Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 września 2015 r.
20:05

Wagary w Lublinie? Strażnicy miejscy i policjanci w akcji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Policjanci i strażnicy miejscy będą „ścigać” wagarowiczów (Fot. Maciej Kaczanowski)<br />
Policjanci i strażnicy miejscy będą „ścigać” wagarowiczów (Fot. Maciej Kaczanowski)

Zajrzą tam, gdzie siedzi młodzież zamiast siedzieć na lekcjach. A potem zaproponują darmową podwózkę radiowozem do szkoły. I będzie to oferta nie do odrzucenia. Policjanci i strażnicy miejscy szykują kolejną akcję wymierzoną w lubelskich wagarowiczów

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Specjalny patrol będzie odwiedzać te miejsca, gdzie młodzi ludzie chętnie wybierają się na wagary. Do galerii handlowych mundurowi co prawda nie zajrzą, ale mają pojawiać się tam, gdzie da się posiedzieć pod gołym niebem. – Najczęściej jest to Ogród Saski – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Lista takich imprezowych miejsc jest dłuższa. – To również rejon pl. Zamkowego i Błonia obok Zamku – dodaje Gogola. Na mapie wagarowiczów wciąż popularny jest plac Kaczyńskiego, plac Litewski, jak również okolice Zalewu Zemborzyckiego. – Patrol wysyłany jest też w rejon placówek oświatowo-wychowawczych – mówi asp. Irmina Łakota z Wydziału Prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

Funkcjonariusze mają sprawdzać nie tylko to, czy uczniowie rzeczywiście są jeszcze przed lekcjami, albo już je skończyli. Policja ma ponadto sprawdzać telefony komórkowe, co ma pozwolić na ewentualne wyłapanie tych, które zostały wcześniej skradzione. Mundurowi mają też wybadać, czy młodzież przypadkiem nie raczy się alkoholem.

Jeśli okaże się, że jakiś uczeń jest na wagarach, wtedy zostanie zaproszony do radiowozu. – Odwieziemy go do szkoły i przekażemy jej dyrektorowi – zapowiada Gogola. Takie akcje mundurowi już prowadzili.

– W poprzednim roku szkolnym ujawniono 23 nieletnich na wagarach – mówi Gogola. – Przeprowadziliśmy 17 rozmów z dyrektorami szkół i pedagogami – informuje Łakota. Żaden z uczniów, na których natrafili funkcjonariusze w trakcie patroli nie był pod wpływem alkoholu albo środków psychoaktywnych.

Sprawdzają drogę do szkoły 

Przed pierwszym dzwonkiem najbliższe okolice szkół sprawdzali policjanci drogówki, którzy przyglądali się temu, czy uczniowie mają szansę bezpiecznie dotrzeć na zajęcia.

– Wysłaliśmy 31 wniosków o poprawienie lub odnowienie oznakowania, albo tak prozaiczne rzeczy, jak przycięcie zieleni, by przejścia były bardziej widoczne – mówi nadkom. Robert Koźlak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Zapowiada też serię pogadanek w szkołach. – Cały wrzesień, cały październik będziemy przychodzili do szkół i mówili, jak bezpiecznie dojść do szkoły i jak z niej wrócić.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 15:04
0
Wolności zabraniają !!! A do sądu ich w cho..rę i niech kitu nie pociskają o dobrodziejstwie nauki !!! Stuknąć frajera , ściąć mu kasę i można żyć !!! Po jaką chol..ę szkoła , w której tylko trzeba się stresować !!!
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 11:22
0
"W poprzednim roku szkolnym ujawniono 23 nieletnich na wagarach" no to chłopaki odtrąbili sukces !!! Jesteśmy z was dumni !!! Prezydent powinien poważnie zastanowić się nad premiami... "zuhy" :)
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 21:52
0
"BARDZO CIEKAWY POMYSŁ" z tą a k c j ą ? Tylko proponuję sprawdzić STAN PRAWNY takiego DZIAŁANIA by później nie było sprawy - ale w sądzie ! ! !
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 18:09
0
mandat dla budrzetu miasta??????
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 16:24
0
pracusie ze straży m/w niech zajmą się np. zdzieraniem ogłoszeń ze słupów stanowiących własność miasta. Wara im od cudzych dzieci
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 13:05
0
Moze jeszcze wpadna na pomysl wprowadzenia godziny policyjnej jak w stanie wojennym. Szkola niech zacznie uczyc w ciekawy sposob a nie jak przez dziesiatki lat tylko Pan Tadeusz i Dziady Mickiewicza jeszcze. A rodzice sa od czego ? Policja niech sie zajmie mlodocianymi przestepcami. A staz miejska niech zacznie robic cos dobrego a jie tylko szuka jak wlepic mandat dla budrzetu miasta. Moze niech zaczna przeprowadzac staruszki przez ulice i dbac o bwzpieczenstwo ludzi szczegolnie w nocy. To tyle
Avatar
Murphy / 6 września 2015 o 11:52
0

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

To Ci sie policja z SS i Gestapo pomyliła i to nie ta data, bo to nie okupacja, i nie rok 1943, a My nie żyjemy w Generalnej Guberni.
Ale jak się ma mentalność niewolnika, to się rozpowszechnia różne bzdury.

