Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2011 r.
19:18
Edytuj ten wpis

W ciągu 25 lat z Lublina ma wyjechać ponad 40 tys. osób

0 19 A A
Maja urodziła się w piątek w Lublinie, ale na razie nie zahamuje wyludniania miasta. Jej mama Iwona
Maja urodziła się w piątek w Lublinie, ale na razie nie zahamuje wyludniania miasta. Jej mama Iwona

Tak prognozują statystycy. Wyjeżdżamy przede wszystkim w poszukiwaniu lepszej pracy. Coraz więcej osób decyduje się też na przeprowadzkę do domu na wsi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do 2035 roku ludność naszego kraju zmniejszy się o ok. 2 mln osób. Olbrzymią większość tej grupy będą stanowić mieszkańcy dużych miast. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat z największych ośrodków wyprowadziło się 400 tys. ludzi. Lublin jest w czołówce miast, które najszybciej tracą mieszkańców. Trend ten utrzymuje się od połowy lat 90. ubiegłego wieku.

Stolica województwa liczyła w ubiegłym roku ponad 348 tys. mieszkańców. W ciągu dwunastu miesięcy liczba ludności spadła o 0,3 proc. Według statystyków, z końcem tego roku w Lublinie będzie mieszkać ponad 346 tys. ludzi. Za 25 lat populacja miasta spadnie do 305 tys.
– Co roku bilans migracji w całym regionie jest ujemny – mówi Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. – Ludzie do nas przyjeżdżają, ale i tak ubywa nam po kilka tysięcy mieszkańców.

Specjaliści upatrują co najmniej trzech przyczyn takiej sytuacji.

– Mieszkańcy Lublina i innych dużych miast wyprowadzają się do gmin podmiejskich – mówi Markowski. – Są one niejednokrotnie w lepszym stanie niż niejedno miasto. Dbają o infrastrukturę i tereny pod inwestycje.

Większość opuszczających Lublin przeniosła się do sąsiednich gmin. Największym powodzeniem cieszą się Wólka i Głusk, gdzie liczba mieszkańców wzrosła odpowiednio o 39 i 34 proc. To oznacza większe wpływy do gminnej kasy.

– Mamy dużo działek pod zabudowę i aktualne plany zagospodarowania przestrzennego – mówi Jacek Anasiewicz, wójt gminy Głusk. – Staramy się uzbrajać nowe tereny i budować drogi. Lublin przez pewien czas nie zwracał na to odpowiedniej uwagi.

Drugi problem to migracje, głównie w poszukiwaniu lepszych warunków życia. W ubiegłym roku nasze województwo opuściło blisko 5 tys. osób. Odpływ jest z roku na rok coraz większy. Najgorzej jest w Zamościu, powiecie ryckim i tomaszowskim.

O sytuacji demograficznej decyduje także przyrost naturalny. To trzecia przyczyna fatalnych prognoz. Pod tym względem Lubelskie jest pod kreską. – Najgorsza sytuacja była w 2004 roku. Teraz powoli się poprawia – dodaje Markowski.

Starzejemy się statystycznie

Pod względem liczby ludności województwo lubelskie zajęło w ubiegłym roku 8 miejsce w kraju. Było nas ponad 2,1 mln. Biorąc pod uwagę udział mieszkańców miast w ogólnej liczbie ludności to uplasowaliśmy się na 14 pozycji.

– W tym roku na oddziale ginekologicznym Szpitala im. Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej urodziło się 1351 noworodków. Średnio połowa z nich to dzieci mieszkanek Lublina. Druga połowa rodzących przyjechała z całego województwa – mówi dr Zofia Wieczerzak, zastępca ordynatora – Wciągu ostatnich lat na świat przychodzi coraz więcej dzieci. – Dlatego szpitale maksymalnie skracają czas hospitalizacji po porodzie. Zazwyczaj trwa 3 dni.

