Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2019 r.
6:41

Właściciel górek czechowskich wystąpił o pozwolenie na budowę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
42 82 A A
Spółka TBV Investment złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch boisk. Takie wizualizacje pokazywał inwestor przed referendum w sprawie zagospodarowania górek
Spółka TBV Investment złożyła wniosek o pozwolenie na budowę dwóch boisk. Takie wizualizacje pokazywał inwestor przed referendum w sprawie zagospodarowania górek (fot. Materiały inwestora)

Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę na górkach czechowskich. Ich właściciel, spółka TBV Investment, stara się o zgodę na dwa boiska. Mają one być częścią parku, którego urządzenie ma sfinansować TBV w zamian za umożliwienie jej budowy bloków na wyznaczonych częściach górek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy prezydentem Lublina, a właścicielem górek czechowskich, spółka TBV Investment ma sprzedać miastu 77 ha dawnego poligonu za cenę 1,23 zł. Warunkiem takiej transakcji jest uchwalenie przez Radę Miasta nowego studium przestrzennego wyznaczającego tereny zabudowy wielorodzinnej na wyznaczonych częściach górek. Ten warunek jest spełniony, studium zostało uchwalone 1 lipca, a sama transakcja nie doszła na razie do skutku.

– Nie została jeszcze zawarta umowa sprzedaży – potwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Trwają procedury związane z podziałem nieruchomości.

Obie strony mają jeszcze czas na zawarcie transakcji. Z porozumienia wynika, że sprzedaż 77 ha górek nastąpi do końca września bieżącego roku, o ile w tym terminie uda się zakończyć podział nieruchomości. Jeśli się nie uda, sprzedaż ma nastąpić w ciągu 30 dni od zakończenia podziału.

Gdyby spółka zmieniła zdanie i nie sprzedała samorządowi 77 ha za ustaloną złotówkę, musiałaby zapłacić 120 mln zł kary w ciągu dwóch tygodni od wystąpienia przez miasto z takim żądaniem.

Spółka TBV Investment zobowiązała się również do tego, że jeśli Rada Miasta uchwali korzystny dla niej plan zagospodarowania górek (co jeszcze nie nastąpiło), to na własny koszt urządzi naturalistyczny park na sprzedanym miastu terenie i wyłoży na ten cel nie mniej niż 10 mln zł. Również w tym przypadku ustalone zostały pewne terminy.

Jeśli zmieniony plan zagospodarowania wejdzie w życie przed końcem 2020 r., firma będzie musiała urządzić park najpóźniej do końca roku 2022. A jeśli plan wejdzie w życie później niż 31 grudnia 2020 r., to odpowiednio przesunie się również termin wyznaczony spółce na zakończenie prac w parku.

Chociaż czasu jest jeszcze dużo, to spółka już zgłosiła się do władz miasta z projektami pierwszych obiektów w „parkowej” części górek, czyli tej, która ma być sprzedana samorządowi.

– Do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek spółki TBV Investment o pozwolenie na budowę dwóch boisk w celach rekreacyjnych wraz z obiektami małej architektury w ramach parku naturalistycznego. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania – potwierdza rzeczniczka prezydenta. Sama spółka na razie nie chce ujawniać szczegółów. – W październiku będziemy informowali o swoich planach – zapowiada Wojciech Dzioba, prezes TBV Investment.

Dodajmy, że w umowie między miastem a spółką przewidziana została również sytuacja, w której TBV Investment nie czeka na nowy plan zagospodarowania, tylko korzysta ze specustawy „lex deweloper” ułatwiającej inwestorom budowę bloków mieszkalnych.

Jeżeli spółka dostanie zgodę na inwestycję w tym trybie, będzie musiała urządzić część obiecanego parku. Jak dużą część? Jeśli np. zgoda na inwestycję „lex deweloper” umożliwi zabudowę 20 proc. terenów przeznaczonych w studium pod blokowiska, to spółka będzie zobowiązana do urządzenia 20 proc. parku.

