Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 maja 2020 r.
18:05

W Lublinie stanął pierwszy Dr.Max Lekomat

Autor: Zdjęcie autora oprac. ask
2 4 A A
Lekomat w Lublinie
Lekomat w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski)

Pierwszy profilaktyczny automat Dr.Max stanął przy ul. Tysiąclecia 4 w Lublinie. Kupić można w nim m.in. maseczki, witaminy, środki higieny osobistej, preparaty na ból gardła czy krople do oczu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

-  Stawiamy na wygodę i bezpieczeństwo, odpowiadając na potrzeby Polaków. W tych trudnych czasach, gdy wracamy powoli do normalności - nie możemy zapominać o ochronie siebie i innych, dlatego w naszych automatach dostępne są produkty ochronne do walki  z koronawirusem. Istnieje możliwość płatności kartą, do czego zachęcamy naszych klientów. Mimo, że urządzenie jest codziennie dezynfekowane, to zalecamy zakupy z użyciem rękawiczek jednorazowych. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem – podkreśla Jakub Walczak, dyrektor marketingu Dr.Max.

W Dr.Max Lekomacie można znaleźć także środki opatrunkowe i higieniczne, preparaty na pierwsze objawy przeziębienia czy wspomagające trawienie i pracę wątroby. Są tam dostępne środki antykoncepcyjne, testy ciążowe czy produkty na chorobę  lokomocyjną.

- W automatach znajdują się tylko te produkty, które możemy zakupić bez konieczności konsultacji z farmaceutą. Zależało nam na tym by zagwarantować dostęp do bezpiecznych preparatów. Nie znajdziemy  tam leków na receptę  czy OTC w przypadku których warto skorzystać z porady –  podkreśla   Jakub   Walczak.– W naszym lekomacie można znaleźć produkty, które dostępne są np. w drogeriach czy na stacjach benzynowych. Jeśli potrzebujemy konsultacji z ekspertem to zdecydowanie wybierzmy aptekę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariooo / 10 maja 2020 r. o 08:47
+4
Świetne rozwiązanie. Wszystko jest dla ludzi. Takie automaty produkuje firma Pharmashop24, widziałem taki gdzieś pod Poznaniem.
Avatar
Joxef / 10 maja 2020 r. o 08:39
+2
Ale z ciebie tłumik i ciemniak szkoda pisac .
Avatar
-felipe_96. / 10 maja 2020 r. o 16:30
0
@Joxef : Możesz sobie mnie nazywać tłumikiem i ciemniakiem, twoje zdanie, to tylko o tobie świadczy jakie poglądy reprezentujesz, ale wierz mi jestem realistą i wiem czemu tego typu automat może się przysłużyć, bynajmniej nie celom medycznym. Nie krytykuję tego, że ktoś może sobie zakupić lekarstwa i środki pierwszej potrzeby ochrony osobistej z takiegoż automatu, jednakże pragnę zauważyć, że środki antykoncepcyjne czy to pigułki antykoncepcyjne czy prezerwatywy nie są rzeczami pierwszej potrzeby medycznej i umożliwienie ich kupna za sprawą automatu nie jest absolutnie żadnym dobrym krokiem. Jeżeli kiedyś postanowiono, że nie wolno sprzedawać papierosów poprzez automaty, gdyż przyczyniało się do promocji palenia i ułatwiało dostęp do papierosów osobom mogącym być niepełnoletnimi, a przez to poszerzać nałóg nikotynizmu to idąc tym tropem absolutnie nie powinno się umożliwić sprzedaży pigułek antykoncepcyjnych czy też prezerwatyw za sprawą automatu. Mogę się założyć, że tego typu środki będą znikać jak świeże bułeczki, bo w kiosku to trzeba było poprosić sprzedawcę o tego typu kwestie i często powodowało to dyskomfort moralny i psychiczny opór - w przypadku automatu nie ma dyskomfortu ani oporu, za sprawą wpłacenia gotówki można anonimowo zakupić jakiś środek antykoncepcyjny i biznes kręci się w