Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2009 r.
22:13
Edytuj ten wpis

Wielki spór o parking na 20 miejsc

0 20 A A

Wydali setki tysięcy złotych, ale o szybkiej przeprowadzce na Jana Sawy 6 mogą zapomnieć. Developer nie może dojść do porozumienia ze spółdzielnią. Obie strony spierają się o... 20 miejsc parkingowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o apartamentowiec Sunhill, przy ul. Jana Sawy. To 150 mieszkań, w których każdy metr powierzchni kosztował grubo ponad 5 tys. zł. Blok stoi, a do zrobienia pozostały jedynie drobne prace wykończeniowe. W maju roboty wstrzymano.

Wojewoda cofnął inwestorowi pozwolenia na budowę. Powodem były protesty Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. LSM argumentowała, że budynek zagraża sąsiednim blokom i spowoduje szereg uciążliwości dla sąsiadów. Sprawa trafiła do nadzoru budowlanego, który od blisko czterech miesięcy nie może rozstrzygnąć sprawy. Ustawowy termin mija z końcem sierpnia.

– Nie wiem, czy w tym czasie wydamy decyzję, bo w sprawie cały czas coś się dzieje – mówi Bogusława Maruszewska, zastępca wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. – Napływają kolejne dokumenty. Musimy zebrać wszystkie informacje i wyjaśnienia. Teraz nie mogę niczego obiecać.

Nawet jeśli nadzór upora się ze sprawą na czas, nie oznacza to, że budowa ruszy.
– Kto powiedział, że nie będziemy się odwoływać – mówi Jan Gąbka, prezes LSM. – Muszę działać w interesie spółdzielców. Nie mogę pozwolić, by ponosili koszty nowych inwestycji.

Zapowiedzi prezesa to wynik ostatnich negocjacji z przedstawicielami Antaru. Obie strony miały dojść do porozumienia, ale spotkanie tylko zaogniło sytuację.

– Spółdzielnia sugerowała, byśmy wybudowali parking, jakieś place zabaw – mówi Wiesław Tokarz z zarządu Antaru. – To wirtualne propozycje, bo sąsiednie tereny są zabudowane, lub należą do prywatnych właścicieli. LSM rządzi tam dziesiątki lat, był czas, by zadbać o parkingi dla swoich mieszkańców. Nasi klienci mają zapewnione miejsca postojowe na pobliskim parkingu.

Spór idzie o niewielki parking dla 20–22 samochodów, którego budowy domaga się LSM.

– Mogę wskazać lokalizację – zapewnia Gąbka. – Antar to wyjątkowo niesolidna firma, która lekceważy swoich klientów. Chcieliśmy ugody i zrekompensowania uciążliwości, które dotkną spółdzielców. Niestety, inwestor woli wstrzymywać budowę, niż pójść na niewielkie ustępstwo.

Targi trwają, a klienci developera tracą coraz większe pieniądze. Mieli wprowadzić się do nowych mieszkań jesienią ubiegłego roku. Spółdzielnia zapowiada, że odstąpi od protestów, jeśli Antar zgodzi się na budowę parkingu. Umożliwiłoby to szybkie wznowienie budowy. Na jej dokończenie potrzeba ok. 6 tygodni.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jurek50 / 21 października 2009 o 12:29
0
Józio napisał:
Ale to, że tam jest brak miejsc parkingowych to przecież nie wina Sunhilla - tam jeszcze nikt nie mieszka. Dlaczego spółdzielnia nie wykroi z tych trawników parkingów i ich nie zrobi? Jakoś np. spółdzielnia Rudnik potrafiła stworzyć kilkadziesiąt miejsc postojowych na swoim terenie kosztem trawników. Skoro jednak mieszkańcy LSM wolą mieć trawniki zamiast parkingów, to niech nie narzekają, że nie mają gdzie stawać. Oczywiście najlepszy byłby parking podziemny pod trawnikiem ale wiadomo ... koszty.

Spółdzielnia Rudnik stworzyła nowe miejsca parkingowe, ale jednocześnie zlikwidowała funkcjonujący parking przy ulicy Organowej, budując w tym miejscu, wbrew opinii mieszkańców, nowy budynek mieszkaniowy. W nowym budynku Prezes Spółdzielni Andrzej Borawski wykupił sobie mieszkanie.

