Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2015 r.
11:08
Edytuj ten wpis

Ojciec zabitej: Co trzeba zrobić, żeby dostać 12 lat, przejechać kogoś 5 razy?

357 76 A A

- Co trzeba zrobić, żeby dostać te 12 lat? Przejechać kogoś pięć razy - pytał po wyjściu z sali sądowej Jan Piszyk, ojciec zmarłej Kasi. - Jestem zaskoczony wyrokiem, bo wszystkie okoliczności przemawiały przeciwko sprawcy. Nie ma nic na jego usprawiedliwienie - dodawał. Witold B., były policjant, który potrącił jego córkę na przejściu i odjechał, usłyszał we wtorek wyrok 4 lat więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Cztery lata bezwzględnego więzienia - taki wyrok usłyszał Witold B. Były policjant potrącił na pasach 19-letnią studentkę i uciekł. Dziewczyna zmarła.

W zakończonym we wtorek procesie odpowiadał Witold B., a także jego żona Monika, z którą podróżował feralnego dnia. Oboje uciekli z miejsca wypadku.

Sędzia uzasadnia i ogłasza 4 lata

- Witold B. doskonale znał to miejsce. Wiedział, że jest niebezpieczne - uzasadniał wyrok sędzia Artur Orłowski. - Widział pieszą z ponad 38 metrów. Powinien hamować, a tego nie zrobił. Oskarżony ma również niskie morale, bo zbiegł z miejsca wypadku. Zaprzeczył wartościom, którym miał służyć jako policjant.

Mężczyźnie groziło do 12 lat za kratami. Sąd uznał, że 4 lata to adekwatna kara. Po ogłoszeniu wyroku rodzice ofiary nie kryli rozczarowania.

- Co trzeba zrobić, żeby dostać te 12 lat? Przejechać kogoś pięć razy - pytał po wyjściu z sali sądowej Jan Piszyk, ojciec zmarłej Kasi. - Jestem zaskoczony wyrokiem, bo wszystkie okoliczności przemawiały przeciwko sprawcy. Nie ma nic na jego usprawiedliwienie.

Witolda B. nie było w sądzie podczas ogłaszania wyroku. Mężczyzna przebywa w areszcie. Oprócz czterech lat za kratami, skazano go na 6-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna musi również zapłacić 2 tys. zł na rzecz ofiar wypadków.

Witold B. wyjdzie za rok?

Do tragedii doszło w połowie grudnia 2013 r. Witold B. został zatrzymany kilka dni później. Cały czas siedzi za kratami. Zachowuje się wzorowo. Mógłby więc liczyć na wcześniejsze zwolnienie, kiedy minie połowa kary. Dotychczasową odsiadkę zaliczono mu na poczet wyroku, więc teoretycznie mógłby wyjść mniej więcej za 12 miesięcy.
Prokuratura domagała się dla Witolda B. kary 5 lat więzienia.

- Wyrok jest niższy od oczekiwanego, ale nie wiem jeszcze czy będziemy składać apelację - zastrzegł prokurator Arkadiusz Stańczyk. - Najpierw zapoznamy się z pisemnym uzasadnieniem. Pamiętajmy, że początkowo prokuratura również domagała się 4 lat pozbawienia wolności. W wyniku sprzeciwu rodziny ofiary, wnioskowano o 5 lat.

W procesie skazany został nie tylko Witold B., ale i jego żona Monika. Kobieta zostawiła ranną Kasię bez pomocy, a później próbowała utrudniać śledztwo. Dostała za to rok i cztery miesiące więzienia w zwieszeniu na 4 lata. Musi również zapłacić 2 tys. zł grzywny.

Bez rekompensaty dla rodziny

Uzasadniając wyrok sąd zaznaczył, że gdyby Witold B. jechał wolniej mógłby uniknąć wypadku. Mężczyzna podróżował z prędkością 55-65 km/h. Jednocześnie sąd nie orzekł rekompensat finansowych na rzecz rodziców Kasi. Mogą oni starać się o zadośćuczynienie na drodze cywilnej. Wyrok nie jest prawomocny.

19-letnia Kasia, która zginęła w wypadku była studentką UMCS. Feralnego dnia wybierała się na spotkanie z chłopakiem. Kiedy pokonywała przejście dla pieszych w Wólce, uderzył w nią Witold B. Kierowca zatrzymał się na chwilę i uciekł.

