Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2018 r.
18:50

Wkrótce ruszy przebudowa ul. Kalinowszczyzna. 108 drzew do wycięcia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 36 A A
Ulica Kalinowszczyzna
Ulica Kalinowszczyzna (fot. Maciej Kaczanowski)

W poniedziałek rozpocznie się przebudowa ul. Kalinowszczyzna. Drogowcy zaczną pracę przy skrzyżowaniu z al. Andersa. Najpierw zabiorą się za kanalizację. Później będą wycinać drzewa, których mają do usunięcia dokładnie 108

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prace, które mają się zacząć w poniedziałek, będą skutkowały zwężeniem jezdni. – Wprowadzone zostanie wyłączenie z ruchu jednego pasa jezdni na odcinku około 50 m, które będzie przesuwane wraz z postępem robót – informuje Krzysztof Sowa z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które będzie przebudowywać ulicę wspólnie z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów. Miasto zapłaci im za to 13,5 mln zł.

Utrudnienia zaczną się tuż przy wyjeździe do al. Andersa. – Zajęty będzie jeden pas ruchu po stronie zieleńca – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zapewnia, że pomimo zwężenia jezdni samochody będą mogły się tutaj wymijać. Trudniej będą mieli kierowcy komunikacji miejskiej, jednak żadna z trzech kursujących tędy linii autobusowych (nr 1, 2 i 22) nie będzie wysłana na objazd. – Wprowadzona organizacja ruchu nie będzie kolidowała z kursowaniem autobusów – zastrzega Sowa.

– Przebudowa ul. Kalinowszczyzna zacznie się od wymiany kanalizacji deszczowej – informuje Kieliszek. Zimą prowadzona ma być również wycinka drzew, bo trzeba z nią zdążyć przed końcem lutego, czyli przed rozpoczęciem okresu lęgowego ptaków. Do wycięcia jest tutaj 108 drzew.

– Głównie ze względu na budowę miejsc parkingowych. Projekt przewiduje 82 miejsca do parkowania. Ich wyznaczenie było jednym z wniosków mieszkańców oraz Rady Dzielnicy Kalinowszczyzna.

W trakcie prac wymieniona ma być nawierzchnia jezdni oraz chodników. Jezdnia zachowa obecną szerokość i ponownie będą na niej wydzielone pasy ruchu dla rowerów. Piesi pójdą po chodnikach z nawierzchni stylizowanej na stary bruk. O zastosowanie takiego materiału zabiegała rada dzielnicy. Za jej namowami Zarząd Dróg i Mostów zdecydowałsię również na stylowe latarnie w formie tzw. pastorałów, jakie znamy choćby z ul. 3 Maja, Królewskiej czy też pl. Wolności.