Ale i tak w naszym regionie jest też coraz mniej dzieci i młodzieży. Przybywa za to ludzi starszych.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 29 lipca 2011 o 19:10
0
[quote name='analizza' timestamp='1311939574' post='508467']
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - haha, nawet nie sa tu i nie były planowane. Tu nie ma perspektyw dla dwudziestolatków. Trójmaisto, Wrocław, Poznan, Kraków a nawet Rzeszów beda sie powiekszac , Lublin bedzie malał i maleje, maleje, maleje...
[/quote]
Nie zmniejszy się-nie zmniejszy!-nie bój żaby! "Panoczkowie zmęczeni szumem Lublina" kilka lat pomieszkają na wsi,a w międzyczasie zobaczą,że we własnym domku na wsi:trzeba samemu zadbać o opał na zimę;autobus podmiejski nie dojeżdża;wichura zerwie dach;śnieg rynnę urwie;płot trzeba pomalować;podwórko ze śniegu oczyścić;trawę obok domku wykosić;że po śniegu kilka kilometrów trzeba po chleb i coś do chleba zasuwać do sklepu,itd.,itp. Ludzie z miasta pragnący zamieszkać w ciszy i spokoju zazwyczaj nie zdają sobie sprawy ile taki "domek na wsi" wymaga prac... Będą jeszcze szybciej spiep**ać z powrotem do Lublina niż z niego wyjechali
[quote name='analizza' timestamp='1311939574' post='508467']
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotn... rozwiń
Avatar
analizza / 29 lipca 2011 o 13:39
0
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - haha, nawet nie sa tu i nie były planowane. Tu nie ma perspektyw dla dwudziestolatków. Trójmaisto, Wrocław, Poznan, Kraków a nawet Rzeszów beda sie powiekszac , Lublin bedzie malał i maleje, maleje, maleje...
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - ha... rozwiń
Avatar
bambo75 / 28 lipca 2011 o 10:26
0
[quote name='obserwator' timestamp='1311770617' post='507443']
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
[/quote]
Dokładnie tak! Przez 33 lata mieszkałem na wsi na Podkarpaciu,a teraz od ponad 2 lat mieszkam w Lublinie-różnica jest szalona i na pewno nie chcę wrócić na wieś,bo tu życie jest dużo łatwiejsze i wszędzie blisko. A już nie przesadzajcie,że na wsi jest "cisza,spokój i świeże powietrze",bo tak naprawdę to na moim osiedlu jest o wiele ciszej niż na wsi,w której dotąd mieszkałam,a także w Lublinie nie ma aż takiego przemysłu,który by powietrze czynił "nieświeżym"...
[quote name='obserwator' timestamp='1311770617' post='507443']
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
[/quote]
Dokładnie tak! P... rozwiń
Avatar
LUBLINIANIN / 27 lipca 2011 o 15:01
0
ZMIENIĆ KLASYFIKACJĘ Z MIASTA LUBLIN NA WIEŚ LUBLIN I PO KŁOPOCIE!!PRZECIEŻ TO JEST NAJWIĘKSZA WIOCHA W EUROPIE,KTÓRĄ RZĄDZĄ SUUUUPEEERRR WIOCHMENY!!!!
Avatar
obserwator / 27 lipca 2011 o 14:43
0
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 27 lipca 2011 o 14:38
0
niedlugo zostana sami urzednicy z dobrymi zarobkami i ciepla kawa na biurku
Avatar
lukasz / 27 lipca 2011 o 14:34
0
[quote name='Qfla' timestamp='1311767096' post='507408']
Zycie w mieście jest drogie: wysokie opłaty za prąd, wodę, czynsze itp. i nadal wzrastają, to co się dziwić ludziom, że uciekają z Lublina? Gdybym miała taką szansę też bym wyprowadziłą się na wieś!
[/quote]

