Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2011 r.
16:40
Edytuj ten wpis

Wyniki rekrutacji do liceów w Lublinie: Są jeszcze wolne miejsca

0 12 A A
Natalia dostała się do II LO im. J. Zamoyskiego w Lublinie. – Jestem bardzo zadowolona – mówi. (Wojc
Natalia dostała się do II LO im. J. Zamoyskiego w Lublinie. – Jestem bardzo zadowolona – mówi. (Wojc

Żeby uczyć się w najlepszych lubelskich liceach, kandydaci musieli mieć co najmniej 100 punktów. W pozostałych wystarczyło kilkadziesiąt. A jeśli komuś zabrakło szczęścia, nie powinien załamywać rąk. Są jeszcze wolne miejsca. Poznaj wyniki rekrutacji do liceów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego regionu ogłosiły wyniki tegorocznego naboru. Podobnie jak w poprzednich latach, najbardziej oblegane były licea uznawane za najbardziej prestiżowe.

– Przyjęliśmy 256 osób, ale nasze liceum jako szkołę pierwszego wyboru (czyli taką, w której chcą się uczyć w pierwszej kolejności – red.) wybrało ponad 400 uczniów – mówi Ryszard Kowal, dyr. II LO im. J. Zamoyskiego w Lublinie.

– Naszą szkołę jako pierwszą wybrało 386 kandydatów – mówi z kolei Grzegorz Lech, dyr. III LO im. Unii Lubelskiej. – Mogliśmy przyjąć 224 najlepszych.

Żeby dostać się do "Unii”, trzeba było zdobyć co najmniej 141 punktów na 200 możliwych (do klas hist.-pol.-wos i pol.-hist.-wok.). Do "Zamoya” należało mieć minimum 132 pkt (do klasy pol.-hist.-wos.), do V LO im. Konopnickiej – 124 pkt (klasa geogr.-hist.), do I LO im. Staszica – 122 pkt (do klas: hist.-pol.-wos i hist.-wos-ang.).

W II LO będzie się uczyć m.in. Natalia ze Świdnika. – Miałam 166 punktów i dostałam się do klasy biol.-
chem.. Jestem bardzo zadowolona, bo chciałam chodzić właśnie do tej szkoły i do tej klasy – podkreśla Natalia, która oprócz "Zamoya” zapisała się do V LO w Lublinie i IV LO w Świdniku. Wybrała II LO.
Z kolei nową uczennicą "Unii” została Ala z Lublina. – Dostałam się do klasy teatralno-filmowej. Jestem ciekawa, jak będzie w klasie, w której bardzo chciałam się uczyć – mówi Ala.

Najtrudniej było się w tym roku dostać do klasy mat.-fiz.-inf. w I LO (trzeba było mieć 156 pkt). W II LO najbardziej wymagająca była klasa biol.-chem. (153 pkt), a w III LO klasa o profilu hist.-wos (150 pkt). W innych lubelskich liceach do przyjęcia wystarczyło kilkadziesiąt punktów.

Jeśli któremuś z kandydatów nie udało się dostać do wymarzonej szkoły, nie powinien załamywać rąk. W lubelskich szkołach zostało jeszcze mnóstwo wolnych miejsc.

– Na pewno jeszcze się coś znajdzie – mówi Barbara Wysocka, dyr. VIII LO w Lublinie. – Co prawda, mamy sporo podań od zainteresowanych kandydatów. Ale jeśli ktoś jeszcze chciałby się uczyć w naszej szkole, zapraszamy.

Jeszcze więcej wolnych miejsc jest w szkołach zawodowych i technikach (te z kompletem zajętych miejsc należą do nielicznych). Absolwenci gimnazjów mogą wybrać np. pierwsze w Lublinie Technikum Akademickie, które powstało przy Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji.

– Chcieliśmy stworzyć coś nowego, atrakcyjnego dla młodych ludzi i odpowiadającego na potrzeby rynku pracy. Coś specjalnego dla absolwentów gimnazjów – mówi Teresa Bogacka, kanclerz WSEI.

TUTAJ SĄ WOLNE MIEJSCA

IX LO im. M. Kopernika (Lublin) – 19 miejsc
VI LO im. H. Kołłątaja (Lublin) – 33
VII LO im. M. Konopnickiej (Lublin) – 106
VIII LO im. Z. Nałkowskiej (Lublin) – 40
X LO (ZSEl, Lublin) – 45
XI LO (PSBiG, Lublin) – 53
XII LO (ZSCHiPS, Lublin) – 57
XIV LO (ZSO-1, Lublin) – 11
XIX LO (ZSO-5, Lublin) – 7
XV LO (ZS-1, Lublin) – 12
XVI LO (ZSEk, Lublin) – 36
XVIII LO (ZSO-2, Lublin) – 73
XX LO (ZSO-4, Lublin) – 58
XXIII LO (Lublin) – 4
XXVII LO (Lublin) – 67

