Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 sierpnia 2017 r.
8:38

Mieszkania Plus w Lublinie? Wiadomo, gdzie mogą powstać

0 22 A A
Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik
Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik

W Lublinie mogą powstać czynszówki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Potencjalna lokalizacja to należąca do samorządu województwa działka na Kośminku. Chodzi o nieruchomość przy ul. Kosmonautów 53A, na której znajduje się pochodząca z lat 70. ubiegłego wieku nieużywana sztolnia, będąca pozostałością po dawnej górniczej szkole zawodowej. Samorząd województwa podjął decyzję o pozbyciu się działki, a wraz z nią na sprzedaż miał trafić grunt przeznaczony na budowę drogi dojazdowej od strony ul. Sulisławickiej. Decyzję w tej sprawie na wczorajszej sesji mieli podjąć radni sejmiku.

Nieoczekiwanie wniosek o wykreślenie tego punktu z porządku obrad zgłosił marszałek Sławomir Sosnowski (PSL). Tłumaczył to propozycją możliwości przeznaczenia tego terenu na budowę bloków w ramach programu Mieszkanie Plus. Taki pomysł wyszedł od Grzegorza Muszyńskiego, radnego PiS i wiceprezesa realizującej program spółki BGK Nieruchomości.

– To świetna lokalizacja. Blisko są szkoły, przedszkola, jest dostęp do środków komunikacji publicznej. To wpisuje się idealnie w założenia Mieszkania Plus – argumentuje Muszyński.

Nieruchomość jest wyceniana na 1 mln 370 tys. zł, ale przeznaczenie jej pod budowę rządowych bloków nie oznacza, że samorząd województwa otrzymałby za nią pieniądze. – Szczegóły trzeba by ustalić, w grę wchodziłaby m.in. zamiana na inne grunty. Zakup też wchodzi w grę, jednak nie chcielibyśmy ścigać się w otwartym przetargu. Ale na pewno województwo by na tym nie straciło – przekonuje Muszyński.

– Musimy nad tym popracować i zobaczyć, czy jest szansa na realizację tego pomysłu. Jest wielu młodych ludzi, którzy potrzebują takich mieszkań i nie ulega wątpliwości, że warto rozważyć taką możliwość – mówi marszałek Sosnowski.

Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik. Lubelski ratusz na pytania w tej sprawie odpowiadał, że nie ma gruntów na ten cel, a te, które zamierza pozyskać, przekaże pod budownictwo komunalne.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dieta / 30 sierpnia 2017 o 02:01
0
Z moich szacunków potrzeby mieszkaniowe są większe, z kilku przyczyn też należy się zdecydować, czy w dalszym ciągu jest sens aby popierać niską zabudowę. Może to już są czasy w których potrzeba kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Ponieważ, nikt mi nie wmówi, że w takiej Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście rezyduje mniej niż po milionie ludzi. Te miasta są ogromne. Miarą wielkości miasta są mieszkańcy, a ci sa nie tylko zameldowani. Statystyki GUS można włożyć między bajki. Wystarczy popatrzyć na rejestracje "codziennych" aut. Oraz informacje o kilkudziesięciotysięcznych imigracjach per maisto.
Z moich szacunków potrzeby mieszkaniowe są większe, z kilku przyczyn też należy się zdecydować, czy w dalszym ciągu jest sens aby popierać niską zabudowę. Może to już są czasy w których potrzeba kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Ponieważ, nikt mi nie wmówi, że w takiej Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście rezyduje mniej niż po milionie ludzi. Te miasta są ogromne. Miarą wielkości miasta są mieszkańcy, a ci sa nie tylko zameldowani. Statystyki GUS można włożyć między bajki. Wystarczy popatrzyć na rejestracje "codziennych" aut... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 00:21
0
PAN Muszyński już lotniskiem tak dobrze zarządzał że musieli GO usunąć. Teraz prekursor mieszkań 500+? Hahaha
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 17:14
0
A Zamość??? Tam też mają budować w ramach Mieszkanie+
Avatar
WSKA_na_Prund / 29 sierpnia 2017 o 16:54
0
undefined napisał:
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie.
  Nie 570 tys. tylko 500 tys. weź doczytaj Strategie pacanie Teraz 3000 w Lublinie, to 5000 we Wrocławiu, 10000 w 3City.. Tylko, ze widzisz, żadne z tych miast jawnie nie przyznaje się do PiS. Obydwa preferują lokalne samorządowe komitety wyborcze, niż centralnie partjne. A Świdnik to LIZUS!
  Nie 570 tys. tylko 500 tys. weź doczytaj Strategie pacanie Teraz 3000 w Lublinie, to 5000 we Wrocławiu, 10000 w 3City.. Tylko, ze widzisz, żadne z tych miast jawnie nie przyznaje się do PiS. Obydwa preferują lokalne samorządowe komitety wyborcze, niż centralnie partjne. A Świdnik to LIZUS! rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:43
0
A ZAMOŚĆ???
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:42
0
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie. Oraz stworzyć rodzinom dobre warunki do rozwoju by miały jak najwięcej dzieci. Budowa mieszkań to robota dla budowlańców, wykończeniowców, sklepów meblowych a w przyszłości żłobki, przedszkola, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, fryzjer itp. Nie ma na co czekać trzeba działać. Swoją drogą po wuj budować mieszkania w takiej Białej czy Puławach skoro ludzie nie chcą tam mieszkać, nie lepiej te środki zainwestować w Lublinie by w przyszłości Lublin faktycznie stał się półmilionową metropolią? W Puławach czy Białej jest wiele mieszkań z rynku wtórnego, obawiam się że za 20-30 lat nie będzie chciał nikt tam mieszkać a po współczesnych blokowiskach będą hasały szczury i rosły chaszcze, chyba że conajmniej 1/3 mieszkańców tych miast będą stanowili Ukraińcy albo inni uchodźcy. Ale nie oni też będą woleli większe miasta Lublin albo Warszawę. Świdnik to trochę inna para kaloszy bo to rzut beretem od Lublina, nie jedzie się do niego dłużej niż np. do Motycza. Niestety nie da się utrzymać liczby mieszkańców Białej czy Puław, ale Lublin ma szansę na rozwój.
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie. Oraz stworzyć rodzinom dobre warunki do rozwoju by miały jak najwięcej dzieci. Budowa mieszkań to robota dla budowlańców... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:28
0
W Lublinie była jakaś szkoła górnicza? Nawet k.rwa nie wiedziałem.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 13:03
0
Parszywy lemingu, skoro widzisz, że 500+ jest przepijane, to zgłoś to Ośrodkom Pomocy Społecznej lub Rodzinie. No, ale jak lubisz chlać, to raczej trudno zareagować. Prawda? Wyniki programu 500+ potwierdziły, że pijakami to są jedynie lemingi, a nie Polacy.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 13:00
0
Gdyby PO wzięło się do roboty, to nie trzeba byloby wprowadzać 500+. To był ostatni moment, by ratować polską gospodarkę. W ostatniej chwili uniknęliśmy germanizacji i bycia tanią siłą roboczą dla Niemiec. Za dekadę staniemy na nogi.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 12:52
0
500+ realizowane jest z NIEUKRADZIONYCH pieniędzy z budżetu. Spytaj się lepiej swoich guru z mafii VATowskiej, gdzie ulokowali 250.000.000.000 złotych? Oto spadek po rządach PO-ZSL. By załatać dziurę budżetową na koniec okradli Polakow z OFE na 160mld zł. A ty, pytasz się o "drobne" na 500+, ktore nawet nie zwiększyło deficytu. Ba! Po raz pierwszy budżet jest na PLUS!!! Budżet+... i to wlaśnie dzięki mądrym rządom PiS. Skoro opozycja ma w swych szeregach takich niedorajdów ekonomicznych jak Petru, to nikogo wykształconego to nie dziwi.
