie po. Twardo. Bo jeszcze pomyślą że na miękiszona idziemy. A te 10 baniek, no może nie 10 - może trzy, to się uzbiera z podatku od biznesu w ramach podatku wyrównującego. To nie słyszałeś o podatku wyrównującym? Wejdzie od stycznia i wyrównuje wszystkie dochody do średniej określonej przez towarzysza Winnickiego. Ile? coś koło 3000 - brutto. Nie, nas nie dotyczy. Zapis jest - członkowie partii rządzącej nie podlegają regulacji. No i po temacie. I na drugą nóżkę".
"Nie pękamy stary. Wiesz co masz zrobić z tym listem? Pamiętasz sędziego Nowackiego? No. I pamiętasz co zrobił z tą petycją tych sędziów? No. porwał. Zrób to samo - masz tam przecież ten TVP3, dadzą ci czas pomiędzy mszą i poradnikiem dla dziewic. Prime time. I powiesz że 10 dużych baniek to Lublin dostanie z Warszawy przed śniadaniem a drugie po. Twardo. Bo jeszcze pomyślą że na miękiszona idziemy. A te 10 baniek, no może nie 10 - może trzy, to się uzbiera z podatku od biznesu w ramach podatku wyrównującego. To nie słyszałeś o podatku ... rozwiń
Avatar
martinez957 / 4 września 2021 r. o 22:38
+15
Podawajcie nazwiska tych radnych z PiS-u. Niech wszyscy wiedzą dokładnie kto przeciwko Lubelszczyźnie
Avatar
Liz / 5 września 2021 r. o 16:45
+11
Pismo to otrzymały także województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski - po cóż więc im jakieś fundusze i prawa niedyskryminujące?
Avatar
Jasin / 5 września 2021 r. o 15:19
+11
Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy?
Oprócz pięknych, gładkich, ale pustych sloganów - są szczegóły. A w nich, jak mówi przysłowie - tkwi diabeł, czytaj: sedno problemu.Odmieńcy - tym jednym słówkiem, szczegółem się zaorałaś. Dokładnie. I nic, dokładnie nic nie zmieni obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska...A w takiej Rzeczpospolitej Dwojga (a nawet wielu) Narodów - zgodnie koegzystowali, żyli ze sobą, a nie obok siebie ( patrz chociażby Zamość) i Grecy, i Żydzi ( i saferdyjscy, i aszkenazyjscy) i Ormianie, i Polacy, i Rusini. Kocioł narodowości, kultur i zwyczajów. Czy komuś to przeszkadzało? Czy ktoś wrzeszczał, tak jak dziś: bij obcego, bo to odmieniec?
Oprócz pięknych, gładkich, ale pustych sloganów - są szczegóły. A w nich, jak mówi przysłowie - tkwi diabeł, czytaj: sedno problemu.Odmieńcy - tym jednym słówkiem, szczegółem się zaorałaś. Dokładnie. I nic, dokładnie nic nie zmieni obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska...A w takiej Rzeczpospolitej Dwojga (a nawet wielu) Narodów - zgodnie koegzystowali, żyli ze sobą, a nie obok siebie ( patrz chociażby Zamość) i Grecy, i Żydzi ( i saferdyjscy, i aszkenazyjscy) i Ormianie, i Polacy, i Rusini. Kocioł narodowoś... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 09:34
+10
KIEDY DOPUSZCZASZ ISTNIENIE ROBACTWA.... RODZĄ SIĘ PRAWA ROBACTWA....
Wybaczcie, ale nie wytrzymałem: TECZOWY_ZSL, ty pieprzona gnido! Też masz szereg praw, a jednak nikt z nas nie postuluje, by ci je odbierać.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 09:31
+9
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 17:57
+8
  województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski  
  A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. 
Nędza jest tam, gdzie lud niewykształcony. A taką gawiedź łatwo przerazić kilkoma obco brzmiącymi słowami. I jest efekt.