e-Wydanie

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DasIstGut / 5 dni temu o 07:49
+38
I bardzo dobrze niech budują są właścicielami mają do tego pełne prawo a nie syf kiła i mogiła, krzaki po same jaja albo i wyżej, a że wszystkim mieszkającym obok, właścicielom obsrańców lub wszelakiej alkoholowiej patologii się to nie podoba to ich brocha nikt ich tu nie trzyma droga wolna mogą się wyprowadzić gdzie żywnie chcą
Avatar
chmm / 5 dni temu o 08:26
+36
To teraz Dziennik Wschodni będzie robił odzielny artykuł za każdym razem gdy TBV bedzie występowało z wnioskiem o budowę każdej altany, boiska czy placu zabaw?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:55
+36
Obrońcy Nawłoci mówili, że studium w kontekście Górek jest pełne błędów i łamania prawa więc wojewoda Garnek unieważni uchwałę o studium. Okazało się, że żadnych niejasności nie było i wojewoda nie unieważnił. KTO więc KŁAMIE w sprawie Górek Czechowskich i kolportuje FAKE NEWSY? Pozostawiam Państwu pod ocenę.
Avatar
miecio / 5 dni temu o 07:43
+36
Cokolwiek tam wybudują i tak będzie lepsze niż istniejące krzaczory, gdzie lokalne menelstwo urządza libacje.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 08:59
+33
Nie ma żadnej bańki. Wystarczy porównać liczbę mieszkań per capita w Polsce i krajach w których rzeczywiście miała ona miejsce jak Hiszpania. Polska jest wciąż w europejskim ogonie pod względem liczby lokali na mieszkańca i powierzchni m2. A do tego jeszcze miliony Ukraińców i nieuchronna imigracja z innych kierunków. Ceny mieszkań wciąż są niższe niż 10lat temu a zarobki wyższe.
Avatar
taki taaammm / 5 dni temu o 08:04
+32
w końcu koniec sralni dla psów i wysypiska śmieci ...
Avatar
Gość / 5 dni temu o 06:56
+32
Wylew pisowskiego szamba 3 2 1
Avatar
K / 5 dni temu o 08:59
+31
Mdli mnie juz od tych artykułów na temat Gorek
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:54
+29
Było referendum???? Było na nie iść i głosować. Ludzie nie poszli widać mają w d...pie co będzie na górkach albo są za.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 07:23
+27
Widać że Prezes tbv to poważny partner dla miasta i chcę się wywiązać z podpisanych zobowiązań. Takich deweloperów nam trzeba. Nie możemy doczekać się już bezpiecznego korzystania z tej przestrzeni.
Avatar
SmoCzek / 5 dni temu o 23:00
0
Boiska! No i nareszcie będzie powód żeby odwiedzić górki
Nie zapomnij o masce antysmogowej i kombinezonie tlenowym.
Avatar
ignorant, deweloper, czy może ostępniacz? / 5 dni temu o 22:58
0
Bańka spekulacyjna występuje wówczas, kiedy wzrost cen jest nieproporcjonalny do wzrostu zarobków. Tymczasem w ciągu ostatnich 10 lat zarobki Polaków wzrosły, a ceny wciąż są jeszcze daleko wobec poziomu z 2008r.
Potwierdzeniem w Lublinie bani spekulacyjnej (nie mylić z klasyczną bańką) jest obrót niewybudowanymi jeszcze nieruchomościami w formie tzw. odstępnego. Świadczy o tym dobitnie sytuacja, w której 100% substancji kontraktowana jest jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Kiedyś nazywano to spekulacją.
Sam sobie zaprzeczasz. Gdyby nie było dużego zapotrzebowania na zakup mieszkań to nikt nie ryzykowałby zabawy w żadne "odstępne", bo groziłoby że wyda pieniądze, a potem wtopi i zarezerwowanego w ten sposób mieszkania nie odsprzeda. Poza tym jakie 100% substancji? Na większości stron deweloperów pełno mieszkań na sprzedaż. Dopiero jak inwestycja już stoi to faktycznie zostają resztki. Więc gdzie te niby 100% przed uzyskaniem pozwolenia na budowę? Bajki i brednie.