najlepsze, a koncerny produkujące takie środki zarabiają w najlepsze, a przy okazji lewicowa agenda seksualizacji i rozwiązłości może krzewić się cicho ale skutecznie i seksoholików przy okazji będzie przybywać, którzy wpadną w sidła tego bardzo zgubnego nałogu jakim jest nadmiar seksu. Nie ma nałogów równych i równiejszych - skoro zwalcza się nikotynizm, alkoholizm to tak samo powinno się zwalczać seksoholizm, a dodałbym także, że wskazanym krokiem byłoby zwalczanie fonoholizmu( uzależnienie od komórek - zjawisko to było nieporównywalnie mniejsze kiedy istniały jeszcze budki telefoniczne w miastach - komuś celowo zależało na tym byśmy byli zakładnikami naszych mobilnych towarzyszy nieustannej adoracji) i siecioholizmu( nadmiar uzależnienia od sieci - zjawisko to bardzo się zintensyfikowało wraz z pojawieniem się na rynku smartfonów oraz wszechobecnego i bezpłatnego dostępu do wi-fi). Nałogi i wszelkie uzależnienia są stymulowane przez duże koncerny, korporacje i tak dalej po to by im nabijać kabzę pieniędzmi.
@Joxef : Możesz sobie mnie nazywać tłumikiem i ciemniakiem, twoje zdanie, to tylko o tobie świadczy jakie poglądy reprezentujesz, ale wierz mi jestem realistą i wiem czemu tego typu automat może się przysłużyć, bynajmniej nie celom medycznym. Nie krytykuję tego, że ktoś może sobie zakupić lekarstwa i środki pierwszej potrzeby ochrony osobistej z takiegoż automatu, jednakże pragnę zauważyć, że środki antykoncepcyjne czy to pigułki antykoncepcyjne czy prezerwatywy nie są rzeczami pierwszej potrzeby medycznej i umożliwienie ich kupna za sprawą ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 maja 2020 r. o 23:26
-9
Są tam dostępne środki antykoncepcyjne, nie wymieniono jakie konkretnie ale pewnie nie trudno się domyślić. Pigułki antykoncepcyjne dla Pań a prezerwatywy dla Panów. Mam tylko jedną uwagę - co z dziećmi? czy taki automat, w którym za wpłacenie monet czy banknotów można kupić środki antykoncepcyjne jest legalny?, że byle małolat może uzyskać dostęp do środków antykoncepcyjnych - przecież tu może zajść ryzyko jawnej promocji seksualizacji w biały dzień - radziłbym wprowadzić jakieś wytyczne i ograniczenia co do legalności funkcjonowania takich urządzeń - byśmy nie spaskudzili młodych pokoleń, co kto z kim robi w przestrzeni prywatnej mnie nie interesuje - człowiek dorosły, jego morale, jego sprawa, nie mam na to wpływu ale nie wolno seksualizować młodych ludzi poniżej 18 roku życia - w dobie internetu, w którym często roi się od podtekstów i erotycznych treści nie ułatwiajmy dalszej rewolucji obyczajowej na tle spraw intymnych, nie psujmy im życia. Od tego wszystko się zaczyna - od ułatwienia w dostępie do środków antykoncepcyjnych, potem eksperymentowanie na tle płci - homopropaganda i lewicowość obyczajowa kiełkuje w najlepsze - seksualne wyzwolenie płci postępuje i marsze równości jak te w Berlinie w latach 90-tych mogą być kwestią czasu. Uważam, że nie wolno się sprzedawać środków antykoncepcyjnych za pośrednictwem automatów tak jak nie sprzedaje się np. papierosów za pośrednictwem automatów. Promocja antykoncepcji to robienie z ludzi seksoholików, by sprawy obracały się tylko wokół tego tematu - seksu. Automaty do sprzedaży papierosów w istocie przyczyniały się do promocji palenia, z automatem, który oferuje sprzedaż prezerwatyw następuje promocja seksualizacji, tyle, że w formie cichej ale wystarczająco skutecznej by obyczajowa rewolucja mogła dokonać pierwszych ale znaczących kroków.
