Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

27 lipca 2018 r.
9:17

Tak czy nie? Oceń władzę. Głosowanie tylko do 12.00

0 137 A A
Najwięcej głosów na "TAK" zebrała jak dotąd Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada w pow. zamojskim
Najwięcej głosów na "TAK" zebrała jak dotąd Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada w pow. zamojskim

Oceniamy samorządowców województwa lubelskiego. Głosy naszych Czytelników zdecydują o tym, kto z rządzących w regionie marszałków, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zdobędzie największe uznanie, a kto nie zasłużył na ponowny wybór. Nasze głosowanie trwa do 17 września do godz. 12

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Ich dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale w grę wchodzą trzy daty: 21 albo 28 października lub 4 listopada. Dopiero po ogłoszeniu decyzji w tej sprawie rozpocznie się kampania wyborcza, ale my już teraz zapraszamy Państwa do udziału w akcji, w której chcemy dokonać oceny działań naszych samorządowców w trakcie dobiegającej końca kadencji.

– Władze samorządowe oceniamy raz na cztery lata podczas wyborów, wskazując kandydatów, których widzimy w roli naszych reprezentantów. Powierzamy im nie tylko władzę, ale również nasze, pochodzące z podatków, olbrzymie pieniądze. Dlatego teraz, razem z naszymi Czytelnikami, na kilka miesięcy przed jesienną elekcją, chcemy ocenić działalność władz samorządowych w naszym województwie, od szczebla gminnego po władze województwa – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Czekamy na Państwa opinie, i te pozytywne, i te negatywne o tych, którzy sprawują władze wykonawczą, a więc wójtach, burmistrzach, prezydentach miast, starostach powiatów, marszałku i zarządzie województwa lubelskiego. Liczymy na merytoryczną dyskusję na temat tego, co przez 4 lata zostało zrealizowane z wyborczych obietnic. Czy jesteśmy zadowoleni z poziomu i jakości życia w naszych małych ojczyznach? Czy doczekaliśmy się zapowiadanych inwestycji? I wreszcie – czy ponownie powierzylibyśmy naszym samorządowcom władzę przez kolejną, tym razem już pięcioletnią kadencję?

Nominowanych tak naprawdę wskazali Państwo, oddając głosy na swoich wybrańców w wyborach w 2014 roku. My prezentujemy listę wszystkich sprawujących władzę, których uszeregowaliśmy w pięciu kategoriach. Pierwsza z nich to zarząd województwa, w której uwzględniliśmy pięć osób: marszałka, dwóch wicemarszałków oraz dwóch członków zarządu. Pięcioosobowe jest także grono kandydatów wśród prezydentów miast, gdzie walczyć będą rządzący Lublinem, Białą Podlaską, Chełmem, Zamościem i Puławami.

Wskazujemy także 20 starostów powiatowych (w jednym przypadku kandydatem jest pełniąca faktyczną władzę w powiecie pani wicestarosta) oraz 43 burmistrzów mniejszych miast z regionu. Najliczniejsze jest z kolei grono wójtów, z którego Czytelnicy wskażą najlepszego i najgorszego szefa jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym.

Głosowanie rozpocznie się w piątek 27 lipca i potrwa do 17 września do godz. 12 w południe. Głosować można na dwa sposoby. Aby oddać głos na kandydata, którego działalność oceniamy pozytywnie, należy wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.TAK (np. KANDYDAT.500.TAK) na numer 7148. Jeśli nasza ocena jest negatywna, pod ten sam numer można wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.NIE (np. KANDYDAT.500.NIE). Koszt jednej wiadomości wynosi 1,23 zł z VAT.

Napisz do nas

Na listy, opinie, komentarze czekamy pod adresem: redakcja@dziennikwschodni.pl lub Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin.

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie w plebiscycie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów wysyłanych z numerów GSM na terenie RP
(1 sms – 1 głos) i potrwa od 27 lipca do 17 września 2018 roku do godz. 12.00. SMS-y należy przesłać na nr 7148 w treści wpisując
kandydat. i przypisany do niego numer (z tabeli) oraz kropkę, a po kropce w zależności od Twojej oceny:

• jeśli pozytywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz TAK (przykład kandydat.500.tak)
• jeśli negatywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz NIE (przykład kandydat.500.nie)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Głosy sms można oddawać tylko z terenu Rzeczpospolitej Polskiej korzystając z sieci polskich operatorów telefonii komórkowych mających siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Komentarze 137