Gdyby było, jak piszesz, to odstępujący nie uciekaliby od opodatkowania transakcji na poziomie 20-30 tysięcy złotych od lokalu. Ta sytuacja powoduje, że niemożliwym jest nieuzyskanie pozwolenia na budowę lub warunków zabudowy skoro ktoś już zainkasował swoją dolę. Puste ogłoszenia deweloperów powodują, że mieszkania są kupowane w ramach tzw. odstępnego z list wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego 100%, że w Lublinie nawet szef CBA może mieć korupcyjne zarzuty.
Gdyby było, jak piszesz, to odstępujący nie uciekaliby od opodatkowania transakcji na poziomie 20-30 tysięcy złotych od lokalu. Ta sytuacja powoduje, że niemożliwym jest nieuzyskanie pozwolenia na budowę lub warunków zabudowy skoro ktoś już zainkasował swoją dolę. Puste ogłoszenia deweloperów powodują, że mieszkania są kupowane w ramach tzw. odstępnego z list wewnętrznych i zewnętrznych. Dlatego 100%, że w Lublinie nawet szef CBA może mieć korupcyjne zarzuty. rozwiń
Avatar
ignorant, czy deweloper? / 5 dni temu o 22:47
+1
Początek wielkich porządków na Górkach. Brawo! Pora uporządkować i ucywilizować te zachwaszczone śmietnisko i wreszcie oddać je do użytku mieszkańcom
O jakim użytku przez mieszkańców piszesz? Przecież według ekspertyzy sporządzonej przez socjalistyczną firmę dla dewelopera wynika, że zabudowa może mieć negatywny wpływ na przewietrzanie miasta, co oznacza, że nawet we śnie korzystamy z tego, co próbują nam zabrać.
Avatar
Z protokołu niedzielnej sesji nadzwyczajnej / 5 dni temu o 22:42
+1
Wylew pisowskiego szamba 3 2 1
Zmień płytę, bo:"Po państwa decyzji na „nie” wysyłacie develope-rowi sygnał – ci ludzie jednak się nie zgodzą, muszę ustąpić, ale mam jeszcze wielką przestrzeń, kilkaset milionów, gdzie mogę ustępować”. Wtedy to jest prawdziwy kompromis. Wtedy to jest prawdziwy kompromis. I obrońcy Górek, ci nawet najbardziej ortodoksyjni, będą mieli dużo mniej argumentów, jeśli wyjdzie się i powie: tak, stanęliśmy w szranki, walczyliśmy i oto wynegocjowaliśmy, nie 30, tylko na przykład 15. To jest prawdziwe… wasza odpowiedzialność. I po to my wybraliśmy was. Ja chodziłem na demonstracje KOD-u, gdzie śpiewaliśmy: Miejcie odwagę, nie tę lichą marną, co pryska w obliczu próby. Dziękuję bardzo.” (całkowity czas wypowiedzi - ~5 min. 15 sek.) (Oklaski i okrzyki publiczności „Brawo!”)"
Zmień płytę, bo:"Po państwa decyzji na „nie” wysyłacie develope-rowi sygnał – ci ludzie jednak się nie zgodzą, muszę ustąpić, ale mam jeszcze wielką przestrzeń, kilkaset milionów, gdzie mogę ustępować”. Wtedy to jest prawdziwy kompromis. Wtedy to jest prawdziwy kompromis. I obrońcy Górek, ci nawet najbardziej ortodoksyjni, będą mieli dużo mniej argumentów, jeśli wyjdzie się i powie: tak, stanęliśmy w szranki, walczyliśmy i oto wynegocjowaliśmy, nie 30, tylko na przykład 15. To jest prawdziwe… wasza odpowiedzialność. I po ... rozwiń
Avatar
Tomasz / 5 dni temu o 22:15
0
Obrońcy Nawłoci mówili, że studium w kontekście Górek jest pełne błędów i łamania prawa więc wojewoda Garnek unieważni uchwałę o studium. Okazało się, że żadnych niejasności nie było i wojewoda nie unieważnił. KTO więc KŁAMIE w sprawie Górek Czechowskich i kolportuje FAKE NEWSY? Pozostawiam Państwu pod ocenę.