Wierz mi, że w sumie różnica w kosztach między życiem w mieście a na wsi jest praktycznie żadna, bo dochodzą przecież jeszcze koszty dojazdu do pracy do miasta.. no ale płacić 600 pln czynszu za norę w bloku to mi się w głowie nie mieści.
Avatar
Qfla / 27 lipca 2011 o 13:44
0
Zycie w mieście jest drogie: wysokie opłaty za prąd, wodę, czynsze itp. i nadal wzrastają, to co się dziwić ludziom, że uciekają z Lublina? Gdybym miała taką szansę też bym wyprowadziłą się na wieś!
Avatar
qar / 27 lipca 2011 o 13:38
0
poczekajcie jak sie wszyscy ludzie przemelduja tam gdzie rzeczywiscie mieszkaja to okaze sie ze nie 4 tysiace rocznie a 20 tysiecy
Avatar
compres / 27 lipca 2011 o 13:36
0
trzeba wypuscic gwalcicieli z wiezienia to populacja wzrosnie
Avatar
bambo75 / 29 lipca 2011 o 19:10
0
[quote name='analizza' timestamp='1311939574' post='508467']
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - haha, nawet nie sa tu i nie były planowane. Tu nie ma perspektyw dla dwudziestolatków. Trójmaisto, Wrocław, Poznan, Kraków a nawet Rzeszów beda sie powiekszac , Lublin bedzie malał i maleje, maleje, maleje...
[/quote]
Nie zmniejszy się-nie zmniejszy!-nie bój żaby! "Panoczkowie zmęczeni szumem Lublina" kilka lat pomieszkają na wsi,a w międzyczasie zobaczą,że we własnym domku na wsi:trzeba samemu zadbać o opał na zimę;autobus podmiejski nie dojeżdża;wichura zerwie dach;śnieg rynnę urwie;płot trzeba pomalować;podwórko ze śniegu oczyścić;trawę obok domku wykosić;że po śniegu kilka kilometrów trzeba po chleb i coś do chleba zasuwać do sklepu,itd.,itp. Ludzie z miasta pragnący zamieszkać w ciszy i spokoju zazwyczaj nie zdają sobie sprawy ile taki "domek na wsi" wymaga prac... Będą jeszcze szybciej spiep**ać z powrotem do Lublina niż z niego wyjechali
[quote name='analizza' timestamp='1311939574' post='508467']
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotn... rozwiń
Avatar
analizza / 29 lipca 2011 o 13:39
0
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - haha, nawet nie sa tu i nie były planowane. Tu nie ma perspektyw dla dwudziestolatków. Trójmaisto, Wrocław, Poznan, Kraków a nawet Rzeszów beda sie powiekszac , Lublin bedzie malał i maleje, maleje, maleje...
$0 tys w ciagu 25 lat? To chyba bardzo potymistyczny wariant.
Lublin zminiejszy sie o 40tysiecy w ciagu najblizszych 5-10 lat w ciagu 25 lat zmniejszy sie o 100 tysiecy i bedzie mniejszy niz obecnie Białystok. Takie sa bardziej relane przewidywania. Spójrzmy prawdzie w oczy! Nie ma przemysłu, nowych techologii, sa bardzo srednie uczelnie, urzedy i markety. Infrasturktura za słąba zeby było pełna para lobbowac turystykę. Starania o lotnisko sa zbyt późne, szans na szybką kolej w najbliższej przyszłosci nie ma, autostrady - ha... rozwiń
Avatar
bambo75 / 28 lipca 2011 o 10:26
0
[quote name='obserwator' timestamp='1311770617' post='507443']
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
[/quote]
Dokładnie tak! Przez 33 lata mieszkałem na wsi na Podkarpaciu,a teraz od ponad 2 lat mieszkam w Lublinie-różnica jest szalona i na pewno nie chcę wrócić na wieś,bo tu życie jest dużo łatwiejsze i wszędzie blisko. A już nie przesadzajcie,że na wsi jest "cisza,spokój i świeże powietrze",bo tak naprawdę to na moim osiedlu jest o wiele ciszej niż na wsi,w której dotąd mieszkałam,a także w Lublinie nie ma aż takiego przemysłu,który by powietrze czynił "nieświeżym"...
[quote name='obserwator' timestamp='1311770617' post='507443']
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
[/quote]
Dokładnie tak! P... rozwiń
Avatar
LUBLINIANIN / 27 lipca 2011 o 15:01
0
ZMIENIĆ KLASYFIKACJĘ Z MIASTA LUBLIN NA WIEŚ LUBLIN I PO KŁOPOCIE!!PRZECIEŻ TO JEST NAJWIĘKSZA WIOCHA W EUROPIE,KTÓRĄ RZĄDZĄ SUUUUPEEERRR WIOCHMENY!!!!
Avatar
obserwator / 27 lipca 2011 o 14:43
0
Mam rodziców na wsi blisko pod Lublinem, sam mieszkam w mieście mam porównanie i co by nie mówić w mieście jest dużo łatwiej, wygodniej a życie jest w brew pozorom tańsze, wszędzie blisko, przedszkole, szkoła, sklepy urzędy w zasięgu ręki. Życie pod miastem jako tańsze i wygodniejsze to pobożne życzenie i oderwany od rzeczywistości mit. Proponuje marzącym o życiu pod miastem roczną próbę to otworzą się oczy.
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 27 lipca 2011 o 14:38
0
niedlugo zostana sami urzednicy z dobrymi zarobkami i ciepla kawa na biurku
Avatar
lukasz / 27 lipca 2011 o 14:34
0
[quote name='Qfla' timestamp='1311767096' post='507408']
Zycie w mieście jest drogie: wysokie opłaty za prąd, wodę, czynsze itp. i nadal wzrastają, to co się dziwić ludziom, że uciekają z Lublina? Gdybym miała taką szansę też bym wyprowadziłą się na wieś!
[/quote]

Wierz mi, że w sumie różnica w kosztach między życiem w mieście a na wsi jest praktycznie żadna, bo dochodzą przecież jeszcze koszty dojazdu do pracy do miasta.. no ale płacić 600 pln czynszu za norę w bloku to mi się w głowie nie mieści.
Avatar
Qfla / 27 lipca 2011 o 13:44
0
Zycie w mieście jest drogie: wysokie opłaty za prąd, wodę, czynsze itp. i nadal wzrastają, to co się dziwić ludziom, że uciekają z Lublina? Gdybym miała taką szansę też bym wyprowadziłą się na wieś!
Avatar
qar / 27 lipca 2011 o 13:38
0
poczekajcie jak sie wszyscy ludzie przemelduja tam gdzie rzeczywiscie mieszkaja to okaze sie ze nie 4 tysiace rocznie a 20 tysiecy
Avatar
compres / 27 lipca 2011 o 13:36
0
trzeba wypuscic gwalcicieli z wiezienia to populacja wzrosnie
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!