Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2018 r.
20:33

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

0 60 A A
Wtorkowa sesja sejmiku była okazją do pamiątkowych zdjęć i podziękowań
Wtorkowa sesja sejmiku była okazją do pamiątkowych zdjęć i podziękowań

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W wojewódzkim samorządzie szykują się duże zmiany. Niedawne wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które w nowej kadencji będzie miało 18 radnych. To wystarczy do samodzielnego rządzenia. Dotychczasowi koalicjanci z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego mają po siedem mandatów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej – jeden.

Kto dostał nagrodę, a kto podwyżkę?

Oficjalna pożegnalna sesja sejmiku odbyła się jeszcze przed wyborami, 8 października. Ale po raz ostatni w obecnym składzie radni spotkali się we wtorek. Powodem zwołania posiedzenia była konieczność podjęcia uchwał w sprawach bieżących, m.in. dotyczących zmian w tegorocznym budżecie, czy wieloletniej prognozie finansowej województwa.

Ale nie obyło się też bez mocnych uwag. Radny PiS Michał Mulawa pytał marszałka o działalność zarządu województwa po ogłoszeniu wyniku wyborów.

– Mamy informacje dotyczące rosnącej ilości przeprowadzanych naborów i decyzji personalnych. W sensie takim, że nie są to normalne decyzje, tylko niektóre procedury są przyspieszane – stwierdził Mulawa. I zadał pytanie o liczbę naborów na stanowiska urzędnicze i pomocnicze w urzędzie i podległych mu jednostkach po 22 października. Chciał też wiedzieć, ilu pracowników po tym terminie otrzymało nagrody i podwyżki.

– Wiemy, że nagrody zwyczajowo są przyznawane z okazji Dnia Samorządowca (27 maja – przyp. aut.) oraz przed świętami Bożego Narodzenia. Czym pan marszałek motywuje udzielenie nagród w ostatnim okresie? Bo według naszych informacji zostały one przyznane – mówił Mulawa.

Marszałek Sławomir Sosnowski (PSL) te doniesienia potwierdził. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że urzędnicy otrzymali już premie przyznawane w okresie przedświątecznym. Dokładnej liczby i kwot jednak nie podał.

– Czy nowy zarząd województwa wiedziałby, komu je dać? Ja znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę. To chyba proste – tłumaczył Sosnowski. Zaprzeczył z kolei zwiększonej liczbie naborów. – Przy tylu pracownikach, częstych przesunięciach na stanowiskach, zmianach form zatrudnienia, konkursy są ciągłe – wyjaśnił.

Kto może być nowym marszałkiem województwa lubelskiego? Czytaj więcej w środowym Dzienniku Wschodnim

