Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2010 r.
16:29
Edytuj ten wpis

W Lublinie będzie podatek od posiadania psa. 108 zł rocznie

0 111 A A

Prezydent planuje wprowadzić podatek od posiadania psa. Za jednego czworonoga rocznie będziemy musieli zapłacić 108 zł. To dwa razy więcej niż w innych miastach. Unikniemy opłaty, jeśli oznaczymy naszego psa chipem cyfrowym. Ale to kosztuje niewiele mniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Rocznie mam płacić za moje dwa psy ponad 200 zł?! To skandal – irytuje się pani Anna z ulicy Turystycznej. – Zarabiam miesięcznie lekko ponad dwa tysiące zł, sama prowadzę dom, dla mnie taka kwota jest za duża – dodaje.

16 września radni będą zastanawiać się, czy wprowadzić opłatę od posiadania psa. W tej chwili takiego obowiązku nie ma. Według projektu uchwały przygotowanego przez urzędników, rocznie za jednego czworonoga zapłacilibyśmy 108 zł.

Dlaczego Ratusz chce wprowadzić taki podatek? – Będzie to impuls do tego, by oznakować sobie psa – mówi Anna Adamowicz, dyrektor miejskiego Wydziału Podatków i Egzekucji.

W czym może pomóc założenie chipu? – Dzięki temu psy nie będą trafiały do schroniska, bo strażnicy miejscy będą mogli szybko sprawdzić, do kogo należy znaleziony zwierze i czy np. jest szczepione, jeśli kogoś pogryzie – wyjaśnia Joanna Oniszko z Wydziału Ochrony Środowiska lubelskiego magistratu.
Czy 108 zł to nie za dużo? – Jeśli podzielimy to na dwanaście miesięcy, to wychodzi 9 zł miesięcznie – zaznacza dyrektor Adamowicz.

W uzasadnieniu swojego pomysłu Ratusz podpiera się przykładem innych miast, gdzie obowiązuje taka opłata. Problem w tym, że w Lublinie podatek od psa będzie dwa razy wyższy.

– U nas opłata wynosi 50 zł rocznie – mówi Tomasz Klek z Urzędu Miasta w Szczecinie.
W Poznaniu właściciele psów płacą 55 zł, a w Kielcach 45. Jeszcze mniej płacą w Świdniku. – Kilka lat temu podatek wynosił 40 zł, ale bardzo mało osób płaciło – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta. – Teraz wynosi 20 zł, ale i tak ci, którzy nie płacili nadal nie płacą. Widać, że tak duży podatek nie ma sensu – dodaje.

Według lubelskiego projektu z opłaty zwolnione będą osoby, które oznakują psa elektronicznym chipem. Nie zapłacą też ludzie powyżej 65 roku życia, którzy sami się utrzymują.

Problem w tym, że za wszczepienie zwierzęciu chipa pod skórę zapłacimy niewiele mniej. – Chip kosztuje 80 zł – mówi Waldemar Kotowicz z lecznicy dla zwierząt przy ulicy Tymiankowej.

Radni bardzo różnie oceniają projekt. – Ja jestem na nie. To dodatkowe obciążenie dotknie przede wszystkim ludzi niezamożnych, samotnych, emerytów i rencistów – mówi radny Sylwester Tułajew z PiS.

– Popieram wprowadzenie takiej opłaty, jednak zastawiam się nad kwotą. Na pewno pieniądze z tego podatku powinny być przekazywane na edukację właścicieli psów w kwestii sprzątania po swoich czworonogach – zauważa radny Dariusz Sadowski (niezrzeszony).

Jeśli radni się zgodzą, podatek będzie obowiązywał od przyszłego roku. Ratusz szacuje, że przyniósłby miastu około pół miliona złotych rocznie.