 Uchwałę Rady Miasta zaskarżyła do WSA w Lubline jedna zmieszkanek miasta,jescze przed błędną decyzją Wojewody Lubelskiego.Z treścią tej skargi można się zapoznać na stronie Lublinianin.pl.Przede wszystkim chodzi o zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańcóaw Lublina,ponieważ już sam Urząd Miasta (Wydział Planowania), stwierdza jednoznacznie,że takie zagrożenie wystąpi w przypadku zablokowania przewietrzania miasta.Dlatego w MPZP z 2005 r.dla terenu Górek Czechowskich UM Lublina (Wydział Planowania) pozwolił na - cytuję :"nasadzenia drzew,ale tylko w systemie gniazdowym, tak aby nie blokować przewietrzania miasta" !!!!!
 Uchwałę Rady Miasta zaskarżyła do WSA w Lubline jedna zmieszkanek miasta,jescze przed błędną decyzją Wojewody Lubelskiego.Z treścią tej skargi można się zapoznać na stronie Lublinianin.pl.Przede wszystkim chodzi o zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańcóaw Lublina,ponieważ już sam Urząd Miasta (Wydział Planowania), stwierdza jednoznacznie,że takie zagrożenie wystąpi w przypadku zablokowania przewietrzania miasta.Dlatego w MPZP z 2005 r.dla terenu Górek Czechowskich UM Lublina (Wydział Planowania) pozwolił na - cytuję :"... rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 16:37
+2
Początek wielkich porządków na Górkach. Brawo! Pora uporządkować i ucywilizować te zachwaszczone śmietnisko i wreszcie oddać je do użytku mieszkańcom
Avatar
czechowiak / 5 dni temu o 16:14
-2
Bańka spekulacyjna występuje wówczas, kiedy wzrost cen jest nieproporcjonalny do wzrostu zarobków. Tymczasem w ciągu ostatnich 10 lat zarobki Polaków wzrosły, a ceny wciąż są jeszcze daleko wobec poziomu z 2008r.
Potwierdzeniem w Lublinie bani spekulacyjnej (nie mylić z klasyczną bańką) jest obrót niewybudowanymi jeszcze nieruchomościami w formie tzw. odstępnego. Świadczy o tym dobitnie sytuacja, w której 100% substancji kontraktowana jest jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Kiedyś nazywano to spekulacją.
 Sam sobie zaprzeczasz. Gdyby nie było dużego zapotrzebowania na zakup mieszkań to nikt nie ryzykowałby zabawy w żadne "odstępne", bo groziłoby że wyda pieniądze, a potem wtopi i zarezerwowanego w ten sposób mieszkania nie odsprzeda. Poza tym jakie 100% substancji? Na większości stron deweloperów pełno mieszkań na sprzedaż. Dopiero jak inwestycja już stoi to faktycznie zostają resztki. Więc gdzie te niby 100% przed uzyskaniem pozwolenia na budowę? Bajki i brednie.
 Sam sobie zaprzeczasz. Gdyby nie było dużego zapotrzebowania na zakup mieszkań to nikt nie ryzykowałby zabawy w żadne "odstępne", bo groziłoby że wyda pieniądze, a potem wtopi i zarezerwowanego w ten sposób mieszkania nie odsprzeda. Poza tym jakie 100% substancji? Na większości stron deweloperów pełno mieszkań na sprzedaż. Dopiero jak inwestycja już stoi to faktycznie zostają resztki. Więc gdzie te niby 100% przed uzyskaniem pozwolenia na budowę? Bajki i brednie. rozwiń
Avatar
Gość / 5 dni temu o 15:30
0
Nareszcie ten bangladesz na Czechowie zostanie uporządkowany!
Avatar
Figa / 5 dni temu o 14:25
-5
A ja Gorki mam w d.pie. Mieszkam za miastem, zieleni mam do wyrzygania. Wyprowadzcie sie za miasto, jest czym oddychac.
Avatar
PP / 5 dni temu o 13:55
-3
Co na tą transakcję za 1,23zł  powie skarbówka toż to ewidentene uszczuplenie skarbu państwa podatku VAT i kto pokryje stratę z wpływu podatku od nieruchomości do kasy miasta po sprzedaży działki.
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem
Alarm 24

