Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2018 r.
8:20

Więcej osób chce wstąpić do wojska. Wiadomo dlaczego

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
40 17 A A

O kilkadziesiąt procent wzrosła liczba chętnych do wojska. Jest to efekt kampanii promocyjnej Wojska Polskiego „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Akcja trwa od 14 października.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez pierwszy miesiąc liczba wniosków o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej i służby przygotowawczej wyniosła w całej Polsce 3027. – W naszym regionie do 26 listopada do WKU wpłynęło 400 wniosków o przyjęcie do służby wojskowej. 93 osoby chcą wstąpić do zawodowej służby wojskowej, 182 do terytorialsów i 125 do służby przygotowawczej.

W województwie lubelskim liczba wniosków o przyjęcie do służby przygotowawczej wzrosła o 100 proc. w porównaniu z miesiącem poprzedzającym jej start – podlicza ppłk dr inż. Zbigniew Tarka, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.

Od początku trwania akcji 102 terenowe organy administracji wojskowej prowadziły tzw. tygodnie rekrutacyjne. Zainteresowanym przekazywane były informacje „z pierwszej ręki”. Zespoły rekrutacyjne wciąż można spotkać w centrach handlowych, dworcach i innych uczęszczanych miejscach.

W składzie tych zespołów, obok przedstawicieli administracji wojskowej, są także żołnierze z pobliskich jednostek wojskowych. Reprezentują oni całe spektrum wojskowych specjalności: od piechurów, rakietowców, spadochroniarzy, lotników, saperów, inżynierów, mechaników, kierowców, terytorialsów, po marynarzy, specjalsów, lekarzy czy informatyków.

Ppłk Tarka sądzi, że liczba chętnych do służby wojskowej znacznie by wzrosła, gdyby były znane szczegóły utworzenia w Lublinie Batalionu Zmechanizowanego. Ale to plany dopiero na 2022 rok. – Każdy chce służyć blisko domu – dodaje ppłk Tarka.

Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” w obecnej formule będzie prowadzona do końca roku. W przyszłym ma być powtórzona w nowym wariancie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 o 08:41
+18
Zostań mięsem armatnim PIS-u
Avatar
False / 28 listopada 2018 o 10:16
+14
Oprócz ludzi w armii, potrzebny jest sprzęt !!! Potrzebne są myśliwce, czołgi, wozy opancerzone, wyrzutnie rakiet, tarcze ant. rakietowe itd itd. Co z tego że będą załóżmy żołnierze jak w razie konfliktu nie będą mieli czym się bronić...będą kamieniami rzucać we wroga ? Rząd nasz nic nie robi by doposażyć armię zamiast na śmierdzących dzieciorobów obiboków kasa powinna iść na wojsko !!! Państwo które ma dobrą armię jest bezpieczne i stabilne gdyż się nie obawia przeciwnika a nam pies z kulawą nogą jest w stanie zrobić krzywdę bo w razie konfliktu nie mamy czym się bronić, a sprzęt który mamy starczy na parę dni walki albo i nie starczy jak wróg pociśnie nas z powietrza i uderzy w cele wojskowe. Więc ludzie ludźmi ale przede wszystki sprzęt.
Oprócz ludzi w armii, potrzebny jest sprzęt !!! Potrzebne są myśliwce, czołgi, wozy opancerzone, wyrzutnie rakiet, tarcze ant. rakietowe itd itd. Co z tego że będą załóżmy żołnierze jak w razie konfliktu nie będą mieli czym się bronić...będą kamieniami rzucać we wroga ? Rząd nasz nic nie robi by doposażyć armię zamiast na śmierdzących dzieciorobów obiboków kasa powinna iść na wojsko !!! Państwo które ma dobrą armię jest bezpieczne i stabilne gdyż się nie obawia przeciwnika a nam pies z kulawą nogą jest w stanie zrobić krzywdę bo w razie konf... rozwiń
Avatar
Orbi / 28 listopada 2018 o 08:52
+10
Ludzie pójdą bo tam jest stała praca ciekawa i dla twardzieli oczywiście niebezpieczna ale ludzi z charakterem a nie bezplciowych bezproduktywnych lamusow. 
Avatar
~~Lubelak / 28 listopada 2018 o 11:00
+7
Jak by to była prawda to trzeba się cieszyć. Obawiam się że to następna ściema propagandowa, jak to że paliwo potanieje itp. 400 osób, ile się nadaje do służby , może połowa ? Sprzęt w armii to lata 60-te i 70-te XX wieku. Bez pełnej koncepcji modernizacji sił zbrojnych, to podcieranie d.py szkłem. A WOT, partyzantka, Ruskich, Niemców, Ukraińców nie zatrzyma jak by co, mogą poprzeszkadzać co najwyżej.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 o 09:10
+7
Armii polskiej nie ma po reformie macierewicza. Teraz to jest parodia armii. Oficerowie bolszewickie miernoty z wbita na pamiec pro-pisowska propagandą.
Avatar
nienaiwny / 28 listopada 2018 o 13:37
+6
To nie efekt zadnej kampanii tylko tego, ze dzisiaj wojsko to dziecinada (z wyjatkiem sil specjalnych) a glowny czynnik to bardzo wczesna i pewna emeryturka haha.
Avatar
nn / 28 listopada 2018 o 09:49
+6
Ludzie pójdą bo tam jest stała praca ciekawa i dla twardzieli oczywiście niebezpieczna ale ludzi z charakterem a nie bezplciowych bezproduktywnych lamusow.
 Raczej dla ludzi o niewielkim potencjale intelektualnym. Inteligentny człowiek uczy się, studiuje potem pracuje dla siebie, rodziny i państwa. Człowiek inteligentny nie lubi jak ktoś mu rozkazuje, natomiast ci mniej zdolni mówiąc delikatnie wolą słuchać niż myśleć.
Avatar
Energy / 28 listopada 2018 o 09:58
+4
Wrzucając wszystkich do jednego worka sam nie jesteś inteligentny.. Wojsko daje duże możliwości samorozwoju, jeżeli ktoś chce i jest ambitny potrafi wykorzystać potencjał służby, jeżeli trafi do jednostki, która takie możliwości daje. Ty w pracy w cywilu również słuchasz rozkazów swojego szefa. Chcialbym tylko, aby ludzie trafiali do armii z powołania a nie dla samych profitów..
Avatar
om / 28 listopada 2018 o 12:25
+3
zawsze można liczyć na to, że w razie czego zadepczemy przeciwnika, ale trzeba dorzucić na 2000+ żeby dziecek było jeszcze więcej, bo póki co wciąż za mało chętnych, a i nie bez znaczenia jest to, że musi być całkiem sporo pracujących do utrzymania tej armii. Na poważnie to przydałby się sprzęt. możemy mieć i 100tys marynarzy i co z tego skoro nie mają czym pływać? czołgów i samolotów wprawdzie trochę jest ale za mało i za stare żeby mogły konkurować z potencjalnym agresorem. Dziś wojna przebiega nieco inaczej niż 200 lat temu i trzeba o tym pamiętać, a nie siać propagandę, że tylu to a tylu chętnych i rośniemy w siłę. To wspaniale, ale i tak jesteśmy bez szans w starciu z potencjalnymi agresorami.