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piłsudczyk / 13 listopada 2018 r. o 21:23
+78
ZSlowski ruski odpad w gumofilcach? zutylizowac!
Avatar
LOL / 13 listopada 2018 r. o 21:20
+73
HA HA HA ----  ROZPI@RD0LILI SKARBONKI P0 PRZEGRANYCH WYBORACH I UCIEKNĄ JAK DONALD T PO KRADZIEZY MILIARDÓW Z OFE !!!???
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 20:45
+69
ZSL i platforma już premie przedświąteczne ;))) dajcie spokój ;)
Avatar
PSY / 13 listopada 2018 r. o 21:24
+64
BOGUŚ LINDA PYTA CZY  AKTA JUŻ ZOSTAŁY SPALONE :)
Avatar
Precz z Po i ZSL / 13 listopada 2018 r. o 21:17
+63
Całe POPSL byle nakrasc jak najwięcej!
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 21:16
+62
Marszałek Województwa na początku listopada br. przyznał nagrody pieniężne dyrektorom, pracownikom związanym z ustępującą koalicją PO-PSL, którzy pomagali w kampanii przedwyborczej (np. roznoszenie ulotek, plakatów itp.). Nagrody zostały przyznane wyłącznie tym pracownikom pod pretekstem rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych. W tej sytuacji należałoby zapytać, czy Marszałek nie nadużył swoich uprawnień? Czy dziękowanie za pomoc w kampanii przedwyborczej czy też samą przynależność do danej partii politycznej przy użyciu środków publicznych, w tym środków wspólnotowych jest zgodne z prawem? Warto również wspomnieć o kwestiach moralnych, które z pewnością zostały w tym przypadku naruszone. Czy Marszałek nie powinien się z tego w jakiś sposób wytłumaczyć? Czy wyborcom, którzy 21 października oddali swój głos na osoby rządzące do tej pory województwem lubelskim nie powinny usłyszeć jakiegoś wyjaśnienia? Te osoby nadal będą przecież radnymi w sejmiku.
Marszałek Województwa na początku listopada br. przyznał nagrody pieniężne dyrektorom, pracownikom związanym z ustępującą koalicją PO-PSL, którzy pomagali w kampanii przedwyborczej (np. roznoszenie ulotek, plakatów itp.). Nagrody zostały przyznane wyłącznie tym pracownikom pod pretekstem rzetelnego wykonywania obowiązków służbowych. W tej sytuacji należałoby zapytać, czy Marszałek nie nadużył swoich uprawnień? Czy dziękowanie za pomoc w kampanii przedwyborczej czy też samą przynależność do danej partii politycznej przy użyciu środków publicz... rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 22:07
+50
Nie jest żadną tajemnicą, że w Marszałkowskim podwyżki i nagrody dostają przydupasy a reszta to zwykłe woły robocze!!!!!!! Tak było zawsze od 1999 roku!!!!!! I jeszcze na sam koniec się uposażyli!!!!
Avatar
do cholery / 13 listopada 2018 r. o 21:13
+36
czemu my nie dostajemy prezentów...nasze pieniądze za to co mają robić z urzędu-dobre
Avatar
Gość / 13 listopada 2018 r. o 21:17
+33
Noo, tak to można "pracować"
Avatar
AntyPO / 13 listopada 2018 r. o 20:58
+25
PRECZ z gumofilcami!!!!! Chcemy marszałka z jajami- tylko Czarnek albo Sylwester!
Avatar
Kamyk / 5 grudnia 2018 r. o 10:02
+2
Ale wam żal dupy ściska. I dobrze niech ściska. A ja lece do Plazy ;-)
Avatar
na rynek pracy / 28 listopada 2018 r. o 11:08
+1
Ja mam sąsiadów z UM - jak wracają z pracy to można zegarek nastawiać. Pracusie.  Życzę  - odczucia  wolnego rynku pracy który tworzyliście .
Avatar
loki / 19 listopada 2018 r. o 10:08
+5
ku..wa jakie nagrody, to sami się nagradzają, państwo się rozrasta, większe podatki i uśmiechnięte krzywe ryje
Avatar
umwl / 17 listopada 2018 r. o 19:29
+10
Marszałek - marszałkiem. Nowa Władza powinna bardzp mocno przyjrzeć się poczynaniom dyrektora Szołtka, który nie posiada żadnych kompetencji merytorycznych, poza legitymacją partyjną a ludzi traktuje jak pionki a najzwyklejszy urzędnik w umwl ma większą wiedzę. Szołtek zajmował się kadrami i płacami w umwl i będzie w czym grzebać :)
Avatar
Gość / 17 listopada 2018 r. o 17:06
+1
zetesel możde sobie teraz zaspiewać ;bój to jest nasz ostatni,na wystep pisiorów z tą piosenką przyjdzie jeszcze poczekać,po dobrym panie jeszcze lepszy nastanie
Avatar
Gość / 16 listopada 2018 r. o 13:12
+6
Ale nie wiem czemu wszyscy są tacy zdziwieni przecież dzieje się tak za każdym razem... od koryta trudno się odchodzi i trzeba ten ból jakoś choć chwilę ukoić... ciekawe co pokażą nowi..
Avatar
Pracownik umwl / 15 listopada 2018 r. o 22:20
+7
Marszałek nie skłamał-tych co nagrody dostali z pewnością bardzo dobrze zna, z pslowskich spędów np.
Avatar
Gość / 15 listopada 2018 r. o 21:59
+4
Szkoda tylko, że te nagrody niby przedświąteczne, dostali tylko Ci którzy byli najbardziej zaangażowani w kampanię wyborczą PSLu. Szkoda, że tak łatwo zapomina się o tych pracownikach, którzy ten urząd ciągną, którzy spędzają w pracy po 10 - 12 godzin byle tylko wszystko było dograne i zapięte na ostatni guzik. Szkoda, że zapomina się o tych, którzy przez to, że poświęcają się całkowicie pracy w Urzędzie Marszałkowskim, już nie raz wylądowali w szpitalu czy na SOR z powodu przemęczenia czy nerwicy. A inni dostają sobie po 2tys zł premii za to, że rozdawali kawę i herbatę razem z pewnymi panami pod jedną z lubelskich uczelni. Po tych wiadomościach o premiach teraz pewnie wielu zwykłych pracowników będzie się zastanawiało czy warto poświęcać się tej pracy, przykładać do powierzonych zadań, wypełniać swoje obowiązki...Bo skoro nikt tego nie dostrzega to po co? Ogólnie Ci pracownicy co są poza Grottgera czyli z ul. Czechowskiej, Stefczyka są zawsze kopani po tyłku a poświęcają się najbardziej. Oby teraz się to zmieniło...
Szkoda tylko, że te nagrody niby przedświąteczne, dostali tylko Ci którzy byli najbardziej zaangażowani w kampanię wyborczą PSLu. Szkoda, że tak łatwo zapomina się o tych pracownikach, którzy ten urząd ciągną, którzy spędzają w pracy po 10 - 12 godzin byle tylko wszystko było dograne i zapięte na ostatni guzik. Szkoda, że zapomina się o tych, którzy przez to, że poświęcają się całkowicie pracy w Urzędzie Marszałkowskim, już nie raz wylądowali w szpitalu czy na SOR z powodu przemęczenia czy nerwicy. A inni dostają sobie po 2tys zł premii za t... rozwiń
Avatar
Grześ / 14 listopada 2018 r. o 20:42
+1
i oby tak było
Avatar
Chetman / 14 listopada 2018 r. o 19:56
+10
czemu nagrody dostali tylko zasłuzeni w kampanii PSL? niech na to pytanie odpowie Marszałek!!!!!!!!!!!!
 Bo zawsze tak było po wyborach-taka forma podziękowania cudzymi pieniędzmi. Zobaczymy,czy nie okaże się to niedźwiedzia przysługą, przecież nowe władze dojdą po listach kto sympatyzował z gumofilcami.
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 stycznia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 stycznia 2021 r.