Komentarze 111

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 19:23
0
Biorąc pod uwagę wszystkie uciążliwości związane z trzymaniem pas w mieście podatki są dużo za małe. Powinny być takie żeby nikomu o zdrowych zmysłach nie przyszło do głowy hodowanie psa w mieście.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 13:44
0
[quote name='jon' timestamp='1298666690' post='442787']
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ? pojemnik na odchody w naszych warunkach powinien stać przy każdym bloku !
w moim na każdej klatce jest 3-5 piesków x 6 klatek = ok. 20 psów walących co rano i wieczór pod balkonem, pod klatką i na środku chodnika
jak jesteś takim miłośnikiem - trzeba było na wsi mieszkać, miałbyś kury, pieski, koty trzodę - co dusza zapragnie
[/quote]
Też tak myślę jak Ty. Mieszkałem na wsi ponad 30 lat,zawsze mieliśmy psa-bo pies na wsi powinien być,bo jest niejako "zastępcą gospodarza". Nawet nie mam nic przeciwko,aby ktoś na wsi miał więcej niż jednego psa,o ile jest rozsądny i dobrze je karmi i postępuje z nimi. Teraz mieszkam w bloku i w życiu żadnego psa do mieszkania w bloku nie wezmę,bo uważam,że zwierzę się w mieście po prostu męczy i stresuje. W dodatku dochodzi jeszcze problem psich odchodów na trawnikach,itd. Jestem niemalże 100% pewny,że gdyby nawet były pojemniki na psie kupy i nawet w odpowiednich miejscach,to i tak mało kto będzie sprzątał po swoim psie z trawnika czy chodnika.
[quote name='jon' timestamp='1298666690' post='442787']
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ... rozwiń
Avatar
jon / 25 lutego 2011 o 21:44
0
[quote name='wlasciciel' timestamp='1283451201' post='340600']
Podatek od posiadania psa... bardzo słusznie, jestem jak najbardziej za tylko mam kilka uwag bo wydaje się to mało logiczne.

"Według projektu uchwały przygotowanego przez urzędników, rocznie za jednego czworonoga zapłacilibyśmy 108 zł."

Nie ma najpmiejszego problemu, tylko moje pytanie brzmi: NA CO PÓJDĄ TE PIENIĄDZE?
Jeśli na stworzenie miejsc, w których pies będzie mógł swobodnie chodzić po zielonej trawie (a nie jak dotychczas po trawie nafaszerowanej porozbijanymi butelkami, szklem i innego rodzaju syfem narażającym czworonoga na pokaleczenie się) czy na stworzenie specjalnych pojemników przeznaczonych do umieszczania w nich odchodów swojego pupilka (a nie wszelkiego rodzaju śmieci: puszek, papierów, butelek przez wszystkich przechodniów itp.) to jet to świetny pomysł.

Jeśli natomiast (jak mówi pan D. Sadowski) kasa pójdzie na:

"Na pewno pieniądze z tego podatku powinny być przekazywane na edukację właścicieli psów w kwestii sprzątania po swoich czworonogach"

Hmm. Trąbi się o tym już od dawna ale GDZIE wlaściciele psów mają WYRZUCAĆ ich ODCHODY?! W kwestii edukacji do sprzątania po czworonogach... hmm... dla nieświadomych mówię, że ma się to tak:
Odchodów zwierzęcych wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci - nie można, do pojemników umieszczonych w altanach śmietnikowych - nie można. A dlaczego? Ponieważ jeśli pan w mundurze z napisem STRAŻ MIEJSKA złapie osobę która tak czyni, obdarzy ją mandatem... a zostawić odchodów tam gdzie pies narobił - nie będzie można. Zatem moje pytanie brzmi: GDZIE WYRZUCAĆ SKORO NIGDZIE NIE MOŻNA??!

Więc logiki we wprowadzeniu takiego podatku nie ma, no chyba że chodzi tu o dodatkową kasę dla miasta i urzędasów za nic nie robienie -jak dotychczas- to rozumiem <żenada>
Zatem żeby to miało ręce i nogi należy stworzyć takie pojemniki gdzie właściciele będą mogli umieszczać tam wydaliny swojego psa.

"Według lubelskiego projektu z opłaty zwolnione będą osoby, które oznakują psa elektronicznym chipem. Nie zapłacą też ludzie powyżej 65 roku życia, którzy sami się utrzymują."

A tu mamy kolejny absurd! Albo egzekwowane jest to od wszystkich właścicieli czworonogów albo możecie się wypchać takimi przepisami i połowicznym egzekwowaniem. Jak patrze na te wymysły radnych to przychodzi mi na myśl pewien cytat: "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych."

Z tego wynika że taka babcia i taki dziadek po 65 roku życia może mieć do woli nieopodatkowanych piesków... bo co? bo kupa tych piesków ładniej pachnie?