Spółdzielnia Rudnik stworzyła nowe miejsca parkingowe, ale jednocześnie zlikwidowała funkcjonujący parking przy ulicy Organowej, budując w tym miejscu, wbrew opinii mieszkańców, nowy budynek mieszkaniowy. W nowym budynku Prezes Spółdzielni Andrzej Borawski wykupił sobie mieszkanie. rozwiń
Avatar
YatzeK / 25 sierpnia 2009 o 07:41
0
A ja kompletnie nie rozumiem o co ten cały szum? Czy ten blok to ktoś cichaczem o świecie postawił w środku osiedla, że tak nagle się okazało, że miejsc parkingowych trzeba?

Niech się P... Prezes puknie w swój łeb tak bystry, że potrzebował dwóch lat żeby się zorientować, ze przy nowo budowanym bloku powinny powstać miejsca parkingowe. Przecież to było wiadomo już na etapie projektowania inwestycji a nie teraz się lament podnosi, że miejsc parkingowych nie ma!

Ten, kto do tego przestoju doprowadził powinien teraz płacić odszkodowania ludziom, którzy nie mogą się wprowadzić do swoich mieszkań. I wychodzi na to że winnych jest cała gromadka - P. Prezes-Bystry-I-Jego Spółdzielnia którzy opamiętali się jak budynek już stoi, P Wojewoda-Wcale-Nie-Lepszy, który pozwolenia daje i zabiera jak wiatr powieje (a może jak przelewik wpłynie...), Woj Nadzór-Nie-Bardzo-Budowlany, który powinien jako pierwszy zauważyć potencjalny problem na etapie projektowania i wnioskowania o pozwolenie jeszcze.

A na koniec zamiast podsumowania jedyne mądre stwierdzenie jakie padło w tym artykule: "LSM rządzi tam dziesiątki lat, był czas, by zadbać o parkingi dla swoich mieszkańców"
A ja kompletnie nie rozumiem o co ten cały szum? Czy ten blok to ktoś cichaczem o świecie postawił w środku osiedla, że tak nagle się okazało, że miejsc parkingowych trzeba?

Niech się P... Prezes puknie w swój łeb tak bystry, że potrzebował dwóch lat żeby się zorientować, ze przy nowo budowanym bloku powinny powstać miejsca parkingowe. Przecież to było wiadomo już na etapie projektowania inwestycji a nie teraz się lament podnosi, że miejsc parkingowych nie ma!

Ten, kto do tego przestoju doprowadził powinien tera... rozwiń
Avatar
Rob / 17 sierpnia 2009 o 12:15
0
gada napisał:
jeśli to tałatajstowo nie stać na wykonanie 20 miejsc parkingowych ( na 150 mieszkań) to nie będzie ich stać na wynajęcie dozorcy do sprzątania kup ich bulterierów. Gonić - niech budują na Grygowej - tam jest gdzie parkować.

Oczywiście że "to tałatajstwo" stać na wybudowanie 20 miejsc parkingowych - ale niby dla czego ma budowac miejsca parkingowe dla pasozytów z LSM - blok Antara na 150 miejsc parkingowych w podziemiach - i nikomu nie będą potrzebne trawniki czy zdwastowane chodniki LSM-u - a jak spółdzielnia chce sobie parking wybudować - to za własne pieniądze - a nie wymuszać to na devloperze. Pan Prezes LSM niech sam wygospodaruje kasę na parking a nie wymyśla bzdury !