Mieli tylko bieganie, ale się przeziębiali. W poniedziałek otworzyli im siłownię w Lublinie
zdjęcia
galeria

Mieli tylko bieganie, ale się przeziębiali. W poniedziałek otworzyli im siłownię w Lublinie

Siłownia K1 w Lublinie wznowiła działalność. Mogą z niej korzystać osoby należące do np. Polskiego Związku Przeciągania Liny. I wszystko zgodnie z prawem.

Lubelskie. Start szczepień w DPS-ach odwołany. Nie ma szczepionek
galeria

Lubelskie. Start szczepień w DPS-ach odwołany. Nie ma szczepionek

W poniedziałek miały zacząć się szczepienia przeciwko Covid-19 mieszkańców domów pomocy społecznej. Terminy zostały jednak przesunięte, ale wojewoda zapewnia, że pacjenci zostaną zaszczepieni do 22 stycznia.

Rząd dzieli kasę unijną. Dla lubelskiego 1,7 mld euro plus bonus

Rząd dzieli kasę unijną. Dla lubelskiego 1,7 mld euro plus bonus

Województwo lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld zł z funduszy unijnych. Jest też w gronie regionów, które mają zapewnione dodatkowe pieniądze.

Wypadek koło Lublina. 3 ciężarówki i 2 auta osobowe

Wypadek koło Lublina. 3 ciężarówki i 2 auta osobowe

Służby drogowe informują o utrudnieniach w Jakubowicach Konińskich koło Lublina.