Poszukiwana mężczyzny i samochodu trwały kilka dni. Policjanci sprawdzali podejrzane auta z całej Polski. Po paru dniach trafili na passata, należącego do Witolda B. Szybko okazało się, że to ich kolega z komendy w Łęcznej jest sprawcą tragedii. Mężczyzna został wyrzucony ze służby.

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 2 czerwca 2015 o 21:15
0

To jest karygodne i woła o pomstę do nieba. Nie żyje takie dziecko a ten policjant zabija, kłamie i zaraz się okaże że wyjdzie na wolność. Nie ma na tym świecie sprawiedliwości....

Avatar
leon zawodowiec / 28 stycznia 2015 o 15:48
0

Wypuśćić H..ja jeb... niech społeczeństwo mu wyrok wyda.

Avatar
bart / 28 stycznia 2015 o 09:39
0

Ja będę się modlił za sprawcę i jego najbliższych oraz za zmarłą i jej rodzinę.

Ludzie kim Wy jesteście, żeby kogoś skreślać?

Oczywiste, że czyn zasługuje na krytykę ale i tak  najwyższy i najsprawiedliwszy wyrok  pozostanie Bogu.Wyrazy współczucia dla obu rodzin.

Ty tak na serio czy trenujesz teksty do kabaretu ?

Avatar
neo / 28 stycznia 2015 o 08:25
0

kiedyś myślałem że zabicie takiego sprawcy przez ojca ofiary jest jedynym sprawiedliwym wyrokiem. teraz uważam że nie. Resztę zycia spędziłbym na zatruwaniu życia takiego darmozjadowi, kontakty w US - ciągłe kontrole, donosy, fikcyjne kredyty brane na sprawcę - całe życie dziadowałby czując na plecach oddech organów ścigania podatkowego.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2015 o 07:55
0

DO OJCA ZAMORDOWANEJ-KUP GIWERĘ I TEMU MORDERCY PODZIĘKUJ JAK WYJDZIE Z WIĘZIENIA.

Czeczenami się takie sprawy załatwia,profesjonaliści,jeżeli o to chodzi,tylko sprawy brać w swoje ręce,sędziowie to chóje.

Avatar
WODNIK / 28 stycznia 2015 o 05:27
0

DO OJCA ZAMORDOWANEJ-KUP GIWERĘ I TEMU MORDERCY PODZIĘKUJ JAK WYJDZIE Z WIĘZIENIA.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2015 o 00:29
0

Powinniśmy zdac sobie sprawę że cały świat jest chory na poziomie mentalnym i we wszystkich krajach zachodzą podobne patologie społeczne. Ten sam system w kturym mała częśc społeczeństwa klasy rządzącej /politycy, bankierzy, reprezentanci religijni, elity etc utrzymują się u władzy czerpiąc korzyści z pracy dużej ilości reszty społeczeństwa nie robiąc nic w zamian osłańajac się policją , wojskiem , ochroną aby nie odpowiadac za swoje decyzje. A przecież tak wszyscy jesteśmy tak maprawdętacy sami i mamy takie same potrzeby życiowe. Rozwiązanie tego problemu jest przedstawione w Projekcie Wenus Venus i Zeitgeist 

Powinniśmy zdac sobie sprawę że cały świat jest chory na poziomie mentalnym i we wszystkich krajach zachodzą podobne patologie społeczne. Ten sam system w kturym mała częśc społeczeństwa klasy rządzącej /politycy, bankierzy, reprezentanci religijni, elity etc utrzymują się u władzy czerpiąc korzyści z pracy dużej ilości reszty społeczeństwa nie robiąc nic w zamian osłańajac się policją , wojskiem , ochroną aby nie odpowiadac za swoje decyzje. A przecież tak wszyscy jesteśmy tak maprawdętacy sami i mamy takie same potrzeby życiowe. Rozwiąz... rozwiń

Avatar
marian / 27 stycznia 2015 o 23:30
0

jak by to byl zwykly czlowiek to za taki sam czyn by dostal 15 lat, gardze takim sądem i taka policją jak widzimy na powyszym przykladzie zarowno sad jak i ten zdypy policjant zasluguja na 15 lat wiezienia kazdy!!!! A uciekl bo zapewne byl pod wplywem narkotykow lub alkoholu!!!

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 22:55
0

Hańba, hańba, hańba..... żeby niedźwiedź ojcem dupe podcierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
jaszczomp / 27 stycznia 2015 o 22:51
0

...niezawisły sąd postapił, jak miał postąpić...