Avatar
Dieta / 30 sierpnia 2017 o 02:01
0
Z moich szacunków potrzeby mieszkaniowe są większe, z kilku przyczyn też należy się zdecydować, czy w dalszym ciągu jest sens aby popierać niską zabudowę. Może to już są czasy w których potrzeba kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Ponieważ, nikt mi nie wmówi, że w takiej Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście rezyduje mniej niż po milionie ludzi. Te miasta są ogromne. Miarą wielkości miasta są mieszkańcy, a ci sa nie tylko zameldowani. Statystyki GUS można włożyć między bajki. Wystarczy popatrzyć na rejestracje "codziennych" aut. Oraz informacje o kilkudziesięciotysięcznych imigracjach per maisto.
Z moich szacunków potrzeby mieszkaniowe są większe, z kilku przyczyn też należy się zdecydować, czy w dalszym ciągu jest sens aby popierać niską zabudowę. Może to już są czasy w których potrzeba kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Ponieważ, nikt mi nie wmówi, że w takiej Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście rezyduje mniej niż po milionie ludzi. Te miasta są ogromne. Miarą wielkości miasta są mieszkańcy, a ci sa nie tylko zameldowani. Statystyki GUS można włożyć między bajki. Wystarczy popatrzyć na rejestracje "codziennych" aut... rozwiń
Avatar
Gość / 30 sierpnia 2017 o 00:21
0
PAN Muszyński już lotniskiem tak dobrze zarządzał że musieli GO usunąć. Teraz prekursor mieszkań 500+? Hahaha
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 17:14
0
A Zamość??? Tam też mają budować w ramach Mieszkanie+
Avatar
WSKA_na_Prund / 29 sierpnia 2017 o 16:54
0
undefined napisał:
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie.
  Nie 570 tys. tylko 500 tys. weź doczytaj Strategie pacanie Teraz 3000 w Lublinie, to 5000 we Wrocławiu, 10000 w 3City.. Tylko, ze widzisz, żadne z tych miast jawnie nie przyznaje się do PiS. Obydwa preferują lokalne samorządowe komitety wyborcze, niż centralnie partjne. A Świdnik to LIZUS!
  Nie 570 tys. tylko 500 tys. weź doczytaj Strategie pacanie Teraz 3000 w Lublinie, to 5000 we Wrocławiu, 10000 w 3City.. Tylko, ze widzisz, żadne z tych miast jawnie nie przyznaje się do PiS. Obydwa preferują lokalne samorządowe komitety wyborcze, niż centralnie partjne. A Świdnik to LIZUS! rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:43
0
A ZAMOŚĆ???
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:42
0
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie. Oraz stworzyć rodzinom dobre warunki do rozwoju by miały jak najwięcej dzieci. Budowa mieszkań to robota dla budowlańców, wykończeniowców, sklepów meblowych a w przyszłości żłobki, przedszkola, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, fryzjer itp. Nie ma na co czekać trzeba działać. Swoją drogą po wuj budować mieszkania w takiej Białej czy Puławach skoro ludzie nie chcą tam mieszkać, nie lepiej te środki zainwestować w Lublinie by w przyszłości Lublin faktycznie stał się półmilionową metropolią? W Puławach czy Białej jest wiele mieszkań z rynku wtórnego, obawiam się że za 20-30 lat nie będzie chciał nikt tam mieszkać a po współczesnych blokowiskach będą hasały szczury i rosły chaszcze, chyba że conajmniej 1/3 mieszkańców tych miast będą stanowili Ukraińcy albo inni uchodźcy. Ale nie oni też będą woleli większe miasta Lublin albo Warszawę. Świdnik to trochę inna para kaloszy bo to rzut beretem od Lublina, nie jedzie się do niego dłużej niż np. do Motycza. Niestety nie da się utrzymać liczby mieszkańców Białej czy Puław, ale Lublin ma szansę na rozwój.
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie. Oraz stworzyć rodzinom dobre warunki do rozwoju by miały jak najwięcej dzieci. Budowa mieszkań to robota dla budowlańców... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 14:28
0
W Lublinie była jakaś szkoła górnicza? Nawet k.rwa nie wiedziałem.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 13:03
0
Parszywy lemingu, skoro widzisz, że 500+ jest przepijane, to zgłoś to Ośrodkom Pomocy Społecznej lub Rodzinie. No, ale jak lubisz chlać, to raczej trudno zareagować. Prawda? Wyniki programu 500+ potwierdziły, że pijakami to są jedynie lemingi, a nie Polacy.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 13:00
0
Gdyby PO wzięło się do roboty, to nie trzeba byloby wprowadzać 500+. To był ostatni moment, by ratować polską gospodarkę. W ostatniej chwili uniknęliśmy germanizacji i bycia tanią siłą roboczą dla Niemiec. Za dekadę staniemy na nogi.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 o 12:52
0
500+ realizowane jest z NIEUKRADZIONYCH pieniędzy z budżetu. Spytaj się lepiej swoich guru z mafii VATowskiej, gdzie ulokowali 250.000.000.000 złotych? Oto spadek po rządach PO-ZSL. By załatać dziurę budżetową na koniec okradli Polakow z OFE na 160mld zł. A ty, pytasz się o "drobne" na 500+, ktore nawet nie zwiększyło deficytu. Ba! Po raz pierwszy budżet jest na PLUS!!! Budżet+... i to wlaśnie dzięki mądrym rządom PiS. Skoro opozycja ma w swych szeregach takich niedorajdów ekonomicznych jak Petru, to nikogo wykształconego to nie dziwi.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek?

