Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2015 r.
9:25
Edytuj ten wpis

Witold B. skazany na 4 lata więzienia za śmiertelne potrącenie i nieudzielenie pomocy

Autor: Zdjęcie autora jsz
294 48 A A

Na cztery lata więzienia skazał świdnicki sąd Witolda B., byłego policjanta z Łęcznej, który śmiertelnie potrącił 19-latkę na przejściu dla pieszych w Wólce i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
26-letni Witold B. za spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy swojej ofierze usłyszał 4 lata bezwzględnego więzienia. Dostał też zakaz prowadzenia pojazdów na 6 lat. Ponadto mężczyzna musi zapłacić 2 tys. złotych na rzecz poszkodowanych w wypadkach.

Jego żona została skazana za zacieranie śladów i nieudzielenie pomocy ofierze na rok więzienia i cztery miesiące w zawieszeniu na cztery lata.

Wyrok nie jest prawomocny.

Niższa kara

Witoldowi B., za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia groziło do 12 lat za kratami. Prokuratura domagała się w sumie 5 lat, 15 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiary i 2 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanych w wypadkach, a także 6-letniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do tragicznego wypadku w Wólce doszło grudniu 2013 roku. Na przejściu dla pieszych zginęła 19-letnia Kasia. Mundurowi dopiero po kilku dniach namierzyli sprawcę. Okazało się, że to Witold B. - policjant z Łęcznej.

- Oskarżony wtedy cały czas pracował. Wiedział co się dzieje i co robią jego koledzy. Szukanie sprawcy tego wypadku było dla nich priorytetem - mówił prokurator podczas poprzedniej rozprawy.

Zacieranie śladów

Po wypadku Witold B. odstawił swojego passata do mechanika w Spiczynie. Po paru dniach uszkodzone auto znaleźli policjanci. Później wrócili na miejsce z Witoldem B. - On stał przy radiowozie, policjanci rozmawiali przez telefon - relacjonował w sądzie brat mechanika. - Później powiedzieli mu, że jest zatrzymany. Widziałem, jak zakładają mu kajdanki.

Monika i Witold B. przeprosili rodziców zmarłej Kasi.

Ojciec 19-latki o wyroku sądu

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wutuśś / 29 stycznia 2015 o 22:18
0

No widzisz Witkacy 

Avatar
sprawiedliwy / 28 stycznia 2015 o 09:27
0

Powinien dostać 12. Skoro spier..olił to pewnie najeb..any wracał z żonką z imprezy. Jakbym był ojcem to bym sam wymierzył spawiedliwość.

Avatar
kamil / 28 stycznia 2015 o 09:26
0

Co to jest za wyrok odsiedzi nawet te 4 lata i dalej będzie żył a dziewczynie nic życia nie wróci które on jej odebrał nawet nie udzielił pomocy to jest właśnie polska policja aby tylko ciepłą posadkę utrzymać i na wcześniejszą emeryturę. Dożywocie albo kara śmierci tylko że tej niestety w Polsce nie ma

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 20:16
0

ciekawe co bys zrobil i jakiej kary bys sie domagal jesli by to chodzilo o twoje dziecko....bez komentaza

NO PROBLEM ! mam zawsze Czeczenów do dyspozycji,sam załatwiam takie sprawy,wszelkie rozliczenia,przestałem liczyć na te pierd olone,skorumpowane sądy.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 20:07
0

Pokaż mi innego co za taki wypadek dostał 12 lat. Z reguły za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca wypadku kary nie przekraczają 3 lat, a w ponad połowie kończą się zawiasami. Powyżej 3 lat dostają tylko ci co byli pod wpływem, albo recydywiści. Wiem co piszę bo mam do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.

ciekawe co bys zrobil i jakiej kary bys sie domagal jesli by to chodzilo o twoje dziecko....bez komentaza

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:46
0

jedyny "plus" w calej tej sprawie to to ze Monika i Witold B. przeprosili rodziców zmarłej Kasi. tylko tyle bo kara jest śmieszna

po jakim czasie i ciekawe kto ich namowil do tego a z tego co wiem to nie przeprosili...

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:44
0

to chyba jakiś żart,mam nadzieje że prokurator założy apelacje i łachudra dostanie tyle co powinien tj 12lat do siedzenia

tak tylko ze prokurator chcial 5 lat dla niego nie 12 i moze sie odwolac do tych 5 a nie wiecej....

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:41
0

W 1, 3 i 4.