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 17:55
+8
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
O jakiej tolerancji piszesz? Mam kłamać i nie nazywać rzeczy po imieniu tylko dlatego, że to się nie mieści w definicji tolerancji LGBT? A może masz na myśli równość? Nie ma czegoś takiego. Są wyżsi i niżsi, są bruneci i blondyni, są prości i garbaci, itdp. itp. I to jest normalne, bo życie, świat jest pełen różności i równa to może być podłoga, a i to bywa z tym różnie. Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy? Czy osobnik LGBT nie ma takich praw jak inny obywatel RP? MA i to dokładnie takie same. Tylko że najwyraźniej ten osobnik chce mieć więcej, niż inni, niż większość. Promowanie rodziny w postaci ojca, matki, dzieci jest czymś naturalnym, bo to tylko dzięki temu społeczeństwa istnieją. Wszystko inne można określić protezą, która niby przypomina coś naturalnego, ale nigdy tym nie będzie. I wstawianie minusów w komentarzach, obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska, itp. tego faktu nie zmienią, ani nie uczynią was szczęśliwymi.
Dziewczę drogie - doucz się, zanim zaczniesz wypisywać te swoje pierdoły. Nie, osoby LGBT nie mają takich samych praw, jak my. Nawet nie wiesz, o co oni walczą, a się wymądrzasz. Im chodzi np. o prawo do ustawowego dziedziczenia po sobie, a także o dostęp do wiedzy medycznej bez żadnych specjalnych deklaracji, wizyt u notariuszy itp. Oni nie chcą niczego ponad to, co mamy my. Zadbaj o swoją wiedzę i dopiero potem siadaj do dyskusji, bo aktualnie tylko się ośmieszasz.
Dziewczę drogie - doucz się, zanim zaczniesz wypisywać te swoje pierdoły. Nie, osoby LGBT nie mają takich samych praw, jak my. Nawet nie wiesz, o co oni walczą, a się wymądrzasz. Im chodzi np. o prawo do ustawowego dziedziczenia po sobie, a także o dostęp do wiedzy medycznej bez żadnych specjalnych deklaracji, wizyt u notariuszy itp. Oni nie chcą niczego ponad to, co mamy my. Zadbaj o swoją wiedzę i dopiero potem siadaj do dyskusji, bo aktualnie tylko się ośmieszasz. rozwiń
Avatar
Jasin / 5 września 2021 r. o 17:30
+8
województwa: małopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie, czyli, razem z lubelskim, województwa najbogatsze i najbardziej przyjazne bliźnim na mapie Polski
A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno chlubiliśmy się w Europie mianem kraju bez stosów. Komu to przeszkadzało? Patrząc w kategoriach historycznych  - odpowiedż wydaje się prosta.  Tym, o których w 39 roku poeta pisał: "obca dłoń" Po to ma kowal szczypce, żeby sobie rąk nie poparzyć. No i rękoma Jedynie Prawdziwego Narodowego Kościoła Katolickiego (zagrożonego utratą stanu posiadania) i Prawdziwych Polaków - "obca dłoń" robi nieustannie, od ponad 2 setek lat, swoją "robotę"
A swoją drogą to dziwna zależność.  Im gorsza nędza,  bieda - tym większa skala homofobii i zwykłej kołtunerii. I pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno chlubiliśmy się w Europie mianem kraju bez stosów. Komu to przeszkadzało? Patrząc w kategoriach historycznych  - odpowiedż wydaje się prosta.  Tym, o których w 39 roku poeta pisał: "obca dłoń" Po to ma kowal szczypce, żeby sobie rąk nie poparzyć. No i rękoma Jedynie Prawdziwego Narodowego Kościoła Katolickiego (zagrożonego utratą stanu posiadania) i Prawdziwych Polakó... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 września 2021 r. o 18:50
+7
To teraz o otrzymaniu pieniędzy decyduje orientacja seks.? Ten świat upadł już całkowicie.
Ty ciągle nic nie rozumiesz i po raz kolejny wklejasz to debilne pytanie. Nie chodzi o orientację seksualną, a o tolerancję dla innych ludzi.
O jakiej tolerancji piszesz? Mam kłamać i nie nazywać rzeczy po imieniu tylko dlatego, że to się nie mieści w definicji tolerancji LGBT? A może masz na myśli równość? Nie ma czegoś takiego. Są wyżsi i niżsi, są bruneci i blondyni, są prości i garbaci, itdp. itp. I to jest normalne, bo życie, świat jest pełen różności i równa to może być podłoga, a i to bywa z tym różnie. Nie jesteśmy tolerancyjni? A jak to się przejawia? Jakim cudem w tym nietolerancyjnym państwie przetrwali wszelkiego rodzaju odmieńcy? Czy osobnik LGBT nie ma takich praw jak inny obywatel RP? MA i to dokładnie takie same. Tylko że najwyraźniej ten osobnik chce mieć więcej, niż inni, niż większość. Promowanie rodziny w postaci ojca, matki, dzieci jest czymś naturalnym, bo to tylko dzięki temu społeczeństwa istnieją. Wszystko inne można określić protezą, która niby przypomina coś naturalnego, ale nigdy tym nie będzie. I wstawianie minusów w komentarzach, obrażanie się, tupanie nogą, wyzwiska, itp. tego faktu nie zmienią, ani nie uczynią was szczęśliwymi.
