Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

27 lipca 2018 r.
9:17

Tak czy nie? Oceń władzę. Głosowanie tylko do 12.00

0 137 A A
Najwięcej głosów na "TAK" zebrała jak dotąd Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada w pow. zamojskim
Najwięcej głosów na "TAK" zebrała jak dotąd Wiesława Sieńkowska, wójt gminy Komarów-Osada w pow. zamojskim

Oceniamy samorządowców województwa lubelskiego. Głosy naszych Czytelników zdecydują o tym, kto z rządzących w regionie marszałków, starostów, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zdobędzie największe uznanie, a kto nie zasłużył na ponowny wybór. Nasze głosowanie trwa do 17 września do godz. 12

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jesienią odbędą się wybory samorządowe. Ich dokładny termin nie jest jeszcze znany, ale w grę wchodzą trzy daty: 21 albo 28 października lub 4 listopada. Dopiero po ogłoszeniu decyzji w tej sprawie rozpocznie się kampania wyborcza, ale my już teraz zapraszamy Państwa do udziału w akcji, w której chcemy dokonać oceny działań naszych samorządowców w trakcie dobiegającej końca kadencji.

– Władze samorządowe oceniamy raz na cztery lata podczas wyborów, wskazując kandydatów, których widzimy w roli naszych reprezentantów. Powierzamy im nie tylko władzę, ale również nasze, pochodzące z podatków, olbrzymie pieniądze. Dlatego teraz, razem z naszymi Czytelnikami, na kilka miesięcy przed jesienną elekcją, chcemy ocenić działalność władz samorządowych w naszym województwie, od szczebla gminnego po władze województwa – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Czekamy na Państwa opinie, i te pozytywne, i te negatywne o tych, którzy sprawują władze wykonawczą, a więc wójtach, burmistrzach, prezydentach miast, starostach powiatów, marszałku i zarządzie województwa lubelskiego. Liczymy na merytoryczną dyskusję na temat tego, co przez 4 lata zostało zrealizowane z wyborczych obietnic. Czy jesteśmy zadowoleni z poziomu i jakości życia w naszych małych ojczyznach? Czy doczekaliśmy się zapowiadanych inwestycji? I wreszcie – czy ponownie powierzylibyśmy naszym samorządowcom władzę przez kolejną, tym razem już pięcioletnią kadencję?

Nominowanych tak naprawdę wskazali Państwo, oddając głosy na swoich wybrańców w wyborach w 2014 roku. My prezentujemy listę wszystkich sprawujących władzę, których uszeregowaliśmy w pięciu kategoriach. Pierwsza z nich to zarząd województwa, w której uwzględniliśmy pięć osób: marszałka, dwóch wicemarszałków oraz dwóch członków zarządu. Pięcioosobowe jest także grono kandydatów wśród prezydentów miast, gdzie walczyć będą rządzący Lublinem, Białą Podlaską, Chełmem, Zamościem i Puławami.

Wskazujemy także 20 starostów powiatowych (w jednym przypadku kandydatem jest pełniąca faktyczną władzę w powiecie pani wicestarosta) oraz 43 burmistrzów mniejszych miast z regionu. Najliczniejsze jest z kolei grono wójtów, z którego Czytelnicy wskażą najlepszego i najgorszego szefa jednostki samorządu terytorialnego na szczeblu gminnym.

Głosowanie rozpocznie się w piątek 27 lipca i potrwa do 17 września do godz. 12 w południe. Głosować można na dwa sposoby. Aby oddać głos na kandydata, którego działalność oceniamy pozytywnie, należy wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.TAK (np. KANDYDAT.500.TAK) na numer 7148. Jeśli nasza ocena jest negatywna, pod ten sam numer można wysłać SMS o treści KANDYDAT.NUMER.NIE (np. KANDYDAT.500.NIE). Koszt jednej wiadomości wynosi 1,23 zł z VAT.