Lublin: O dwóch takich, co obsiedli krzaki. Problem z koczowiskiem za przystankiem 0 1

Już ponad 20 razy wzywana była tego lata Straż Miejska do dwóch mężczyzn, którzy okupują przystanek autobusowy przy ul. Prusa. – Robią straszny bałagan i zaczepiają ludzi – skarży się nam jeden z okolicznych mieszkańców. – Interwencje praktycznie niczego nie zmieniają.

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi?

Dzisiaj akcja policji w całym kraju. Na co zwrócą uwagę mundurowi? 0 0

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego w całym kraju przeprowadzają działania pod nazwą "Telefony".

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody

Łęczna: Dzik już gotowy na jesienne chłody 2 0

Odyniec ma skarpety i kolorowe ubranko przygotowane przez miejscowe koronkarki. Teraz czeka na czapkę i szalik.

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy

Opolanin – Świdniczanka 4:1. Hit dla gospodarzy 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały w Opolu Lubelskim straciła pozycję lidera rozgrywek

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania

Co mieszkańcy Świdnika mają do wyboru? Pełna lista projektów do głosowania 0 0

Organizacja Strefy Kibica Euro 2020, gra miejska i budowa nowych miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. W czwartek zaczyna się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Wśród 36 propozycji są też te związane z przyrodą i ekologią m.in. budki dla jerzyków, wypożyczalnia rowerów cargo i riksz oraz zielone przystanki autobusowe.

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki

Wandzin: Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki 4 0

Do wypadku doszło około godz. 6 w okolicach Wandzina na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich

TBV dostał pozwolenie na budowę na górkach czechowskich 45 30

Na dawnym poligonie mogą powstać dwa boiska rekreacyjne. Na ich budowę zezwolił Urząd Miasta na prośbę właściciela terenu, spółki TBV Investment. Jej wniosek został rozpatrzony w ciągu ośmiu dni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 września 2019 r. 0 0

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem

"Stop mordowaniu ludzi na ulicach Lublina". Mocny początek tygodnia z ważnym przesłaniem 6 18

Bezpłatne śniadanie, wycieczka do parku krajobrazowego i spacer z konserwatorem zabytków to tylko niektóre z atrakcji rozpoczynającego się w poniedziałek Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ma on zachęcać kierowców do rezygnacji z jazdy własnym autem i przesiadki w autobus, na rower lub pójścia pieszo.

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady

Lublin utonie w śmieciach? Zaskakująca deklaracja firmy odbierającej odpady 5 15

Władze Lublina ostrzegają przed możliwym wstrzymaniem odbioru śmieci od mieszkańców miasta i powołują się na „problemy z zagospodarowaniem odpadów palnych” wysyłanych do pieca Cementowni Chełm. Władze cementowni zapewniają, że żadnych problemów nie ma: – Nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń.

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii
galeria

Lublin: Rodzinna zabawa i pomaganie małej Wiktorii 0 1

W programie znalazły się m.in. bajkowe postacie i gry wielkoformatowe prosto z Centrum Bajki w Pacanowie, animacje, pokazy deskorolkowe i trening sztuk walki. W niedzielę, podczas festynu rodzinnego na terenie szkoły podstawowej przy ul. Krasińskiego 7 zbierane były też pieniądze na leczenie 2,5-letniej Wiktorii Dyś.

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia]
galeria

Naukowa Aleja Złudzeń i jak powstaje tęcza. Rozpoczął się Lubelski Festiwal Nauki [zdjęcia] 6 1

Piknik Naukowy rozpoczął w niedzielę XVI Lubelski Festiwal Nauki. Można było zobaczyć m.in. łazik marsjański, Hydros – pojazd napędzany wodorem czy wziąć udział w różnego rodzaju quizach i konkursach.

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem
galeria

MKS Start Lublin zakończył Memoriał Zdzisława Niedzieli z jednym zwycięstwem 0 0

Jeżeli ktoś liczył, że turniej w hali Globus pokaże prawdziwą twarz MKS Start Lublin, to mocno się rozczarował. Zamiast tego obejrzeliśmy dwa oblicza drużyny – to lepsze w piątek i to znacznie gorsze w sobotę

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi
galeria

Orlęta – Łada 0:0. Pozostałe wyniki IV ligi 0 0

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak to sportowe porzekadło nie znalazło odzwierciedlenia w boiskowej rzeczywistości w Łukowie. W sobotnim spotkaniu tamtejszych Orląt z Ładą 1945 Biłgoraj obie drużyny nie potrafiły postawić kropki nad „i” i koniec końców musiały zadowolić się podziałem punktów po bezbramkowym remisie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie

Kredką i różańcem ścigają się z tęczą. Coraz więcej demonstracji w czasie Marszu Równości w Lublinie 64 53

Jak grzyby po deszczu pojawiają się zgłoszenia demonstracji zbiegających się w czasie z Marszem Równości. Wśród nich jest nawet… publiczne rysowanie Zamku. Każde takie zgłoszenie zmniejsza możliwości wyznaczenia nowej trasy tęczowego pochodu, gdyby nie mógł on wyruszyć z pl. Teatralnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.