Przebudowa Kalinowszczyzny była jedną z dłużej odwlekanych. Jej rozpoczęcie miało nastąpić w roku 2016, a finał planowano na rok 2018. Później terminy były kilkakrotnie przesuwane. Także teraz kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. – Przebudowa powinna się zakończyć do czerwca 2020 r. – deklaruje Kieliszek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 29 listopada 2018 r. o 21:34
+37
108 dorodnych drzew wyciętych pod miejsca parkingowe, w sytuacji tak zrakowacialego powietrza? Opanujcie się włodarze!! Podusicie ludzi! Kalinowszczyzna już tonie w smogu!!
 Jacy włodarze Anno K ?,przecież te drzewa są wycinne dlatego żeby zrobić tam miejsca parkingowe, a nowych miejsc parkingowych domagali się  sami mieszkańcy Kalinowszczyzny, więc o co kaman? Gdyby nie życzenie nowych miejsc parkingowych to o żadnej wycince drzew i krzewów nie było by mowy, bo remont Kalinowszczyzny nie przewiduje tam żadnych radykalnych zmian, ulica pozostanie takiej szerokości jakiej jest, ścieżka rowerowa tak jak do tej pory w jezdni a po to żeby wyremontować same chodniki żadnej wycinki drzew nie potrzeba 
 Jacy włodarze Anno K ?,przecież te drzewa są wycinne dlatego żeby zrobić tam miejsca parkingowe, a nowych miejsc parkingowych domagali się  sami mieszkańcy Kalinowszczyzny, więc o co kaman? Gdyby nie życzenie nowych miejsc parkingowych to o żadnej wycince drzew i krzewów nie było by mowy, bo remont Kalinowszczyzny nie przewiduje tam żadnych radykalnych zmian, ulica pozostanie takiej szerokości jakiej jest, ścieżka rowerowa tak jak do tej pory w jezdni a po to żeby wyremontować same chodniki żadnej wycinki drzew nie potrzeba  rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 21:56
+28
"Specjaliści" komentatorzy. Zapraszam na ul. Kalinowszczyzna, choć pewnie większość z Was nie wie gdzie to jest. Proszę zobaczyć liczne drzewa znacząco przechylone w stronę jezdni które przy kolejnym większym wietrze same runą (jak to było już kilka razy). Ponadto "specjaliści" od remontu ronda przy Gali - drzewa przy Czerniejówce były wycinane bo tam będą tymczasowe mosty na czas całkowitego wyburzenia starego mostu na Czerniejówce i jego odbudowy.
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 23:18
+25
Przestańcie skomleć. Sami mieszkańcy okolicznych bloków chcieli utworzenia tych miejsc do parkowania, nikt sobie tych wycinek drzew ot tak nie wymyślił. Trzeba to uszanować a drzewa zawsze można posadzić w innym miejscu. Peace.
Avatar
czlowiek / 29 listopada 2018 r. o 22:47
+25
tak tak drzewa piekne potrezbne ekologoczne i zielone super piekne cacy ale jak jebn.e na samochod i narobi szkod l to ten co wczesniej je chwalil klnie w kamienie , chcesz miec pieknie i zielono to dymaj w bieszczady
Avatar
śmiać się czy płakać? / 29 listopada 2018 r. o 23:14
+24
te wpisy wynajętych przez PIS trolli są komiczne - pod jednym artykułem klepią o braku miejsc parkingowych i narzekają, że nie ma gdzie parkować, pod innym płaczą za drzewami, totalna hipokryzja a może schizofrenia?
Avatar
qw / 30 listopada 2018 r. o 07:11
+19
"Specjaliści" komentatorzy. Zapraszam na ul. Kalinowszczyzna, choć pewnie większość z Was nie wie gdzie to jest. Proszę zobaczyć liczne drzewa znacząco przechylone w stronę jezdni które przy kolejnym większym wietrze same runą (jak to było już kilka razy). Ponadto "specjaliści" od remontu ronda przy Gali - drzewa przy Czerniejówce były wycinane bo tam będą tymczasowe mosty na czas całkowitego wyburzenia starego mostu na Czerniejówce i jego odbudowy.
 Potwierdzam. Drzewa nie tylko pochylone, ale też korzeniami rozsadzają chodniki które coraz bardziej robią się koślawe.
 Potwierdzam. Drzewa nie tylko pochylone, ale też korzeniami rozsadzają chodniki które coraz bardziej robią się koślawe. rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 09:55
+18
Opłaty to powinny być za obsrywające wszystko psy i koty. Te ostatnie czynią większe spustoszenie wśród ptaków i małych zwierząt niż wszystkie "wycinki". Smycz, kaganiec albo mandat! Rejestracja, opłata i obowiązkowa sterylizacja albo do uśpienia! Nic nie można zrobić dla ludzi bo psim zboczeńcom nic się nie podoba. Prawdziwi miłośnicy przyrody szanują zwierzęta, a nie je niewolą. A drzewa się posadzi nowe, tam gdzie mogą sobie rosnąć spokojnie. Miasto ma swoje zalety i wady - trzeba to zaakceptować.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 13:01
+11
NOWE MIEJSCA PARKINGOWE NA KALINIE POWSTAJĄ NA SAM WNIOSEK MIESZKAŃCÓW!!! NIE BIĆ PIANY DRODZY CZYTELNICY!!!
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 09:59
+11
Kiedyś to cięli lasy! A jak szło za wolno to wypalali całe połacie! A smogu nie było! Smog powodują LUDZIE! Wyrżnąć trochę i będzie lepiej. A najlepiej zacząć od... oczekuję propozycji.
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 20:09