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:10
+206
Pieniądze i Stołki? Im już dziękujemy!
Avatar
Polak / 27 lipca 2018 o 10:23
+156
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:05
+147
precz z PiS!!! pręcz z Misiewiczami dojącymi spółki skarbu państwa!!!
Avatar
teraz jest ok / 27 lipca 2018 o 11:44
+143
PRECZ  POSTKOMUNISTAMI ZSL - SLD - P0  !!!  PRECZ ZE ZDRADZIECKĄ TARGOWICĄ, LOKALNYMI SITWAMI  I ZAPRZAŃSTWEM !!!
 Kolega jest na mocnych lekach i sie mu czasem literki mylą - oczywiscie chodziło o to   PRECZ  Z POSTKOMUNISTAMI Z PIS !!! PRECZ Z KOSCIELNA TARGOWICĄ, OGÓLNOPOLSKIMI SITWAMI MISIEWICZÓW I OJCEM DYREKTOREM
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2018 o 02:26
+139
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za wprowadzanie ponownie czasów PRL, choć uważa Pan, że tak nie jest. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Czemu chce Pan na siłę opuścić UE, chociaż ciągnie Pan od nich pieniądze? Panie Najjaśniejszy Jarosławie, czy Pan nie widzi, że pogrąża Pan nasz kraj?
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najj... rozwiń
Avatar
dość tego / 27 lipca 2018 o 11:24
+137
dobra zmiana tak naprawdę okazała się dojną zmianą
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:37
+132
pis nie nadaje się zupełnie do samorządów, nie radzą sobie bo mają beznadziejne kadry...
Avatar
nie ciemny lud / 27 lipca 2018 o 11:30
+126
Raz się dałem nabrać na te obietnice PiS. Drugi raz się już nie nabiorę.
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:00
+126
tępy trollu, wolę spłacać jak to nazwałeś "pseudo inwestycje" niż Rydzyka
Avatar
PiS off / 27 lipca 2018 o 10:30
+123
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
 Pewnie już niedługo usłyszy mszę świętą sfinansowano ze środków komitetu wyborczego PiS. Co za czasy:(
Avatar
!!!!!!! / 5 dni temu o 12:25
0
Ostatnia szansa na pisanie komentarzy w DW. Wkrótce Żuk razem ze swoją Platformą wprowadzi cenzurę ACTA2. Skończy się wolność i prawo do pisania prawdy. Skończy się możliwość upublicznia przekrętów władzy.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:17
0
PiS powinien mieć zakaz zajmowania jakiś stanowisk np radnym. Czy sejmiku .czy rzandzie
Avatar
AKTULANY PROGRAM P0 / 6 dni temu o 11:56
0
- ACTA2 – Cenzura – Likwidacja IPN, CBA, Urzędów Wojewódzkich, przemysłu polskiego – Ch**, dupa i kamieni kupa – Praca do śmierci – Szczaw i mirabelki dla dzieci – Emigracja to szansa – Najpierw kredyt potem komornik – Uchodźcy+ – Waluta Euro – Pałowanie demonstrantów - karuzele VAT i mafie paliwowe dla swojaków
Avatar
Lublin / 12 września 2018 o 07:36
0
Jak tam DOJNA ZMIANA ? Już stołki zarezerwowane w ratuszu i miejskich spółkach? Już wzory uchwał o powołaniu 10 wiceprezydentów, 50 doradców i 300 dyrektorów miejskich spółek przygotowane? Jak tam Sylwek? Na tacę ojcu już dał w intencji wyborów?
Avatar
zsl won z samorzadów / 11 września 2018 o 10:33
+1
Dla ludzi PSL programy takie jak 500+ to "gówno"? - Takie słowa padły na konwencji PSL i cała wierchuszka, z Kosiniakiem włącznie, te słowa oklaskiwała. Bawcie się tak dalej, nie będzie was w następnym sejmie.
Avatar
Gość / 3 września 2018 o 14:20
-1
psl tez nie nadaje sie do samorządów bo nic nie robi
Avatar
- PRECZ z LEWACKĄ PROPAGANDĄ !! / 31 sierpnia 2018 o 13:22
-1
--- *** płatny lewacki troll zukowa, stosując program do zmiany IP, wyrzygał wczoraj po 20ej na forum dziennika dziesiątki propagandowych antyrządowych sztucznie podlajkowanych hejtów - Jeżeli ma to pomóc zukowi i hetmanowi... to się bardzo ich sztaby mylą - PRECZ Z LEWACKĄ PROPAGANDĄ !!
Avatar
Lublin / 29 sierpnia 2018 o 07:57
0
Wedle jakiej kategorii są poukładane te osoby? Ani alfabetycznie wedle nazwiska, ani imienia, ani miasta. I znajdź tu interesującego cię włodarza. Poza tym, co wysyłać płatne SMS-y z cenzurkami - od wyrażenia opinii są wybory. W takich rankingach to co najwyżej urzędujący walczą o przedwyborczy fame i popis lojalności u swoich poddanych urzędników.
Avatar
srebrna ryba / 27 sierpnia 2018 o 10:41
+1
Nie dajcie się okłamywać pisowcom, róbcie użytek ze swych mózgów . Żadnych Tułajewów i spotkań w salkach przykościelnych !
Avatar
emigrant / 25 sierpnia 2018 o 13:54
+1
Wow ale tam u was pelno politycznych fanatykow i poj...ńców. Cieszę się, że opuscilem Polske czyli kraj glupcow i ciemnoty, ktorą tak latwo manipulowac i napuscic na siebie;p Politycy i samorzadowcy i ich kolesie spokojnie sobie piją wodeczke kochana, licza kasiorke i sie z was smieja haha; dla sciemy, ze cos robia rzuca jakies 500+, zbuduja fontanne itp (na czym sami zarobia) a ciemny lud sie cieszy. Lol co za glupi narod.
Zobacz wszystkie komentarze 137

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 1 1

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 2

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 6 1

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 6

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 1 14

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 9 6

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 33 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 1

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 5

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 20 6

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Sonda: Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 881
   

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego?

Liczba głosów: 4251
36.09%
Koalicja Obywatelska (PO + Nowoczesna)
30.44%
PiS
11.1%
PSL
10.33%
Kukiz 15
9.01%
SLD
3.03%
Partia Razem

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.