Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2016 r.
13:26

Wykonawca kontra inwestor. Na COZL potrzeba dodatkowych 10 mln zł?

0 10 A A
Grzegorz Bierzyński, prezes spółki Block i Jarosław Popiołek, prezes JP Contracting, na wczorajszej konferencji prasowej, fot. Maciej Kaczanowski<br />
Grzegorz Bierzyński, prezes spółki Block i Jarosław Popiołek, prezes JP Contracting, na wczorajszej konferencji prasowej, fot. Maciej Kaczanowski

Dodatkowych 10 milionów złotych potrzeba – zdaniem wykonawcy – na dokończenie rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chodzi o niezbędne roboty dodatkowe, które uwzględniałby aneks do umowy. Ale mimo rozmów, które były prowadzone od początku roku, nie udało się go podpisać – mówił na wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Popiołek, prezes firmy JP Contracting należącej do polsko-czeskiego konsorcjum, które ponad tydzień temu odstąpiło od realizacji inwestycji.

Jak przekonuje Popiołek, dodatkowe prace są konieczne ze względu na błędy w dokumentacji projektowej, które wykonawca miał wykryć w trakcie prac.

– Zasłanianie się niewiedzą na temat błędów projektowych to mijanie się z prawdą, bo wykonawca znał dokumentację jeszcze przed podpisaniem umowy – twierdzi tymczasem Maciej Kondratowicz-Kucewicz, p.o. dyrektora COZL. – Wiedział o jaką inwestycję chodzi i na jakich warunkach podpisuje umowę.

Jedna z propozycji COZL to 3 mln zł na dodatkowe prace. Wykonawca jej jednak nie przyjął. – Koszty były znacznie wyższe – przekonuje Popiołek.

– Wykonawca żądał dużo więcej, ale nie przedstawił żadnych realnych argumentów i dokumentów, które mogłyby potwierdzić, że taka kwota jest rzeczywiście niezbędna. To samo dotyczyło uzasadnienia wydłużenia czasu inwestycji o kolejnych 11 miesięcy – mówi Kondratowicz-Kucewicz.

Jak tłumaczy Popiołek, sytuację pogarszały także opóźnienia w bieżących płatnościach ze strony inwestora.

– To wszystko wpłynęło na to, że wystąpiliśmy o przedstawienia gwarancji finansowania tej inwestycji – tłumaczy. – Gdyby wcześniej doszło do podpisania aneksu taka gwarancja nie byłaby potrzebna.

– Powodem opóźnień w płatnościach była opieszałość wykonawcy w wywiązywaniu się z obowiązków m.in. z przekazywania oświadczeń podwykonawców w sprawie zakresu płatności. Przez to nie mieliśmy podstaw, żeby jakiekolwiek pieniądze wypłacać – ripostuje Kondratowicz-Kucewicz. – Osobną kwestią była konieczność skorygowania faktur z grudnia 2015, które w części zapłacono nienależnie. Kwestia ta wymagała wyjaśnień wszystkim organom finansującym budowę czyli urzędowi marszałkowskiemu i wojewódzkiemu.