Napisz do nas

Na listy, opinie, komentarze czekamy pod adresem: redakcja@dziennikwschodni.pl lub Dziennik Wschodni, Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin.

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosowanie w plebiscycie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów wysyłanych z numerów GSM na terenie RP
(1 sms – 1 głos) i potrwa od 27 lipca do 17 września 2018 roku do godz. 12.00. SMS-y należy przesłać na nr 7148 w treści wpisując
kandydat. i przypisany do niego numer (z tabeli) oraz kropkę, a po kropce w zależności od Twojej oceny:

• jeśli pozytywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz TAK (przykład kandydat.500.tak)
• jeśli negatywnie oceniasz swojego prezydenta, marszałka, starostę, burmistrza, wójta wpisz NIE (przykład kandydat.500.nie)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Głosy sms można oddawać tylko z terenu Rzeczpospolitej Polskiej korzystając z sieci polskich operatorów telefonii komórkowych mających siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Komentarze 137

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:10
+206
Pieniądze i Stołki? Im już dziękujemy!
Avatar
Polak / 27 lipca 2018 o 10:23
+156
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:05
+147
precz z PiS!!! pręcz z Misiewiczami dojącymi spółki skarbu państwa!!!
Avatar
teraz jest ok / 27 lipca 2018 o 11:44
+143
PRECZ  POSTKOMUNISTAMI ZSL - SLD - P0  !!!  PRECZ ZE ZDRADZIECKĄ TARGOWICĄ, LOKALNYMI SITWAMI  I ZAPRZAŃSTWEM !!!
 Kolega jest na mocnych lekach i sie mu czasem literki mylą - oczywiscie chodziło o to   PRECZ  Z POSTKOMUNISTAMI Z PIS !!! PRECZ Z KOSCIELNA TARGOWICĄ, OGÓLNOPOLSKIMI SITWAMI MISIEWICZÓW I OJCEM DYREKTOREM
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2018 o 02:26
+139
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za wprowadzanie ponownie czasów PRL, choć uważa Pan, że tak nie jest. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Czemu chce Pan na siłę opuścić UE, chociaż ciągnie Pan od nich pieniądze? Panie Najjaśniejszy Jarosławie, czy Pan nie widzi, że pogrąża Pan nasz kraj?
Poza tematem, bo wszędzie jest blokowany. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za inflację, która jest ukryta, a sięga kilku (jak nie kilkunastu) procent (nieustające podwyżki: prądu, gazu, żywności, paliwa itd. itp.) . Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję za oddanie kilkuset milionów PLN dla jedynego najwspanialszego Ojca Rydzyka, a dla niepełnosprawnych brakuje. Panie Najjaśniejszy Jarosławie. Dziękuję, że większość osób pobierających 500+ rezygnuje z pracy, a ja muszę na to pracować, bo się nie mogę "załapać". Panie Najj... rozwiń
Avatar
dość tego / 27 lipca 2018 o 11:24
+137
dobra zmiana tak naprawdę okazała się dojną zmianą
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:37
+132
pis nie nadaje się zupełnie do samorządów, nie radzą sobie bo mają beznadziejne kadry...
Avatar
nie ciemny lud / 27 lipca 2018 o 11:30
+126
Raz się dałem nabrać na te obietnice PiS. Drugi raz się już nie nabiorę.
Avatar
Gość / 27 lipca 2018 o 11:00
+126
tępy trollu, wolę spłacać jak to nazwałeś "pseudo inwestycje" niż Rydzyka
Avatar
PiS off / 27 lipca 2018 o 10:30
+123
Wysyp PiSuarowskich trolli przybiera olbrzymie rozmiary. Pewnie kolejna rządowa dotacja w wysokości kilku milionów złotych sprawia, że tak ochoczo piszecie. A nad wszystkim czuwa kandydat na prezydenta, ciekawe kiedy zacznie kampanię z ambony kościelnej???
