Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2010 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Wiceprezes MPK ma być zastępcą prezydenta Lublina z nominacji PiS

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 28 A A

Grzegorz Siemiński, wiceprezes MPK, będzie zastępcą prezydenta Lublina wskazanym przez PiS – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Siemiński Ma odpowiadać za sprawy gospodarcze. Oficjalne wieści są krótkie: Wraz z przewodniczącym Kowalczykiem nazwisko ogłosimy w środę – zapowiada Żuk.

Wczoraj prezydent ogłosił nazwisko innego zastępcy. To Stanisław Kalinowski, obecny prezes miejskiego LPEC. Ma przejąć sprawy infrastruktury, którymi w ekipie Adama Wasilewskiego zajmował się nisko oceniany Stanisław Fic.

W środę pracę zastępcy prezydenta rozpocząć ma Zbigniew Wojciechowski, niezależny kandydat na prezydenta (uzyskał czwarty wynik), który po pierwszej turze wyborów poparł Krzysztofa Żuka. Miałby odpowiadać m.in. za sprawy socjalne, sport i bezpieczeństwo.

Czwartym z zastępców jest urzędujący już Włodzimierz Wysocki odpowiedzialny m.in. za kulturę i oświatę. Wysocki jako jedyny został przejęty przez Żuka z ekipy zastępców Wasilewskiego.

Prezydent będzie mieć też nowego rzecznika. Krzysztof Żuk potwierdził, że udało mu się przekonać do objęcia tej funkcji Katarzynę Mieczkowską-Czerniak, obecną rzecznik Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Koalicja PiS i PO będzie rządzić w Lublinie
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miki / 14 grudnia 2010 r. o 20:29
0
[quote name='Szumke' timestamp='1292342652' post='405532']
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
[/quote]


proponuje poczytać cytowaną ustawę i dopiero wtedy się wypowiadać co do łamania jej zapisów , bo kierowcy MPK to nie kierowcy TIR-ów i regulacje oraz sposób ewidencji ich czasu pracy wyglądają troszkę inaczej , a tak po za tym w MPK działa kilka Związków Zawodowych , ciekawe czy one pozwoliły by na jawne łamanie praw pracowniczych , jeśli ktoś twierdzi że tak to znaczy że nie zna realiów panujących w MPK
[quote name='Szumke' timestamp='1292342652' post='405532']
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
[/quote]


proponuje poczytać cytowaną ustawę i dopiero wtedy się wypowiadać co do łaman... rozwiń
Avatar
Szumke / 14 grudnia 2010 r. o 17:04
0
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
Avatar
polak / 14 grudnia 2010 r. o 15:53
0
Sporo wpisów to emocjonalny onanizm wypływający z fascynacją libertynizmem Palikota i odwagą Preezesa Kaczyńskiego.
Dla nich to gra i polityka dla zwykłych ludzi prawda objawiona.
Wybrano Żuka w wyborze polityczno-demokratycznym i musi On zebrać ludzi z którymi będzie rządził Lublinem/nie mylić z pracą/.
Co miał zarządzić łapankę?
Bierze co proponują mu partie ktore chcą współodpowiadać za Lublin.
Kandydatura Siemińskiego na z-cę nie powinno budzić obaw.
Jest młody,wykształcony ma doświadczenie w kierowaniu dużą firmą.
Dlatego dziwią mnie wpisy personalne wynikające z utożsamianiem się z Palikotem czy Kaczyńskim.Ci Panowie są jak bracia.
Zarząd m.Lublina ma prowadzić politykę rozwoju ,a udzielać się na forum krajowym.
Już najwyższy czas by politycy o stażu sięgającym republiki weimarskiej przestali mącic i przeszkadzać.
Sporo wpisów to emocjonalny onanizm wypływający z fascynacją libertynizmem Palikota i odwagą Preezesa Kaczyńskiego.
Dla nich to gra i polityka dla zwykłych ludzi prawda objawiona.
Wybrano Żuka w wyborze polityczno-demokratycznym i musi On zebrać ludzi z którymi będzie rządził Lublinem/nie mylić z pracą/.
Co miał zarządzić łapankę?
Bierze co proponują mu partie ktore chcą współodpowiadać za Lublin.
Kandydatura Siemińskiego na z-cę nie powinno budzić obaw.
Jest młody,wykształcony ma doświadczenie w kierowani... rozwiń
Avatar
Rafał / 14 grudnia 2010 r. o 15:50
0
[quote name='mzl' timestamp='1292331279' post='405399']
Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[/quote]