+11
Na Zachodzie Europy np w Holandii, walczy się o każde drzewo i projektuje się tak, by przede wszystkim było zielono. W Lublinie, by ludzie mieli gdzie parkować swoim drugim czy trzecim w rodzinie dieslem wycina się ile mozna. A może warto wprowadzić opłaty za parkowanie dla 2 czy 3 samochodu w rodzinie?
Avatar
Antoni / 11 grudnia 2018 r. o 15:43
0
Do władz miasta zaczynacie państwo naprawiać następną ulicę a kiedy skończycie rozbebraną ulicę Trześniowską . Radna Wcisło obiecała i co , obiecanki cacanki.
Avatar
lublinianin / 1 grudnia 2018 r. o 01:27
+1
tam jeszcze jeździ autobus nr 16 on też będzie działać?
Avatar
ksawyer / 30 listopada 2018 r. o 19:32
+2
Przestańcie skomleć. Sami mieszkańcy okolicznych bloków chcieli utworzenia tych miejsc do parkowania, nikt sobie tych wycinek drzew ot tak nie wymyślił. Trzeba to uszanować a drzewa zawsze można posadzić w innym miejscu. Peace.
Jeżeli uszanujemy wolę posiadaczy samochodów, to wszystkie stare i nie tak stare, spółdzielcze osiedla mieszkaniowe Lublina zamienią się w blokowiska otoczone betonowymi, kamiennymi lub asfaltowymi podjazdami z resztkami zieleni i to niskiej, bo drzewa mogą uszkodzić samochody. Rolą władz miasta jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniego standardu  mieszkania, co nie może być utożsamiane z zapewnieniem miejsc parkowania. W latach 90. byłem po stronie tych, którzy stawili ( z małym sukcesem) opór realizatorom "ekologicznych" podziemnych komórek samochodowych  wg pomysłu arch. Machnika S. a dzisiaj , ponownie, należy stanąć po stronie ochrony zieleni lubelskich osiedli, co wymaga budowy wielokondygnacyjnych osiedlowych parkingów. I to jest wyzwanie dla Rad Osiedlowych, a przed wszystkim dla Rady Miasta.
Jeżeli uszanujemy wolę posiadaczy samochodów, to wszystkie stare i nie tak stare, spółdzielcze osiedla mieszkaniowe Lublina zamienią się w blokowiska otoczone betonowymi, kamiennymi lub asfaltowymi podjazdami z resztkami zieleni i to niskiej, bo drzewa mogą uszkodzić samochody. Rolą władz miasta jest zapewnienie mieszkańcom odpowiedniego standardu  mieszkania, co nie może być utożsamiane z zapewnieniem miejsc parkowania. W latach 90. byłem po stronie tych, którzy stawili ( z małym sukcesem) opór realizatorom "ekologicz... rozwiń
Avatar
HI / 30 listopada 2018 r. o 17:48
+2
Duża ilość "+" przy komentarzach, usprawiedliwiających wycinkę drzew "pod parking' i "-" przy krytykujących sprawia wrażenie zorganizowanego działania wiadomej grupki aktywistów z Kalinowszczyzny, którzy działają, jak po przyjęciu jadu żaby amazońskiej. Szkoda tylko, że Ratusz im ulega. . .
Avatar
Jeff / 30 listopada 2018 r. o 17:25
+2
Przy przebudowie ronda przy Gali też wycięto drzewa i nikt o tym nie pisał, a szkoda. Ludzie opamiętajcie się z tą wycinka drzew to już przesada. Nie można tak projektować, by jak najmniej drzew zostało wyciętych?
Czy to jest  głos lubelskiego  projektanta drogowca? Obawiam się, że tak, sądząc po ilości drzew przewidzianych do wycięcia w projektach modernizacji lubelskich ullic (Al. Racławickie, Lipowa, a ostatnio Kalinowszczyzna). Czy na politechnikach nie ma wykładów o ochronie środowiska, nie mówiąc o etyce zawodu inżyniera?
 Na politechnikach ucza jak budowac drogi i mosty. Szkoda tylko, że poza politechnikami nie ucza nic o sprawach technicznych i prawnych. Byłoby mniej komentarzy nie znan sie to sie wypowiem.
 Na politechnikach ucza jak budowac drogi i mosty. Szkoda tylko, że poza politechnikami nie ucza nic o sprawach technicznych i prawnych. Byłoby mniej komentarzy nie znan sie to sie wypowiem. rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 13:10
0
Lublin - europejska stolica bez drzew. Władze Lublina jak tylko mogą wycinają co się da, a później narzekają że jest źle powietrze. Bałwan zawsze będzie bałwanem. Czas aby ten lód stopniał. Niech szkodnicy z Lublina odpłyną.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 13:01
+11
NOWE MIEJSCA PARKINGOWE NA KALINIE POWSTAJĄ NA SAM WNIOSEK MIESZKAŃCÓW!!! NIE BIĆ PIANY DRODZY CZYTELNICY!!!
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 r. o 11:57
0
Co jest z tymi drzewami w Lublinie ? Co jakiś remont to mnóstwo drzew pada.
Avatar
Katarzyna M. / 30 listopada 2018 r. o 11:30
-1
Iiiii tylko drzew które dają nam wszystkim tlen szkoda :-( Parkingi, samochody.... Tzw. "rozwój miasta".... A w powietrzu SMOG...
Avatar
sm / 30 listopada 2018 r. o 11:06
-4
Panie Prezydencie, proszę o opamiętanie... z tymi drzewami w Lublinie. Toż to jest już totalna wycinka. Wystarczy wydać polecenia odpowiednim służbom miejskim aby dbały o każde drzewko. Tak na marginesie - powinien być przyjęty w Urzędzie Miasta plan ochrony drzewostanu i bezwzględnie przestrzegany.
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu
film