 Pewnie już niedługo usłyszy mszę świętą sfinansowano ze środków komitetu wyborczego PiS. Co za czasy:(
Avatar
!!!!!!! / 5 dni temu o 12:25
0
Ostatnia szansa na pisanie komentarzy w DW. Wkrótce Żuk razem ze swoją Platformą wprowadzi cenzurę ACTA2. Skończy się wolność i prawo do pisania prawdy. Skończy się możliwość upublicznia przekrętów władzy.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:17
0
PiS powinien mieć zakaz zajmowania jakiś stanowisk np radnym. Czy sejmiku .czy rzandzie
Avatar
AKTULANY PROGRAM P0 / 6 dni temu o 11:56
0
- ACTA2 – Cenzura – Likwidacja IPN, CBA, Urzędów Wojewódzkich, przemysłu polskiego – Ch**, dupa i kamieni kupa – Praca do śmierci – Szczaw i mirabelki dla dzieci – Emigracja to szansa – Najpierw kredyt potem komornik – Uchodźcy+ – Waluta Euro – Pałowanie demonstrantów - karuzele VAT i mafie paliwowe dla swojaków
Avatar
Lublin / 12 września 2018 o 07:36
0
Jak tam DOJNA ZMIANA ? Już stołki zarezerwowane w ratuszu i miejskich spółkach? Już wzory uchwał o powołaniu 10 wiceprezydentów, 50 doradców i 300 dyrektorów miejskich spółek przygotowane? Jak tam Sylwek? Na tacę ojcu już dał w intencji wyborów?
Avatar
zsl won z samorzadów / 11 września 2018 o 10:33
+1
Dla ludzi PSL programy takie jak 500+ to "gówno"? - Takie słowa padły na konwencji PSL i cała wierchuszka, z Kosiniakiem włącznie, te słowa oklaskiwała. Bawcie się tak dalej, nie będzie was w następnym sejmie.
Avatar
Gość / 3 września 2018 o 14:20
-1
psl tez nie nadaje sie do samorządów bo nic nie robi
Avatar
- PRECZ z LEWACKĄ PROPAGANDĄ !! / 31 sierpnia 2018 o 13:22
-1
--- *** płatny lewacki troll zukowa, stosując program do zmiany IP, wyrzygał wczoraj po 20ej na forum dziennika dziesiątki propagandowych antyrządowych sztucznie podlajkowanych hejtów - Jeżeli ma to pomóc zukowi i hetmanowi... to się bardzo ich sztaby mylą - PRECZ Z LEWACKĄ PROPAGANDĄ !!
Avatar
Lublin / 29 sierpnia 2018 o 07:57
0
Wedle jakiej kategorii są poukładane te osoby? Ani alfabetycznie wedle nazwiska, ani imienia, ani miasta. I znajdź tu interesującego cię włodarza. Poza tym, co wysyłać płatne SMS-y z cenzurkami - od wyrażenia opinii są wybory. W takich rankingach to co najwyżej urzędujący walczą o przedwyborczy fame i popis lojalności u swoich poddanych urzędników.
Avatar
srebrna ryba / 27 sierpnia 2018 o 10:41
+1
Nie dajcie się okłamywać pisowcom, róbcie użytek ze swych mózgów . Żadnych Tułajewów i spotkań w salkach przykościelnych !
Avatar
emigrant / 25 sierpnia 2018 o 13:54
+1
Wow ale tam u was pelno politycznych fanatykow i poj...ńców. Cieszę się, że opuscilem Polske czyli kraj glupcow i ciemnoty, ktorą tak latwo manipulowac i napuscic na siebie;p Politycy i samorzadowcy i ich kolesie spokojnie sobie piją wodeczke kochana, licza kasiorke i sie z was smieja haha; dla sciemy, ze cos robia rzuca jakies 500+, zbuduja fontanne itp (na czym sami zarobia) a ciemny lud sie cieszy. Lol co za glupi narod.
Zobacz wszystkie komentarze 137

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 1 1

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 2

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 6 1

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 6

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 1 14

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 9 6

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 33 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 1

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1