zawsze można liczyć na to, że w razie czego zadepczemy przeciwnika, ale trzeba dorzucić na 2000+ żeby dziecek było jeszcze więcej, bo póki co wciąż za mało chętnych, a i nie bez znaczenia jest to, że musi być całkiem sporo pracujących do utrzymania tej armii. Na poważnie to przydałby się sprzęt. możemy mieć i 100tys marynarzy i co z tego skoro nie mają czym pływać? czołgów i samolotów wprawdzie trochę jest ale za mało i za stare żeby mogły konkurować z potencjalnym agresorem. Dziś wojna przebiega nieco inaczej niż 200 lat temu i trzeba o tym... rozwiń
Avatar
False / 28 listopada 2018 o 10:23
+2
Ludzie pójdą bo tam jest stała praca ciekawa i dla twardzieli oczywiście niebezpieczna ale ludzi z charakterem a nie bezplciowych bezproduktywnych lamusow.
Raczej dla ludzi o niewielkim potencjale intelektualnym. Inteligentny człowiek uczy się, studiuje potem pracuje dla siebie, rodziny i państwa. Człowiek inteligentny nie lubi jak ktoś mu rozkazuje, natomiast ci mniej zdolni mówiąc delikatnie wolą słuchać niż myśleć.
Jak to mówią przygadał kocioł garnkowi i 1 i 2 mundry inaczej. Praca ciekawa jak każda inna w zależności kto czym się interesuje i na co kładzie nacisk a czy w wojsku są twardziele hmmmm część z nich na pewno tak ale czy wszyscy ?? Wedle powiedzenia na tyle siebie znamy na ile nas sprawdzony więc nie sądzę że każdy tam jest twardzielem bo co z tego że on zrobi 100 pompek jak w razie konfliktu, wojny strzelaniny widoku zabitych itd obsra się od góry do dołu. A co do drugiego Pana proszę mi wierzyć że w wojsku też są inteligentni, i obstawiam że może bardzie nawet niż Pan bo chociażby jak określić pilota miśliwca czy śmigłowca lub marynarza sądzę że przy wielu z nich by sie Pan w kapcie schował. I niestety taki urok żebyśmy czuli się jako tako bezpiecznie ktoś w tym wojsku być musi nie samymi "yntelygentamy" się żyje jakby tylko sami "yntelygenci" byli to kto by waść Panu naprawił samochód, kran, upiekł pieczywo czy zabił świnie na święta by mości Pan miał co zjeść
Jak to mówią przygadał kocioł garnkowi i 1 i 2 mundry inaczej. Praca ciekawa jak każda inna w zależności kto czym się interesuje i na co kładzie nacisk a czy w wojsku są twardziele hmmmm część z nich na pewno tak ale czy wszyscy ?? Wedle powiedzenia na tyle siebie znamy na ile nas sprawdzony więc nie sądzę że każdy tam jest twardzielem bo co z tego że on zrobi 100 pompek jak w razie konfliktu, wojny strzelaniny widoku zabitych itd obsra się od góry do dołu. A co do drugiego Pana proszę mi wierzyć że w wojsku też są inteligentn... rozwiń
Avatar
nienaiwny / 28 listopada 2018 o 13:37
+6
To nie efekt zadnej kampanii tylko tego, ze dzisiaj wojsko to dziecinada (z wyjatkiem sil specjalnych) a glowny czynnik to bardzo wczesna i pewna emeryturka haha.
Avatar
om / 28 listopada 2018 o 12:25
+3
zawsze można liczyć na to, że w razie czego zadepczemy przeciwnika, ale trzeba dorzucić na 2000+ żeby dziecek było jeszcze więcej, bo póki co wciąż za mało chętnych, a i nie bez znaczenia jest to, że musi być całkiem sporo pracujących do utrzymania tej armii. Na poważnie to przydałby się sprzęt. możemy mieć i 100tys marynarzy i co z tego skoro nie mają czym pływać? czołgów i samolotów wprawdzie trochę jest ale za mało i za stare żeby mogły konkurować z potencjalnym agresorem. Dziś wojna przebiega nieco inaczej niż 200 lat temu i trzeba o tym pamiętać, a nie siać propagandę, że tylu to a tylu chętnych i rośniemy w siłę. To wspaniale, ale i tak jesteśmy bez szans w starciu z potencjalnymi agresorami.
zawsze można liczyć na to, że w razie czego zadepczemy przeciwnika, ale trzeba dorzucić na 2000+ żeby dziecek było jeszcze więcej, bo póki co wciąż za mało chętnych, a i nie bez znaczenia jest to, że musi być całkiem sporo pracujących do utrzymania tej armii. Na poważnie to przydałby się sprzęt. możemy mieć i 100tys marynarzy i co z tego skoro nie mają czym pływać? czołgów i samolotów wprawdzie trochę jest ale za mało i za stare żeby mogły konkurować z potencjalnym agresorem. Dziś wojna przebiega nieco inaczej niż 200 lat temu i trzeba o tym... rozwiń
Avatar
qq / 28 listopada 2018 o 12:23
+1
Słuchaczu NN widać ze nie grzeszysz inteligencja widocznie dlatego miałeś ciężkie dzieciństwo nie wiem zabawki z betonu teraz widocznie tobie żona rozkazuje i masz dosyć życia współczuję.
 Miałem nieprzyjemność być w wojsku. Wbrew własnej woli. Tylu tępaków i debili co było w kadrze oficerskiej i podoficerskiej w życiu nie widziałem
Avatar
George / 28 listopada 2018 o 12:23
+1
Bieda, emerytura  po 25 latach pracy, pewna i stabilna praca itp.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 o 11:57
+1