Oczywiście że "to tałatajstwo" stać na wybudowanie 20 miejsc parkingowych - ale niby dla czego ma budowac miejsca parkingowe dla pasozytów z LSM - blok Antara na 150 miejsc parkingowych w podziemiach - i nikomu nie będą potrzebne trawniki czy zdwastowane chodniki LSM-u - a jak spółdzielnia chce sobie parking wybudować - to za własne pieniądze - a nie wymuszać to na devloperze. Pan Prezes LSM niech sam wygospodaruje kasę na parking a nie wymyśla bzdury ! rozwiń
Avatar
olga / 16 sierpnia 2009 o 12:00
0
Pan Gąbka, wskazuje lokalizację, to proszę bardzo niech buduje, gdzie był tyle lat,a może już czas odejść na łaskawy chleb,dosyć tych głupich wymagań,to nie Białoruś, może pan zapomniał w jakich czasach żyjemy.
Avatar
~anita~ / 16 sierpnia 2009 o 08:37
0
Pan prezes LSM to nie zły rozrabiaka, ciągle wymyśla i utrudnia pracę dla firmy ANTAR, panie, tak nie można robić, przecież pan swoje stanowisko nie dostał po dziadku, tylko ludzie pana wybrali, więc daj pan mieszkać innym.
Avatar
agi / 15 sierpnia 2009 o 00:09
0
oj niesolidna i jakas dziwna bo trzyosobowa a co wyprawiaja nad jeziorem piaseczno wielkie obietnice zagarnięcie terenu za grosze i wielkie NIC
Avatar
toto / 14 sierpnia 2009 o 22:41
0
Wez ty sie lepiej nie odzywaj publicznie, nie wiesz, że jest kryzys i ze teraz sie liczy każdą złotówke?! A może nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet albo jetses tak prosty jak słup, że tego nie rozumiesz. Może nie zdajesz sobie sprawy co teraz przeżywają ludzie, którzy czekają na mieszkania, to już dochodzi do prawdziwych dramatów! Obys ty sie znalazł badz twoje dzieci w takiej sytuacji jakiej my jestesmy. Wtedy wspomnisz moje słowa i tez bedziesz sobie wyrywał włosy z głowy jak twoje dzieci będą płakać ci, że nie dają już rady! Szkoda słów na ciebie zawistny człowieku.
Wez ty sie lepiej nie odzywaj publicznie, nie wiesz, że jest kryzys i ze teraz sie liczy każdą złotówke?! A może nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet albo jetses tak prosty jak słup, że tego nie rozumiesz. Może nie zdajesz sobie sprawy co teraz przeżywają ludzie, którzy czekają na mieszkania, to już dochodzi do prawdziwych dramatów! Obys ty sie znalazł badz twoje dzieci w takiej sytuacji jakiej my jestesmy. Wtedy wspomnisz moje słowa i tez bedziesz sobie wyrywał włosy z głowy jak twoje dzieci będą płakać ci, że nie dają już rad... rozwiń
Avatar
gada / 14 sierpnia 2009 o 21:05
0
jeśli to tałatajstowo nie stać na wykonanie 20 miejsc parkingowych ( na 150 mieszkań) to nie będzie ich stać na wynajęcie dozorcy do sprzątania kup ich bulterierów. Gonić - niech budują na Grygowej - tam jest gdzie parkować.
Avatar
Robercik / 14 sierpnia 2009 o 14:52
0
mieszkaniec napisał:
Brawo Prezes Lsm! Dobrze że dba o mieszkańców. Bo ci deweloperzy, wykorzystując znajomości w urzędach stawiają tandetnie i byle gdzie, szpecąc dotychczasową architekturę osiedli. Skończyć z tymi cwaniakami deweloperami.


Nie bardzo wiem, co tam można zeszpecić - to osiedle jest wystarczającą paskudne.
Avatar
mieszkaniec / 14 sierpnia 2009 o 14:26
0
Brawo Prezes Lsm! Dobrze że dba o mieszkańców. Bo ci deweloperzy, wykorzystując znajomości w urzędach stawiają tandetnie i byle gdzie, szpecąc dotychczasową architekturę osiedli. Skończyć z tymi cwaniakami deweloperami.
Avatar
jurek50 / 21 października 2009 o 12:29
0
Józio napisał:
Ale to, że tam jest brak miejsc parkingowych to przecież nie wina Sunhilla - tam jeszcze nikt nie mieszka. Dlaczego spółdzielnia nie wykroi z tych trawników parkingów i ich nie zrobi? Jakoś np. spółdzielnia Rudnik potrafiła stworzyć kilkadziesiąt miejsc postojowych na swoim terenie kosztem trawników. Skoro jednak mieszkańcy LSM wolą mieć trawniki zamiast parkingów, to niech nie narzekają, że nie mają gdzie stawać. Oczywiście najlepszy byłby parking podziemny pod trawnikiem ale wiadomo ... koszty.

