Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2012 r.
17:08
Edytuj ten wpis

W Lublinie na policję czeka się dużo krócej niż w Krakowie czy Warszawie

Autor: Zdjęcie autora Radio TOK FM
0 18 A A
 (Archiwum DW)
(Archiwum DW)

Najdłużej, na przyjazd policji czeka się w Krakowie, średnio ok. 25 minut, najkrócej w Białymstoku, bo niecałe 6 minut – podaje Radio TOK FM. W Lublinie średni czas reakcji funkcjonariuszy na zgłoszenie jest niewiele dłuższy i wynosi ok. 7 minut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czas interwencji liczony jest od momentu przyjęcia zgłoszenia od dyżurnego policji do czasu rozpoczęcia interwencji na miejscu zdarzenia. To jeden z najważniejszych mierników pracy policji.

Jak ustaliło Radio TOK FM, krakowska policja jest najwolniejsza w Polsce. Średni czas oczekiwania na patrol to 25 minut. Czas wyliczono na podstawie kilkudziesięciu tysięcy interwencji podjętych w mieście w pierwszym półroczu tego roku. Nie brano jednak pod uwagę czasu, który czeka się na patrol drogówki. W innych miastach jest lepiej. I tak np. w Warszawie na patrol czeka się średnio 15,36 min, w Gdańsku 15,09, Łodzi 14,05, a Poznaniu 11,45 min.

Najszybciej na miejsce zdarzenia docierają białostoccy policjanci, bo ok. 6 minut po zgłoszeniu. W czołówce są też policjanci z Lublina. Czas oczekiwania na funkcjonariuszy wynosi ok. 7 minut. W podobnym czasie interwencję podejmują policjanci z Rzeszowa i Opola.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2012 o 10:46
0
[quote name='Adrian' timestamp='1344758134' post='663694']
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie na jakimś zadupiu...
[/quote]

Bo do kolizji powinien przyjeżdżąć ubezpieczyciel a nie policja. To jest chory przepis
[quote name='Adrian' timestamp='1344758134' post='663694']
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie ... rozwiń
Avatar
wiewie / 12 sierpnia 2012 o 10:36
0
ale żeby się dodzwonić czy to na 112 czy 997 trzena około pół godziny.
Avatar
Adrian / 12 sierpnia 2012 o 09:55
0
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie na jakimś zadupiu...
Avatar
lubelak / 12 sierpnia 2012 o 09:32
0
a ile jest interwencji na które radiowóz jedzie na sygnale? przeważnie ruch drogowy, czas oczekiwania na przyjazd partolu to nie krócej niż 40 min.
Avatar
fazu / 12 sierpnia 2012 o 07:40
0
[quote name='lubelak' timestamp='1344717493' post='663611']
bzdura te czasy są podawane na podstawie tego co przybyły patrol na miejsce podaje dyżurnemu , przyjadą po 20 min a podają na miejscu po 5 , kpina a nie wiarygodne dane.
[/quote]

