Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2016 r.
21:03

Uwaga na drogowe niespodzianki. Zamkną fragment al. Kraśnickiej, trudny przejazd przez al. Tysiąclecia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Al. Tysiąclecia. Trwa usuwanie starych chodników, a w nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy mają zedrzeć z jezdni stary asfalt między rondem przy Zamku a salonem Fiata
Al. Tysiąclecia. Trwa usuwanie starych chodników, a w nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy mają zedrzeć z jezdni stary asfalt między rondem przy Zamku a salonem Fiata

Na dwa dni, od soboty rano, zamknięty zostanie odcinek al. Kraśnickiej, a ruch przejmie ul. Wojciechowska. To nie jedyna drogowa niespodzianka. Od niedzielnego wieczora, przez kilka dni trudno będzie przejechać al. Tysiąclecia w pobliżu dworca PKS

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od godziny 8 rano w sobotę zamknięty ma być odcinek jezdni al. Kraśnickiej biegnącej w stronę Węglina. Oznaczać ma to brak przejazdu od skrzyżowania z ul. Zana i Wojciechowską do skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino. Jezdnia zostanie rozkopana w poprzek w związku z przebudową kanalizacji burzowej obok nowego zjazdu do sklepu sieci Aldik. – Utrudnienia mogą potrwać do godziny 22 w niedzielę – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Cały ruch w stronę Węglina i Kraśnika będzie przeniesiony na trasę okrężną. Kierowcy jadący od ronda Honorowych Krwiodawców będą skręcać w prawo w – dość wąską – ul. Wojciechowską, którą dotrą do skrzyżowania z ul. Bohaterów Monte Cassino i tu będą musieli skręcić w lewo. Tak dojadą do al. Kraśnickiej na wysokości kościoła na Poczekajce.

Tym samym objazdem kursować mają też linie komunikacji miejskiej nr 12, 78 i 151 od godz. 7 w sobotę do końca kursów niedzielnych. Oczywiście tylko w stronę Węglina.
Mimo tak znacznych zmian – jak zapowiada Ratusz – sygnalizacja świetlna nie zostanie wyłączona ani na początku, ani na końcu objazdu.

Gdy skończą się utrudnienia na al. Kraśnickiej, zaczną się te na przebudowywanym odcinku al. Tysiąclecia po stronie dworca.

W nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy mają zedrzeć z jezdni stary asfalt między rondem przy Zamku a salonem Fiata. Taka operacja zostanie wykonana na całej szerokości jezdni, ale nie równocześnie. Tak, by przez cały czas dało się tędy przejechać.

W poniedziałek i wtorek na wspomnianym odcinku al. Tysiąclecia układana ma być pierwsza warstwa asfaltu. – Będzie się to wiązało ze zwężeniem jezdni o półtora do dwóch pasów ruchu – mówi Kieliszek. Nie padają żadne deklaracje, czy jezdnia będzie zwężona najpierw od lewej, czy od prawej strony.
W środę i czwartek należy się spodziewać podobnego zwężenia jezdni, bo wtedy drogowcy mają układać wiążącą warstwę nawierzchni.

Ale największe utrudnienia czekają nas jeszcze później, bo na czas układania ostatniej warstwy, jezdnia ma być zamknięta dla ruchu na całej szerokości. Tak, jak latem zamknięta została jezdnia po stronie Zamku.

Kiedy można się spodziewać tego etapu prac? Ratusz tłumaczy, że po 20 listopada. Nie jest jednak wykluczony i taki scenariusz, że jeśli będzie zbyt zimno na układanie nawierzchni i miałaby ona być w związku z tym nietrwała, to jej układanie będzie przełożone na cieplejszy okres.

Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 21:30
0
Drogi dzienniku!!! wywalcie na zbity pysk tego nieuka Smage!!!! ten człowiek nie potrafi pisać po polsku!!!! za każdym razem łamigłówka z jego wypocin!!!
Avatar
kierowca MPK / 11 listopada 2016 o 15:53
0
Panie dzinnikarzyno, pezeczytaj na stronie ZTM objazdy komunikacji miejskiej i nie pisz bzdur!
Avatar
Szklaneczka / 11 listopada 2016 o 12:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a kiedy wymiana nawierzchni Al.Kraśnickiej?
W ramach zamiany jednego pasa na buspas jak dostaną pieniążki.Zadowolony?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 11:41
0
a kiedy wymiana nawierzchni Al.Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 07:36
0
a te powyginane słupy oświetleniowe ze starymi lampami zostają jeśli tak to żenada centrum miasta a tu takie dziadostwo na środkowym pasie przy zamku
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 06:04
0
Tak się zastanawiam czy z tą Kraśnicką nie można by poczekać do czasu otwarcia zachodniej obwodnicy?
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 o 22:25
0
A co z utrudnieniami przy budowie drogi do IKEA nad Sp. Pracy?? Mieliście o tym pisać a utrudnienia są od tego tygodnia!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 o 21:23
0
Trudno jakoś sie przeżyje, potem przynajmiej sie bedzie przyjemnie jezdzić, a nie jak teraz, że przeterepie człowieka jakby kara od Boga.
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 21:30
0
Drogi dzienniku!!! wywalcie na zbity pysk tego nieuka Smage!!!! ten człowiek nie potrafi pisać po polsku!!!! za każdym razem łamigłówka z jego wypocin!!!
Avatar
kierowca MPK / 11 listopada 2016 o 15:53
0
Panie dzinnikarzyno, pezeczytaj na stronie ZTM objazdy komunikacji miejskiej i nie pisz bzdur!
Avatar
Szklaneczka / 11 listopada 2016 o 12:38
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a kiedy wymiana nawierzchni Al.Kraśnickiej?
W ramach zamiany jednego pasa na buspas jak dostaną pieniążki.Zadowolony?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 11:41
0
a kiedy wymiana nawierzchni Al.Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 07:36
0
a te powyginane słupy oświetleniowe ze starymi lampami zostają jeśli tak to żenada centrum miasta a tu takie dziadostwo na środkowym pasie przy zamku
Avatar
Gość / 11 listopada 2016 o 06:04
0
Tak się zastanawiam czy z tą Kraśnicką nie można by poczekać do czasu otwarcia zachodniej obwodnicy?
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 o 22:25
0
A co z utrudnieniami przy budowie drogi do IKEA nad Sp. Pracy?? Mieliście o tym pisać a utrudnienia są od tego tygodnia!!
Avatar
Gość / 10 listopada 2016 o 21:23
0
Trudno jakoś sie przeżyje, potem przynajmiej sie bedzie przyjemnie jezdzić, a nie jak teraz, że przeterepie człowieka jakby kara od Boga.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 6 6

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 99 3

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!