A czy ja napisałem że głosuje na PO? Czy że jestem z nimi związany? Nie jestem. Jestem zwykłym mieszkańcem, który jeszcze ma własny mózg, a nie taki zapchany ideałami narzucanymi przez tłustych partyjnych polityków. I akurat jeśli chodzi o PIS, ta narzucana propaganda jest największa. Rzadko widać ich jakąś wypowiedz, która nie wyzywa ludzi od neokomunistów, żydów, masonów... Żyjemy w XXI wieku a Jarek zatrzymał się jakieś dziesięciolecia temu. To on jest podobny do Stalina czy innych ludzi myślących że kłamstwami i narzucaniem swoich ideałów zawładnie Polską.

Jedyne co słychać z ust PIS to "ONI SĄ WINNI", nigdy nie słyszałem aby ktoś z PIS zrobił coś sam z siebie. Nawet pan Sprawka gdy inni kandydaci zachwalali swoje programy, w tym czasie wytykał błędy rządu, prezydenta i innych. Nigdy nie potrafią zrobić nic sami, tylko szczekają u pana Jarka pod nogami.

I NIE ! Nie głosowałem na Żuka w pierwszej turze. Nie jestem komunistą ani żydem. I nie solidaryzuje się z żadną partią. W każdej jest źle. Ale niektórzy przynajmniej mają jakieś chęci zrobienia czegoś dobrego, a nie tylko wyrzucania wad innym !!
[quote name='mzl' timestamp='1292331279' post='405399']
Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[/quote]

A czy ja napisałem że głosuje na PO? Czy że jestem z nimi związany? Nie jest... rozwiń
Avatar
maniek / 14 grudnia 2010 r. o 15:05
0
Siemiński to człowiek który doskonale sobie radził w MPK. Jako vice nie zawiódł wiec czemu nagle miałby zacząć dawać ciała? Kto go zna wie ze to człowiek nie tylko z pomysłem ale i z inicjatywa. Platforma już całkiem oszalała bo nie tylko bije w PiS na Lubelszczyźnie ale i w decyzje ludzi których sama wyznaczyła...
Avatar
LEO / 14 grudnia 2010 r. o 14:23
0
heh TO JUZ WIDZE JAK MPK PODNOSI CENY BILETOW LADA MOMENT ;-), TERAZ BEDA MOGLI WIECEJ MPKa JUZ ZACIERA RECE
Avatar
mzl / 14 grudnia 2010 r. o 13:54
0
[quote name='Rafał' timestamp='1292308988' post='405184']
Pisiory już naprawdę tylko do Abramowic się nadają. Jak można zarzucać winę nowemu prezydentowi za rzeczy które stały się przed nim? O zgrozo, co Ci ludzie robią wam z mózgów za papkę.


A co do tematu stołków, dlatego od zawsze jestem za tym by wszystkie firmy miały "EKONOMICZNYCH" prezesów i dyrektorów, którzy dostali pracę za swoje umiejętności i doświadczenie, a nie za to w której partii są. I przez taką Polskę właśnie wypływają pieniądzę do ich kieszeni. Bo skoro będzie w Radzie miasta, to sobie ustali fajne rzeczy na temat swojej firmy i tak w kółko.
[/quote]

Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[quote name='Rafał' timestamp='1292308988' post='405184']
Pisiory już naprawdę tylko do Abramowic się nadają. Jak można zarzucać winę nowemu prezydentowi za rzeczy które stały się przed nim? O zgrozo, co Ci ludzie robią wam z mózgów za papkę.


A co do tematu stołków, dlatego od zawsze jestem za tym by wszystkie firmy miały "EKONOMICZNYCH" prezesów i dyrektorów, którzy dostali pracę za swoje umiejętności i doświadczenie, a nie za to w której partii są. I przez taką Polskę właśnie wypł... rozwiń
Avatar
kinol / 14 grudnia 2010 r. o 13:30
0
APEL: Prezydenci zacznijcie zatrudniać fachowców a nie berbeci z partyjnych becików.
Inne miasta wybrały sobie niezależnych prezydentów i tylko tu od lat capi przypalony zakalec którego ani zjeść ani wyrzucić bo tak mocno przykleił się do blachy.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 12:13
0
Jeśli dzięki temu miasto ma tak funkjonować jak MPK to pora kończyć lotnisko i odlatywać. Żuk jeszcze się na nim przejedzie. Czym gorzej miasta tym lepiej bo za 4 lata weźmiemy wszystko.
Avatar
spartacus / 14 grudnia 2010 r. o 11:48
0
Urzędasy znów stukają peny pochwalne tym razem Żuk bo Wasyla już nie ma
Avatar
miki / 14 grudnia 2010 r. o 20:29
0
[quote name='Szumke' timestamp='1292342652' post='405532']
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
[/quote]


