Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lutego 2020 r.
21:26

Większych wycinek na górkach czechowskich na razie nie będzie. TBV poprosiła, żeby nie rozpatrywać jej wniosków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
40 66 A A
Usuwane były tylko niektóre drzewa owocowe i samosiejki o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia
Usuwane były tylko niektóre drzewa owocowe i samosiejki o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia (fot. Dominik Smaga)

Zawieszone zostały wszystkie postępowania w sprawie zgody na wycinkę 220 drzew z górek czechowskich. Poprosił o to właściciel terenu, spółka TBV Investment, choć wcześniej wnioskowała o zgodę na cięcia. Mimo to na górki wkroczyli pilarze i wycięli część drzew, ale takich, na które nie trzeba mieć pozwolenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pilarze pojawili się kilka dni temu na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich. Zza ogrodzenia widać, że wycięta została część zieleni, chociaż nie są to masowe wycinki. Usuwane były tylko niektóre drzewa owocowe i samosiejki o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia. Widać tu ślady po usunięciu małych drzew, czy nieco większe pnie młodego orzecha.

Większych wycinek na razie raczej tu nie będzie, choć w Urzędzie Miasta leżą wciąż trzy wnioski spółki TBV Investment, która wystąpiła o pozwolenie na usunięcie 220 drzew. Wnioski uzasadniała planowanymi inwestycjami. Zezwolenie nie zostało jeszcze wydane, a wnioski trafiły do urzędniczej „zamrażarki”. – Obecnie nie są procedowane – potwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta.

Działacze przeciwni zabudowie górek liczyli na to, że ewentualną zgodę na wycinkę zablokuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Ta jednak odpisała, że decyzja należy do władz miasta. Stwierdziła też, że drzewa z wniosków TBV Investment to „w znacznej mierze” gatunki obce, które „negatywnie wpływają” na rodzimą przyrodę.

– Trudno zatem znaleźć merytoryczne argumenty przemawiające za pozostawieniem, czy wręcz ochroną drzew gatunków obcych na terenie górek czechowskich – tłumaczy Arkadiusz Iwaniuk, szef RDOŚ w piśmie upublicznionym przez jednego z aktywistów.

W tym samym piśmie szef RDOŚ zwraca jednak uwagę na przepis Ustawy o ochronie przyrody. Mówi on, że jeśli przyczyną wycinki ma być inwestycja wymagająca pozwolenia na budowę, to zgoda na usunięcie drzewa może być wydana pod warunkiem… uzyskania pozwolenia budowlanego. Inwestor na razie nie ma pozwoleń na zabudowę wysoczyzn wzdłuż ul. Poligonowej.

Spółka na razie nie dostanie zgody na usuwanie drzew. Co prawda nie wycofała swoich wniosków o takie zezwolenia, ale poprosiła o to, żeby ich na razie nie rozpatrywać.

– Na wniosek właściciela terenu trzy postępowania administracyjne dotyczące usunięcia drzew i krzewów z działek należących do TBV Investment, zostały zawieszone w dniu 14 lutego 2020 r. – wyjaśnia rzeczniczka prezydenta.

Dodajmy, że spółka TBV Investment teoretycznie może się starać o pozwolenia na zabudowę terenów w pobliżu ul. Poligonowej. Pomimo grudniowego wyroku sądu („wyłączył” on działanie studium przestrzennego wyznaczającego tu miejsce pod bloki) na górkach wciąż obowiązuje wcześniejszy plan zagospodarowania terenu. Dopuszcza on m.in. częściową zabudowę wysoczyzn wzdłuż ul. Poligonowej, gdzie na wyznaczonych obszarach można dziś stawiać obiekty usługowe, np. biurowce lub akademiki z możliwością lokowania na wyższych kondygnacjach mieszkań zajmujących do 30 proc. powierzchni użytkowej budynku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 66