Dyrektor COZL nie przyjął odstąpienia wykonawcy od umowy. – Nadal sadzę, że nie ma do tego podstaw. W związku z tym wezwałem ich do kontynuowania prac, i mam nadzieję, że tak się stanie. Jeśli jednak będzie to niezbędne, swoich praw będziemy dochodzić na drodze sądowej – zapowiada Kondratowicz-Kucewicz.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:37
0
tak wychodzi bokiem branie najtańszej oferty , w normalnym świecie ofertę najtańszą i najdroższą z reguły się odrzuca i wybiera się ze średniaków, pozatym jak mozna powierzać firmie w teczce takie kontrakty
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 17:39
0
Sam Kuncewicz nic nie jest w stanie wymyślić może nowy dyrektor finansowy onkologii coś wymyśli ma o niebo wyższe kwalifikacje w zarządzaniu szpitalami.ale jakoś cicho o nim.
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 10:29
0
Bardzo ciekawy Przypadek Budowlańców=Wudowlańców. Podpisują kontrakt na budowę i nie wiedzą co i za ile budują ??? Panie Kuncewicz - nie zapłacić im grosza i pogonić z budowy. Klasyczny przykład działania dużego koncernu = " złapać budowę - rozpocząć - szantażować inwestora =musi dopłacić bo nie skończymy"
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:55
0
centrum onkologii ziemi lubelskiej w samym centrum miasta z bardzo kłopotliwym wjazdem i parkingiem gdzie większość chorych jest z terenu lubelszczyzny nieznający lublina .za marszałkiem piłsudskim,,trzeba mieć rozum w ***,, by tak dużą inwestycję sytuować w takiej ciasnocie a nie na obrzeżach miasta
Avatar
R / 4 listopada 2016 o 18:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki.  Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu konferencja i sam wyciągnie wnioski w którą stronę napisany jest ten artykuł. Pozdrawiam i powodzenia.
Prezesi Blocka i JP realizowali tą budowę jako Polimex i inna firma. Zmiany projektowe, prace zamienne, zmiany materiałów nie powinny być akceptowane - na realizowanych pracach generalny wykonawca miał oszczędności. Jakie roboty dodatkowe na ryczałcie? 
Prezesi Blocka i JP realizowali tą budowę jako Polimex i inna firma. Zmiany projektowe, prace zamienne, zmiany materiałów nie powinny być akceptowane - na realizowanych pracach generalny wykonawca miał oszczędności. Jakie roboty dodatkowe na ryczałcie?  rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 17:15
0
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki. Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu konferencja i sam wyciągnie wnioski w którą stronę napisany jest ten artykuł. Pozdrawiam i powodzenia.
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki. Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu ... rozwiń
Avatar
Waldek / 4 listopada 2016 o 14:38
0
użytkownik niezarejestrowany napisał:
ten cały kucewicz był za cienki w uszach żeby wygrać konkurs na dyrektora a teraz zabiera głos budowlance. to nie wróży niczego dobrego. będzie ten szpital stał niedokończony latami a chorzy będą musieli się leczyć w innych miastach. brawo psl.
i ja nie wiem jakim cudem ten człowiek jest jeszcze dyrektorem, ale perspektywę mam skrajnie odmienną.  Łajzy z psl, nie potrafiły odwołać dyrektora, który ich okradał, ale ten zdążył uciec na l4. nominowali zastępcę, uchylili decyzję o odwołaniu dyrektora i przygotowali nową uchwałę (wczoraj odbyła się kolejna rozprawa, z której prawdopodobnie nadal nic nie wynikło). przegłosowali i zamienili zastępstwo na stanowisko pełniącego obowiązki. od marca do czerwca kontrolowali coś, co jak się okazało zapomnieli kontrolować przez 8 lat. i doszli do wniosku, że trzeba szukać innych winych, bo wynik kontroli uderza głównie w urząd marszałkowski. dlatego kolejne kilka tygodni zajęło opublikowanie poprawonego raportu. ustalili, że trzeba wskazać winnych - czyli elżbietę starosławską - ma na bezpiecznym koncie tyle, że wystarczy jej do konca życia, a koledzy tak długo będą prowadzić śledztwo, że krzywda za życia jej się nie stanie, a później się umorzy. zarzuty się pojawiły, ale wszystkie jakby "bezpieczne" dla urzedu. ogłosili pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora cozl, ale okazało się, że do tego czasu zebrało się zbyt wiele chmur nad marszałkiem bratkowskim, który prawdopowodnie kiedyś komuś za dużo obiecał i nie zdążył dotrzymać słowa. dlatego nie udało się wrzucić na stanowsko dyrektora pana kulińskiego tylko rozpoczęto skoordynowaną akcję przeciw p.o. dyrektora. po jakimś czasie zorientowali się, że ten jednak coś robił i pisał do nich pisma. nie byli przyzwyczajeni do takich standardów, więc musiało to być dla nich duże za***nie gdy w końcu ktoś je przeczytał. drugi konkurs musiał się odbyć, ale chmur zamiast ubywać, przybywało. dlatego oficjalnie do dziś nie dowiedzieliśmy się kto był jedynym kandydatem (a może nie jedynym??). po kontroli cozl przygotowano raport, w którym nie dało się wprost napisać, że za wszelką cenę należy podłożyć się wykonawcy i zwolnić 300 osób, więc realizowano tylko 37 punktów zastrzeżeń. skutkiem tego był niepokój po stronie kolegów, którzy lobbowali za tym, aby budowa nadal byla źródłem przychodó krewnych i znajomych. nagle pojawił się człowiek, któy przeczytał umowę, nagle inspetorzy zaczęli brać odpowiedzialność za swoje podpisy, nagle ktoś weryfikował realizację kontraktu i raportował do marszałków nieprawidłowości. nie było szansy naciągnąć cozl na 20 milionów w styczniu, nie udało się też później. dlatego zapadła decyzja, żeby zejść z budowy. zmiany w krs sugerują, że taka decyzja zapadła prawdopodobnie już w maju. to co zadziało się później  sugeruje, że plan był realizowany za cichą zgodą zarówno marszałka jak i wojewody. dlaczego maciej kondratowicz-kucewicz nie został zwolniony w maju ? na to nie ma rozsądnego wytłumaczenia. prawdopodobnie jednak ktoś nie docenił jego sprytu i do końca wierzył, że będzie kozłem ofiarnym, albo jest coś o czym jeszcze nie wiemy. niedawno padła deklaracja, że nowy dyrektor będzie w grudniu, ale czy ktoś się odważy wdepnąć w to bagno ? 
i ja nie wiem jakim cudem ten człowiek jest jeszcze dyrektorem, ale perspektywę mam skrajnie odmienną.  Łajzy z psl, nie potrafiły odwołać dyrektora, który ich okradał, ale ten zdążył uciec na l4. nominowali zastępcę, uchylili decyzję o odwołaniu dyrektora i przygotowali nową uchwałę (wczoraj odbyła się kolejna rozprawa, z której prawdopodobnie nadal nic nie wynikło). przegłosowali i zamienili zastępstwo na stanowisko pełniącego obowiązki. od marca do czerwca kontrolowali coś, co jak się okazało zapomnieli kontrolować przez 8... rozwiń
Avatar
Waldek / 4 listopada 2016 o 14:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
fuck z ta budową trzeba  tam kontroli
Była kontrola, było CBA, były przesłuchania, tylko za dużo powązań polityczno-biznesowych, żeby komuś krzywda się stała. Gdyby przeciętny podatnik z Lublina wystawił fakturę wartą 1,2 miliona na coś co nie było wykonywane, to następnego dnia on i cała jego rodzina by siedziala do wyjaśnienia, ale jeżeli fakturę wystawia "rodzina" to faktura jest realizowana i przez kolejny rok nikt nie ponosi odpowiedzialności... 
Była kontrola, było CBA, były przesłuchania, tylko za dużo powązań polityczno-biznesowych, żeby komuś krzywda się stała. Gdyby przeciętny podatnik z Lublina wystawił fakturę wartą 1,2 miliona na coś co nie było wykonywane, to następnego dnia on i cała jego rodzina by siedziala do wyjaśnienia, ale jeżeli fakturę wystawia "rodzina" to faktura jest realizowana i przez kolejny rok nikt nie ponosi odpowiedzialności...  rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 14:03
0
Ten cały Kucewicz był za cienki w uszach żeby wygrać konkurs na dyrektora a teraz zabiera głos budowlance. To nie wróży niczego dobrego. Będzie ten szpital stał niedokończony latami a chorzy będą musieli się leczyć w innych miastach. Brawo PSL.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 13:55
0
fuck z ta budową trzeba tam kontroli
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 o 11:37
0