proponuje poczytać cytowaną ustawę i dopiero wtedy się wypowiadać co do łamania jej zapisów , bo kierowcy MPK to nie kierowcy TIR-ów i regulacje oraz sposób ewidencji ich czasu pracy wyglądają troszkę inaczej , a tak po za tym w MPK działa kilka Związków Zawodowych , ciekawe czy one pozwoliły by na jawne łamanie praw pracowniczych , jeśli ktoś twierdzi że tak to znaczy że nie zna realiów panujących w MPK
[quote name='Szumke' timestamp='1292342652' post='405532']
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
[/quote]


proponuje poczytać cytowaną ustawę i dopiero wtedy się wypowiadać co do łaman... rozwiń
Avatar
Szumke / 14 grudnia 2010 r. o 17:04
0
[color="#2F4F4F"][size="4"]Kto twierdzi że Siemiński nie zawiódł w MPK?????Przyszedł z Inspekcji Transportu Drogowego a pozwalał aby dyrektorzy i kierownicy nakazywali kierowcom łamać ustawę o krajowym transporcie drogowym i czasie pracy kierowców.Pozwalał by ich zarządzenia stały ponad ustawami parlamentu.[/size][/color]
Avatar
polak / 14 grudnia 2010 r. o 15:53
0
Sporo wpisów to emocjonalny onanizm wypływający z fascynacją libertynizmem Palikota i odwagą Preezesa Kaczyńskiego.
Dla nich to gra i polityka dla zwykłych ludzi prawda objawiona.
Wybrano Żuka w wyborze polityczno-demokratycznym i musi On zebrać ludzi z którymi będzie rządził Lublinem/nie mylić z pracą/.
Co miał zarządzić łapankę?
Bierze co proponują mu partie ktore chcą współodpowiadać za Lublin.
Kandydatura Siemińskiego na z-cę nie powinno budzić obaw.
Jest młody,wykształcony ma doświadczenie w kierowaniu dużą firmą.
Dlatego dziwią mnie wpisy personalne wynikające z utożsamianiem się z Palikotem czy Kaczyńskim.Ci Panowie są jak bracia.
Zarząd m.Lublina ma prowadzić politykę rozwoju ,a udzielać się na forum krajowym.
Już najwyższy czas by politycy o stażu sięgającym republiki weimarskiej przestali mącic i przeszkadzać.
Sporo wpisów to emocjonalny onanizm wypływający z fascynacją libertynizmem Palikota i odwagą Preezesa Kaczyńskiego.
Dla nich to gra i polityka dla zwykłych ludzi prawda objawiona.
Wybrano Żuka w wyborze polityczno-demokratycznym i musi On zebrać ludzi z którymi będzie rządził Lublinem/nie mylić z pracą/.
Co miał zarządzić łapankę?
Bierze co proponują mu partie ktore chcą współodpowiadać za Lublin.
Kandydatura Siemińskiego na z-cę nie powinno budzić obaw.
Jest młody,wykształcony ma doświadczenie w kierowani... rozwiń
Avatar
Rafał / 14 grudnia 2010 r. o 15:50
0
[quote name='mzl' timestamp='1292331279' post='405399']
Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[/quote]

A czy ja napisałem że głosuje na PO? Czy że jestem z nimi związany? Nie jestem. Jestem zwykłym mieszkańcem, który jeszcze ma własny mózg, a nie taki zapchany ideałami narzucanymi przez tłustych partyjnych polityków. I akurat jeśli chodzi o PIS, ta narzucana propaganda jest największa. Rzadko widać ich jakąś wypowiedz, która nie wyzywa ludzi od neokomunistów, żydów, masonów... Żyjemy w XXI wieku a Jarek zatrzymał się jakieś dziesięciolecia temu. To on jest podobny do Stalina czy innych ludzi myślących że kłamstwami i narzucaniem swoich ideałów zawładnie Polską.