Avatar
gość / 2 czerwca 2015 o 21:15
0

To jest karygodne i woła o pomstę do nieba. Nie żyje takie dziecko a ten policjant zabija, kłamie i zaraz się okaże że wyjdzie na wolność. Nie ma na tym świecie sprawiedliwości....

Avatar
leon zawodowiec / 28 stycznia 2015 o 15:48
0

Wypuśćić H..ja jeb... niech społeczeństwo mu wyrok wyda.

Avatar
bart / 28 stycznia 2015 o 09:39
0

Ja będę się modlił za sprawcę i jego najbliższych oraz za zmarłą i jej rodzinę.

Ludzie kim Wy jesteście, żeby kogoś skreślać?

Oczywiste, że czyn zasługuje na krytykę ale i tak  najwyższy i najsprawiedliwszy wyrok  pozostanie Bogu.Wyrazy współczucia dla obu rodzin.

Ty tak na serio czy trenujesz teksty do kabaretu ?

Avatar
neo / 28 stycznia 2015 o 08:25
0

kiedyś myślałem że zabicie takiego sprawcy przez ojca ofiary jest jedynym sprawiedliwym wyrokiem. teraz uważam że nie. Resztę zycia spędziłbym na zatruwaniu życia takiego darmozjadowi, kontakty w US - ciągłe kontrole, donosy, fikcyjne kredyty brane na sprawcę - całe życie dziadowałby czując na plecach oddech organów ścigania podatkowego.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2015 o 07:55
0

DO OJCA ZAMORDOWANEJ-KUP GIWERĘ I TEMU MORDERCY PODZIĘKUJ JAK WYJDZIE Z WIĘZIENIA.

Czeczenami się takie sprawy załatwia,profesjonaliści,jeżeli o to chodzi,tylko sprawy brać w swoje ręce,sędziowie to chóje.

Avatar
WODNIK / 28 stycznia 2015 o 05:27
0

DO OJCA ZAMORDOWANEJ-KUP GIWERĘ I TEMU MORDERCY PODZIĘKUJ JAK WYJDZIE Z WIĘZIENIA.

Avatar
Gość / 28 stycznia 2015 o 00:29
0

Powinniśmy zdac sobie sprawę że cały świat jest chory na poziomie mentalnym i we wszystkich krajach zachodzą podobne patologie społeczne. Ten sam system w kturym mała częśc społeczeństwa klasy rządzącej /politycy, bankierzy, reprezentanci religijni, elity etc utrzymują się u władzy czerpiąc korzyści z pracy dużej ilości reszty społeczeństwa nie robiąc nic w zamian osłańajac się policją , wojskiem , ochroną aby nie odpowiadac za swoje decyzje. A przecież tak wszyscy jesteśmy tak maprawdętacy sami i mamy takie same potrzeby życiowe. Rozwiązanie tego problemu jest przedstawione w Projekcie Wenus Venus i Zeitgeist 

Powinniśmy zdac sobie sprawę że cały świat jest chory na poziomie mentalnym i we wszystkich krajach zachodzą podobne patologie społeczne. Ten sam system w kturym mała częśc społeczeństwa klasy rządzącej /politycy, bankierzy, reprezentanci religijni, elity etc utrzymują się u władzy czerpiąc korzyści z pracy dużej ilości reszty społeczeństwa nie robiąc nic w zamian osłańajac się policją , wojskiem , ochroną aby nie odpowiadac za swoje decyzje. A przecież tak wszyscy jesteśmy tak maprawdętacy sami i mamy takie same potrzeby życiowe. Rozwiąz... rozwiń

Avatar
marian / 27 stycznia 2015 o 23:30
0

jak by to byl zwykly czlowiek to za taki sam czyn by dostal 15 lat, gardze takim sądem i taka policją jak widzimy na powyszym przykladzie zarowno sad jak i ten zdypy policjant zasluguja na 15 lat wiezienia kazdy!!!! A uciekl bo zapewne byl pod wplywem narkotykow lub alkoholu!!!

Avatar
ja / 27 stycznia 2015 o 22:55
0

Hańba, hańba, hańba..... żeby niedźwiedź ojcem dupe podcierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
jaszczomp / 27 stycznia 2015 o 22:51
0

...niezawisły sąd postapił, jak miał postąpić...

Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 25 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!