tak wychodzi bokiem branie najtańszej oferty , w normalnym świecie ofertę najtańszą i najdroższą z reguły się odrzuca i wybiera się ze średniaków, pozatym jak mozna powierzać firmie w teczce takie kontrakty
Avatar
Gość / 6 listopada 2016 o 17:39
0
Sam Kuncewicz nic nie jest w stanie wymyślić może nowy dyrektor finansowy onkologii coś wymyśli ma o niebo wyższe kwalifikacje w zarządzaniu szpitalami.ale jakoś cicho o nim.
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 10:29
0
Bardzo ciekawy Przypadek Budowlańców=Wudowlańców. Podpisują kontrakt na budowę i nie wiedzą co i za ile budują ??? Panie Kuncewicz - nie zapłacić im grosza i pogonić z budowy. Klasyczny przykład działania dużego koncernu = " złapać budowę - rozpocząć - szantażować inwestora =musi dopłacić bo nie skończymy"
Avatar
Gość / 5 listopada 2016 o 07:55
0
centrum onkologii ziemi lubelskiej w samym centrum miasta z bardzo kłopotliwym wjazdem i parkingiem gdzie większość chorych jest z terenu lubelszczyzny nieznający lublina .za marszałkiem piłsudskim,,trzeba mieć rozum w ***,, by tak dużą inwestycję sytuować w takiej ciasnocie a nie na obrzeżach miasta
Avatar
R / 4 listopada 2016 o 18:04
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki.  Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu konferencja i sam wyciągnie wnioski w którą stronę napisany jest ten artykuł. Pozdrawiam i powodzenia.
Prezesi Blocka i JP realizowali tą budowę jako Polimex i inna firma. Zmiany projektowe, prace zamienne, zmiany materiałów nie powinny być akceptowane - na realizowanych pracach generalny wykonawca miał oszczędności. Jakie roboty dodatkowe na ryczałcie? 
Prezesi Blocka i JP realizowali tą budowę jako Polimex i inna firma. Zmiany projektowe, prace zamienne, zmiany materiałów nie powinny być akceptowane - na realizowanych pracach generalny wykonawca miał oszczędności. Jakie roboty dodatkowe na ryczałcie?  rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 17:15
0
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki. Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu konferencja i sam wyciągnie wnioski w którą stronę napisany jest ten artykuł. Pozdrawiam i powodzenia.
Artykuł całkowicie stronniczy na korzyść COZL - trzeba było Pani Katarzyno napisać dokładnie co mówił Prezes na konferencji a nie wyrywki. Może wysłać Pani nagranie z całości spotkania. Widać iż również dziennikarzom nie zależy na dotarciu do prawdy a tylko piszą aby zapełnić rubrykę pod nazwą budowa COZL. Gratulacje !!! Prezes konsorcjum podał szczegółowe dane i artykuł prawne wyjaśniające sytuacje a na spotkaniu z dyrektorem COZL co usłyszeliśmy ? Mogę Pani wysłać również to wystąpienie. Jeśli ktoś zna sprawę lub wystarczy aby był na obu ... rozwiń
Avatar
Waldek / 4 listopada 2016 o 14:38
0
użytkownik niezarejestrowany napisał:
ten cały kucewicz był za cienki w uszach żeby wygrać konkurs na dyrektora a teraz zabiera głos budowlance. to nie wróży niczego dobrego. będzie ten szpital stał niedokończony latami a chorzy będą musieli się leczyć w innych miastach. brawo psl.
i ja nie wiem jakim cudem ten człowiek jest jeszcze dyrektorem, ale perspektywę mam skrajnie odmienną.  Łajzy z psl, nie potrafiły odwołać dyrektora, który ich okradał, ale ten zdążył uciec na l4. nominowali zastępcę, uchylili decyzję o odwołaniu dyrektora i przygotowali nową uchwałę (wczoraj odbyła się kolejna rozprawa, z której prawdopodobnie nadal nic nie wynikło). przegłosowali i zamienili zastępstwo na stanowisko pełniącego obowiązki. od marca do czerwca kontrolowali coś, co jak się okazało zapomnieli kontrolować przez 8 lat. i doszli do wniosku, że trzeba szukać innych winych, bo wynik kontroli uderza głównie w urząd marszałkowski. dlatego kolejne kilka tygodni zajęło opublikowanie poprawonego raportu. ustalili, że trzeba wskazać winnych - czyli elżbietę starosławską - ma na bezpiecznym koncie tyle, że wystarczy jej do konca życia, a koledzy tak długo będą prowadzić śledztwo, że krzywda za życia jej się nie stanie, a później się umorzy. zarzuty się pojawiły, ale wszystkie jakby "bezpieczne" dla urzedu. ogłosili pierwszy konkurs na