Spółdzielnia Rudnik stworzyła nowe miejsca parkingowe, ale jednocześnie zlikwidowała funkcjonujący parking przy ulicy Organowej, budując w tym miejscu, wbrew opinii mieszkańców, nowy budynek mieszkaniowy. W nowym budynku Prezes Spółdzielni Andrzej Borawski wykupił sobie mieszkanie.

Spółdzielnia Rudnik stworzyła nowe miejsca parkingowe, ale jednocześnie zlikwidowała funkcjonujący parking przy ulicy Organowej, budując w tym miejscu, wbrew opinii mieszkańców, nowy budynek mieszkaniowy. W nowym budynku Prezes Spółdzielni Andrzej Borawski wykupił sobie mieszkanie. rozwiń
Avatar
YatzeK / 25 sierpnia 2009 o 07:41
0
A ja kompletnie nie rozumiem o co ten cały szum? Czy ten blok to ktoś cichaczem o świecie postawił w środku osiedla, że tak nagle się okazało, że miejsc parkingowych trzeba?

Niech się P... Prezes puknie w swój łeb tak bystry, że potrzebował dwóch lat żeby się zorientować, ze przy nowo budowanym bloku powinny powstać miejsca parkingowe. Przecież to było wiadomo już na etapie projektowania inwestycji a nie teraz się lament podnosi, że miejsc parkingowych nie ma!

Ten, kto do tego przestoju doprowadził powinien teraz płacić odszkodowania ludziom, którzy nie mogą się wprowadzić do swoich mieszkań. I wychodzi na to że winnych jest cała gromadka - P. Prezes-Bystry-I-Jego Spółdzielnia którzy opamiętali się jak budynek już stoi, P Wojewoda-Wcale-Nie-Lepszy, który pozwolenia daje i zabiera jak wiatr powieje (a może jak przelewik wpłynie...), Woj Nadzór-Nie-Bardzo-Budowlany, który powinien jako pierwszy zauważyć potencjalny problem na etapie projektowania i wnioskowania o pozwolenie jeszcze.

A na koniec zamiast podsumowania jedyne mądre stwierdzenie jakie padło w tym artykule: "LSM rządzi tam dziesiątki lat, był czas, by zadbać o parkingi dla swoich mieszkańców"
A ja kompletnie nie rozumiem o co ten cały szum? Czy ten blok to ktoś cichaczem o świecie postawił w środku osiedla, że tak nagle się okazało, że miejsc parkingowych trzeba?

Niech się P... Prezes puknie w swój łeb tak bystry, że potrzebował dwóch lat żeby się zorientować, ze przy nowo budowanym bloku powinny powstać miejsca parkingowe. Przecież to było wiadomo już na etapie projektowania inwestycji a nie teraz się lament podnosi, że miejsc parkingowych nie ma!

Ten, kto do tego przestoju doprowadził powinien tera... rozwiń
Avatar
Rob / 17 sierpnia 2009 o 12:15
0
gada napisał:
jeśli to tałatajstowo nie stać na wykonanie 20 miejsc parkingowych ( na 150 mieszkań) to nie będzie ich stać na wynajęcie dozorcy do sprzątania kup ich bulterierów. Gonić - niech budują na Grygowej - tam jest gdzie parkować.

Oczywiście że "to tałatajstwo" stać na wybudowanie 20 miejsc parkingowych - ale niby dla czego ma budowac miejsca parkingowe dla pasozytów z LSM - blok Antara na 150 miejsc parkingowych w podziemiach - i nikomu nie będą potrzebne trawniki czy zdwastowane chodniki LSM-u - a jak spółdzielnia chce sobie parking wybudować - to za własne pieniądze - a nie wymuszać to na devloperze. Pan Prezes LSM niech sam wygospodaruje kasę na parking a nie wymyśla bzdury !