Czy jest tu jakiś sens???!
[/quote]
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ? pojemnik na odchody w naszych warunkach powinien stać przy każdym bloku !
w moim na każdej klatce jest 3-5 piesków x 6 klatek = ok. 20 psów walących co rano i wieczór pod balkonem, pod klatką i na środku chodnika
jak jesteś takim miłośnikiem - trzeba było na wsi mieszkać, miałbyś kury, pieski, koty trzodę - co dusza zapragnie
[quote name='wlasciciel' timestamp='1283451201' post='340600']
Podatek od posiadania psa... bardzo słusznie, jestem jak najbardziej za tylko mam kilka uwag bo wydaje się to mało logiczne.

"Według projektu uchwały przygotowanego przez urzędników, rocznie za jednego czworonoga zapłacilibyśmy 108 zł."

Nie ma najpmiejszego problemu, tylko moje pytanie brzmi: NA CO PÓJDĄ TE PIENIĄDZE?
Jeśli na stworzenie miejsc, w których pies będzie mógł swobodnie chodzić po zielone... rozwiń
Avatar
Babunia / 24 lutego 2011 o 12:54
0
gdzie najtaniej wszczepie chipa i wyrobie paszport dla mojego pieska ?
Avatar
bambosh / 7 września 2010 o 13:09
0
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
[/quote]
...i tu się grubo mylicie Moi Drodzy! Bo na wsi pies jest potrzebny: popilnuje podwórka,pobiegnie w pole,z właścicielem(gospodarzem)pójdzie do lasu-a tam pogoni zająca i się zrelaksuje... A na co w sumie jest pies w mieście?-chyba tylko po to,aby wyć w mieszkaniu(gdy jest sam) i wku*wiać sąsiadów którym małe dzieci śpią,lub obgryzać meble z nudów... Wyjątkiem w mieście są niepełnosprawni,którym pies pomaga w życiu codziennym.
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf ni... rozwiń
Avatar
rencistka / 7 września 2010 o 11:02
0
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
[/quote]
TO JEST PRAWDA -WIELKA PRAWDA !!!!!!!!
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf ni... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 09:43
0
[quote name='observ' date='06 wrzesień 2010 - 22:32 ' timestamp='1283805174' post='342500']
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społeczeństwo bezmózgich troglodytów, którzy nie potrafią wyciągnąc wniosków z powstającej idiotycznej ustawy.

[size="5"]Gwoli ułatwienia umieszczę podsumowanie nadchodzącej ustawy w punktach bo widzę, że Ci "ambitni" mają problem ze zrozumieniem pewnych niuansów:[/size]

1. wchodzi ustawa
2. właściciele płacą podatki (nie zachipowanych psów)
3. mija rok, radni mają pół miliona złotych do rozdysponowania
4. powstaje kampania reklamowa (za ok. 10 tys. złotych)
5. pojemników na odchody jak nie było tak nie ma
6. ekwipunku do zbierania nieczystości jak nie było tak nie ma

[size="5"]Pytanie:[/size]
Gdzie reszta kasy? (z tego uszczuplonego o 10tys. pół miliona złotych)

[size="6"]Odpowiedź:[/size]
Kasa ta rozejdzie się w bliżej nieokreślonych, tajemniczych okolicznościach po kieszeniach radnych.

[size="6"]Wniosek:[/size]
Kupy jak były tak będą ale podatek, jakże dochodowy dla radnych, będzie ściągany z właścicieli psów co roku, ponieważ wiadomo, że za rok trzeba będzie odmalować dom albo zmienić samochód.
[/quote]
Dla porównania: Prezes LPEC zarabia ponad 20 tysięcy zł/m-c, prezesi MPK i MPWiK chyba to samo? Rocznie razem ponad 700 tysięcy zł. Podatek od wszystkich psiarzy w Lublinie szacowany jest na ok 500 tysięcy zł. Jaki z tego wniosek? Psów nie jest wcale tak dużo.
[quote name='observ' date='06 wrzesień 2010 - 22:32 ' timestamp='1283805174' post='342500']
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę... rozwiń
Avatar
observ / 6 września 2010 o 22:32
0
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społeczeństwo bezmózgich troglodytów, którzy nie potrafią wyciągnąc wniosków z powstającej idiotycznej ustawy.