Pieprzysz głupoty. Jak radiowóz jest na miejscu, zwłaszcza kiedy jedzie na sygnale, to od razu na miejscu podaje dyżurnemu co i jak
Avatar
lubelak / 11 sierpnia 2012 o 22:38
0
bzdura te czasy są podawane na podstawie tego co przybyły patrol na miejsce podaje dyżurnemu , przyjadą po 20 min a podają na miejscu po 5 , kpina a nie wiarygodne dane.
Avatar
ewa / 11 sierpnia 2012 o 22:07
0
A mi policja znalazła wczoraj skradziony rower. Dzięki
Avatar
JA / 11 sierpnia 2012 o 21:49
0
Trata tata
Na naszą dzielną policję czekałem 2 godziny jak ktoś chciał się dostać do domu.
Zrobiłem zgłoszenie 997 i Pan policjant zapytał czego dzwonie do nich jak to nie ich rejon
więc wytłumaczyłem że na 997 dzwonie i samo wybiera najbliższy postarunek.
No tym powiedział że przekaże zgłoszenie do odpowiedniech postarunku.
Po około godzinie zadzwonił do mnie kolejny dzielny Pan policjant i zapytał czy sprawca jeszcze jest na miejscu zdarzenia. moja odpowiedź że przegoniliśmy go ale kreci sie po drodze" to on zapytał czy maja przyjechać czy nie. Powiedziałem że jak chcą ale jak jeszcze raz ten gośc będzie chcial wtargnąć do domu to zadzowonie jeszcze raz albo zrobie mu krzywde to łaskawca powiedział że wyślą radiowóz, który po kolejnej godzinie przyjechał.
Szkoda gadać
Trata tata
Na naszą dzielną policję czekałem 2 godziny jak ktoś chciał się dostać do domu.
Zrobiłem zgłoszenie 997 i Pan policjant zapytał czego dzwonie do nich jak to nie ich rejon
więc wytłumaczyłem że na 997 dzwonie i samo wybiera najbliższy postarunek.
No tym powiedział że przekaże zgłoszenie do odpowiedniech postarunku.
Po około godzinie zadzwonił do mnie kolejny dzielny Pan policjant i zapytał czy sprawca jeszcze jest na miejscu zdarzenia. moja odpowiedź że przegoniliśmy go ale kreci sie po drodze" to... rozwiń
Avatar
taxi driver / 11 sierpnia 2012 o 20:54
0
Kilka dni temu na Zamojskiej kilka łbów nawalało się na ulicy. Akurat jechałem samochodem. Musiałem się zatrzymać. Zanim sięgnąłem po telefon, juz były dwa radiowozy. Często jeżdżę w nocy i śmiec twierdzić, że te kilka minut dojazdu jest realne. Zresztą policję widać jednak na ulicy. Dużo sie pod tym względem zmieniło.
Avatar
stiw / 11 sierpnia 2012 o 20:34
0
Szkoda, że w tym zestawieniu nie wskazano ilości wszystkich interwencji jakie otrzymuje policja z poszczególnych komend, a ten wskażnik ma istotne i zasadnicze znaczenie dla czasu reakcji i do przybycia mundurowych. W takim zadupiu jak Białystok na bank jest kilka razy mniej zgłoszeń niż w Krakowie więc prosty wynik liczenia. Lubelskie mendownie też nie przepracowują się zatem statystycznie jest jak jest. Należy też wskazać na aspekt naciągania statystyki wogóle, a cóż dopiero takich jak czas reakcji. Pozdrawiam Krakowiaków za ciężką robotę.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2012 o 10:46
0
[quote name='Adrian' timestamp='1344758134' post='663694']
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie na jakimś zadupiu...
[/quote]

Bo do kolizji powinien przyjeżdżąć ubezpieczyciel a nie policja. To jest chory przepis
[quote name='Adrian' timestamp='1344758134' post='663694']
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie ... rozwiń
Avatar
wiewie / 12 sierpnia 2012 o 10:36
0
ale żeby się dodzwonić czy to na 112 czy 997 trzena około pół godziny.
Avatar
Adrian / 12 sierpnia 2012 o 09:55
0
Ja kiedyś czekałem ponad 2 godziny na przyjazd Policji... Fakt, że w tym czasie byli przy wydarzeniu inni funkcjonariusze, ale konieczna była obecność drogówki, która dotoczyła się po wspomnianych wcześniej 2 godzinach. Może miałem po prostu pecha, ale po tym wydarzeniu nie mam dobrego zdania o szybkości działania służb. Być może wpływ miało to, że wypadek nie był poważny, ale mimo wszystko długość oczekiwania mnie przeraziła, bo było to w mieście a nie na jakimś zadupiu...
Avatar
lubelak / 12 sierpnia 2012 o 09:32
0
a ile jest interwencji na które radiowóz jedzie na sygnale? przeważnie ruch drogowy, czas oczekiwania na przyjazd partolu to nie krócej niż 40 min.
Avatar
fazu / 12 sierpnia 2012 o 07:40
0
[quote name='lubelak' timestamp='1344717493' post='663611']
bzdura te czasy są podawane na podstawie tego co przybyły patrol na miejsce podaje dyżurnemu , przyjadą po 20 min a podają na miejscu po 5 , kpina a nie wiarygodne dane.
[/quote]