Zresztą załóżmy przez chwilę, że masz rację. Napisz więc, proszę, jakich to praw domagają się osoby LGBT, których nie mamy my, heterycy?
Zresztą załóżmy przez chwilę, że masz rację. Napisz więc, proszę, jakich to praw domagają się osoby LGBT, których nie mamy my, heterycy? rozwiń
Avatar
Gutek / 7 września 2021 r. o 12:13
+3
Dla pana „ sko" 10 miliardów i 10 milionów to to samo nie wspominając o złoty czy euro , ale stali czytelnicy dziennika wschodniego już wiedzą ,że wykonujący zawód dziennikarza niezbyt się przykładają do pracy .
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 15:04
-3
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Poza tym w tytule są złotówki, ty piszesz o euro, żeby ci bardziej pasowało - typowa PiSowska propaganda.
Poza tym w tytule są złotówki, ty piszesz o euro, żeby ci bardziej pasowało - typowa PiSowska propaganda. rozwiń
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 15:03
-2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Do błędów na łamach DW mogliśmy się już przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że ty kłamiesz.
Do błędów na łamach DW mogliśmy się już przyzwyczaić, co nie zmienia faktu, że ty kłamiesz. rozwiń
Avatar
DrInz / 6 września 2021 r. o 14:18
+2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
  ooo 26 milionów....to faktycznie prawie MILIARD, jak w tytule :)))
Avatar
ajs66 / 6 września 2021 r. o 14:04
+1
Polacy! Nic się nie stało. Pisiarnia, fundusze na walkę z LGBT otrzyma z Watykanu. Plus, oczywiście, jakiś procent z ruskiego ładu Pinokia.
Avatar
___K___ / 6 września 2021 r. o 13:51
-2
Ale manipulacja - w tytule jest 10 mld, a w rzeczywistości chodzi o kilka milionów, co potem w artykule jest napisane... UE grozi wstrzymaniem środków związanych z malutkim programem REACT-EU
Nie bądź jak TVP - nie kłam. Lubelszczyzna może stracić ok. 26 milionów euro, czyli blisko 120 milionów złotych, a to nie jest "kilka milionów".
Avatar
XR- / 6 września 2021 r. o 10:34
+2
Pomijając prawa do dziedzictwa itp. bo o tym już pisano, jest jeszcze ważniejsze prawo. Prawo do bycia traktowanym poważnie z domyślną dozą szacunku i rozumianym a nie sprowadzanym do jakiegoś świra, historie o Napoleonach w szpitalach podczas rozmów o LGBT itp. Jeśli hetero powie że jest hetero to nie musi się obawiać, że będzie traktowany niepoważnie czy jak świr. Okazuje się że jest to norma i nikt się temu nie dziwi. I ok. Bo takich ludzi jest najwięcej. 1. Osoby transpłciowe w tym niebinarne (transchłopaki i transdziewczyny, agender itp.) lub nieheteronormatywne (geje, lesbijki itp.) obawiają się pokazywać prawdziwych siebie. Wystarczy poczytać komentarze. Świry, napoleoni, uważający się za kota czy żabę. Czy to takie trudne do zrozumienia, że nikomu przynajmniej mi i nieuwikłanym w politykę skrajnie lewicową nie chodzi o to że wszyscy są równi, bo nie są (każdy sobą co innego reprezentuje i nie każdy jest na równym poziomie). Tu chodzi o traktowanie z szacunkiem, nie o litowanie się, nie o traktowanie jak świra. Tak by każdy mógł otwarcie powiedzieć: jestem transchłopakiem i nie stracić w oczach innych. Osoby transpłciowe wiedzą czego chcą i co robią. Są zdrowi psychicznie. Łączą cechy obu płci i nie jest to wymysł polityków - przed erą internetu a nawet telewizji też byli i też przeprowadzano proces korekty ciała. Nie każdy chce zabiegów na narządach płciowych, w zasadzie wielu tego nie robi. 2. Nie każdy hetero osobnik zakłada rodzinę i nie każda para ma dzieci. Nie każdy niby cis jest męski macho i nie każda kobieta jest delikatna i głupiutka. To co? Ich będziecie też piętnować? W życiu nie chodzi tylko o kopulację i o mnożenie się jak szarańcza. Jak ktoś nie chce mieć dzieci to chyba lepiej żeby ich nie tworzył? Wiele jest małżeństw z rozsądku bo "co ludzi powiedzo" a potem płacz, nieszczęścia. 3. Każdy posiada cechy obu płci. U większości są to cechy w charakterze i osobowości. Niektórzy z kolei mają dalej idące różnice. Nie jesteśmy dziczyzną, żeby sobie wbijać nawzajem szable w plecy z powodu odmienności od reszty.