Hetman Zamość – Siarka Tarnobrzeg 0:3. Czwarta porażka z rzędu

Jeszcze kilkanaście dni temu Hetman niespodziewanie zaczął odbierać rywalom punkty. W czterech występach dopisał do swojego konta siedem „oczek”. Niestety, dobra seria szybko się skończyła. W sobotę ekipa z Zamościa doznała już czwartej porażki z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Siarka Tarnobrzeg, która wygrała na wyjeździe 3:0.

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Wólczanka – Stal Kraśnik 3:2. Katastrofa w końcówce i spadek do IV ligi

Sobotni mecz w Wólce Pełkińskiej idealnie podsumował nieudany sezon w wykonaniu Stali. Piłkarze Marcina Wróbla prowadzili już dwoma bramkami, a dodatkowo ostatnie pół godziny grali w liczebnej przewadze. Mimo to nie zdobyli ani jednego punktu. Gospodarze w samej końcówce „wyciągnęli” wynik z 1:2 na 3:2. Porażka oznacza spadek zespołu z Kraśnika do IV ligi.

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek. Organizatorzy czekają na wolontariuszy [harmonogram akcji]

Sprzątanie rzek będzie miało swoją letnią edycję. Organizatorzy zachęcają wolontariuszy do wodnego ekopatrolu. Finał odbędzie się w sierpniu na Krznie w województwie lubelskim.

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Avia Świdnik – Sokół Sieniawa 1:1. Nieudany atak na pozycję wicelidera

Stawką meczu w Świdniku było drugie miejsce w tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem Sokół wyprzedzał Avię o trzy punkty. I nic się w tym temacie nie zmieniło. Zawody zakończyły się remisem 1:1. A to oznacza, że piłkarzom Łukasza Mierzejewskiego będzie już ciężko dogonić rywali.