stanowisko dyrektora cozl, ale okazało się, że do tego czasu zebrało się zbyt wiele chmur nad marszałkiem bratkowskim, który prawdopowodnie kiedyś komuś za dużo obiecał i nie zdążył dotrzymać słowa. dlatego nie udało się wrzucić na stanowsko dyrektora pana kulińskiego tylko rozpoczęto skoordynowaną akcję przeciw p.o. dyrektora. po jakimś czasie zorientowali się, że ten jednak coś robił i pisał do nich pisma. nie byli przyzwyczajeni do takich standardów, więc musiało to być dla nich duże za***nie gdy w końcu ktoś je przeczytał. drugi konkurs musiał się odbyć, ale chmur zamiast ubywać, przybywało. dlatego oficjalnie do dziś nie dowiedzieliśmy się kto był jedynym kandydatem (a może nie jedynym??). po kontroli cozl przygotowano raport, w którym nie dało się wprost napisać, że za wszelką cenę należy podłożyć się wykonawcy i zwolnić 300 osób, więc realizowano tylko 37 punktów zastrzeżeń. skutkiem tego był niepokój po stronie kolegów, którzy lobbowali za tym, aby budowa nadal byla źródłem przychodó krewnych i znajomych. nagle pojawił się człowiek, któy przeczytał umowę, nagle inspetorzy zaczęli brać odpowiedzialność za swoje podpisy, nagle ktoś weryfikował realizację kontraktu i raportował do marszałków nieprawidłowości. nie było szansy naciągnąć cozl na 20 milionów w styczniu, nie udało się też później. dlatego zapadła decyzja, żeby zejść z budowy. zmiany w krs sugerują, że taka decyzja zapadła prawdopodobnie już w maju. to co zadziało się później  sugeruje, że plan był realizowany za cichą zgodą zarówno marszałka jak i wojewody. dlaczego maciej kondratowicz-kucewicz nie został zwolniony w maju ? na to nie ma rozsądnego wytłumaczenia. prawdopodobnie jednak ktoś nie docenił jego sprytu i do końca wierzył, że będzie kozłem ofiarnym, albo jest coś o czym jeszcze nie wiemy. niedawno padła deklaracja, że nowy dyrektor będzie w grudniu, ale czy ktoś się odważy wdepnąć w to bagno ? 
i ja nie wiem jakim cudem ten człowiek jest jeszcze dyrektorem, ale perspektywę mam skrajnie odmienną.  Łajzy z psl, nie potrafiły odwołać dyrektora, który ich okradał, ale ten zdążył uciec na l4. nominowali zastępcę, uchylili decyzję o odwołaniu dyrektora i przygotowali nową uchwałę (wczoraj odbyła się kolejna rozprawa, z której prawdopodobnie nadal nic nie wynikło). przegłosowali i zamienili zastępstwo na stanowisko pełniącego obowiązki. od marca do czerwca kontrolowali coś, co jak się okazało zapomnieli kontrolować przez 8... rozwiń
Avatar
Waldek / 4 listopada 2016 o 14:11
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
fuck z ta budową trzeba  tam kontroli
Była kontrola, było CBA, były przesłuchania, tylko za dużo powązań polityczno-biznesowych, żeby komuś krzywda się stała. Gdyby przeciętny podatnik z Lublina wystawił fakturę wartą 1,2 miliona na coś co nie było wykonywane, to następnego dnia on i cała jego rodzina by siedziala do wyjaśnienia, ale jeżeli fakturę wystawia "rodzina" to faktura jest realizowana i przez kolejny rok nikt nie ponosi odpowiedzialności... 
Była kontrola, było CBA, były przesłuchania, tylko za dużo powązań polityczno-biznesowych, żeby komuś krzywda się stała. Gdyby przeciętny podatnik z Lublina wystawił fakturę wartą 1,2 miliona na coś co nie było wykonywane, to następnego dnia on i cała jego rodzina by siedziala do wyjaśnienia, ale jeżeli fakturę wystawia "rodzina" to faktura jest realizowana i przez kolejny rok nikt nie ponosi odpowiedzialności...  rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 14:03
0
Ten cały Kucewicz był za cienki w uszach żeby wygrać konkurs na dyrektora a teraz zabiera głos budowlance. To nie wróży niczego dobrego. Będzie ten szpital stał niedokończony latami a chorzy będą musieli się leczyć w innych miastach. Brawo PSL.
Avatar
Gość / 4 listopada 2016 o 13:55
0
fuck z ta budową trzeba tam kontroli
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 1 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 29 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 45

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.