Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2017 r.
6:53

Warszawa zniknie ze znaków. Nowe drogowskazy będą kierować na obwodnicę Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
141 25 A A
Na nowych tablicach nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”
Na nowych tablicach nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”

Masową wymianę ulicznych drogowskazów zapowiadają władze Lublina. Znikną znaki wskazujące drogę do Warszawy czy Rzeszowa przez centrum miasta. Nowe mają wysyłać kierowców najkrótszą drogą do obwodnicy. Wymiana znaków będzie dość kosztowna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chociaż obwodnica jest już gotowa, to wciąż „nie wiedzą” o tym drogowskazy przy głównych ulicach. Nadal proponują, by w stronę Warszawy albo Zamościa jechać przez śródmieście, mimo że obwodnica miała to centrum odciążyć.

Przykładem jest choćby wyjazd z ul. Jana Pawła II w al. Kraśnicką, gdzie znak kieruje do Warszawy w prawo, czyli do ronda Honorowych Krwiodawców. A takich miejsc jest więcej.

– Drogowskazy nie informują o możliwości ominięcia centrum miasta nowymi odcinkami obwodnicy – wytyka radny Jarosław Pakuła (PO), apelując do Ratusza o zmianę znaków.

Ratusz już zapewnia, że wymieni drogowskazy. – Mamy zatwierdzone nowe projekty organizacji ruchu – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Ruch będzie kierowany głównie na obwodnicę.

Zmiany będą istotne. Na rondzie przy Zamku kierowcy jadący od strony ul. Mełgiewskiej widzą dzisiaj znaki informujące, że do Warszawy i Rzeszowa jedzie się na wprost przez al. Tysiąclecia. Tak jak do centrum. Na nowej tablicy nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”. Strzałka wyśle kierowców przez ul. Podzamcze i Unicką, a następnie al. Spółdzielczości Pracy w stronę Elizówki i węzła drogowego Lublin Rudnik. Czyli tą drogą, na którą teraz wysyłane są samochody jadące w stronę Białegostoku.

Podobne zmiany mają zajść na skrzyżowaniu Gospodarczej z Mełgiewską. Teraz zjeżdżający Gospodarczą w dół widzą znaki mówiące, że do Warszawy, Rzeszowa i Nałęczowa skręca się w lewo, czyli do centrum. Zamiast tego ma być strzałka w prawo, w stronę Zadębia, i napis „Obwodnica”. Taki sam będzie też napis przy strzałce na ul. Bohaterów Monte Cassino przed skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej, gdzie teraz znak wskazuje drogę do Rzeszowa i Warszawy.