Ad 1. Był przede wszystkim człowiekem. Policjantem był wcześniej jak był na służbie. Był po służbie, więc nie wykonywał obowiazków służbowych. Jak jesteś śmieciarzem to po godzinach pracy też zbierasz hobbystycznie śmieci??

Ad 3. Dostał zarzuty za nieudzielenie pomocy, a nie ucieczkę z miejsca wypadku. Mógł nie przypuszczać, że potrącenie będzie miało skutek śmiertelny i zwyczajnie bałs ie konsekwencji. Jak ty byś postąpił?? Zatrzymał się?? czy wiał dalej niż widział?

Ad 4. każdy ma prawo do obrony. Nie miał obowiązku współpracować z prokuratorem i dostarczać dowodów na swoją winę. Kogo namawiał do zacierania śladów?? Żona pomogła mu bo tak chciała, reszcie przedstawił inną wersję zdarzenia - w którym miejscu jest to karalne?? Oskarżony może kłamać do woli i za to nie ponosi konsekwencji.

jak taki mocny jestes to powiec dlaczego policjant po slozbie macha legitymacja i wzywa patrol bo kogos zatrzymal bo sie z nim scigal?bo przegral i stwierdzil ze nie poposci?

jak taki mocny jestes to powiec dlaczego policjant po slozbie macha legitymacja i wzywa patrol bo kogos zatrzymal bo sie z nim scigal?bo przegral i stwierdzil ze nie poposci?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 18:46
0

tak to polska sprawiedliwość..

Avatar
tomek / 27 stycznia 2015 o 18:41
0

Ekspert przyjmuje, że Witold B. mógłby uniknąć potrącenia, ale musiałby zauważyć studentkę z odległości 38 metrów, gdy wchodziła na zebrę. Biegły twierdzi, że w każdym wariancie Kasia zachowała się nie tak, jak powinna, choć to Witold B. przekroczył dozwoloną prędkość - przy ograniczeniu do 50 km/godz. jechał 58-65 km/godz. Nastolatka mogła zobaczyć nadjeżdżającego volkswagena, skoro auto miało włączone światła i było dobrze widoczne. Nie musiała wchodzić na pasy. Jeśli kierowca passata widział pieszą wkraczającą na przejście, to zachował się nieprawidłowo, bo nie hamował. Jeśli jednak zauważył ją dopiero wtedy, gdy była w zasięgu jego świateł, to brak hamowania nie miał już wpływu na przebieg zderzenia. Było za późno.

Biegły rozgrzesza też Witolda B. z tego, że nie zwolnił przed pasami. Dlaczego? Takie zachowania prowadzą - zdaniem specjalisty - do zakłóceń w płynności ruchu.

Ekspert przyjmuje, że Witold B. mógłby uniknąć potrącenia, ale musiałby zauważyć studentkę z odległości 38 metrów, gdy wchodziła na zebrę. Biegły twierdzi, że w każdym wariancie Kasia zachowała się nie tak, jak powinna, choć to Witold B. przekroczył dozwoloną prędkość - przy ograniczeniu do 50 km/godz. jechał 58-65 km/godz. Nastolatka mogła zobaczyć nadjeżdżającego volkswagena, skoro auto miało włączone światła i było dobrze widoczne. Nie musiała wc... rozwiń

Avatar
Wutuśś / 29 stycznia 2015 o 22:18
0

No widzisz Witkacy 

Avatar
sprawiedliwy / 28 stycznia 2015 o 09:27
0

Powinien dostać 12. Skoro spier..olił to pewnie najeb..any wracał z żonką z imprezy. Jakbym był ojcem to bym sam wymierzył spawiedliwość.

Avatar
kamil / 28 stycznia 2015 o 09:26
0

Co to jest za wyrok odsiedzi nawet te 4 lata i dalej będzie żył a dziewczynie nic życia nie wróci które on jej odebrał nawet nie udzielił pomocy to jest właśnie polska policja aby tylko ciepłą posadkę utrzymać i na wcześniejszą emeryturę. Dożywocie albo kara śmierci tylko że tej niestety w Polsce nie ma

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 20:16
0

ciekawe co bys zrobil i jakiej kary bys sie domagal jesli by to chodzilo o twoje dziecko....bez komentaza

NO PROBLEM ! mam zawsze Czeczenów do dyspozycji,sam załatwiam takie sprawy,wszelkie rozliczenia,przestałem liczyć na te pierd olone,skorumpowane sądy.

Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 20:07
0

Pokaż mi innego co za taki wypadek dostał 12 lat. Z reguły za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca wypadku kary nie przekraczają 3 lat, a w ponad połowie kończą się zawiasami. Powyżej 3 lat dostają tylko ci co byli pod wpływem, albo recydywiści. Wiem co piszę bo mam do czynienia z wymiarem sprawiedliwości.

ciekawe co bys zrobil i jakiej kary bys sie domagal jesli by to chodzilo o twoje dziecko....bez komentaza

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:46
0

jedyny "plus" w calej tej sprawie to to ze Monika i Witold B. przeprosili rodziców zmarłej Kasi. tylko tyle bo kara jest śmieszna

po jakim czasie i ciekawe kto ich namowil do tego a z tego co wiem to nie przeprosili...

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:44
0

to chyba jakiś żart,mam nadzieje że prokurator założy apelacje i łachudra dostanie tyle co powinien tj 12lat do siedzenia

tak tylko ze prokurator chcial 5 lat dla niego nie 12 i moze sie odwolac do tych 5 a nie wiecej....

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 19:41
0

W 1, 3 i 4.

Ad 1. Był przede wszystkim człowiekem. Policjantem był wcześniej jak był na służbie. Był po służbie, więc nie wykonywał obowiazków służbowych. Jak jesteś śmieciarzem to po godzinach pracy też zbierasz hobbystycznie śmieci??

Ad 3. Dostał zarzuty za nieudzielenie pomocy, a nie ucieczkę z miejsca wypadku. Mógł nie przypuszczać, że potrącenie będzie miało skutek śmiertelny i zwyczajnie bałs ie konsekwencji. Jak ty byś postąpił?? Zatrzymał się?? czy wiał dalej niż widział?

Ad 4. każdy ma prawo do obrony. Nie miał obowiązku współpracować z prokuratorem i dostarczać dowodów na swoją winę. Kogo namawiał do zacierania śladów?? Żona pomogła mu bo tak chciała, reszcie przedstawił inną wersję zdarzenia - w którym miejscu jest to karalne?? Oskarżony może kłamać do woli i za to nie ponosi konsekwencji.

jak taki mocny jestes to powiec dlaczego policjant po slozbie macha legitymacja i wzywa patrol bo kogos zatrzymal bo sie z nim scigal?bo przegral i stwierdzil ze nie poposci?

jak taki mocny jestes to powiec dlaczego policjant po slozbie macha legitymacja i wzywa patrol bo kogos zatrzymal bo sie z nim scigal?bo przegral i stwierdzil ze nie poposci?

rozwiń
Avatar
Gość / 27 stycznia 2015 o 18:46
0

tak to polska sprawiedliwość..

Avatar
tomek / 27 stycznia 2015 o 18:41
0

Ekspert przyjmuje, że Witold B. mógłby uniknąć potrącenia, ale musiałby zauważyć studentkę z odległości 38 metrów, gdy wchodziła na zebrę. Biegły twierdzi, że w każdym wariancie Kasia zachowała się nie tak, jak powinna, choć to Witold B. przekroczył dozwoloną prędkość - przy ograniczeniu do 50 km/godz. jechał 58-65 km/godz. Nastolatka mogła zobaczyć nadjeżdżającego volkswagena, skoro auto miało włączone światła i było dobrze widoczne. Nie musiała wchodzić na pasy. Jeśli kierowca passata widział pieszą wkraczającą na przejście, to zachował się nieprawidłowo, bo nie hamował. Jeśli jednak zauważył ją dopiero wtedy, gdy była w zasięgu jego świateł, to brak hamowania nie miał już wpływu na przebieg zderzenia. Było za późno.

Biegły rozgrzesza też Witolda B. z tego, że nie zwolnił przed pasami. Dlaczego? Takie zachowania prowadzą - zdaniem specjalisty - do zakłóceń w płynności ruchu.

Ekspert przyjmuje, że Witold B. mógłby uniknąć potrącenia, ale musiałby zauważyć studentkę z odległości 38 metrów, gdy wchodziła na zebrę. Biegły twierdzi, że w każdym wariancie Kasia zachowała się nie tak, jak powinna, choć to Witold B. przekroczył dozwoloną prędkość - przy ograniczeniu do 50 km/godz. jechał 58-65 km/godz. Nastolatka mogła zobaczyć nadjeżdżającego volkswagena, skoro auto miało włączone światła i było dobrze widoczne. Nie musiała wc... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 73 12

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!