Mężczyzna zginął po potrąceniu na przejściu. Kto widział wypadek? 2 0

Lubelscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego do którego doszło 6 września na ul. Lubelskiej w Niemcach.

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego
galeria

SLD liczy na 5 mandatów w Sejmiku Województwa Lubelskiego 0 0

W sobotę działacze lubelskiego SLD zaprezentowali kandydatów, którzy walczą o mandaty we wszystkich pięciu okręgach w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Motor Lublin - Sokół Sieniawa (relacja na żywo)

Motor Lublin - Sokół Sieniawa (relacja na żywo) 1 1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Motor Lublin - Sokół Sieniawa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl

Victoria Żmudź – Łada Biłgoraj 3:0. Liczyły się punkty, nie styl 0 1

Victoria wykonała zadanie. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali na własnym boisku Ładę 3:0. Wszystkie gole padały w drugiej połowie, a kluczowe role odegrali: Erwin Sobiech i Piotr Lecki.

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia]
galeria

Lublin: Wcześniej było tu wysypisko śmieci. Teraz jest nowy park [zdjęcia] 23 5

Pierwszego dnia zaplanowano festyn, a drugiego imprezę sportową. Tak otwierany jest nowy park urządzony przy ul. Zawilcowej w Lublinie na terenie dawnej oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci.

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka

Policjanci wchodzą do mieszkania, a 29-latek wychodzi. Zajrzeli do plecaka 13 1

Prawie 400 gramów suszu konopi indyjskich zabezpieczyli wczoraj policjanci z komisariatu w Bełżycach.

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem

Dostawa nielegalnego towaru, a następnie policyjny pościg za kurierem 8 0

W środę na jednej z posesji w gminie Kamionka policjanci zabezpieczyli 9,5 litra alkoholu oraz prawie 3,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera

Stal Kraśnik kontra Wisła Sandomierz, czyli wyjątkowy mecz dla trenera 2 0

W niedzielę o godz. 16 Stal Kraśnik zmierzy się u siebie z Wisłą Sandomierz, czyli byłym klubem trenera Jarosława Pacholarza. Gospodarze będą próbowali się podnieść po bardzo słabym występie w Sieniawie, gdzie dostali aż pięć bramek.

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing
film

Ksiądz Jacek Stryczek rezygnuje po oskarżeniach o mobbing 0 11

Po oskarżeniach o mobbing ksiądz Jacek Stryczek chce wycofać się z działalności Stowarzyszenia „Wiosna”. Sprawą ma zająć się prokuratura.

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia]
galeria

Kandydat na prezydenta Chełma chwali się, że „ma przełożenie na Warszawę” [zdjęcia] 4 13

Piątkowa regionalna konwencja Prawa i Sprawiedliwości była wiecem poparcia dla Jakuba Banaszka, kandydata na prezydenta Chełma.

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w finale Browar Kociewski Cup 0 3

Przed tygodniem triumf na turnieju we Włocławku, a teraz dobra gra w Starogardzie Gdańskim. W piątek TBV Start rozbił w meczu półfinałowym Trefla Sopot aż 96:60. W sobotę o godz. 18.30 lublinianie zagrają w finale z gospodarzami zawodów – Polpharmą.

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry

Mieszkaniec Lublina chciał poćwiczyć sterowanie paralotnią na ziemi. Nagle wiatr poderwał go do góry 8 1

Obrażeniami ciała zakończyła się próba nauki sterowania paralotnią dla 46-letniego mieszkańca Lublina.

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle"
28 września 2018, 0:00

Jubileusz 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle" 0 0

W tym roku puławski Zespół Pieśni i Tańca Powiśle obchodzi wyjątkowy jubileusz 65-lecia istnienia. Z tej okazji w dniach 28-30 września w Puławach będzie okazja do wspólnego świętowania - nie zabraknie koncertów i dodatkowych atrakcji.

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 12 1

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.