Lubelskie. Wypadek podczas zawodów. Wędkarz przetransportowany śmigłowcem do szpitala
ALARM24

Lubelskie. Wypadek podczas zawodów. Wędkarz przetransportowany śmigłowcem do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj podczas zawodów wędkarskich w Markuszowie (powiat puławski). Poszkodowany 62-letni wędkarz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Podlasie Biała Podlaska – Wisła Puławy 0:2. Lepsi nawet w rezerwowym składzie

Mimo nieobecności kilku podstawowych piłkarzy Wisła Puławy wygrała w Białej Podlaskiej 2:0. A Podlasie na finiszu rozgrywek zanotowało właśnie trzecią porażkę z rzędu. Mimo to piłkarze Rafała Borysiuka znowu utrzymali się w bezpiecznej strefie tabeli. Mają jednak ciągle tylko punkt przewagi nad Orlętami Spomlek i dwa nad KS Wiązownica. A to zapowiada duże emocje w ostatniej serii gier.

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Chełmianka – Lewart Lubartów 2:1. Ostatnia kolejka przesądzi o spadkach

Ciekawa sytuacja w grupie czwartej III ligi. Drużyny, który utrzymują się nad kreską znowu przegrały swoje mecze. Z kolei te ze strefy spadkowej przedłużyły nadzieje na utrzymanie. Nie wszystkie, bo Stal Kraśnik została w sobotę trzecim spadkowiczem. Reszta ekip powalczy o ligowy byt w ostatniej kolejce. W tym gronie będzie Lewart Lubartów, który prowadził na wyjeździe z Chełmianką 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2.

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini blokowali drogę do Koroszczyna. Nie był to jedyny protest

Białorusini protestowali w sobotę w pobliżu przejścia granicznego w Koroszczynie. W ten sposób domagają się, by prezydent Aleksandr Łukaszenka otworzył granicę z Polską.

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena
film

Przerwany mecz Dania-Finlandia na EURO. Reanimacja Christiana Eriksena

Dramat podczas skandynawskich derbów na Euro 2020. Christian Eriksen stracił przytomność w 43. minucie meczu Dania – Finlandia, rozgrywanego na stadionie Parken w Kopenhadze. Piłkarz upadł na murawę biegnąc przy linii bocznej boiska.

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?
film

Niedziela ma być chłodna i burzowa. Jaka pogoda w kolejnych dniach?

Niedziela zapowiada się dość chłodno i burzowo. Jednak w kolejnych dniach powróci ciepło - w czwartek miejscami może zrobić się upalnie. Należy spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Moskwa. Dni wolne z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował w sobotę, że dni od 15 do 19 czerwca będą w stolicy Rosji wolne od pracy. Pracodawcom w Moskwie mer ponownie zalecił przeniesienie co najmniej 30 proc. pracowników do pracy zdalnej. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Winiarze świętują w Janowcu. Miłośnicy wina mają w czym wybierać [wideo, zdjęcia]

Miłośnicy win z różnych zakątków Polski przyjechali do Janowca, gdzie swoje stoiska wystawiły najlepsze winnice Małopolskiego Przełomu Wisły. Święto Wina rozpoczęto od tradycyjnego przemarszu z kościoła na janowiecki zamek w towarzystwie strażaków oraz słynnej "Czarnej Damy".

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni
zdjęcia
galeria

Wypadek podczas ulewnego deszczu. Dwaj kierowcy zostali ranni

81-letni z Międzyrzeca Podlaskiego i 43-letni mieszkaniec gminy Drelów zostali ranni w wypadku w miejscowości Zahajki (powiat bialski). Do zderzenia dwóch samochodów doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej.

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

W szpitalu zarabia się najlepiej. Dyrektor absolutnym rekordzistą listy płac

Puławska lista płac. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe powiatowych urzędników. Najwyższe uposażenie sięga niemal 300 tys. zł. Najniższe nie przekraczają nawet jednej dziesiątej tej sumy.

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

Lublinianka – Kryształ Werbkowice 1:4. Nieudane pożegnanie z Wieniawą

W ostatnim meczu u siebie Lublinianka prowadziła z Kryształem Werbkowice, ale nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu. Goście wygrali ostatecznie 4:1. Wszystko wskazuje też na to, że było to ostatnie, domowe spotkanie ekipy z Lublina pod wodzą trenera Dariusza Bodaka. Na Wieniawie są nowi właściciele, a według plotek w lecie w drużynie zajdzie sporo zmian, także na ławce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.