Pomijając prawa do dziedzictwa itp. bo o tym już pisano, jest jeszcze ważniejsze prawo. Prawo do bycia traktowanym poważnie z domyślną dozą szacunku i rozumianym a nie sprowadzanym do jakiegoś świra, historie o Napoleonach w szpitalach podczas rozmów o LGBT itp. Jeśli hetero powie że jest hetero to nie musi się obawiać, że będzie traktowany niepoważnie czy jak świr. Okazuje się że jest to norma i nikt się temu nie dziwi. I ok. Bo takich ludzi jest najwięcej. 1. Osoby transpłciowe w tym niebinarne (transchłopaki i transdziewczyny, agender i... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 września 2021 r. o 09:23
+1
Gdyby UE kierowała się prawdą i była obiektywna to wystarczyłoby odpowiedzieć na to dziwne pismo, że żadnych stref antyLGBT u nas nie ma a uchwała województwa w nikogo nie uderza, bo ma przekaz pozytywny dotyczący obrony tradycyjnej rodziny.  Poza tym co z tego, że jest taka uchwała? Czy coś komuś zmienia? Nie, bo ta uchwała nie stanowi prawa. Prawo stanowią ustawy i rozporządzenia a nie jakaś uchwała sejmiku. Wystarczy im rzeczowo odpowiedzieć i po sprawie. No chyba, że chodzi o coś innego. Np. o skolonizowanie Polski przy pomocy ideologii neomarksistowskiej pod pretekstem ochrony  praw mniejszości.  Ideologom LGBT nie chodzi o żadną tolerancję, bo to są homofoby. Świadczy o tym atak na nowego rzecznika MSZ za to, że jest gejem ze strony... działacza LGBT! Wyznają zasadę, że kto nie z nimi ten przeciw nim. Niszczą nawet innych gejów.  Bo nie chodzi o gejów. Chodzi o ideologię. Ktoś kto nie jest wyznawcą LGBT jest ich wrogiem. Nawet gej. A ideologia to neomarksizm. Przecież to widać gołym okiem. Do tego dochodzi ciągnięcie kasy przez różne NGOsy pod pretekstem ochrony praw mniejszości. Będzie szerzenie ideologii neomarksistowskiej to będzie kasa dla NGO.
 Gdybyś zechciał chwilę pomyśleć samodzielnie, a nie powtarzać przekazy dnia, to domyśliłbyś się że nikt nie piętnuje orientacji seksualnej Jasiny, tylko hipokryzję jaką przejawia pracując dla osób które jawnie gardzą osobami takimi jak on i uważają je za osoby nienormalne, a nawet odbierają im człowieczeństwo. Równie dobrze Afroamerykanin mógłby reprezentować Ku Klux Klan, Bośniak Serbów, a przedstawiciel plemienia Tutsi, plemię Hutu.
 Gdybyś zechciał chwilę pomyśleć samodzielnie, a nie powtarzać przekazy dnia, to domyśliłbyś się że nikt nie piętnuje orientacji seksualnej Jasiny, tylko hipokryzję jaką przejawia pracując dla osób które jawnie gardzą osobami takimi jak on i uważają je za osoby nienormalne, a nawet odbierają im człowieczeństwo. Równie dobrze Afroamerykanin mógłby reprezentować Ku Klux Klan, Bośniak Serbów, a przedstawiciel plemienia Tutsi, plemię Hutu. rozwiń
Avatar
DrInz / 6 września 2021 r. o 08:35
+2
podobne kłamstwo jest w artykule na polsatnews: ***s://***polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-04/list-ke-do-5-wojewodztw-jesli-nie-wycofaja-sie-z-uchwal-anty-lgbt-straca-unijne-srodki/                                      Tak się manipuluje i urabia społeczeństwo...
Avatar