Jedyne co słychać z ust PIS to "ONI SĄ WINNI", nigdy nie słyszałem aby ktoś z PIS zrobił coś sam z siebie. Nawet pan Sprawka gdy inni kandydaci zachwalali swoje programy, w tym czasie wytykał błędy rządu, prezydenta i innych. Nigdy nie potrafią zrobić nic sami, tylko szczekają u pana Jarka pod nogami.

I NIE ! Nie głosowałem na Żuka w pierwszej turze. Nie jestem komunistą ani żydem. I nie solidaryzuje się z żadną partią. W każdej jest źle. Ale niektórzy przynajmniej mają jakieś chęci zrobienia czegoś dobrego, a nie tylko wyrzucania wad innym !!
[quote name='mzl' timestamp='1292331279' post='405399']
Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[/quote]

A czy ja napisałem że głosuje na PO? Czy że jestem z nimi związany? Nie jest... rozwiń
Avatar
maniek / 14 grudnia 2010 r. o 15:05
0
Siemiński to człowiek który doskonale sobie radził w MPK. Jako vice nie zawiódł wiec czemu nagle miałby zacząć dawać ciała? Kto go zna wie ze to człowiek nie tylko z pomysłem ale i z inicjatywa. Platforma już całkiem oszalała bo nie tylko bije w PiS na Lubelszczyźnie ale i w decyzje ludzi których sama wyznaczyła...
Avatar
LEO / 14 grudnia 2010 r. o 14:23
0
heh TO JUZ WIDZE JAK MPK PODNOSI CENY BILETOW LADA MOMENT ;-), TERAZ BEDA MOGLI WIECEJ MPKa JUZ ZACIERA RECE
Avatar
mzl / 14 grudnia 2010 r. o 13:54
0
[quote name='Rafał' timestamp='1292308988' post='405184']
Pisiory już naprawdę tylko do Abramowic się nadają. Jak można zarzucać winę nowemu prezydentowi za rzeczy które stały się przed nim? O zgrozo, co Ci ludzie robią wam z mózgów za papkę.


A co do tematu stołków, dlatego od zawsze jestem za tym by wszystkie firmy miały "EKONOMICZNYCH" prezesów i dyrektorów, którzy dostali pracę za swoje umiejętności i doświadczenie, a nie za to w której partii są. I przez taką Polskę właśnie wypływają pieniądzę do ich kieszeni. Bo skoro będzie w Radzie miasta, to sobie ustali fajne rzeczy na temat swojej firmy i tak w kółko.
[/quote]

Jesteś z Lublina i głosujesz na PO - partię, która zabiera twojemu regionowi wszystkie istotne inwestycje by dalej budować swój kapitał wyborczy na zachodzie Polski ???!!! Kto tu jest wariatem ?? Wydaje mi się że na 100% TY !!!! Nie róbmy polityki, budujmy drogi .... hehehe .... PO - oszuści i malwersanci !!!!
[quote name='Rafał' timestamp='1292308988' post='405184']
Pisiory już naprawdę tylko do Abramowic się nadają. Jak można zarzucać winę nowemu prezydentowi za rzeczy które stały się przed nim? O zgrozo, co Ci ludzie robią wam z mózgów za papkę.


A co do tematu stołków, dlatego od zawsze jestem za tym by wszystkie firmy miały "EKONOMICZNYCH" prezesów i dyrektorów, którzy dostali pracę za swoje umiejętności i doświadczenie, a nie za to w której partii są. I przez taką Polskę właśnie wypł... rozwiń
Avatar
kinol / 14 grudnia 2010 r. o 13:30
0
APEL: Prezydenci zacznijcie zatrudniać fachowców a nie berbeci z partyjnych becików.
Inne miasta wybrały sobie niezależnych prezydentów i tylko tu od lat capi przypalony zakalec którego ani zjeść ani wyrzucić bo tak mocno przykleił się do blachy.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2010 r. o 12:13
0
Jeśli dzięki temu miasto ma tak funkjonować jak MPK to pora kończyć lotnisko i odlatywać. Żuk jeszcze się na nim przejedzie. Czym gorzej miasta tym lepiej bo za 4 lata weźmiemy wszystko.
Avatar
spartacus / 14 grudnia 2010 r. o 11:48
0
Urzędasy znów stukają peny pochwalne tym razem Żuk bo Wasyla już nie ma