[size="5"]Gwoli ułatwienia umieszczę podsumowanie nadchodzącej ustawy w punktach bo widzę, że Ci "ambitni" mają problem ze zrozumieniem pewnych niuansów:[/size]

1. wchodzi ustawa
2. właściciele płacą podatki (nie zachipowanych psów)
3. mija rok, radni mają pół miliona złotych do rozdysponowania
4. powstaje kampania reklamowa (za ok. 10 tys. złotych)
5. pojemników na odchody jak nie było tak nie ma
6. ekwipunku do zbierania nieczystości jak nie było tak nie ma

[size="5"]Pytanie:[/size]
Gdzie reszta kasy? (z tego uszczuplonego o 10tys. pół miliona złotych)

[size="6"]Odpowiedź:[/size]
Kasa ta rozejdzie się w bliżej nieokreślonych, tajemniczych okolicznościach po kieszeniach radnych.

[size="6"]Wniosek:[/size]
Kupy jak były tak będą ale podatek, jakże dochodowy dla radnych, będzie ściągany z właścicieli psów co roku, ponieważ wiadomo, że za rok trzeba będzie odmalować dom albo zmienić samochód.
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społe... rozwiń
Avatar
gość / 6 września 2010 o 17:47
0
[quote name='Prezes' date='05 wrzesień 2010 - 13:25 ' timestamp='1283685957' post='341846']
Powinno być 365zł. ! 1zł. dziennie za to sranie na trawnikach !
[/quote]
No proszę , odezwał się CHAM ( cyt- sranie ). To właśnie takim burakom najbardziej przeszkadzają psy , bo cham jest przyzwyczajony do innych odchodów , niż psie. Te do których przywykł od najmłodszych lat , mają jeszcze swój specyficzny zapach ...... Ulice nie będą zanieczyszczane , jeżeli będą wyposażone w odpowiedni sprzęt do sprzątania ( kosze, łopatki , woreczki... ). Przede wszystkim trzeba zacząć od siebie i dbać o czystość na ulicach. Niemal codziennie widzi się miejsca, które od lat nie widziały nikogo ze sprzętem do sprzątania i jakoś dziwne, że NIKOMU to nie przeszkadza- zwłaszcza władzom miasta. WSTYD, żeby Lublin był tak brudnym miastem i bynajmniej nie chodzi tu o zwierzęce odchody, ale ogólnie brud na ulicach.
[quote name='Prezes' date='05 wrzesień 2010 - 13:25 ' timestamp='1283685957' post='341846']
Powinno być 365zł. ! 1zł. dziennie za to sranie na trawnikach !
[/quote]
No proszę , odezwał się CHAM ( cyt- sranie ). To właśnie takim burakom najbardziej przeszkadzają psy , bo cham jest przyzwyczajony do innych odchodów , niż psie. Te do których przywykł od najmłodszych lat , mają jeszcze swój specyficzny zapach ...... Ulice nie będą zanieczyszczane , jeżeli będą wyposażone w odpowiedni s... rozwiń
Avatar
lol / 5 września 2010 o 14:37
0
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
Avatar
Gość / 24 stycznia 2017 o 19:23
0
Biorąc pod uwagę wszystkie uciążliwości związane z trzymaniem pas w mieście podatki są dużo za małe. Powinny być takie żeby nikomu o zdrowych zmysłach nie przyszło do głowy hodowanie psa w mieście.
Avatar
bambosh / 26 lutego 2011 o 13:44
0
[quote name='jon' timestamp='1298666690' post='442787']
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ? pojemnik na odchody w naszych warunkach powinien stać przy każdym bloku !
w moim na każdej klatce jest 3-5 piesków x 6 klatek = ok. 20 psów walących co rano i wieczór pod balkonem, pod klatką i na środku chodnika
jak jesteś takim miłośnikiem - trzeba było na wsi mieszkać, miałbyś kury, pieski, koty trzodę - co dusza zapragnie
[/quote]
Też tak myślę jak Ty. Mieszkałem na wsi ponad 30 lat,zawsze mieliśmy psa-bo pies na wsi powinien być,bo jest niejako "zastępcą gospodarza". Nawet nie mam nic przeciwko,aby ktoś na wsi miał więcej niż jednego psa,o ile jest rozsądny i dobrze je karmi i postępuje z nimi. Teraz mieszkam w bloku i w życiu żadnego psa do mieszkania w bloku nie wezmę,bo uważam,że zwierzę się w mieście po prostu męczy i stresuje. W dodatku dochodzi jeszcze problem psich odchodów na trawnikach,itd. Jestem niemalże 100% pewny,że gdyby nawet były pojemniki na psie kupy i nawet w odpowiednich miejscach,to i tak mało kto będzie sprzątał po swoim psie z trawnika czy chodnika.
[quote name='jon' timestamp='1298666690' post='442787']
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ... rozwiń
Avatar
jon / 25 lutego 2011 o 21:44
0
[quote name='wlasciciel' timestamp='1283451201' post='340600']
Podatek od posiadania psa... bardzo słusznie, jestem jak najbardziej za tylko mam kilka uwag bo wydaje się to mało logiczne.