Dlaczego miasto chce zastąpić nazwy miast słowem „obwodnica”? – Jednymsłowem załatwiamy kilka kierunków – mówi Kieliszek. Zapowiada, że „wkrótce” zostaną zamówione nowe drogowskazy, które przez miasto są przeliczane na... metry kwadratowe. Do zdjęcia jest 1146 mkw., a do zamontowania 553 mkw. Ile będzie trzeba za to zapłacić? – Nowe oznakowanie będzie kosztować około 370 tys. złotych.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 15:20
+1
Do Lublina przyjeżdżają też turyści osobowymi samochodami. Ich też urzędnicy miejscy chcą wyrzucić na obwodnicę? To jakiś amok. Odkąd został oddany zachodni odcinek obwodnicy po Lublinie jeździ się łatwiej. Dajcie kierowcom tirów trochę czasu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 13:06
+1
Czego można się spodziewać po wiosce Lublin? Zamiast ułatwić jazdę to utrudniają
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 09:59
+1
Na nowej tablicy nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”. A może użyć słowa "Tranzyt" tak jak w cywilizowanych innych miejscach. Jak już Ci nasi urzędasy coś wymyślą to się płakać chce.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 09:58
+1
Ktoś cierpi na brak pracy. Mysli co by tu popsuć.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 09:42
+1
Głupota w najwyższym wydaniu, Kieliszek postaw na granicach miasta znaki "Lublin" kierujące od razu na obwodnicę, to uda wam się przekierować 100% ruchu tam, cóż to będzie za sukces!!!
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 08:58
+1
a nie lepiej dodać do kierunku Warszawa i Rzeszów znak D-7, to takie proste i powszechnie używane oznaczenie, a tak będą jeździć po Lublinie i szukać strzałki z napisem "Warszawa"
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 08:54
+1
Na rondzie przy Zamku kierowcy jadący od strony ul. Mełgiewskiej widzą dzisiaj znaki informujące, że do Warszawy i Rzeszowa jedzie się na wprost przez al. Tysiąclecia. Tak jak do centrum. Na nowej tablicy nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”. Strzałka wyśle kierowców przez ul. Podzamcze i Unicką, a następnie al. Spółdzielczości Pracy w stronę Elizówki i węzła drogowego Lublin Rudnik Mam pytanie : czy Unicka i Podzamcze jest w stanie przyjąć więcej samochodów niż teraz? BĘDZIE PROBLEM!! CHYBA LEPIEJ ABY POJECHAŁY JEDNAK PROSTO JAK DO TEJ PORY, NAWET PRZY TYM REMONCIE JAK DO TEJ PORY
Na rondzie przy Zamku kierowcy jadący od strony ul. Mełgiewskiej widzą dzisiaj znaki informujące, że do Warszawy i Rzeszowa jedzie się na wprost przez al. Tysiąclecia. Tak jak do centrum. Na nowej tablicy nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”. Strzałka wyśle kierowców przez ul. Podzamcze i Unicką, a następnie al. Spółdzielczości Pracy w stronę Elizówki i węzła drogowego Lublin Rudnik Mam pytanie : czy Unicka i Podzamcze jest w stanie przyjąć więcej samochodów niż teraz? BĘDZIE PROBLEM!! CHYBA LEPIEJ ABY PO... rozwiń
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 08:28
+1
ja bym dopisał jeszcze "Transit". W ogóle to nie wiem czy słowo "obwodnica" będzie coś mówiło obcojęzycznym kierowcom
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 07:58
+1
Fajnie, tylko trzeba przeorganizować ruch , a nie obligatoryjnie wysłać wszystkich na obwodnicę. Vide zdjęcie, czy nie lepiej zostawić jak jest , w kierunku Warszawa na dwupasmową Kraśnicką dalej Solidarności niż wpuścić całe towarzystwo w wąską Nałęczowską ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 07:29
+1
Wszystko pięknie, ale kto to wymyślił, żeby skierować się na starą drogę do Warszawy przez Jastków trzeba skręcić na Przytoczno. Co to za aglomeracja, a tym bardziej, że tego wogóle nie ma przy tej trasie
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 20:04
0
TOTALNA GŁUPOTA!!!!!!!!!!!!!!!!! Miasto stara się o zainteresowanie (którzy przecież miasta nie znają) i za chwilę okaże się, że z centrumLublina można dojechać JEDYNIE DO MIASTA obwodnica!!!!! ..... a co z zagranicznymi!?!?! Kto im wytłumaczy co znaczy międzynarodowe słowo OBWODNICA?!?!!?!?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 18:38
0
A co z kierunkiem Przemyśl (Biłgoraj)? Też przez Obwodnicę?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 15:20
+1
Do Lublina przyjeżdżają też turyści osobowymi samochodami. Ich też urzędnicy miejscy chcą wyrzucić na obwodnicę? To jakiś amok. Odkąd został oddany zachodni odcinek obwodnicy po Lublinie jeździ się łatwiej. Dajcie kierowcom tirów trochę czasu.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 13:50
0
Żeby jeszcze do Auto Mapy to było zgłoszone, bo inaczej GPS będzie prowadził nadal przez Centrum Lublina !
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 13:30
0
przeliczenie na metry kwadratowe - aby tylko jak najwięcej zarobić, bo na sztuki to już nie można przeliczać
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 13:06
+1
Czego można się spodziewać po wiosce Lublin? Zamiast ułatwić jazdę to utrudniają
Avatar
nnnn / 11 stycznia 2017 o 13:01
0
Chodziło oczywiście o pisownię trzeba czytać ze zrozumieniem
Avatar
adam / 11 stycznia 2017 o 11:39
0
Kobinują k*rwa jak koń pod góre,zamiast wprowadzić całkowity zakaz poruszania sie po Lublinie tranzytem TIRów(wszystkich tych dla których Lublin nie jest przystankiem docelowym),to obpier*alają maniane ze zmianą tablic zakazem jazdy przez Tysiąclecia i Solidarności kosztem Walcznych Unickiej czy Spódzielczości Pracy tych ulic które i tak są koszmarnie zakorkowane w godzinach szczytu.Brawo miejscy urzędnicy i "tubo ratusza" panie Kieliszek brawo naprawde brawo,jesteście mistrzami we wprowadzaniu w życie debilnych pomysłów w naszym kochanym Lublinie.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 10:42
0
Znaki znakami, ale obcy przyjedzie z nawigacją z opcją "przejedź przez punkt" i w d...pie będzie miał obwodnicę, na technologię nie poradzicie urzędaski.
Avatar
Gość / 11 stycznia 2017 o 09:59
+1
Na nowej tablicy nie będzie ani napisu „Warszawa”, ani „Rzeszów”, ale słowo... „Obwodnica”. A może użyć słowa "Tranzyt" tak jak w cywilizowanych innych miejscach. Jak już Ci nasi urzędasy coś wymyślą to się płakać chce.
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!