Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 sierpnia 2018 r.
16:09

Wybory samorządowe 2018: Prezydent Lublina już zarejestrował swój komitet

169 37 A A

„Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Żuk” – pod takim szyldem o trzecią kadencję będzie ubiegał się urzędujący prezydent Lublina. We wtorek, tuż po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych zarejestrował swój komitet. Nie był jednak pierwszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ten komitet jest pierwszym krokiem do budowy społecznego porozumienia ponad podziałami wokół strategii rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Krzysztof Żuk, który w 2010 i 2014 roku startował jako kandydat Platformy Obywatelskiej.

W tym roku zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystawia komitet firmowany swoim nazwiskiem. Na listach do Rady Miasta mają znaleźć się przedstawiciele PO, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i klubu radnych Wspólny Lublin, które w czerwcu podpisały porozumienie o współpracy. Ale ostateczne decyzje personalne jeszcze nie zapadły.

– Teraz czeka nas okres intensywnych rozmów, bo jeszcze namawiamy część środowisk do wystawienia swoich kandydatów. Dotyczy to środowisk do tej pory niezrzeszonych w żadnych ugrupowaniach politycznych. Mówimy tu o organizacjach pozarządowych, radach dzielnic czy społecznikach. Chcemy wspólnie wziąć odpowiedzialność za nasze miasto – podkreśla prezydent. Jak dodaje, ostateczny kształt list powinien być znany do końca sierpnia.

Pełnomocnikiem wyborczym komitetu Krzysztofa Żuka został jeden z jego zastępców Krzysztof Komorski. Szefem sztabu jest radny Michał Krawczyk, a rzecznikiem prasowym radna Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Było to drugie zgłoszenie, jakie do tej pory dostarczono do lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. – Jako Świdnik Wspólna Sprawa złożyliśmy dziś o 13:29 jako pierwsi w województwie lubelskim zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców – poinformował na Twitterze Jakub Osina, jeden z liderów świdnickiego stowarzyszenia.

Zgłaszanie informacji o tworzeniu komitetów rozpoczęło się dzisiaj po tym, jak w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera o terminie jesiennych wyborów samorządowych. Czas na to mija 27 sierpnia. Do 16 września trzeba będzie złożyć listy kandydatów do rad gmin i powiatów oraz sejmików województw. Pretendenci do stanowisk wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają być oficjalnie zgłoszeni do 26 września.

Wybory odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 4 listopada.