Są tam dostępne środki antykoncepcyjne, nie wymieniono jakie konkretnie ale pewnie nie trudno się domyślić. Pigułki antykoncepcyjne dla Pań a prezerwatywy dla Panów. Mam tylko jedną uwagę - co z dziećmi? czy taki automat, w którym za wpłacenie monet czy banknotów można kupić środki antykoncepcyjne jest legalny?, że byle małolat może uzyskać dostęp do środków antykoncepcyjnych - przecież tu może zajść ryzyko jawnej promocji seksualizacji w biały dzień - radziłbym wprowadzić jakieś wytyczne i ograniczenia co do legalności funkcjonowania takich... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 10 maja 2020 r. o 16:30
0
@Joxef : Możesz sobie mnie nazywać tłumikiem i ciemniakiem, twoje zdanie, to tylko o tobie świadczy jakie poglądy reprezentujesz, ale wierz mi jestem realistą i wiem czemu tego typu automat może się przysłużyć, bynajmniej nie celom medycznym. Nie krytykuję tego, że ktoś może sobie zakupić lekarstwa i środki pierwszej potrzeby ochrony osobistej z takiegoż automatu, jednakże pragnę zauważyć, że środki antykoncepcyjne czy to pigułki antykoncepcyjne czy prezerwatywy nie są rzeczami pierwszej potrzeby medycznej i umożliwienie ich kupna za sprawą automatu nie jest absolutnie żadnym dobrym krokiem. Jeżeli kiedyś postanowiono, że nie wolno sprzedawać papierosów poprzez automaty, gdyż przyczyniało się do promocji palenia i ułatwiało dostęp do papierosów osobom mogącym być niepełnoletnimi, a przez to poszerzać nałóg nikotynizmu to idąc tym tropem absolutnie nie powinno się umożliwić sprzedaży pigułek antykoncepcyjnych czy też prezerwatyw za sprawą automatu. Mogę się założyć, że tego typu środki będą znikać jak świeże bułeczki, bo w kiosku to trzeba było poprosić sprzedawcę o tego typu kwestie i często powodowało to dyskomfort moralny i psychiczny opór - w przypadku automatu nie ma dyskomfortu ani oporu, za sprawą wpłacenia gotówki można anonimowo zakupić jakiś środek antykoncepcyjny i biznes kręci się w najlepsze, a koncerny produkujące takie środki zarabiają w najlepsze, a przy okazji lewicowa agenda seksualizacji i rozwiązłości może krzewić się cicho ale skutecznie i seksoholików przy okazji będzie przybywać, którzy wpadną w sidła tego bardzo zgubnego nałogu jakim jest nadmiar seksu. Nie ma nałogów równych i równiejszych - skoro zwalcza się nikotynizm, alkoholizm to tak samo powinno się zwalczać seksoholizm, a dodałbym także, że wskazanym krokiem byłoby zwalczanie fonoholizmu( uzależnienie od komórek - zjawisko to było nieporównywalnie mniejsze kiedy istniały jeszcze budki telefoniczne w miastach - komuś celowo zależało na tym byśmy byli zakładnikami naszych mobilnych towarzyszy nieustannej adoracji) i siecioholizmu( nadmiar uzależnienia od sieci - zjawisko to bardzo się zintensyfikowało wraz z pojawieniem się na rynku smartfonów oraz wszechobecnego i bezpłatnego dostępu do wi-fi). Nałogi i wszelkie uzależnienia są stymulowane przez duże koncerny, korporacje i tak dalej po to by im nabijać kabzę pieniędzmi.