Lubelskie. Specjalnie najął się do remontu plebanii żeby kraść

Lubelskie. Specjalnie najął się do remontu plebanii żeby kraść

7 tys. zł skradziono z plebanii kościoła pw. Św. Trójcy w Wólce pod Lublinem. Sprawcą okazał się 29-latek z Chełma, który był zatrudniony w firmie prowadzącej remont. Gdy inni pracowali, złodziejaszek podciągał proboszczowi pieniądze.

Pszczółka Start Lublin we wtorek zagra ostatni mecz w koszykarskiej Lidze Mistrzów

Pszczółka Start Lublin we wtorek zagra ostatni mecz w koszykarskiej Lidze Mistrzów

Pszczółka Start Lublin we wtorek zakończy swoje występy na europejskiej arenie meczem z Casademont Saragossa. W ekipie Davida Dedka zadebiutuje Devin Searcy

Jest przełom w sprawie rozbudowy szkoły podstawowej na Felinie

Jest przełom w sprawie rozbudowy szkoły podstawowej na Felinie

Po wielu miesiącach wyczekiwania poznaliśmy oferty firm gotowych rozbudować miejską podstawówkę na Felinie. Wiadomo już, że nie powinno zabraknąć na to pieniędzy, bo każda z siedmiu ofert mieści się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na tę inwestycję.

PZPN: Szczegóły zwolnienia Brzęczka poznamy w czwartek
wideo
film

PZPN: Szczegóły zwolnienia Brzęczka poznamy w czwartek

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w poniedziałek (18 stycznia) o zwolnieniu Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera naszej reprezentacji.

Coraz większy chaos na kolei. Opóźnienia dłuższe od samej jazdy

Coraz większy chaos na kolei. Opóźnienia dłuższe od samej jazdy

Pociąg z Warszawy do Lublina nie zdążył nawet rozpocząć kursu o godzinie, o której powinien go kończyć. To tylko jeden z wielu przykładów utrudnień, z którymi zmagają się dzisiaj osoby korzystające z połączeń kolejowych.

Bury u Hołowni. Senator już planuje skok na fotel prezydenta Lublina?

Bury u Hołowni. Senator już planuje skok na fotel prezydenta Lublina?

Lubelski senator Jacek Bury odchodzi z klubu Koalicji Obywatelskiej. Polityk będzie współpracował z formacją Szymona Hołowni. Nie jest jedynym, który dostał taką propozycję.

Sokół Zwierzyniec dopina wzmocnienia przed rundą rewanżową

Sokół Zwierzyniec dopina wzmocnienia przed rundą rewanżową

Sokół Zwierzyniec jesienią wywalczył zalewie pięć punktów i na półmetku rozgrywek zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Zimą w Zwierzyńcu do zespołu ma dołączyć kilku doświadczonych graczy. Wszystko po to by wiosną zapewnić sobie utrzymanie

Prognoza pogody 19.01. Będzie znacznie cieplej
galeria

Prognoza pogody 19.01. Będzie znacznie cieplej

Synoptycy przewidują na wtorek ocieplenie. Ale mróz nadal będzie trzymał.

Radny Lublina obiecuje pomoc prawną dla odmrażających biznesy

Radny Lublina obiecuje pomoc prawną dla odmrażających biznesy

Bezpłatną pomoc prawną dla przedsiębiorców otwierających swoje biznesy pomimo obostrzeń wprowadzonych przez rząd obiecuje miejski radny Marcin Nowak. Tłumaczy, że zdecydował się na to w odpowiedzi na „zapowiedziane przez rząd wzmożone kontrole”

Górnik Łęczna rozpoczął trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej

Górnik Łęczna rozpoczął trzeci tydzień przygotowań do rundy wiosennej

Górnik Łęczna ma już za sobą dwa tygodnie przygotowań do rundy rewanżowej na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę zielono-czarni zagrali pierwszy mecz kontrolny, a w kolejnych tygodniach zawodników trenera Kamila Kieresia czekają następne sparingi

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.