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Teresa z Lublina / 15 sierpnia 2018 o 11:38
+96
Ja bym zagłosowała na Krzysztofa Hetmana. Szkoda że nie startuje.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 18:25
+84
W PO córka radnej wcislo w spółce miejskiej w PiS Frania i Pruszkowski w spółce skarbu państwa PGE... Po i PiS to jedno i to samo dno.. Tylko kasa dla nich się liczy...
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 18:15
+62
Szef platformy obywatelskiej w regionie wstydzi się swojej partii i idzie pod własnym szyldem? No ciekawe...
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 18:02
+62
Andrzej Pruszkowski 631 000 zł rocznie w państwowej spółce PGE Dystrybucja członek PiS
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 18:02
+55
Jan Frania z PiS 630 tys zł z państwowej spółki w 2017 r
Avatar
FundacjaWolnosci / 14 sierpnia 2018 o 16:15
+43
Warto dodać, że radny Krawczyk potrzebuje zgody szefa (prezesa miejskiej spółki), aby wychodzić w godzinach pracy np. do PKW (gazeta.jawnylublin.pl/radni-pracujacy-spolkach-miejskich-moga-pozwolic-wiecej/).
Avatar
Dziennikarz N. / 14 sierpnia 2018 o 18:08
+25
Były pracownik fundacji wolności niejaki Pan Balaban ponoć jedzi teraz i robi materiały w TVP Lublin. Czy to prawda że robi materiały uderzające w PO i PSL? Czy to prawda że robi te materiały po to by pokazać w dobrym świetle PiS? Bo takie plotki chodzą po mieście..
Avatar
CH TAM Z POLSKA WSCHODNIA / 14 sierpnia 2018 o 19:26
+24
--- PLATNE TROLLE NA SLUZBIE ZUKOWA??? 70 LAJKOW W 10 MINUT???
Avatar
Precz z komuną! pRECZ Z SLD PO- ZSL ! / 15 sierpnia 2018 o 12:08
+9
UWAGA !!!! LEWACKI PŁATNY PZPROWSKI TROLL JUŻ OD 06:28 W ŚWIĘTO PAŃSTWOWE HEJTUJE PRAWICOWE KOMENTARZE !!! NAWET 60 HEJTÓW W CIĄGU KILKU MINUT !!!
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 16:52
+9
Krawczyka praca w MOSIR polega: na nic nie robieniu!, zrobili go przed wyborami dyrektorem, żeby na plakacie wyborczym lepiej wyglądało, w rzeczywistości nic do tej firmy nie wniósł podobnie jak jego przełożony, po wyborach obaj obudzą się w nowej rzeczywistości bez ciepłych posadek w spółeczkach miejskich.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2018 o 22:55
+1
Aczkolwiek nie byłbym taki pewny że wygra. Bedzie bitwa jak w Warszawie, chociaz tam i tak wygra pajac nijaki. Lublinianie to niestety w niezłym procencie ciemnota i ta ciemnota zrobi dużo żeby nie dac wladzy Żukowi. Ciemnota od developerow, betonu i wycinki. Dla nich mam propozycje specjalnego programu wyborczego dla opozycji: Nie budowac drog zeby nie wycinac drzew, budynki i place budowac tylko z drewna i slomy, developerow publiczniepowiesic albo rozstrzelac, arene, litewski i deptak zburzyc, potem zasadzic las, w ogole w calym lublinie zasadzic las. Albo zboże. No i oczywiscie bron Boze nic nie budowac bo to spowoduje zadluzenue miasta.
Aczkolwiek nie byłbym taki pewny że wygra. Bedzie bitwa jak w Warszawie, chociaz tam i tak wygra pajac nijaki. Lublinianie to niestety w niezłym procencie ciemnota i ta ciemnota zrobi dużo żeby nie dac wladzy Żukowi. Ciemnota od developerow, betonu i wycinki. Dla nich mam propozycje specjalnego programu wyborczego dla opozycji: Nie budowac drog zeby nie wycinac drzew, budynki i place budowac tylko z drewna i slomy, developerow publiczniepowiesic albo rozstrzelac, arene, litewski i deptak zburzyc, potem zasadzic las, w ogole w calym lublinie ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2018 o 22:47
+2
Wybieram Żuka. Podoba mi się idea zjednoczenia, bo nie głosuje na konkretna partie tylko na osobe.
Avatar
Lubelok / 15 sierpnia 2018 o 13:05
+1
Żuka POślemy do Puszczy Białowieskiej aby tam na złość Szyszce - PiS-owi i Polakom zżerał tamtejsze świerki ku uciesze Timmermansa ,Thun, Junkera no i oczywiście Donalda Tuska . Zadłużył Miasto na coś co nie służy Lublinianom jak to całe CSK w którym odznaczał szkodnika Kasprzaka z UBywateli R-uskiej P-utinowki.
Avatar
Precz z komuną! pRECZ Z SLD PO- ZSL ! / 15 sierpnia 2018 o 12:08
+9
UWAGA !!!! LEWACKI PŁATNY PZPROWSKI TROLL JUŻ OD 06:28 W ŚWIĘTO PAŃSTWOWE HEJTUJE PRAWICOWE KOMENTARZE !!! NAWET 60 HEJTÓW W CIĄGU KILKU MINUT !!!
Avatar
Teresa z Lublina / 15 sierpnia 2018 o 11:38
+96
Ja bym zagłosowała na Krzysztofa Hetmana. Szkoda że nie startuje.
Avatar
josef / 15 sierpnia 2018 o 06:02
+1
Co do Żuka!!! To przekręt ,jak może taki rejestrować komitet wyborczy.Wpierw trzeba go osądzić ,ukarać,a potem zastanowić się czy gdziekolwiek dopuścić.
Avatar
lubelak / 15 sierpnia 2018 o 05:52
+1
Zostało mu już tylko 69 dni do końca.
Avatar
As / 15 sierpnia 2018 o 01:24
+1
A ile Opielak bierze z lotniska?
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2018 o 22:24
+1
Jeszcze co po niektórym miny mogą się przewrócić w drugą stronę, jak PIS wygra wybory w sejmikach i trzeba będzie się ewakuować. Na tym forum widać więcej szczucia niż merytorycznych wypowiedzi. Obudziły się trole ZSL-u i PEłowców
Avatar
R / 14 sierpnia 2018 o 20:36
+1
#Strabag Murem Za Żukiem STOP KAROM ZA NIEDOTRZYMYWANIE TERMINÓW UMOWNYCH. KOCHAJMY SIĘ #Budimex popiera Żuka
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Moda na recykling w Kazimierzu Dolnym. Szyli ubrania z odpadów
galeria

Moda na recykling w Kazimierzu Dolnym. Szyli ubrania z odpadów 0 0

Taśmy ze starych kaset, części komputerowe, przewody elektryczne - to wszystko materiały, z których można wytwarzać nowe przedmioty, w tym ozdoby, a nawet ubrania. Udowodnili to uczniowie kazimierskiej podstawówki, których stroje jesienią trafią na pokaz recyklingowej mody

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28.02.2020 0 1

Dzieci odgrywały sceny "gazowania Żydów". Prokuratura wszczyna śledztwo

Dzieci odgrywały sceny "gazowania Żydów". Prokuratura wszczyna śledztwo 83 20

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie wszczęła śledztwo w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa podczas spektaklu w Szkole Podstawowej w Łabuniach. Na początku grudnia ubiegłego roku dzieci odegrały tam scenę gazowania Żydów.