@Joxef : Możesz sobie mnie nazywać tłumikiem i ciemniakiem, twoje zdanie, to tylko o tobie świadczy jakie poglądy reprezentujesz, ale wierz mi jestem realistą i wiem czemu tego typu automat może się przysłużyć, bynajmniej nie celom medycznym. Nie krytykuję tego, że ktoś może sobie zakupić lekarstwa i środki pierwszej potrzeby ochrony osobistej z takiegoż automatu, jednakże pragnę zauważyć, że środki antykoncepcyjne czy to pigułki antykoncepcyjne czy prezerwatywy nie są rzeczami pierwszej potrzeby medycznej i umożliwienie ich kupna za sprawą ... rozwiń
Avatar
Mariooo / 10 maja 2020 r. o 08:47
+4
Świetne rozwiązanie. Wszystko jest dla ludzi. Takie automaty produkuje firma Pharmashop24, widziałem taki gdzieś pod Poznaniem.
Avatar
Joxef / 10 maja 2020 r. o 08:39
+2
Ale z ciebie tłumik i ciemniak szkoda pisac .
Avatar
-felipe_96. / 9 maja 2020 r. o 23:26
-9
Są tam dostępne środki antykoncepcyjne, nie wymieniono jakie konkretnie ale pewnie nie trudno się domyślić. Pigułki antykoncepcyjne dla Pań a prezerwatywy dla Panów. Mam tylko jedną uwagę - co z dziećmi? czy taki automat, w którym za wpłacenie monet czy banknotów można kupić środki antykoncepcyjne jest legalny?, że byle małolat może uzyskać dostęp do środków antykoncepcyjnych - przecież tu może zajść ryzyko jawnej promocji seksualizacji w biały dzień - radziłbym wprowadzić jakieś wytyczne i ograniczenia co do legalności funkcjonowania takich urządzeń - byśmy nie spaskudzili młodych pokoleń, co kto z kim robi w przestrzeni prywatnej mnie nie interesuje - człowiek dorosły, jego morale, jego sprawa, nie mam na to wpływu ale nie wolno seksualizować młodych ludzi poniżej 18 roku życia - w dobie internetu, w którym często roi się od podtekstów i erotycznych treści nie ułatwiajmy dalszej rewolucji obyczajowej na tle spraw intymnych, nie psujmy im życia. Od tego wszystko się zaczyna - od ułatwienia w dostępie do środków antykoncepcyjnych, potem eksperymentowanie na tle płci - homopropaganda i lewicowość obyczajowa kiełkuje w najlepsze - seksualne wyzwolenie płci postępuje i marsze równości jak te w Berlinie w latach 90-tych mogą być kwestią czasu. Uważam, że nie wolno się sprzedawać środków antykoncepcyjnych za pośrednictwem automatów tak jak nie sprzedaje się np. papierosów za pośrednictwem automatów. Promocja antykoncepcji to robienie z ludzi seksoholików, by sprawy obracały się tylko wokół tego tematu - seksu. Automaty do sprzedaży papierosów w istocie przyczyniały się do promocji palenia, z automatem, który oferuje sprzedaż prezerwatyw następuje promocja seksualizacji, tyle, że w formie cichej ale wystarczająco skutecznej by obyczajowa rewolucja mogła dokonać pierwszych ale znaczących kroków.
Są tam dostępne środki antykoncepcyjne, nie wymieniono jakie konkretnie ale pewnie nie trudno się domyślić. Pigułki antykoncepcyjne dla Pań a prezerwatywy dla Panów. Mam tylko jedną uwagę - co z dziećmi? czy taki automat, w którym za wpłacenie monet czy banknotów można kupić środki antykoncepcyjne jest legalny?, że byle małolat może uzyskać dostęp do środków antykoncepcyjnych - przecież tu może zajść ryzyko jawnej promocji seksualizacji w biały dzień - radziłbym wprowadzić jakieś wytyczne i ograniczenia co do legalności funkcjonowania takich... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.