"Według projektu uchwały przygotowanego przez urzędników, rocznie za jednego czworonoga zapłacilibyśmy 108 zł."

Nie ma najpmiejszego problemu, tylko moje pytanie brzmi: NA CO PÓJDĄ TE PIENIĄDZE?
Jeśli na stworzenie miejsc, w których pies będzie mógł swobodnie chodzić po zielonej trawie (a nie jak dotychczas po trawie nafaszerowanej porozbijanymi butelkami, szklem i innego rodzaju syfem narażającym czworonoga na pokaleczenie się) czy na stworzenie specjalnych pojemników przeznaczonych do umieszczania w nich odchodów swojego pupilka (a nie wszelkiego rodzaju śmieci: puszek, papierów, butelek przez wszystkich przechodniów itp.) to jet to świetny pomysł.

Jeśli natomiast (jak mówi pan D. Sadowski) kasa pójdzie na:

"Na pewno pieniądze z tego podatku powinny być przekazywane na edukację właścicieli psów w kwestii sprzątania po swoich czworonogach"

Hmm. Trąbi się o tym już od dawna ale GDZIE wlaściciele psów mają WYRZUCAĆ ich ODCHODY?! W kwestii edukacji do sprzątania po czworonogach... hmm... dla nieświadomych mówię, że ma się to tak:
Odchodów zwierzęcych wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci - nie można, do pojemników umieszczonych w altanach śmietnikowych - nie można. A dlaczego? Ponieważ jeśli pan w mundurze z napisem STRAŻ MIEJSKA złapie osobę która tak czyni, obdarzy ją mandatem... a zostawić odchodów tam gdzie pies narobił - nie będzie można. Zatem moje pytanie brzmi: GDZIE WYRZUCAĆ SKORO NIGDZIE NIE MOŻNA??!

Więc logiki we wprowadzeniu takiego podatku nie ma, no chyba że chodzi tu o dodatkową kasę dla miasta i urzędasów za nic nie robienie -jak dotychczas- to rozumiem <żenada>
Zatem żeby to miało ręce i nogi należy stworzyć takie pojemniki gdzie właściciele będą mogli umieszczać tam wydaliny swojego psa.

"Według lubelskiego projektu z opłaty zwolnione będą osoby, które oznakują psa elektronicznym chipem. Nie zapłacą też ludzie powyżej 65 roku życia, którzy sami się utrzymują."

A tu mamy kolejny absurd! Albo egzekwowane jest to od wszystkich właścicieli czworonogów albo możecie się wypchać takimi przepisami i połowicznym egzekwowaniem. Jak patrze na te wymysły radnych to przychodzi mi na myśl pewien cytat: "Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych."

Z tego wynika że taka babcia i taki dziadek po 65 roku życia może mieć do woli nieopodatkowanych piesków... bo co? bo kupa tych piesków ładniej pachnie?

Czy jest tu jakiś sens???!
[/quote]
tobie się coś pomyliło chyba ! pies swobodnie po zielonej trawie to może sobie chodzić na wsi, na ogrodzonej posesji. w mieście - nigdy.
zdrowy rozum i logika powinny nakazywać , że w dużym mieście, w bloku pies nie ma warunków do życia zgodnie ze swoją naturą. ale te cechy u " miłośników " piesków chyba nie występują .
czy to jest normalne jak trzyma się syberiany czy husky w bloku , w naszym klimacie przy upałach 35 stopniowych ? pojemnik na odchody w naszych warunkach powinien stać przy każdym bloku !
w moim na każdej klatce jest 3-5 piesków x 6 klatek = ok. 20 psów walących co rano i wieczór pod balkonem, pod klatką i na środku chodnika
jak jesteś takim miłośnikiem - trzeba było na wsi mieszkać, miałbyś kury, pieski, koty trzodę - co dusza zapragnie
[quote name='wlasciciel' timestamp='1283451201' post='340600']
Podatek od posiadania psa... bardzo słusznie, jestem jak najbardziej za tylko mam kilka uwag bo wydaje się to mało logiczne.