Trzy bele bo to są rozjechane walcem gwiazdki na pagonach ha ha ha. Przeszedłem w wojsku Pruską dyscyplinę i mimo że upłyneło od poboru prawie 42 lata , to nic nie zapomniałem z wojska .To nie była przygoda , to była słuźba ciężka , bardzo ciężka , po 9 miesiącach przyjechałem 1 raz na ślub siostry.
Avatar
Orbi / 28 listopada 2018 o 11:47
0
Słuchaczu NN widać ze nie grzeszysz inteligencja widocznie dlatego miałeś ciężkie dzieciństwo nie wiem zabawki z betonu teraz widocznie tobie żona rozkazuje i masz dosyć życia współczuję.
Avatar
~~Lubelak / 28 listopada 2018 o 11:00
+7
Jak by to była prawda to trzeba się cieszyć. Obawiam się że to następna ściema propagandowa, jak to że paliwo potanieje itp. 400 osób, ile się nadaje do służby , może połowa ? Sprzęt w armii to lata 60-te i 70-te XX wieku. Bez pełnej koncepcji modernizacji sił zbrojnych, to podcieranie d.py szkłem. A WOT, partyzantka, Ruskich, Niemców, Ukraińców nie zatrzyma jak by co, mogą poprzeszkadzać co najwyżej.
Avatar
False / 28 listopada 2018 o 10:23
+2
Ludzie pójdą bo tam jest stała praca ciekawa i dla twardzieli oczywiście niebezpieczna ale ludzi z charakterem a nie bezplciowych bezproduktywnych lamusow.
Raczej dla ludzi o niewielkim potencjale intelektualnym. Inteligentny człowiek uczy się, studiuje potem pracuje dla siebie, rodziny i państwa. Człowiek inteligentny nie lubi jak ktoś mu rozkazuje, natomiast ci mniej zdolni mówiąc delikatnie wolą słuchać niż myśleć.
Jak to mówią przygadał kocioł garnkowi i 1 i 2 mundry inaczej. Praca ciekawa jak każda inna w zależności kto czym się interesuje i na co kładzie nacisk a czy w wojsku są twardziele hmmmm część z nich na pewno tak ale czy wszyscy ?? Wedle powiedzenia na tyle siebie znamy na ile nas sprawdzony więc nie sądzę że każdy tam jest twardzielem bo co z tego że on zrobi 100 pompek jak w razie konfliktu, wojny strzelaniny widoku zabitych itd obsra się od góry do dołu. A co do drugiego Pana proszę mi wierzyć że w wojsku też są inteligentni, i obstawiam że może bardzie nawet niż Pan bo chociażby jak określić pilota miśliwca czy śmigłowca lub marynarza sądzę że przy wielu z nich by sie Pan w kapcie schował. I niestety taki urok żebyśmy czuli się jako tako bezpiecznie ktoś w tym wojsku być musi nie samymi "yntelygentamy" się żyje jakby tylko sami "yntelygenci" byli to kto by waść Panu naprawił samochód, kran, upiekł pieczywo czy zabił świnie na święta by mości Pan miał co zjeść
Jak to mówią przygadał kocioł garnkowi i 1 i 2 mundry inaczej. Praca ciekawa jak każda inna w zależności kto czym się interesuje i na co kładzie nacisk a czy w wojsku są twardziele hmmmm część z nich na pewno tak ale czy wszyscy ?? Wedle powiedzenia na tyle siebie znamy na ile nas sprawdzony więc nie sądzę że każdy tam jest twardzielem bo co z tego że on zrobi 100 pompek jak w razie konfliktu, wojny strzelaniny widoku zabitych itd obsra się od góry do dołu. A co do drugiego Pana proszę mi wierzyć że w wojsku też są inteligentn... rozwiń
Avatar
False / 28 listopada 2018 o 10:16
+14
Oprócz ludzi w armii, potrzebny jest sprzęt !!! Potrzebne są myśliwce, czołgi, wozy opancerzone, wyrzutnie rakiet, tarcze ant. rakietowe itd itd. Co z tego że będą załóżmy żołnierze jak w razie konfliktu nie będą mieli czym się bronić...będą kamieniami rzucać we wroga ? Rząd nasz nic nie robi by doposażyć armię zamiast na śmierdzących dzieciorobów obiboków kasa powinna iść na wojsko !!! Państwo które ma dobrą armię jest bezpieczne i stabilne gdyż się nie obawia przeciwnika a nam pies z kulawą nogą jest w stanie zrobić krzywdę bo w razie konfliktu nie mamy czym się bronić, a sprzęt który mamy starczy na parę dni walki albo i nie starczy jak wróg pociśnie nas z powietrza i uderzy w cele wojskowe. Więc ludzie ludźmi ale przede wszystki sprzęt.
Oprócz ludzi w armii, potrzebny jest sprzęt !!! Potrzebne są myśliwce, czołgi, wozy opancerzone, wyrzutnie rakiet, tarcze ant. rakietowe itd itd. Co z tego że będą załóżmy żołnierze jak w razie konfliktu nie będą mieli czym się bronić...będą kamieniami rzucać we wroga ? Rząd nasz nic nie robi by doposażyć armię zamiast na śmierdzących dzieciorobów obiboków kasa powinna iść na wojsko !!! Państwo które ma dobrą armię jest bezpieczne i stabilne gdyż się nie obawia przeciwnika a nam pies z kulawą nogą jest w stanie zrobić krzywdę bo w razie konf... rozwiń
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 28 listopada 2018 o 09:59
+2
"złoty wycior, trzy bele i służba co niedziele" tylko dla wyjątkowo ambitnych!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie

Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 6:1. Rozgromieni po przerwie 4 2

Nie tak wyobrażali sobie mecz w Grudziądzu kibice Górnika Łęczna. Zespół trenera Franciszka Smudy szybko strzelił bramkę, ale jak się okazało były to dobre złego początki. Po przerwie na boisku dzielili i rządzili rywale i pokonali łęcznian aż 6:1

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź

"Pszczółki" w kiepskim stylu przegrały na wyjeździe z Widzewem Łódź 2 0

Wiele niewymuszonych błędów, dziurawa obrona i fatalna skuteczność z „osobistych” – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 79:81. Akademiczki mogą żałować, bo do samego końca miały losy spotkania w swoich rękach

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia)
galeria

Lublinianka - Powiślak 3:2. Niepotrzebne nerwy na koniec (zdjęcia) 2 0

Całkiem niezły mecz na inaugurację obejrzeli kibice na Wieniawie. Co najważniejsze, Lublinianka pokonała Powiślaka Końskowola 3:2. Gospodarze niepotrzebnie zafundowali sobie jednak nerwową końcówkę meczu

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża"

Szpital coraz bliżej otwarcia. "Oczekiwania społeczne i pewnego rodzaju presja jest duża" 0 1

Jeszcze w pierwszej połowie tego roku szpital w Rykach ma być gotowy do przyjęcia pacjentów. Chodzi o izbę przyjęć, oddział wewnętrzny i poradnie specjalistyczne.

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli

Hetman - Orlęta Łuków 5:1. Przeszkadzali tyle, ile mogli 3 1

Hetman pożegnał się z kibicami w 2018 roku pięcioma golami zdobytymi w meczu z MKS Ryki. W podobny sposób lider tabeli przywitał się rundą wiosenną. Na dzień dobry podopieczni Jacka Ziarkowskiego pokonali Orlęta Łuków 5:1

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet

Soła Oświęcim - Motor Lublin 0:1. Trzeci komplet 44 9

Nie było łatwo, ale piłkarze Motoru w sobotę zgarnęli kolejny komplet punktów. Żółto-biało-niebiescy pokonali w Oświęcimiu tamtejszą Sołę 1:0

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach
film

Mourad T. miał być zwiadowcą ISIS. Marokańczyk skazany przez sąd w Katowicach 0 1

Katowice. Marokańczyk Mourad T. oskarżany o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego został skazany na trzy lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach.

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów]

"Wąskotorówka" niebawem rozpocznie nowy sezon [trasy, ceny biletów] 56 2

28 kwietnia na tory wyjedzie Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów

"Traktorzysta" po wpływem alkoholu i… w samej bieliźnie. Nietypowa interwencja policjantów 0 1

Siedział w traktorze zaparkowanym przy ogrodzeniu stadionu żużlowego w Lublinie, kiedy zauważyli go policjanci z drogówki. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Został przekazany członkom jego rodziny.

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 20 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 3 1

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów!
film

Polacy wygrywają "drużynówkę" w Planicy i zdobywają Puchar Narodów! 0 0

Polscy skoczkowie najlepsi w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Planicy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!