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nieźle / 19 lutego 2020 r. o 21:50
+17
3/4 tego artykułu to kopiuj/wklej z poprzedniego
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:44
+17
Szkoda, większość wolałaby park zamiast tych nikomu niepotrzebnych chaszczy
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:42
+15
Smadze ktoś chyba dużo zapłacił za wałkowanie sprawy Górek. W kółko pisze o tych Górkach, jakby innych tematów nie było.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:40
+15
pora zmienić nazwę z dziennik wschodni na górkiczechowskie.pl
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:39
+14
Telenoweli c.d.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:29
+14
i cyk, kolejna wierszówka leci...
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:48
+13
A szkoda bo może wreszcie byłby tam porządek
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:46
+13
Widać u autora silną obsesję pisania o TBV
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 21:29
+13
DW i tylko górki, górki i górki. Co za klikbaitowa i stronnicza redakcja, która myśli, że dalej może zbijac kokosy na reklamach...
Avatar
1993! / 20 lutego 2020 r. o 10:09
+9
Boże czemu Wy tak siedzicie na tym temacie? Dziennik w moim domu czytało się od zarania dziejów - dziadkowie, rodzice i ja. Tymczasem teraz ile razy nie wejdzie się na stronę dziennika czytamy o Górkach. Jest mi przykro że dziennikarstwo w tej gazecie dba o partykularne interesy jakiejś grupy ludzi, która wcale nie reprezentuje całości mieszkańców tego miasta.
 Od zarania dziejów... czyli od 1993 roku, bo wtedy powstała ta gazeta, droga CZYTELNICZKO. A jak mamy mówić o małej grupie i partykularnych interesach, to porozmawiajmy o zarządzie i pracownikach TBV, podwykonawcach TBV, i z niewiadomych przyczyn prezydencie Żuku i jego kamaryli urzędniczej. Ta mała grupka osób zdołała zdobyć w referendum mniej niż 10tys głosów poparcia dla swojego pomysłu- i to w warunkach nachalnej i kosztownej propagandy. 
 Od zarania dziejów... czyli od 1993 roku, bo wtedy powstała ta gazeta, droga CZYTELNICZKO. A jak mamy mówić o małej grupie i partykularnych interesach, to porozmawiajmy o zarządzie i pracownikach TBV, podwykonawcach TBV, i z niewiadomych przyczyn prezydencie Żuku i jego kamaryli urzędniczej. Ta mała grupka osób zdołała zdobyć w referendum mniej niż 10tys głosów poparcia dla swojego pomysłu- i to w warunkach nachalnej i kosztownej propagandy.  rozwiń
Avatar
Antytrol / 23 lutego 2020 r. o 15:24
+2
Znaczy się, że zgłoszenie do prokuratury niezgodności uzasadnienia do wniosku o zgodę na wycinkę drzew i krzewów ze Studium, wyrokiem WSA i planów miejscowych, na które powołuje się właściciel części terenu i sprzyjający mu urząd Miasta Lublin dało efekt w postaci "przykrywki" na dokonane już wycinki. Problem polega na tym, że dla obszaru pierwszych wycinek wniosek powinien był wpłynąć do urzędu marszałkowskiego, bo działka jest (powinna być) własnością Gminy Lublin. Reszta jest milczeniem, bo zanim ktoś to przeczyta, to będą tworzone kolejne "przykrywki" dla działań zmierzających do zabudowy Górek Czechowskich.
Znaczy się, że zgłoszenie do prokuratury niezgodności uzasadnienia do wniosku o zgodę na wycinkę drzew i krzewów ze Studium, wyrokiem WSA i planów miejscowych, na które powołuje się właściciel części terenu i sprzyjający mu urząd Miasta Lublin dało efekt w postaci "przykrywki" na dokonane już wycinki. Problem polega na tym, że dla obszaru pierwszych wycinek wniosek powinien był wpłynąć do urzędu marszałkowskiego, bo działka jest (powinna być) własnością Gminy Lublin. Reszta jest milczeniem, bo zanim ktoś to przeczyta, to będą tw... rozwiń
Avatar
Tak / 23 lutego 2020 r. o 15:22
+4
 Największy,czy też najbardziej bezczelny jest numer polegający na tym,że gdyby doszło tego przekrętu 700 lecia,w postaci zabudowy Górek Czechowskich,to deweloper TBV stał by się prywatnym właścicielem kilkutysięcznego osiedla mieszkaniowego z zielenią osiedlową - bo do tego sprowadzałby się tzw "park naturalistyczny " - utrzymywaną na koszt wszystkich mieszkańców Lublina !!!! 
Avatar
. / 23 lutego 2020 r. o 15:21
+3
Myślę że dla większości mieszkańców nie tyle ważne są krzaki czy ochrona roślin co bezczelnosć władz i dewelopera w tej sprawie. Kolesiostwo i prywatne interesy są na pierwszym miejscu. Gdyby deweloper pokazał ludzką twarz a nie wykpił się żałosnymi plakatami pokazujacymi obłudę budowy parku w czasie referendum , to sprawy gorek by nie było. Ogólnie Pan Dzioba nie budzi zaufania i wygląda na takiego typowego cwaniaczka , a ludzie to wyczuwają.
Avatar
Tadam / 21 lutego 2020 r. o 14:11
+4
Porządek z Górkami Czechowskimi trzeba było zrobić, kto to widział 105 hektarowe wysypisko i ugory w centrum miasta. Zaraz zaczną się podpalenia wiosenne. Koszmarek w sercu Lublina Gorki czechowskie to nie centrum miasta, Śródmieście to centrum miasta. Poza tym bloki można budowac bardziej na zachodzie miasta po to, żeby nie zabetonowac Lublina. Wystarczy przesunąć granice miasta do zachodniej obwodnicy i znajdą się tereny nadające się na budowę bloków
 Mandaty dla TBV i miasta za ten syf!
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 20 lutego 2020 r. o 20:29
+5
Będą przedłużać odwołaniem terminy, a w tym czasie TBV wytnie wszystko co się da i powie, że wyrok jest nieważny (bo już zniszczyli chronione zwierzęta i rośliny). Metoda taka sama jak Żuka z wyrokiem odnośnie PZU.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:21
0
ja bym machnął galerię i biura to na co pozwala plan a obrońcy nawłoci niech chodzą na spacer do osiedlowego śmietnika
Avatar
zmarnowany potencjał / 20 lutego 2020 r. o 15:19
+2
Szkoda, duża szkoda. Dalej będzie syf i odludzie.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 20 lutego 2020 r. o 15:19
+1
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Jaa / 20 lutego 2020 r. o 13:15
+1
Porządek z Górkami Czechowskimi trzeba było zrobić, kto to widział 105 hektarowe wysypisko i ugory w centrum miasta. Zaraz zaczną się podpalenia wiosenne. Koszmarek w sercu Lublina Gorki czechowskie to nie centrum miasta, Śródmieście to centrum miasta. Poza tym bloki można budowac bardziej na zachodzie miasta po to, żeby nie zabetonowac Lublina. Wystarczy przesunąć granice miasta do zachodniej obwodnicy i znajdą się tereny nadające się na budowę bloków 
Avatar
Folkatka / 20 lutego 2020 r. o 13:00
-1
Porządek z Górkami Czechowskimi trzeba było zrobić, kto to widział 105 hektarowe wysypisko i ugory w centrum miasta. Zaraz zaczną się podpalenia wiosenne. Koszmarek w sercu Lublina.
 Ale ty wiesz, że za ten stan odpowiada tebewał, który jako właściciel terenu ma obowiązek dbać tam o porządek? 
Zobacz wszystkie komentarze 66

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.