Lublin: Miasto będzie płacić mieszkańcom za łapanie deszczówki

Lublin: Miasto będzie płacić mieszkańcom za łapanie deszczówki 49 7

Nawet 5000 zł będzie można dostać od miasta na urządzenia do łapania wody z opadów lub ogród deszczowy. Radni uchwalili dzisiaj zasady przyznawania takich dotacji. Do podziału jest 50 tys. zł, a może być więcej

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie. "Jest sympatycznie i są fajne zabawki"
ZDJĘCIA
galeria

Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie. "Jest sympatycznie i są fajne zabawki" 5 0

– Będę chodził do tej szkoły – stanowczo stwierdził jeden z chłopców zapytany o to czy podoba mu się Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie. Podstawówka przy ul. Poturzyńskiej w czwartek otworzyła drzwi dla przyszłych uczniów. – Jest sympatycznie i są fajne zabawki – dodał kolejny z chłopców, który wspólnie z rówieśnikami grał na interaktywnym pianinie w szkolnej świetlicy.

Budżet obywatelski w Lublinie po nowemu. Radni zatwierdzili regulamin

Budżet obywatelski w Lublinie po nowemu. Radni zatwierdzili regulamin 4 6

Na nowych zasadach będzie w tym roku dzielony budżet obywatelski. Zmienione reguły zatwierdziła Rada Miasta. Ratusz przyznaje jednak, że rozważa kolejną, rewolucyjną zmianę. Miałaby ona ograniczyć pulę pieniędzy na nowe projekty, żeby zarezerwować fundusze na pomysły, które od lat nie doczekały się realizacji

Wojcieszków: Radni przeciwni likwidacji wiejskich szkół

Wojcieszków: Radni przeciwni likwidacji wiejskich szkół 0 0

Radni gminy Wojcieszków nie zgodzili się na likwidację szkół w Hermanowie i Siedliskach. Wnioskowała o to wójt Agnieszka Cieślak. – Trzeba będzie zrezygnować z inwestycji – ostrzega pani wójt.

Koronawirus. Znamy wynik jednego z izolowanych pacjentów

Koronawirus. Znamy wynik jednego z izolowanych pacjentów 51 21

Jest wynik badania jednego z trzech pacjentów, którzy są izolowani z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w Klinice Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Strach przed koronawirusem. Już 8 osób izolowanych w szpitalach w Lubelskiem

Strach przed koronawirusem. Już 8 osób izolowanych w szpitalach w Lubelskiem 74 26

Z dwóch do ośmiu wzrosła liczba osób izolowanych w szpitalach w naszym regionie w związku z podejrzeniem koronawirusa. W przyszłym tygodniu w Lublinie ma zacząć działać laboratorium, w którym będą badane próbki dotychczas wysyłane do innych miast

Obszary ASF. Pomoc finansowa dla osób, które rezygnują z hodowli świń

Obszary ASF. Pomoc finansowa dla osób, które rezygnują z hodowli świń 0 2

Od 28 lutego do 28 marca rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej, mogą składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Wsparcie finansowane jest z PROW 2014–2020.

Ostatni dzwonek na „mały ZUS”!

Ostatni dzwonek na „mały ZUS”! 0 1

Jeszcze tylko do 2 marca przedsiębiorcy mogą zgłosić się do „małego ZUS” na nowych zasadach, żeby już w tym roku opłacać niższe składki uzależnione od dochodu. Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie lubelskim wpłynęło do niedzieli (23.02) ponad 2,6 tys. zgłoszeń do ulgi.

MKS Perła – JKS Jarosław 32:23. Odjazd po przerwie [zdjęcia]
galeria

MKS Perła – JKS Jarosław 32:23. Odjazd po przerwie [zdjęcia] 0 2

Lublinianki nie miały wielkich problemów z kolejnym rywalem. W czwartek MKS Perła pokonał Eurobud JKS Jarosław 32:23.

PRO8L3M x SOKÓŁ - koncert w Lublinie
3 kwietnia 2020, 18:00

PRO8L3M x SOKÓŁ - koncert w Lublinie 0 0

W piątek, 3 kwietnia o godz. 18 w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) zostanie zorganizowany koncert z udziałem duetu PRO8L3M i rapera Sokoła.

Była sąsiadką Papieża. Opowie o tym w Radzyniu Podlaskim
8 marca 2020, 17:00

Była sąsiadką Papieża. Opowie o tym w Radzyniu Podlaskim 0 0

Jak wygląda życie w państwie zamykanym na klucz, gdzie najbliższym sąsiadem jest Papież? Opowie o tym Magdalena Wolińska–Riedi, korespondentka TVP, obywatelka Watykanu. Będzie ona gościem „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” 8 marca.

Szpital w Zamościu zostanie bez chirurgów? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach

Szpital w Zamościu zostanie bez chirurgów? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach 47 15

Od najbliższej soboty szpital „papieski” w Zamościu może zostać bez chirurgów. Lekarze mają, jednak nadzieję, że nie dojdzie do ekstremalnej sytuacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!