(stan na czwartek na podstawie informacji KSEON Optivum)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karolina / 3 września 2012 o 20:54
0
Zdecydowanie odradzam 14-stke, kompletna patologia, nic z tej szkoły nie wyniosłam, matury nie zdałam, szkoda gadać. W szkole syf, brud, nieprzyjemna atmosfera, towarzystwo także. Teraz potworzyli jakieś klasy wojskowe podobno, bo liczą że się ktoś na to "złapie", ale poziom fatalny, progi punktowe beznadziejne.
Acha i jeszcze nauczyciele
- baba od fizyki ma ostre problemy z głową, tak wrednej kobiety to ja jeszcze nie spotkałam
- znaczny odstetek uczniów to byli uczniowie powyrzucani z innych szkoł
- poziom słabiutki...
Avatar
Absolwent / 8 lipca 2011 o 09:03
0
[quote name='uczeń' timestamp='1310067118' post='499008']
A może podasz przyczyny ........dlaczego nalezy omijać to liceum?
[/quote]


...bo mnie z niego wyrzucili, tam trzeba sie uczyc! No i ta Wiosna Teatralna, kto by chcial bawic sie w teatr!
Avatar
gosc / 8 lipca 2011 o 00:51
0
DrogaDoSukcesu to blog dla osób, które chcą się rozwijać i interesują się psychologią pozytywną, NLP, rozwojem osobistym. Na blogu można znaleźć wiele testów, ćwiczeń filmów i ebooków które pomogą zmienić życie i być szczęśliwszym
http:/
Avatar
alitiowhich / 7 lipca 2011 o 22:36
0
IV LO w Świdniku, cudowne rozmnożenie? Przecie tam tylko 2 licea. Jak widać Staszić leci na ryj i dobrze.
Avatar
z V LO / 7 lipca 2011 o 22:28
0
V LO jest im. Marii Curie-Skłodowskiej!!!
Avatar
net / 7 lipca 2011 o 22:09
0
C[size="5"]hcesz zarobić pieniądze w internecie ? Z 20Dollars2Surf, używaj komputera, tak jak zawsze, ale dodatkowo, zarabiaj.[/size]
[size="4"]
sprawdź!!
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=336809[/size]
Avatar
uczeń / 7 lipca 2011 o 21:31
0
[quote name='Absolwent' timestamp='1310061493' post='498959']
Omijajcie VIII LO w Lublinie...!!
[/quote]

A może podasz przyczyny ........dlaczego nalezy omijać to liceum?
Avatar
... / 7 lipca 2011 o 20:40
0
Z V LO to przegieli a klasa geog historyczna zrobili ale niedawno
Avatar
jack / 7 lipca 2011 o 20:31
0
V LO Marii Curie-Skłodowskiej... no i chyba klasy hist-geo tam nie ma... nie wiem skad takie dane i co za idioci to pisza...
Avatar
chary / 7 lipca 2011 o 20:15
0
dziewiątka schodzi na psy
Avatar
Karolina / 3 września 2012 o 20:54
0
Zdecydowanie odradzam 14-stke, kompletna patologia, nic z tej szkoły nie wyniosłam, matury nie zdałam, szkoda gadać. W szkole syf, brud, nieprzyjemna atmosfera, towarzystwo także. Teraz potworzyli jakieś klasy wojskowe podobno, bo liczą że się ktoś na to "złapie", ale poziom fatalny, progi punktowe beznadziejne.
Acha i jeszcze nauczyciele
- baba od fizyki ma ostre problemy z głową, tak wrednej kobiety to ja jeszcze nie spotkałam
- znaczny odstetek uczniów to byli uczniowie powyrzucani z innych szkoł
- poziom słabiutki...
Avatar
Absolwent / 8 lipca 2011 o 09:03
0
[quote name='uczeń' timestamp='1310067118' post='499008']
A może podasz przyczyny ........dlaczego nalezy omijać to liceum?
[/quote]


...bo mnie z niego wyrzucili, tam trzeba sie uczyc! No i ta Wiosna Teatralna, kto by chcial bawic sie w teatr!
Avatar
gosc / 8 lipca 2011 o 00:51
0
DrogaDoSukcesu to blog dla osób, które chcą się rozwijać i interesują się psychologią pozytywną, NLP, rozwojem osobistym. Na blogu można znaleźć wiele testów, ćwiczeń filmów i ebooków które pomogą zmienić życie i być szczęśliwszym
http:/
Avatar
alitiowhich / 7 lipca 2011 o 22:36
0
IV LO w Świdniku, cudowne rozmnożenie? Przecie tam tylko 2 licea. Jak widać Staszić leci na ryj i dobrze.
Avatar
z V LO / 7 lipca 2011 o 22:28
0
V LO jest im. Marii Curie-Skłodowskiej!!!
Avatar
net / 7 lipca 2011 o 22:09
0
C[size="5"]hcesz zarobić pieniądze w internecie ? Z 20Dollars2Surf, używaj komputera, tak jak zawsze, ale dodatkowo, zarabiaj.[/size]
[size="4"]
sprawdź!!
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=336809[/size]
Avatar
uczeń / 7 lipca 2011 o 21:31
0
[quote name='Absolwent' timestamp='1310061493' post='498959']
Omijajcie VIII LO w Lublinie...!!
[/quote]

A może podasz przyczyny ........dlaczego nalezy omijać to liceum?
Avatar
... / 7 lipca 2011 o 20:40
0
Z V LO to przegieli a klasa geog historyczna zrobili ale niedawno
Avatar
jack / 7 lipca 2011 o 20:31
0
V LO Marii Curie-Skłodowskiej... no i chyba klasy hist-geo tam nie ma... nie wiem skad takie dane i co za idioci to pisza...
Avatar
chary / 7 lipca 2011 o 20:15
0
dziewiątka schodzi na psy
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!