Oczywiście że "to tałatajstwo" stać na wybudowanie 20 miejsc parkingowych - ale niby dla czego ma budowac miejsca parkingowe dla pasozytów z LSM - blok Antara na 150 miejsc parkingowych w podziemiach - i nikomu nie będą potrzebne trawniki czy zdwastowane chodniki LSM-u - a jak spółdzielnia chce sobie parking wybudować - to za własne pieniądze - a nie wymuszać to na devloperze. Pan Prezes LSM niech sam wygospodaruje kasę na parking a nie wymyśla bzdury ! rozwiń
Avatar
olga / 16 sierpnia 2009 o 12:00
0
Pan Gąbka, wskazuje lokalizację, to proszę bardzo niech buduje, gdzie był tyle lat,a może już czas odejść na łaskawy chleb,dosyć tych głupich wymagań,to nie Białoruś, może pan zapomniał w jakich czasach żyjemy.
Avatar
~anita~ / 16 sierpnia 2009 o 08:37
0
Pan prezes LSM to nie zły rozrabiaka, ciągle wymyśla i utrudnia pracę dla firmy ANTAR, panie, tak nie można robić, przecież pan swoje stanowisko nie dostał po dziadku, tylko ludzie pana wybrali, więc daj pan mieszkać innym.
Avatar
agi / 15 sierpnia 2009 o 00:09
0
oj niesolidna i jakas dziwna bo trzyosobowa a co wyprawiaja nad jeziorem piaseczno wielkie obietnice zagarnięcie terenu za grosze i wielkie NIC
Avatar
toto / 14 sierpnia 2009 o 22:41
0
Wez ty sie lepiej nie odzywaj publicznie, nie wiesz, że jest kryzys i ze teraz sie liczy każdą złotówke?! A może nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet albo jetses tak prosty jak słup, że tego nie rozumiesz. Może nie zdajesz sobie sprawy co teraz przeżywają ludzie, którzy czekają na mieszkania, to już dochodzi do prawdziwych dramatów! Obys ty sie znalazł badz twoje dzieci w takiej sytuacji jakiej my jestesmy. Wtedy wspomnisz moje słowa i tez bedziesz sobie wyrywał włosy z głowy jak twoje dzieci będą płakać ci, że nie dają już rady! Szkoda słów na ciebie zawistny człowieku.
Wez ty sie lepiej nie odzywaj publicznie, nie wiesz, że jest kryzys i ze teraz sie liczy każdą złotówke?! A może nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet albo jetses tak prosty jak słup, że tego nie rozumiesz. Może nie zdajesz sobie sprawy co teraz przeżywają ludzie, którzy czekają na mieszkania, to już dochodzi do prawdziwych dramatów! Obys ty sie znalazł badz twoje dzieci w takiej sytuacji jakiej my jestesmy. Wtedy wspomnisz moje słowa i tez bedziesz sobie wyrywał włosy z głowy jak twoje dzieci będą płakać ci, że nie dają już rad... rozwiń
Avatar
gada / 14 sierpnia 2009 o 21:05
0
jeśli to tałatajstowo nie stać na wykonanie 20 miejsc parkingowych ( na 150 mieszkań) to nie będzie ich stać na wynajęcie dozorcy do sprzątania kup ich bulterierów. Gonić - niech budują na Grygowej - tam jest gdzie parkować.
Avatar
Robercik / 14 sierpnia 2009 o 14:52
0
mieszkaniec napisał:
Brawo Prezes Lsm! Dobrze że dba o mieszkańców. Bo ci deweloperzy, wykorzystując znajomości w urzędach stawiają tandetnie i byle gdzie, szpecąc dotychczasową architekturę osiedli. Skończyć z tymi cwaniakami deweloperami.


Nie bardzo wiem, co tam można zeszpecić - to osiedle jest wystarczającą paskudne.
Avatar
mieszkaniec / 14 sierpnia 2009 o 14:26
0
Brawo Prezes Lsm! Dobrze że dba o mieszkańców. Bo ci deweloperzy, wykorzystując znajomości w urzędach stawiają tandetnie i byle gdzie, szpecąc dotychczasową architekturę osiedli. Skończyć z tymi cwaniakami deweloperami.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 2 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 3 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 9 9

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 12

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 50 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 4 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 1 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!