 

Avatar
lubisz / 6 września 2015 o 11:00
0

Na jakiej podstawie młodzież będzie legitymowana, i będzie sprawdzane to czy nie powinna być w szkole?
Siedzenie w parku czy nad wodą nie jest nielegalne. Ciekaw jestem jakie prawne wygibasy będą wymyślane, żeby dokonać legitymowania.

Przy okazji też, na jakiej podstawie mają być sprawdzane telefony komórkowe? Policyjnego "widzi mi się"?

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 10:42
0
Dlaczego oni urządzają sobie pogaduszki zamiast pracować? CO JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
leon 4 / 6 września 2015 o 07:56
0

czy to bmw na zdjęciu stoi tam legalnie? Tam wolno parkować?

to zależy komu. Po sprawdzeniu w ewidencji pojazdów(na telefon) szybko oddalają sie bo pryncypał może zrobić kuku

Avatar
Gość / 7 września 2015 o 15:04
0
Wolności zabraniają !!! A do sądu ich w cho..rę i niech kitu nie pociskają o dobrodziejstwie nauki !!! Stuknąć frajera , ściąć mu kasę i można żyć !!! Po jaką chol..ę szkoła , w której tylko trzeba się stresować !!!
Avatar
Gość / 7 września 2015 o 11:22
0
"W poprzednim roku szkolnym ujawniono 23 nieletnich na wagarach" no to chłopaki odtrąbili sukces !!! Jesteśmy z was dumni !!! Prezydent powinien poważnie zastanowić się nad premiami... "zuhy" :)
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 21:52
0
"BARDZO CIEKAWY POMYSŁ" z tą a k c j ą ? Tylko proponuję sprawdzić STAN PRAWNY takiego DZIAŁANIA by później nie było sprawy - ale w sądzie ! ! !
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 18:09
0
mandat dla budrzetu miasta??????
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 16:24
0
pracusie ze straży m/w niech zajmą się np. zdzieraniem ogłoszeń ze słupów stanowiących własność miasta. Wara im od cudzych dzieci
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 13:05
0
Moze jeszcze wpadna na pomysl wprowadzenia godziny policyjnej jak w stanie wojennym. Szkola niech zacznie uczyc w ciekawy sposob a nie jak przez dziesiatki lat tylko Pan Tadeusz i Dziady Mickiewicza jeszcze. A rodzice sa od czego ? Policja niech sie zajmie mlodocianymi przestepcami. A staz miejska niech zacznie robic cos dobrego a jie tylko szuka jak wlepic mandat dla budrzetu miasta. Moze niech zaczna przeprowadzac staruszki przez ulice i dbac o bwzpieczenstwo ludzi szczegolnie w nocy. To tyle
Avatar
Murphy / 6 września 2015 o 11:52
0

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

To Ci sie policja z SS i Gestapo pomyliła i to nie ta data, bo to nie okupacja, i nie rok 1943, a My nie żyjemy w Generalnej Guberni.
Ale jak się ma mentalność niewolnika, to się rozpowszechnia różne bzdury.

 

Avatar
lubisz / 6 września 2015 o 11:00
0

Na jakiej podstawie młodzież będzie legitymowana, i będzie sprawdzane to czy nie powinna być w szkole?
Siedzenie w parku czy nad wodą nie jest nielegalne. Ciekaw jestem jakie prawne wygibasy będą wymyślane, żeby dokonać legitymowania.

Przy okazji też, na jakiej podstawie mają być sprawdzane telefony komórkowe? Policyjnego "widzi mi się"?

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

Na takiej że policja może legitymować każdego i to bez powodu, więc bój się gimbusie z lubartowskiej

rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2015 o 10:42
0
Dlaczego oni urządzają sobie pogaduszki zamiast pracować? CO JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
leon 4 / 6 września 2015 o 07:56
0

czy to bmw na zdjęciu stoi tam legalnie? Tam wolno parkować?

to zależy komu. Po sprawdzeniu w ewidencji pojazdów(na telefon) szybko oddalają sie bo pryncypał może zrobić kuku

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!