"Według projektu uchwały przygotowanego przez urzędników, rocznie za jednego czworonoga zapłacilibyśmy 108 zł."

Nie ma najpmiejszego problemu, tylko moje pytanie brzmi: NA CO PÓJDĄ TE PIENIĄDZE?
Jeśli na stworzenie miejsc, w których pies będzie mógł swobodnie chodzić po zielone... rozwiń
Avatar
Babunia / 24 lutego 2011 o 12:54
0
gdzie najtaniej wszczepie chipa i wyrobie paszport dla mojego pieska ?
Avatar
bambosh / 7 września 2010 o 13:09
0
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
[/quote]
...i tu się grubo mylicie Moi Drodzy! Bo na wsi pies jest potrzebny: popilnuje podwórka,pobiegnie w pole,z właścicielem(gospodarzem)pójdzie do lasu-a tam pogoni zająca i się zrelaksuje... A na co w sumie jest pies w mieście?-chyba tylko po to,aby wyć w mieszkaniu(gdy jest sam) i wku*wiać sąsiadów którym małe dzieci śpią,lub obgryzać meble z nudów... Wyjątkiem w mieście są niepełnosprawni,którym pies pomaga w życiu codziennym.
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf ni... rozwiń
Avatar
rencistka / 7 września 2010 o 11:02
0
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
[/quote]
TO JEST PRAWDA -WIELKA PRAWDA !!!!!!!!
[quote name='lol' date='05 wrzesień 2010 - 14:37 ' timestamp='1283690278' post='341863']
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf ni... rozwiń
Avatar
Gość / 7 września 2010 o 09:43
0
[quote name='observ' date='06 wrzesień 2010 - 22:32 ' timestamp='1283805174' post='342500']
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społeczeństwo bezmózgich troglodytów, którzy nie potrafią wyciągnąc wniosków z powstającej idiotycznej ustawy.

[size="5"]Gwoli ułatwienia umieszczę podsumowanie nadchodzącej ustawy w punktach bo widzę, że Ci "ambitni" mają problem ze zrozumieniem pewnych niuansów:[/size]

1. wchodzi ustawa
2. właściciele płacą podatki (nie zachipowanych psów)
3. mija rok, radni mają pół miliona złotych do rozdysponowania
4. powstaje kampania reklamowa (za ok. 10 tys. złotych)
5. pojemników na odchody jak nie było tak nie ma
6. ekwipunku do zbierania nieczystości jak nie było tak nie ma

[size="5"]Pytanie:[/size]
Gdzie reszta kasy? (z tego uszczuplonego o 10tys. pół miliona złotych)

[size="6"]Odpowiedź:[/size]
Kasa ta rozejdzie się w bliżej nieokreślonych, tajemniczych okolicznościach po kieszeniach radnych.

[size="6"]Wniosek:[/size]
Kupy jak były tak będą ale podatek, jakże dochodowy dla radnych, będzie ściągany z właścicieli psów co roku, ponieważ wiadomo, że za rok trzeba będzie odmalować dom albo zmienić samochód.
[/quote]
Dla porównania: Prezes LPEC zarabia ponad 20 tysięcy zł/m-c, prezesi MPK i MPWiK chyba to samo? Rocznie razem ponad 700 tysięcy zł. Podatek od wszystkich psiarzy w Lublinie szacowany jest na ok 500 tysięcy zł. Jaki z tego wniosek? Psów nie jest wcale tak dużo.
[quote name='observ' date='06 wrzesień 2010 - 22:32 ' timestamp='1283805174' post='342500']
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę... rozwiń
Avatar
observ / 6 września 2010 o 22:32
0
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społeczeństwo bezmózgich troglodytów, którzy nie potrafią wyciągnąc wniosków z powstającej idiotycznej ustawy.