Pieprzysz głupoty. Jak radiowóz jest na miejscu, zwłaszcza kiedy jedzie na sygnale, to od razu na miejscu podaje dyżurnemu co i jak
Avatar
lubelak / 11 sierpnia 2012 o 22:38
0
bzdura te czasy są podawane na podstawie tego co przybyły patrol na miejsce podaje dyżurnemu , przyjadą po 20 min a podają na miejscu po 5 , kpina a nie wiarygodne dane.
Avatar
ewa / 11 sierpnia 2012 o 22:07
0
A mi policja znalazła wczoraj skradziony rower. Dzięki
Avatar
JA / 11 sierpnia 2012 o 21:49
0
Trata tata
Na naszą dzielną policję czekałem 2 godziny jak ktoś chciał się dostać do domu.
Zrobiłem zgłoszenie 997 i Pan policjant zapytał czego dzwonie do nich jak to nie ich rejon
więc wytłumaczyłem że na 997 dzwonie i samo wybiera najbliższy postarunek.
No tym powiedział że przekaże zgłoszenie do odpowiedniech postarunku.
Po około godzinie zadzwonił do mnie kolejny dzielny Pan policjant i zapytał czy sprawca jeszcze jest na miejscu zdarzenia. moja odpowiedź że przegoniliśmy go ale kreci sie po drodze" to on zapytał czy maja przyjechać czy nie. Powiedziałem że jak chcą ale jak jeszcze raz ten gośc będzie chcial wtargnąć do domu to zadzowonie jeszcze raz albo zrobie mu krzywde to łaskawca powiedział że wyślą radiowóz, który po kolejnej godzinie przyjechał.
Szkoda gadać
Trata tata
Na naszą dzielną policję czekałem 2 godziny jak ktoś chciał się dostać do domu.
Zrobiłem zgłoszenie 997 i Pan policjant zapytał czego dzwonie do nich jak to nie ich rejon
więc wytłumaczyłem że na 997 dzwonie i samo wybiera najbliższy postarunek.
No tym powiedział że przekaże zgłoszenie do odpowiedniech postarunku.
Po około godzinie zadzwonił do mnie kolejny dzielny Pan policjant i zapytał czy sprawca jeszcze jest na miejscu zdarzenia. moja odpowiedź że przegoniliśmy go ale kreci sie po drodze" to... rozwiń
Avatar
taxi driver / 11 sierpnia 2012 o 20:54
0
Kilka dni temu na Zamojskiej kilka łbów nawalało się na ulicy. Akurat jechałem samochodem. Musiałem się zatrzymać. Zanim sięgnąłem po telefon, juz były dwa radiowozy. Często jeżdżę w nocy i śmiec twierdzić, że te kilka minut dojazdu jest realne. Zresztą policję widać jednak na ulicy. Dużo sie pod tym względem zmieniło.
Avatar
stiw / 11 sierpnia 2012 o 20:34
0
Szkoda, że w tym zestawieniu nie wskazano ilości wszystkich interwencji jakie otrzymuje policja z poszczególnych komend, a ten wskażnik ma istotne i zasadnicze znaczenie dla czasu reakcji i do przybycia mundurowych. W takim zadupiu jak Białystok na bank jest kilka razy mniej zgłoszeń niż w Krakowie więc prosty wynik liczenia. Lubelskie mendownie też nie przepracowują się zatem statystycznie jest jak jest. Należy też wskazać na aspekt naciągania statystyki wogóle, a cóż dopiero takich jak czas reakcji. Pozdrawiam Krakowiaków za ciężką robotę.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!