[size="5"]Gwoli ułatwienia umieszczę podsumowanie nadchodzącej ustawy w punktach bo widzę, że Ci "ambitni" mają problem ze zrozumieniem pewnych niuansów:[/size]

1. wchodzi ustawa
2. właściciele płacą podatki (nie zachipowanych psów)
3. mija rok, radni mają pół miliona złotych do rozdysponowania
4. powstaje kampania reklamowa (za ok. 10 tys. złotych)
5. pojemników na odchody jak nie było tak nie ma
6. ekwipunku do zbierania nieczystości jak nie było tak nie ma

[size="5"]Pytanie:[/size]
Gdzie reszta kasy? (z tego uszczuplonego o 10tys. pół miliona złotych)

[size="6"]Odpowiedź:[/size]
Kasa ta rozejdzie się w bliżej nieokreślonych, tajemniczych okolicznościach po kieszeniach radnych.

[size="6"]Wniosek:[/size]
Kupy jak były tak będą ale podatek, jakże dochodowy dla radnych, będzie ściągany z właścicieli psów co roku, ponieważ wiadomo, że za rok trzeba będzie odmalować dom albo zmienić samochód.
Sądząc po części wcześniejszych wypowiedzi (tych "najbardziej ambitnych"), stwierdzam że niektórych to granatem od pługa oderwano i teraz co to nie oni! Wielcy mi miastowi koneserzy dobrych obyczajów i właściwych zachowań. A jeden z drugim to brudas bo największe jego osiągnięcie życiowe to wystawanie pod skepem z denaturatem w rękach i szczanie na budynki dopóki nie padnie na pysk prosto w psią kupę. A jak powszechnie wiadomo, denaturat nieodwracalnie uszkadza ośrodkowy układ nerwowy i mamy takie a nie inne zdegenerowane społe... rozwiń
Avatar
gość / 6 września 2010 o 17:47
0
[quote name='Prezes' date='05 wrzesień 2010 - 13:25 ' timestamp='1283685957' post='341846']
Powinno być 365zł. ! 1zł. dziennie za to sranie na trawnikach !
[/quote]
No proszę , odezwał się CHAM ( cyt- sranie ). To właśnie takim burakom najbardziej przeszkadzają psy , bo cham jest przyzwyczajony do innych odchodów , niż psie. Te do których przywykł od najmłodszych lat , mają jeszcze swój specyficzny zapach ...... Ulice nie będą zanieczyszczane , jeżeli będą wyposażone w odpowiedni sprzęt do sprzątania ( kosze, łopatki , woreczki... ). Przede wszystkim trzeba zacząć od siebie i dbać o czystość na ulicach. Niemal codziennie widzi się miejsca, które od lat nie widziały nikogo ze sprzętem do sprzątania i jakoś dziwne, że NIKOMU to nie przeszkadza- zwłaszcza władzom miasta. WSTYD, żeby Lublin był tak brudnym miastem i bynajmniej nie chodzi tu o zwierzęce odchody, ale ogólnie brud na ulicach.
[quote name='Prezes' date='05 wrzesień 2010 - 13:25 ' timestamp='1283685957' post='341846']
Powinno być 365zł. ! 1zł. dziennie za to sranie na trawnikach !
[/quote]
No proszę , odezwał się CHAM ( cyt- sranie ). To właśnie takim burakom najbardziej przeszkadzają psy , bo cham jest przyzwyczajony do innych odchodów , niż psie. Te do których przywykł od najmłodszych lat , mają jeszcze swój specyficzny zapach ...... Ulice nie będą zanieczyszczane , jeżeli będą wyposażone w odpowiedni s... rozwiń
Avatar
lol / 5 września 2010 o 14:37
0
Czytam te wypowiedzi i obraz polaków wyłania się straszny. Zawistni, ziejący agresją, przygłupawe mamuśki z deb***nymi teskatmi. Typowy polaczek wredniaczek. Sami/same przyjechali/ły z zabitych dechami dziur pod lubartowem czy innym krasnymstawem gdzie wychowywali/ły sie razem z psami, krowami, świniami wśród ich odchodów, a teraz wielkopańskie maniery nagle im psy przeszkadają. Kołtuneria, w domu mają większy syf niż te psy zostawiają na ulicy ale przecież to teraz wielkie państwo i damy z miasta. Rzygać się chce
Zobacz wszystkie komentarze 111

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 19 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 17 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 11 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 30 14

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 19 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 3

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 20 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!